کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تفاوت های کانادا با امریکا
می خواستم اگر امکانش باشه یه مقایسه ای بین امریکا و کانادا
داشته باشیم من در مورد کانادا و امریکا زیاد شنیدم چند تا اقوام
هم دارند به کانادا مهاجرت میکنند در مورد خوبی ها و بدی های
هر دو کشور اگر مشه توضیح بدید چون برای کسی که شناختی
از هیچکدوم نداره و برای اولین بار هست خیلی خوبه که بتونه
قبلش با جزئیات اون کشور خودش رو مطابقت بده و هماهنگ باشه
در مورد کار زندگی قوانین مسکن و ... هر کسی که تجربه داره
لطفا کمک کنه که بشه انتخاب بهتری انجام داد
پاسخ
(2010-12-07 ساعت 21:10)alibati نوشته:  می خواستم اگر امکانش باشه یه مقایسه ای بین امریکا و کانادا
داشته باشیم من در مورد کانادا و امریکا زیاد شنیدم چند تا اقوام
هم دارند به کانادا مهاجرت میکنند در مورد خوبی ها و بدی های
هر دو کشور اگر مشه توضیح بدید چون برای کسی که شناختی
از هیچکدوم نداره و برای اولین بار هست خیلی خوبه که بتونه
قبلش با جزئیات اون کشور خودش رو مطابقت بده و هماهنگ باشه
در مورد کار زندگی قوانین مسکن و ... هر کسی که تجربه داره
لطفا کمک کنه که بشه انتخاب بهتری انجام داد

سلام
تاپیک خوبی باز کردید اتفاقن خود من هم در نظر داشتم یک تاپیک در این مورد باز کنم تا به شکل بهتری در این مورد تصمیم گیری کنیم
من در مورد امریکا و کانادا نسبتا تحقیقات خوبی از دوستان و اشنایانی که هم در امریکا و هم کانادا زندگی کرده اند داشته ام و مقداری هم در اینترنت و سایتهای مختلف این کار را انجام داده ام
فعلا برای شروع بگم از لحاظ بیزینس و قوانین ان تا حد زیادی شبیه هم هستند و کیفیت شهرهای بزرگ کانادا(خیابان و خودرو و مسکن و مراکز تفریحی ) و کیفیت زندگی بسیار نزدیک به امریکاست ( هر چند در نهایت باید گفت که امریکا کیفیت و تنوع و زیبایی بهتر و بیشتری دارد) با این تفاوت که امنیت و نحوه برخورد در کانادا بالاتر از امریکاست در امریکا ایالت کالیفرنیا را ایالت بهتری برای مهاجران میدانند که علت ان این است که بیش از%25 مردم ان در خارج از امریکا به دنیا امده اند در حالی که جالب است بدانید که در شهر تورنتو بیش از 45% افراد ان خارج از کانادا به دنیا امده اند و در کل سیستم کانادا به مراتب مهاجر پذیرتر است
از نظر بیمه های اجتماعی و درمانی هم که کاملا کانادا بهتر از امریکا عمل کرده است
نکته اصلی از نگاه من که همه به ان اشاره می کنند بحث اب وهواست که البته باید گفت شهر های شمالی امریکا اب و هوای شبیه شهرهای کانادا دارند (از نظر سرما و بارش برف و باران )
مثلا اب و هوای شهرهای پیتزبورگ و بوستون و شیکاگو و دیترویت و ... شبیه اب وهوای تورنتو و اب وهوای سیاتل مانند اب و هوای ونکوور می باشد با این تفاوت که میزان تابش افتاب در این
شهرها 20% بیش از شهرهای کانادا می باشد اما در شهر های جنوبی امریکا شاهد اب و هوای گرم وشرجی و ایالت کالیفرنیا دارای اب و هوای معتدل و دلچسب است
با ارزوی موفقیت برای شما
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
از کمک و راهنمایی شما ممنونم! در مورد امنیت که گفتید کانادا خیلی
خوبه منم زیاد تعریفش رو شنیدم! و این نکته خیلی خوبیه! کسانی مثل من
که به هیچکدوم از این دو کشور سفر نکردن و فقط عکس هاشون رو دیدند
تصور کردن محیط اونجا شاید مشکل باشه. کسانی که امریکا بودن رو
دیدم که میگن اروپا در مقابل امریکا مثل یه دهات در مقابل شهر می مونه
با توجه به تعریف زیادی که از کاناد میشه می خواستم ببینم ایا کسی که
به کانادا مهاجرت کرده اگر امکانش رو داشته باشه که به امریکا مهاجرت
کنه این کار رو انجام میده یا نه ؟ یا کسی هست که در امریکا باشه و
بخواد به کانادا مهاجرت کنه ؟ یکی از دوستان توی تالار امریکا میگفت
که توی امریکا خیلی راحت تونستم با شرابط کنار بیام و خودم رو
جمع و جور کنم در مقایسه با اروپا ! خوشحال میشم نظرات
دوستان رو مخصوصا دوستانی که تجربه زندگی یا سفر به یکی
یا هر دوی این کشورها رو دارند بدونم
پاسخ
سلام ، وقتتون بخیر

اول ذکر کنم که احتمال اینکه کسی در کانادا زندگی کند و بعد به آمریکا مهاجرت کند و یا به عکس نزدیک صفر است ، مگر در شرایط خاص شغلی و ... چراکه مهاجرت فرایندی بس سخت و فرسایشی است و تفاوت زندگی در کانادا و آمریکا آنقدر نیست که کسی بخواهد مشقت مهاجرت بین این دو کشور را به جان بخرد.

مهمترین مشکل کانادا سرد بودن هوای آن است.وقتی می گویید کانادا سرد است درست مثل این است که بگویید خیار سبز است.این موضوع به حدی روشن و برجسته است که اگر کسی آن را نادیده بگیرد و یا بعدا بگوید "فکر نمی کردم اینقدر سرد باشد" تقصیر خودش است و خودش بوده که خود را فریب داده.در تورنتو که هوا بسیار گرمتر از خیلی از نقاط کاناداست ، هوا به حدی سرد است که آب بینی شما در آن هوا یخ می زند و وقتی وارد یک محیط گرم می شوید تازه شروع به آب شدن می کند!

آمریکا غول اقتصاد دنیاست و هیچ قدرتی حتی فکر نمی کند که روزی به گرد پایش هم برسد.این موضوع را می توانید از هزینه های چند صد هزار دلاری که فقط برای زیبایی یکی از پل هایش می کند متوجه شوید.به عبارت دیگر پول زیادی است که همین طور ریخته در آمریکا!

از زوایای دیگر کانادا نیز ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارد

درمان رایگان ، حقوق بیکاری و نظام سوسیالیستی چیزی است که شما نمونه ی موفق آن را فقط در کانادا مشاهده می کنید.نمونه ای که شکل ناموفق آن در آلمان پیاده شده.شما تا آخر عمر تضمین هستید که هیچ موقع گرسنه نمی مانید ، بدون سرپناه نمی مانید ، هزینه ی درس فرزندتان را دارید و همیشه هر بیماری که بگیرید مجانا (کاملا) درمان خواهید شد

در حقیقت کانادا امنیت فکری بیشتری برای شهروندانش به وجود آورده و خیال همه را از آینده راحت کرده است

این امنیت فقط به ذهن افراد محدود نمی شود .کانادا به عنوان دومین سرزمین پهناور جهان کمترین آمار جرم و جنایت را دارد.چیزی که آمریکایی ها در خواب هم نمی بینند!

اقتصاد پویای کانادا باعث شده که عضو گروه 7 اقتصاد برتر دنیا شود (البته عرض کردم هرگز در این زمینه به آمریکا نخواهد رسید)

باز هم بحث امنیت شد و باید بگویم کانادا برای افراد ، باز هم امنیت تامین کرده.این بار امنیت شغلی!در آمریکا کارفرما خیلی راحت شما را اخراج می کند ولی در کانادا به هیچ وجه این گونه نیست .

در بالا توضیح دادم که هزینه ی درمان در کانادا رایگان است.این امر باعث شده که دولت نهایت سعی خود را بکند که جامعه کمتر مریض شود تا کمتر ضرر بدهد!همین امر باعث شده تا کانادا به نماد حفاظت از محیط زیست تبدیل شود!این امر را می توانید با نگاه کردن به پرچم های استان های کانادا متوجه شوید.(تا حالا فکر کرده اید : که اگر به جای اینکه هر آخر هفته بکوبید برید شمال ، جلو خونتون 4 تا درخت بود ، چقدر خوب می شد!؟)

کانادا یک نماد دیگر هم هست.تنها کشوری که طولانی ترین مرز کنترل نشده ی جهان را دارد آن هم با آمریکا ،! با دشمن خونی آمریکا یعنی ایران نیز نسبت به کشور های اروپایی و ... روابطی بسیار نزدیک برقرار کرده است.بله کانادا نماد صلح است.این نماد را می توانید از طراحی نماد ارتش کانادا متوجه شوید

از لحاظ زیر ساختی آمریکا خیلی قدرتمند تر از کاناداست

نمی دانم می دانید یا خیر ولی تمام خطوط ارتباطی کانادا نظیر تلفن ، اینترنت با سیم و ... توسط آمریکا و شرکت AOL تامین شده است و خود کانادا خطوط ارتباطی مستقل ندارد . البته دارد ولی استفاده نمی شود و تمام خطوط مستقل کانادا منحصرا در اختیار ارتش کاناداست

دانشگاه های کانادا نسبت به ابر غول هایی نظیر دانشگاه ماساچوست ، میشیگان ، هاروارد ، بوستون و ... خیلی کوچکند.پس بهتره بیشتر از این درباره شان صحبت نکنیم و اینجا رای را به نفع آمریکا صادر کنیم

"سینما"ی کانادا در مقابل آمریکا مثل یک بچه در مقابل انیشتین می ماند در حل مسایل ریاضی

(دقت کنید که این مورد کم چیزی نیست ! شاید فیلم به خودی خود زیاد مهم نباشد ولی بدانید که مثلا در هر فیلم کلی آدم کار می کنند و از آن نان می خورند که کانادا چنین چیزی و همچنین خیلی از موارد مثل سینما را ندارد و به تبع آن شغل و اقتصاد پویای ضعیف تری دارد.شما می توانید جای "سینما" را با خیلی چیز دیگر عوض کنید)

سخن پایانی : اگر قرار بود محل به دنیا آمدنمان را انتخاب کنیم ، می شد گفت آمریکا خیلی بهتر از کاناداست.ولی حالا که قراره از ایران به این دو کشور سفر کنیم کانادا کشوری است که خیلی بیشتر هوای مهاجران را دارد و با ایران روابط بسیار گسترده ای برقرار کرده. امکاناتی که آمریکا ندارد مثل :

1 - داشتن سفارت در ایران
2 - ویزا دادن بسیار آسان تر و خییییلی سریعتر
3 - امکان دیدن خویشاوندان بسیار سهل تر است
4 - امکان بردن یکی از خویشان به کانادا بسیار آسانتر است
5 - امکان دادن ویزا به خویشاوندان برای بازدید بسیار آسانتر است
6 - گرفتن اقامت دایم بسیار آسانتر است
7 - تبدیل اقامت دایم و شهروند کانادا شدن ، بسیار آسانتر است
8 - دولت سازمان ها و نهاد های بسیار بزرگی را به وجود آورده تا پس از ورود به کانادا در کمترین زمان و راحت ترین شکل ممکن با زندگی جدید آشنا شوید و به اصطلاح جا بیفتید و کار پیدا کنید
9 - مهاجرت به کانادا بسیار آسانتر است

پس اینجاست که می توان ایستاد و تامل کرد که آیا کانادا بهتر است یا آمریکا!(البته برای مهاجرت)

این دیگر به خودتان بستگی دارد

امیدوارم توانسته باشم کمکی بکنم
ارادتمند
نوشته های من بر اساس اطلاعات شخصی است
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، US2011 ، babakped ، یاشار و ماری ، sib 24 ، laili ، matgogoia ، frozen mind ، amir53 ، FARDA2012 ، amirhomayoun ، joseph ، maxsupermax ، ChairMan ، aminiani ، farzad24 ، kianoush ، rasarasa ، nastaran86 ، Hero ، omidazadd ، rahbar ، mani88 ، barsa ، madrese85 ، al_bozorgi ، gt3333 ، sinaone ، maxsoulfly ، se.razavi ، نرگس مرادي ، arash1989 ، hh1000 ، 001 ، kamyab ، mehr_2011 ، mohsen324 ، emankh101 ، zohreh36 ، yakuza ، mohammad67 ، .:HoDa:. ، jahan_roone ، amir25teh ، Us1346 ، rue ، OverLord ، Haghighat ، rs232 ، vroom ، Arwen ، amiry ، alinet ، ravak ، arashmojtaba ، wushu kung fu ، paradia ، ras2008ir ، ghafari88 ، ghorbat ، ali ringo ، jfarzaneh ، Xman ، mreza_ce ، داریوش مینایی ، teoden ، pedar ، malihe_citizen ، alibati ، ahmad_z ، shaahinh66 ، somiofarah ، GreenRoad ، korosh366 ، parsush ، leila-gh ، mns2000 ، MahsaM ، ملیحه مجید ، Saeedv13 ، paniya ، saman_aryan2012 ، Man ، frz61 ، soheila_chem ، el333 ، hamedrouhi ، Ehsan Mohamadi ، dr_abbas_20 ، مانترا ، sasidigg ، ashakibafar ، Alirezaa2013 ، usa lover ، rozelo ، mrhj50 ، شهلا 1346 ، fariba_a ، Danoosh ، kasra ، mahannn4779 ، MOTO GP ، SK89 ، elix ، sara453 ، iSalar ، Rock ، farshadsh ، itsmasoud ، نیلوفر95 ، مسافر تنها ، Aries_son ، Bald Eagle ، valencia ، mazerati ، زری وحدتی ، farzad47 ، Lindsay Wagner ، afshin4749 ، Riverside ، meysam1986 ، hadi-sh ، farshad_m ، شرقی غمگین ، siyamakm ، Dr Sara ، Ali/M ، SadMan ، my hope ، آرمینa ، مهدی 116 ، SabreAyob ، minoo meh ، myarshia ، samansaba ، بهار-تهران ، bazad ، karma110 ، golegandom ، mhsenpc ، farzad parsa ، dardy45 ، sh-p ، سارینا79 ، Iman13 ، milspider ، hamid32 ، amirdadash ، kpks ، javadmirzaei ، pari pariaaa ، mohsen1991 ، malmal ، saeeddashti ، aria802 ، rezahoorjandi ، erica ، Musick ، sina35 ، SamueL.p ، ali diana ، we are one ، a6l3i ، sepideh jan ، aaa1990 ، Aghaman ، msar ، hamidreza63 ، Officer ، Azumi ، amin_j ، matin.sh ، Masoud7 ، soheil1993 ، Amir.Mansoury ، Masbafa ، lighthouse ، mrlzdh ، rezasadeghi ، پریســـــا ، نسل سوخته ، ida.xk ، copol ، tannaz13 ، amin arefi ، aazitaa ، amir85 ، satin ، Ebi354 ، سانو ، aliem.ep
(2010-12-07 ساعت 23:04)alibati نوشته:  ا می خواستم ببینم ایا کسی که
به کانادا مهاجرت کرده اگر امکانش رو داشته باشه که به امریکا مهاجرت
کنه این کار رو انجام میده یا نه ؟ یا کسی هست که در امریکا باشه و
بخواد به کانادا مهاجرت کنه ؟

(2011-04-20 ساعت 01:17)arix نوشته:  سلام ، وقتتون بخیر
امیدوارم توانسته باشم کمکی بکنم
ارادتمند

دکمه تشکر کم بود. هم سوال و هم جواب فوق العاده بود. یکی از آشنایان همزمان با قبول شدن مصاحبه برای کانادا , لاتاری امریکا رو هم برد و امریکا را انتخاب کرد. همیشه برام سواله که اگر من بودم چه می کردم؟؟
پاسخ
مردم کانادا خیلی‌ بیشتر از مردم آمریکا مالیات میدن
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
نقل قول:مردم کانادا خیلی‌ بیشتر از مردم آمریکا مالیات میدن

با تشکر از دوست خوبمون این هم خیلی مهم است

خیلی از مردم کانادا که در نزدیک مرز زندگی می کنند در آمریکا کار می کنند.یعنی صبح از خواب بیدار می شوند می روند آمریکا سر کار و بعد بر می گردند کانادا خانه شان.به این طریق هم از حقوق مناسب شرکت های آمریکایی بهره مند می شوند (مالیات کمتری کسر می شود) و هم نیازی نیست حق بیمه پرداخت کنند چون به عنوان یک کانادایی هزینه درمان برایشان رایگان است

نقل قول:دکمه تشکر کم بود. هم سوال و هم جواب فوق العاده بود.

شما خیلی لطف داریدSmile
نوشته های من بر اساس اطلاعات شخصی است
پاسخ
درسته که کانادا کشور بسیار خوبی برای مهاجران است ولی هیچکجا آمریکا نمیشه..!!!
چرا باوجود اینکه کانادا وسعتش بیشتر از آمریکاست ولی جمعیت آن یک دهم آمریکاست؟!!
چرا دلار آمریکا رایجترین پول جهان است؟!!
چرا هرساله میلیونها نفر در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت میکنند باوجود اینکه احتمال برنده شدن در آن بسیار اندک است؟!!
چرا هرساله صدها نفر بخاطر مهاجرت به آمریکا زندگی خود را به خطر میندازند و بعضا جان خود را از دست میدهند؟!!
اگر توانستید پاسخی برای این چراها پیدا کنید آنوقت کانادا از آمریکا بهتر میشود.
In the United States I will feel as if I were alive again
پاسخ
(2011-04-21 ساعت 17:46)joseph نوشته:  درسته که کانادا کشور بسیار خوبی برای مهاجران است ولی هیچکجا آمریکا نمیشه..!!!
چرا باوجود اینکه کانادا وسعتش بیشتر از آمریکاست ولی جمعیت آن یک دهم آمریکاست؟!!
چرا دلار آمریکا رایجترین پول جهان است؟!!
چرا هرساله میلیونها نفر در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت میکنند باوجود اینکه احتمال برنده شدن در آن بسیار اندک است؟!!
چرا هرساله صدها نفر بخاطر مهاجرت به آمریکا زندگی خود را به خطر میندازند و بعضا جان خود را از دست میدهند؟!!
اگر توانستید پاسخی برای این چراها پیدا کنید آنوقت کانادا از آمریکا بهتر میشود.

من نقش تبلیغات و همچنین امریکای سابق را بی تاثیر نمی بینم
پاسخ

دکمه تشکر کم بود. هم سوال و هم جواب فوق العاده بود. یکی از آشنایان همزمان با قبول شدن مصاحبه برای کانادا , لاتاری امریکا رو هم برد و امریکا را انتخاب کرد. همیشه برام سواله که اگر من بودم چه می کردم؟؟

[/quote]

چه شانسی داشته این آشنای شما

کاش روزی ما هم گرین کارت برنده شویم
من هم فکر میکنم با توجه به آب وهوایی شبیه تر به ایران بخصوص ایالت کالیفرنیا وزیر ساخت های کاملا توسعه یافته آمریکا --آمریکا بسیار گزینه مناسبتری میتواند باشد
پاسخ
من همیشه با اعداد و رقم مقایسه می کنم. اینجا هم چند تا عدد و رقم:

تولید ناخالص داخلی آمریکا نزدیک به 15 تریلیون دلار و کانادا نزدیک به 1.5 ترلیون دلار است. تولید ناخالص داخلی در برگیرنده ارزش مجموع کالاها و خدماتی است که طی یک دوران معین، معمولاً یک سال، در یک کشور تولید می‌شود. این عدد معیار خوبی برا سنجش اقتصاد یک کشور است.

راه های آمریکا 6.5 میلیون کیلومتر است. کانادا فقط نزدیک به 1 میلیون کیلومتر راه دارد. این در حالی است که کانادا وسعت تقریبا برابری با آمریکا دارد.

درآمد میانگین افراد در آمریکا نزدیک به ۳۵ هزار دلار است در حالی که کانادایی ها 28.5 هزار دلار در سال درآمد دارند.

بیکاری د‌ر کانادا نزدیک دو درصد کمتر است (9.6 در مقابل 8)

رشد اقتصادی کانادا 5.8 درصد است در حالی که رشد اقتصادی آمریکا 3.3 درصد است. (رشد اقتصادی بیشتر در کل خوب است اما رشد اقتصادی زیاد مخرب می تواند باشد)

آمریکایی ها از کانادایی ها تحصیلکرده تر هستند. 35 درصد از آمریکایی ها وارد دانشگاه می شوند و کانادایی ها 30 درصد.

به نظر من کانادا و آمریکا دو نمونه موفق از پیاده سازی دو تئوری متفاوت حکومتی هستند. در آمریکا لیبرالیسم حاکم است و در کانادا سوشیالیزم. اگر می خواهید بین این دو کشور برای زندگی تصمیم بگیرید بهتر است ابتدا این دو تئوری رو به خوبی بشناسید. اگر با شناخت خوب تئوری حکومتی وارد هرکدوم از دو کشور شدید دیگه از دادن ۵۰ درصد حقوقتون به دولت در کانادا و یا دیدن افراد بی‌خانمان در آمریکا ناراحت نخواهید شد.
پاسخ
(2011-04-20 ساعت 01:17)arix نوشته:  آمریکا غول اقتصاد دنیاست و هیچ قدرتی حتی فکر نمی کند که روزی به گرد پایش هم برسد.این موضوع را می توانید از هزینه های چند صد هزار دلاری که فقط برای زیبایی یکی از پل هایش می کند متوجه شوید.به عبارت دیگر پول زیادی است که همین طور ریخته در آمریکا!
چی!!؟چی شد.
کی یه همچین حرفی زده برادر ما که پولی ندیدم جز پول واسه بنزین و مالیات.
دوستان خواهش می کنم در مورد مهاجرت عاطفی و احساساتی برخورد نکنید و به حرف هر کسی هم اعتماد نکنید جز به عقل خود.
ارادتمند
پاسخ
دوستان عزیز :
امیدوارم کسی مثله من نشه ،بعد از سالها انتظار ویزای کانادام اومد و از طرفی لوتری هم که جای خودش ،البته خیلیها منو خوش شانس میدونند ولی باور کنید خیلی گیج شدم و سردرگم.
کانادا جای خوبیه ولی آمریکا !!!!!!! متاسفانه باید یکی رو انتخاب کنم !!!!!!!!!
خوشحال میشم نظره شما رو بدونم .
شماره کیس : ***34
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس:April 2012
تاریخ مصاحبه:May 2012
تاریخ کلیرانس:1June 2012
تاریخ دریافت ویزا:4 ,July 2012
تاریخ ورود به آمریکا :september 2012, 5
تاریخ دریافت گرین کارت :,1october 2012
تعداد نفرات همراه با این کیس:2 نفر
پاسخ
بنظر من گرین کارت آمریکا از ویزا کانادا مهمتره،تا اونجایی که من میدونم با گرین کارت میتونین بدون ویزا به کانادا هم برین!!!
در ضمن معمولاً خود کانادایی ها هم آمریکا رو ترجیح میدن!!!
اما شرایط شخصی شما میتونه خیلی تاثیر گذار باشه!!!
امیدوارم موفق باشین

(2011-12-04 ساعت 20:56)Us1346 نوشته:  دوستان عزیز :
امیدوارم کسی مثله من نشه ،بعد از سالها انتظار ویزای کانادام اومد و از طرفی لوتری هم که جای خودش ،البته خیلیها منو خوش شانس میدونند ولی باور کنید خیلی گیج شدم و سردرگم.

شماره کیس:Case Number 2012AS00011xxx
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:دسامبر
تاریخ دریافت ویزا: 2011 Dec
ورود :Apr 2012
محل زندگی :Orange County
پاسخ
(2011-12-04 ساعت 20:56)Us1346 نوشته:  دوستان عزیز :

دوست عزیز سلام. زندگی تماما" همین دوراهی ها میباشد. و از طرفی هم کمی برای شما مشکل شده است. کسانی هم که هنوز آمریکا نرفته در مورد پاس سفید تحقیق میکنند مشابه شما هستند. به عبارتی خواهان دو زندگی در اینجا و آمریکا هستند. شک نکن غیر از این نیست.

اولا" من متوجه نشدم که چرا شما میگویید باید یکی را انتخاب کنید؟
حالا کمی برای این حرف زود نیست؟ فکر کنم میشود هر دو را کمی جلوتر ببرید. ممنوع که نیست.

ولی بهر صورت من امریکا را به شما پیشنهاد میکنم. اگر آنجا بروید امکانات زیادتری وجود دارد. صاحب گردن کلفت اختصاصی ندارد.

کانادا اما اگر شنیده اید که کشوری است که همه مهاجرند و ..... باور نکن دوست خوبم. آنجا اولا" نژادپرستی وجود دارد. به شدت در انحصار کاناداییان است و دیگران شهروند درجه دو بحساب میآیند. حقوق بشر بشدت نقص میشود و همین پارسال یک ایرانی در جلوی یک کلیسا خودکشی کرد زیرا شرایط پناهندگی س را داشت ولی به او ندادند و به هیچ ملیتی احترام در شان و در خور انسان نمیگذارند... آنجا متعلق به نژاد کانادایی میباشد.

بسیار سرد است. جایگاه سربازان فراری از جنگ آمریکایی است و تنها آنها هستند که به انجا پناه میآورند.

بیکاری هست ولی نه از نوعی که در آمریکا هست بلکه کار مال کاناداییان میباشد و وقتی آنها نتوانستند آن کار را انجام دهند ( بلد نبودند ) اداره نیروی انسانی آنها مجوز استخدام به سایرین میدهد.

بیشتر قسمتهایش مثل روستا است. جایگاهی است برای آدمهای کاملا" کاملا" دست چین شده و کاملا" هم خانوادگی است.

در چنین محیطی ( کانادا دارای مردمی با سطح فرهنگی بالا است ) مصداق دارد ( خوب بر منکرش لعنت - وقتی همه را دست چین شده انتخاب میکنند و راه میدهند همینطوری میشود دیگر)

شما تقریبا" محال است که در شغلی که بلد هستید و یا سابقه دارید در آن مدینه فاضله کاری پیدا کنید. البته در آمریکا هم همینطور است ولی در کانادا به شکل گزنده تری آن را احساس میکنید.

آمریکا جایی است که 50 سال قبل سیاهان را برده میگرفتند ولی امروز یک سیاه رئیس جمهورشان میشود.

ولی تو با ورود خود به کانادا به سرزمین وایکینگ های خشنی میروی که هیچ احدی را بجز خودشان اصلا" قبول ندارند.

در واقع آمریکا گرین کارت خود را بر اساس آرمانهای دموکراسی و از روی تفنن و آرمانهای آزادی و حقوق بشر به تو هدیه میکند و از شما زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7 و ... انسانها را امتیاز بندی ( برخلاف منشور حقوق بشر سازمان ملل ) نمیکند.

اما کانادا بر اساس نیازی که بتو دارد پس از آنکه تو ثابت کردی که میوه نورسیده ای هستی و حالا که وقت ثمردهی تو میباشد به تو ویزا را میدهد.
اما تو برای آنها همچنان جهان سومی می مانی...
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان