کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقامت در ارمنستان
در مورد گرمای آب
دقت کن خیلی ها اونجا از وسیله ای به نام گیزر استفاده میکنن
این وسیله آب رو در حالی که میاد گرم میکنه
فشارش خیلی پایینه و یک بار بخاطر اتصالی نزدیک بود مارو به کشتن بده
میمونه 2 تا دستگاه دیگه یکیش که ما الان داریم آبگرمکن برقی آریستونه که خیلی هم خوبه و تو ارمنستان کلا به همه این آبگرمکن برقی ها میگن آریستون
یکی دیگه همه پکیج های گرمایشی که توی ایران هم زیاد استفاده میشه و با گاز کار میکنه
در مورد خونه هم اونطور که من شنیدم بعد از ورود ارمنستان به دوره کمونیستی ایروان کلا دگرگون میشه و ساخت و سازهای جدیدی صورت میگیره که چون اکثر خونه هایی که ساخته شدن با قطعات عظیم سنگهای صورتی رنگ ساخته شدن به شهر صورتی معروف شد
خونه های سنگی اونجا زیادن و کیفیت خوبی هم دارند , تلفن شهری اونجا خیلی ارزونه و اکثرا صفرشون بسته هست (خونه های اجاره ای) و چون سیستم مخابراتی موبایل ها خیلی قوی و نسبتا متنوع هست کمتر پیش میاد که با تلفن شهری مشکل پیدا کنی و برای همین موضوع مهمی توی اجاره خونه ها نیست
در مورد آب من تا حالا نشنیدم که توی ایروان خونه ای آب نداشته باشه , اصلا مساله جالب اینه که آب اونجا زیاده بطوریکه آبخوری هاشون توی شهر شیر برای بستن آب نداره و آب یکسر میره
در مورد برق هم باز اصلا فکر نمیکنم همچین مشکلی وجود داشته باشه
250 هزار تومن هم برای یه کامپیوتر رو کاملا دروغ گفته و خیالت راحت باشه , اصلا چند روز پیش یکی از دوستان با هواپیما رفت اتریش و کیس کامپیوترش رو گذاشت داخل چمدون و با خودش برد
در مورد مانیتور هم سعی کن ال سی دی بگیری که جا گیر نباشه و اصلا یک قرون هم نمیخواد به کسی بدی
خیلی ریلکس برو اونجا و بشین
به نظر من هم بجای اینکه خودت رو تو آزادی درگیر کنی به دفتر دیدار سیر زنگ بزن و شماره دفتر شیرمرد تهران رو بگیر
اونها ارمنی هستن و اکثر بارها هم از اونجا میفرستن ارمنستان چون اونجا محله ارمنی نشینه و اتوبوس اول از اونجا راه میافته و بعد میاد آزادی و بقیه رو سوار میکنه
به نظرم اونا با انصاف ترن در مورد بار
پاسخ
تشکر کنندگان: fall_asleep ، mavarfan ، Lady.AsaL ، Blaze ، کوهنورد ، Hamid_110 ، msar
متشکر arashmaziar عزیز،

پس جریان اونیکی اتوبوس اینه؟! حتماً همین کار رو می کنم. در مورد کیس و مانیتور هم فعلاً مشکل رو حل کردم. به محض اینکه بتونم اطلاعی از اون یکی اتوبوس بگیرم همین جا قرار می دم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، msar
اون یکی اتوبوس نیست
این همون اتوبوسه که تو آزادی ساعت 2 حرکت میکنه
این ساعت 1 از شیرمرد نارمک حرکت میکنه میاد آزادی
منتها تو نارمک هم خلوت تره هم از اون محیط بد ترمینال دوری بهتره
آدمهای بدی هم نیستن وگرنه راننده و ماشین همونه که از آزادی راه میافته
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، fall_asleep ، Blaze ، battosai ، msar
دوست عزیز امیدوارم که به راحتی و سلامتی به ارمنستان برسی .
چند روز پیش یک کتاب الکترونیکی پیدا کردم در زمینه آموزش ارمنی اینجا آپلود می کنم امیدوارم مفید باشه .
.pdf   ketab6697.pdf (اندازه 2.96 MB / تعداد دانلود: 569) -->
.pdf   ketab6697.pdf (اندازه 2.96 MB / تعداد دانلود: 569)
پاسخ
تشکر کنندگان: fall_asleep ، admin ، hvm ، kamranjon ، Blaze ، msar
واقعاً متشکر mavarfan عزیز، ممنون که به فکرم هستی. الان دارم دنلود می کنم. خودم 2-3 تا منبع خیلی مختصر پیدا کرده بودم، ولی خیلی خیلی مقدماتی بودند.

حالا که صحبت زبان شد، در مورد زبان روسی فقط یک جمله می تونم بگم: خدا پدر انگلیسی ها رو بیامرزه! Big Grin

32 تا حرف دارن که توی چهار شکل نوشته می شه! (مجموعاً می شه 128 تا حرف!) ... هر چیزی رو که می تونن صرف می کنند! اسم، صفت، قید، عدد، فعل! Big Grin ... یکسری چیزها شبیه انگلیسی هستش، با همون معنی. یکسری چیزها شبیه انگلیسی هستش، با یک معنی دیگه! یکسری چیزها کلاً توی انگلیسی نیست!! Big Grin

ولی در مجموع زبان جالبی هستش! من که دوستش دارم! Big Grin

پاسخ
خب دوستان! حتماً فکر کردید الان می خوام سفرنامه بنویسم! نه! Big Grin

متاسفانه من هنوز نتونستم همه کارهام رو توی ایران انجام بدم و کماکان درگیر و دار این کارها هستم. البته امیدوارم که تا چند روز آینده این کارها تموم بشه و ما هم بتونیم تا قبل از 10 اسفند، حرکت کنیم.

چون دیگه کم کم فصل مسافرت شروع شده، دوستانی که تا قبل از 10 اسفند برنامه حرکت دارند اگر تمایل دارند می تونند هماهنگ کنند که اگر زمان حرکتمون یکی یا نزدیک بود، همسفر بشیم.

من توی این مدت باز هم تحقیق کردم و چند بار هم تونستم با خود مردم ارمنستان ارتباط ایمیلی و ... داشته باشم که تجربیات به نسبت جالبی بود. در اولین فرصت و احتمالاً همراه با سفرنامه همه رو در اختیار دوستان قرار خواهم داد.
پاسخ
سلام.
آیا کسی از دوستان در مورد نحوه اقامت در ارمنستان اطلاعی دارند؟
پاسخ
سلام.من تازه عضو اینجا شدم. ما میخوایم به ارمنستان مهاجرت کنیم. یه دختر کوچولو هم دارم موجودیمون 40 میلیون تومانه همه جا پرسیدم و تحقیق کردم حتی وکیل و دفتری که برامون اقامت از طریق ثبت شرکت یا خرید ملک بگیره. میخواستم ببینم کسی اینجا دفتر وکالتی معتبر دیگه ای میشناسه و در مورد کار در ارمنستان و زندگی اونجا اطلاعاتی داره کار چطوری میشه پیدا کرد..میشه از اینجا کار کرد؟؟؟میشه از اینجا کار رو پیدا کرد چه کاری اونجا بهتره..من مترجم زبان انگلیسیم. همسرم هم گرافیسته. مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، Lady.AsaL ، maradona1986 ، cyrus2500 ، pariya2 ، msar
سلام،
به نظر من در مرحله اول، طرح های زودبازده کشور خودمونو در زمینه کشاورزی و دامپروری مطالعه کنید(مثلاً ....گلخانه ای)، بعد از مطالعه دقیقتر اوضاع ارمنستان، اینجا یه چنین کاری رو راه اندازی کنید، برا این پیشنهاد هم دلیل دارم!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، s_ostad2000 ، frozen mind ، msar
دوستمون داریوش راست میگه
برای پول در آوردن ایران از بهترین کشورهاست
توی همین ارمنستان چند تا از بچه ها یه رستوران زدن که مشتری از سر و کولش بالا میرفت اما بخاطر اذیت های دولت و فساد اداری ارمنستان رستوران رو بعد از چند وقت فروش بست و رفت
اما راستش جدیدا ایرانی هایی که میان ارمنستان کار میکنن زیاد شدن
یکی از دلایل کار تو ارمنستان , آرامش و آزادی های نسبی هست و همینطور فرار از فضای شلوغ و پر التهاب ایران
نزدیک خونه ما یه فروشگاه هست که مواد ایرانی میفروشه مثل رب و خیارشور و برنج و اینجور چیزا , یا آقایی هست که بازنشسته شده و خانومش اینجا آرایشگری میکنه و آقا هم از درامد بازنشستگی و همینطور پولی که داشته اینجا خونه خریده و خیلی هم از زندگیش راضیه
همه اینها میگن عطای پول ایران رو به لقاش بخشیدن و اومدن اینجا تو آرامش زندگی کنن
اما برای سرمایه گذاری بر اساس آخرین آماری هم که اکونومیست داده به نظر من گرجستان بسیار شرایط مناسبی داره
همین چند روز پیش اونجا بودم و میدیدم که بدتر از دوبی همه جا رو دارن میسازن
آمارهایی هم که در موردش در میاد نشون میده رشدش داره از امارات بیشتر میشه
اگه تمایل دارید بهتره یه سری هم به اونجا بزنید در ضمن اینکه توی گرجستان میتونید بعد از 5 سال شهروند بشید و پاسپورتش رو بگیرید
پاسخ
تشکر کنندگان: daryoush ، mavarfan ، s_ostad2000 ، Lady.AsaL ، maradona1986 ، cyrus2500 ، pariya2 ، msar
ممنون از همگی. میخواستم برم دانشگاه آمریکاییش درس بخونم نمیدونم هزینش زیاده یا نه. پس به این ترتیب اونجا هم مال پولداراس..اونهم مسن که نخواد کار کنه!!!!!!گرجستان رو اصلا نمیشناسم...
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوست عزیز، کجا مال پولدارا نیست؟
اما باور کن با پول کم هم میشه واقعاً خوشبخت بود! فقط باید: از تجربه دیگران استفاده کرد+ کمی توقعات را پایین تر آورد+ خلاقیت!!

دانشگاه های اینجا: ارمنی، آمریکایی و اروپایی به نظر من عالین!(در همه دانشگاهها گروههایی به زبان انگلیسی هم دارند)
هزینه برای فوق، ترمی حدود 1200 دلاره (البته آمریکایی فکر می کنم حدوداً ترمی 4000 دلار باشه!).
در ضمن دانشگاه آمریکایی رو ایران قبول نداره.
دانشگاههای اینجا غیرحضوری هم دارند، اما ایران تایید نمی کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: s_ostad2000 ، mavarfan ، Lady.AsaL ، maradona1986 ، pariya2 ، msar
ممنونم اون 4000 دلار خیلی زیاده...منم اصلا قصدم درس خوندن نیست...میخوام از اینجا برم استرالیا یا آمریکا......همین.
پاسخ
سلام به دوستان
من بيشتر مطالب شما را خواندم فقط ميخواستم بدونم اونجا کار براي ايرانيها هست اونهايي که سرمايه
زياد ندارن
متشکرم
پاسخ
به این می گویند یک برنامه ریزی درست و اصولی برای سفر. من که نیم ساعت قبل از مسافرتم یک مشت لباس ریختم داخل چمدان و راه افتادم. یک چیزی که شاید دانستن آن برایتان جالب باشد این است که مردم ارمنستان روسی را با لهجه خاص خودشان حرف می زنند که خیلی فهمیدنش مشکل است. من یک فرد ارمنی را در یک مهمانی دیدم و با هم روسی حرف زدیم. او کاملا من را می فهمید ولی من اصلا نمی فهمیدم که او چه می گوید و آنقدر هی از او می خواستم که جمله اش را تکرار کند که باعث خجالت من شد و بنده خدا اصلا ترجیح داد انگلیسی حرف بزند. البته من اصولا در گیرایی مکالمه کند هستم و در فارسی و انگلیسی هم در بیشتر موارد باید چند ثانیه صبر کنم تا دوزاریم بیفتد ولی او را هر کاری کردم دوزاریم نیفتاد. متاسفانه لهجه روسی مسکو هم در آن نواحی مثل لهجه تهرانی می ماند و خیلی ها که لهجه روسی مسکو را دارند به نژادها و لهجه های دیگر نگاه عاقل اندر سفیه می کنند و فخر می فروشند و گاهی هم خودشان را به نفهمیدن می زنند که البته باعث آزردگی آنها می شوند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، اليزا ، mavarfan ، nastaran86 ، سارا کوچولو ، fahimeh88 ، Blaze ، Hamid_110 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان