کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر
(2016-01-30 ساعت 14:31)کيوان مريم نوشته:  ممنونم ازتون که با حوصله جوابمو دادين,الان 2015 ومده ولى نامزدم فقط 1040 رو فرستاده البته اون فيش ماهانه نداره کارش آزاده,يا حتما بايد w2 داشته باشه؟

خواهش میکنم.

نه اگه کار ازاد دارن نیازی به w2 نیست و همون 1040 کافیه.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12 ، حاجی واشنگتن
ممنونم ازتون که با حوصله جوابمو دادين,الان 2015 ومده ولى نامزدم فقط 1040 رو فرستاده البته اون فيش ماهانه نداره کارش آزاده,يا حتما بايد w2 داشته باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-30 ساعت 15:01)کيوان مريم نوشته:  ممنونم ازتون که با حوصله جوابمو دادين,الان 2015 ومده ولى نامزدم فقط 1040 رو فرستاده البته اون فيش ماهانه نداره کارش آزاده,يا حتما بايد w2 داشته باشه؟

واقعا متشکرم,خيلى محبت کرديد
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، shadoow ، mani_badb0y ، طناز12 ، bhb32
من تا الان این صفحه رو نخونده بودم حالا متوجه شدم که خیلی ها این مشکل رو دارند.... خیلی بده که ادم بخواد به کسی رو بندازه ، دوستان قدیمی چطور این مشکل رو برطرف کردید؟ 

اگر از وکیل یا موسسه ای کمک گرفتید برای اسپانسر شدن لطفا راهنمایی کنید
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
با سلام

خیلی سعی کردم که تمام صفحات رو کامل بخونم که سوال تکراری نپرسم. به هر جهت اگر تکراری بود عذر خواهی میکنم.
من در کتگوری F2B قرار دارم (از طریق مادرم) برای ارسال فرمهای اسپانسری سوال داشتم.
1- با توجه به اینکه پدر و مادر من دارای درآمد کافی برای اسپانسری من ندارند بایستی کدوم فرم رو در کنار joint sponsor ارسال کنیم. چون فرم I-864 دارای ورژن های مختلفی هستش. آیا با توجه به توضیحات این صفحه http://travel.state.gov/content/visas/en...ments.html بایستی I-864EZ رو بفرستیم یا I-864 ؟
2- آیا بایستی مدارک petitioner و joint sponsor رو همزمان با هم ارسال کنیم؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-14 ساعت 13:52)amir_esp نوشته:  با سلام

خیلی سعی کردم که تمام صفحات رو کامل بخونم که سوال تکراری نپرسم. به هر جهت اگر تکراری بود عذر خواهی میکنم.
من در کتگوری F2B قرار دارم (از طریق مادرم) برای ارسال فرمهای اسپانسری سوال داشتم.
1- با توجه به اینکه پدر و مادر من دارای درآمد کافی برای اسپانسری من ندارند بایستی کدوم فرم رو در کنار joint sponsor ارسال کنیم. چون فرم I-864 دارای ورژن های مختلفی هستش. آیا با توجه به توضیحات این صفحه http://travel.state.gov/content/visas/en...ments.html بایستی I-864EZ رو بفرستیم یا I-864 ؟
2- آیا بایستی مدارک petitioner  و joint sponsor رو همزمان با هم ارسال کنیم؟

با تشکر
با سلام

البته من F2A هستم ولی
1- جوینت اسپانسر هم i864 رو باید پر کنه. ورژن های مختلف برای شرایط خاص هست و بستگی داره به کیس شما.
بهتره اونخا رو دقیقا مطالعه کنید که شامل حال شما میشه یا نه.
مثلا جوینت اسپانسر شما نسبتی باهاتون داره؟ و مثلا اگه قراره همسر ایشون هم جوینت اسپانسر شما بشند خوب یه فرم هم باید پر بشه جداگانه و موارد از این قبیل.
ولی در حالت کلی اسپانسر و جوینت اسپانسرi 864 رو باید پر کنند.
2- صد در صد باهم ارسال کنید بهتره.

موفق و شاد باشید
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: amir_esp ، حاجی واشنگتن ، bhb32
سلام دوستان
همسر آمریکایی دارای شغل نیست (البته از یه طریقی یه حقوق دریافت میکنه ولی بسیار کمتر از میانگین ایالتش)
تکس یا مالیات رو هم پرداخت نکرده
پاسپورت و این داستان ها هم نداره!!!
به نظرتون چجوری باید اقدام کنه واسه درس کردن این داستانا؟!
No one dies a virgin, life f#cks us all...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-16 ساعت 13:21)dadgw نوشته:  سلام دوستان
همسر آمریکایی دارای شغل نیست (البته از یه طریقی یه حقوق دریافت میکنه ولی بسیار کمتر از میانگین ایالتش)

دوست عزیز وقتی مسئله انقدر مهمه اطلاعات کامل بده نه اینکه فقط بگی "پاسپورت و این داستان ها هم نداره!!!" خب "این داستان ها" یعنی چی ؟ سوشیال داره ؟ گواهی تولد داره ؟ دقیقا چه چیزی داره که بتونه ثابت کنه ایشون سیتیزن هست؟

اما کلی بخوایم بهش نگاه کنیم این "همسر امریکایی" باید توی این سایت https://iafdb.travel.state.gov/ زیپ کدش رو وارد کنه و بهش میگه کجا بره برای اپلای کردن برای پاسپورت که معمولا پست افیس هست که اونجا باید شخصا بره و اپلیکشن رو پر کنه و یه سری کارهای دیگه که تا نری نمیفهمی و بقیه اش هم دیگه همونجا براش توضیح میدن. اگر واقعا هیچی هیچی نداشته باشه و مالیات هم نداده باشه (که البته جرم هست) باید بره به Department of State Passport Agency که میتونید ادرسش رو توی سایتی که بهتون میدم میتونید پیدا کنید فقط اگر شانس بیارید توی شهرتون باشه معمولا توی هر استیتی یک دونه هست و وقت گرفتن ازشون و رفتن به اونجا هم کلی دردسر داره. http://www.travel.state.gov/content/pass...ncies.html
اینم یه لینک دیگه که ممکنه به درد بخوره
http://www.travel.state.gov/content/pass...-time.html
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، dadgw
(2016-02-16 ساعت 14:41)ps5 نوشته:  
(2016-02-16 ساعت 13:21)dadgw نوشته:  سلام دوستان

دوست عزیز وقتی مسئله انقدر مهمه اطلاعات کامل بده نه اینکه فقط بگی "پاسپورت و این داستان ها هم نداره!!!" خب "این داستان ها" یعنی چی ؟ سوشیال داره ؟ گواهی تولد داره ؟ دقیقا چه چیزی داره که بتونه ثابت کنه ایشون سیتیزن هست؟

اما کلی بخوایم بهش نگاه کنیم این "همسر آمریکایی" باید توی این سایت https://iafdb.travel.state.gov/ زیپ کدش رو وارد کنه و بهش میگه کجا بره برای اپلای کردن برای پاسپورت که معمولا پست افیس هست که اونجا باید شخصا بره و اپلیکشن رو پر کنه و یه سری کارهای دیگه که تا نری نمیفهمی و بقیه اش هم دیگه همونجا براش توضیح میدن. اگر واقعا هیچی هیچی نداشته باشه و  مالیات هم نداده باشه (که البته جرم هست) باید بره به Department of State Passport Agency که میتونید ادرسش رو توی سایتی که بهتون میدم میتونید پیدا کنید فقط اگر شانس بیارید توی شهرتون باشه معمولا توی هر استیتی یک دونه هست و وقت گرفتن ازشون و رفتن به اونجا هم کلی دردسر داره. http://www.travel.state.gov/content/pass...ncies.html
اینم یه لینک دیگه که ممکنه به درد بخوره
http://www.travel.state.gov/content/pass...-time.html
من هم با نظر دوستمون موافقم. اطلاعات بیشتری از کیستون بدید.
چه کتگوری هستید ؟ کجای کار هستید؟
به هر حال یک امریکایی یا باید کپی پاسپورت یا گرین کارت ضمیمه پرونده همسرش کنه.
در ورد مالیات ندادند اگه همسرتون درامدی نداشته و شغلی هم نداسته باشه.
خوب این رو باید توی یک نامه اعلام کنه که چرا مالیات نداده و این نامه بسته به شریاط حضور همسر شما
در امریکا ممکنه نیاز به تایید رسمی داشته باشه و یا نداشته باشه.
از لینک هایی که دوستمون دادند حتما برای این موضوع استفاده کنید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: dadgw
عارضم به حضور شما که پاسپورت نداره، شغل نداره، تکس هم نداده، ولی صد در صد سیتیزن و شهروند آمریکاست (آمریکایی متولد آمریکا)، سوشال سکیوریتی و گواهی تولد هم داره، مساله ی مهم مد نظر من ندادن تکس و نداشتن درآمد لازم برای اسپانسر شدنه، برای رفع این مشکل چه راه هایی هست؟
در ضمن من هنوز کیس رو راه ننداختم، ینی هیچ اقدام اداری انجام ندادیم، برای همین میخوام بدونم قبل ارسال مدارک چکار کنم که مشکل ایجاد نشه
یه چیز دیگه، برای کارت پایان خدمت یا معافیت، تا چه زمانی میشه تاخیر داشت تو فرستادنش؟ (منظورم نقص مدرک هستش)
No one dies a virgin, life f#cks us all...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-16 ساعت 19:24)dadgw نوشته:  عارضم به حضور شما که پاسپورت نداره، شغل نداره، تکس هم نداده، ولی صد در صد سیتیزن و شهروند آمریکاست (آمریکایی متولد آمریکا)، سوشال سکیوریتی و گواهی تولد هم داره، مساله ی مهم مد نظر من ندادن تکس و نداشتن درآمد لازم برای اسپانسر شدنه، برای رفع این مشکل چه راه هایی هست؟
در ضمن من هنوز کیس رو راه ننداختم، ینی هیچ اقدام اداری انجام ندادیم، برای همین میخوام بدونم قبل ارسال مدارک چکار کنم که مشکل ایجاد نشه
یه چیز دیگه، برای کارت پایان خدمت یا معافیت، تا چه زمانی میشه تاخیر داشت تو فرستادنش؟ (منظورم نقص مدرک هستش)

با سلام مجدد

خوب ایشون با توجه به توضیحات شما هر موقع بخوان میتونن پاسپورت بگیرن و کلا تو روند درخواست مشکلی ایجاد نمیشه.
به هر حال هه مدارک سیتزنی رو دارند.
ایشون اگه درامد نداشتند که مسلما مالیاتی نباید بدند ولی این مضوع رو باید توی نامه اعلام کنند و امضا کنند که مثلا داشنجو بودند یا کلا درامدی نداشتند که مالیات بدند.( اینجا مورد مهم این هست که همه چیز قانونی هست در خصوص مالیات ندادن که به نظر هم همین هست)
برای حل شدن بخث اسپانسر مثل خیلی از دوستان نیاز به اسپانسر دوم دارید که درامد کافی داشته باشند و هیچ حای نگرانی نیست.
کلا در مرحله اولیه که شما باید مدارک رو ارسال کنید نیازی به ترجمه کارت معافی نیست ولی نهایتا روز مصاحبه باید داشته باشید.  مهم ترین مدارک این مرحله شناسنامه و گواهی مربوط به ازدواج شما هست.
مدارک ازدواج رو که دارید؟
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
با سلام و تبریک سال نو به دوستان عزیز؛
کیس من ویزای ازدواج IR1 است ؛ همسرم سیتی زن و بدنیا آمده ی آمریکاست ،ولی مدت هاست که در ایران زندگی میکنه ، با توجه به اینکه پروسه پرونده ی ما در مرحله پرکردن فرم های مربوط به اسپانسر مالی AOS است ؛و با توجه به اینکه همسرم نه شغلی در امریکا داشته و نه چیز دیگه ای ؛ و ما میخواهیم از طریق دایی خانمم که در آمریکا زندگی میکنه و CITIZEN اونجاست استفاده کنیم خواستم یه راهنمایی کامل از دوستان بگیرم که : 1- فرم ها مربوط به اسپانسر رو دایی همسرم میتونه تکمیل کنه ؟ با توجه به اینکه همسرم شغلی در اونجا نداره ؟ 2- آیا ما به کو اسپانسرم احتیاج داریم ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید - با تشکر
Category: IR1
2015/SEP/23 ارسال مدارک به USCIS
2015/SEP/25 دریافت مدارک USCIS
2015/OCT/22 تایید مدارک اولیه
2015/JAN/24 ارسال مدارک به NVC
2015/JAN/29 تکمیل فرم DS-261
2015/MAR/23 پرداخت وتایید 120 دلار
2015/MAR/25  پرداخت و تایید 325 دلار
2016/APR/01 تکمیل فرم DS-260
SEP/05/2016 ارسال مدارک به NVC
OCT/23/2016 اعلام نقص مدارک از NVC
....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-29 ساعت 10:50)mohsen rostami نوشته:  با سلام و تبریک سال نو به دوستان عزیز؛
کیس من ویزای ازدواج IR1 است ؛ همسرم سیتی زن و بدنیا آمده ی آمریکاست ،ولی مدت هاست که در ایران زندگی میکنه ، با توجه به اینکه پروسه پرونده ی ما در مرحله پرکردن فرم های مربوط به اسپانسر مالی AOS است ؛و با توجه به اینکه همسرم نه شغلی در آمریکا داشته و نه چیز دیگه ای ؛ و ما میخواهیم از طریق دایی خانمم که در آمریکا زندگی میکنه و CITIZEN اونجاست استفاده کنیم خواستم یه راهنمایی کامل از دوستان بگیرم  که : 1- فرم ها مربوط به اسپانسر رو دایی همسرم میتونه تکمیل کنه ؟ با توجه به اینکه همسرم شغلی در اونجا نداره ؟ 2- آیا ما به کو اسپانسرم احتیاج داریم ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید - با تشکر

با سلام به شما دوست عزیز

بله همسر شما اسپانسرتون هستند وفرم ها رو باید پر کنند
ولی بخاطر عدم درامد اسپانسر دوم میخواهید که ایشون هم فرم ها رو جدا پر میکنند.
فقط همسرتون این مضوع رو که درامد نداشتند و مالیات ندادند رو یه برگه کاغد تایپ کننید و امضا کنند.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، bhb32
(2016-02-16 ساعت 21:59)armehraboon نوشته:  
(2016-02-16 ساعت 19:24)dadgw نوشته:  عارضم به حضور شما که پاسپورت نداره، شغل نداره، تکس هم نداده، ولی صد در صد سیتیزن و شهروند آمریکاست (آمریکایی متولد آمریکا)، سوشال سکیوریتی و گواهی تولد هم داره، مساله ی مهم مد نظر من ندادن تکس و نداشتن درآمد لازم برای اسپانسر شدنه، برای رفع این مشکل چه راه هایی هست؟

با سلام مجدد

خوب ایشون با توجه به توضیحات شما هر موقع بخوان میتونن پاسپورت بگیرن و کلا تو روند درخواست مشکلی ایجاد نمیشه.
ایشون اگه درامد نداشتند که مسلما مالیاتی نباید بدند ولی این مضوع رو باید توی نامه اعلام کنند و امضا کنند که مثلا داشنجو بودند یا کلا درامدی نداشتند که مالیات بدند.( اینجا مورد مهم این هست که همه چیز قانونی هست در خصوص مالیات ندادن که به نظر هم همین هست)
برای حل شدن بخث اسپانسر مثل خیلی از دوستان نیاز به اسپانسر دوم دارید که درامد کافی داشته باشند و هیچ حای نگرانی نیست.
کلا در مرحله اولیه که شما باید مدارک رو ارسال کنید نیازی به ترجمه کارت معافی نیست ولی نهایتا روز مصاحبه باید داشته باشید.  مهم ترین مدارک این مرحله شناسنامه و گواهی مربوط به ازدواج شما هست.
سلام دوست عزیز
ترجمه کارت سربازی یا معافیت رو بعد از اپرو شدت همراه مدارک برای nvc باید بفرستین و گر نه نقص مدرک میخورین و البته اصل آن جهت روز مصاحبه.
امیدوارم موفق باشین.
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-04-02 ساعت 10:48)عدلی نوشته:  
(2016-02-16 ساعت 21:59)armehraboon نوشته:  

با سلام مجدد

سلام دوست عزیز
ترجمه کارت سربازی یا معافیت رو بعد از اپرو شدت همراه مدارک برای nvc باید بفرستین و گر نه نقص مدرک میخورین و البته اصل آن جهت روز مصاحبه.
امیدوارم موفق باشین.
با سپاس از توضیح و یاد آوری شما دوست عزیز

بله دقیقا همین هست و منظور من در مرحله ارسال اولیه به uscis بود که
با عرض معذرت فراموش کردم این موضوع رو بنویسم.
F2A