کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
وسایل مورد نیاز برای بردن به مالزی
سلام.
من دو ماه دیگه دارم میرم مالزی و میخوساتم دقیقا چه وسایلی لازم هست از ایران با خودم ببرم.و اینکه کلا چند کیلو بار میتونم با خودم ببرم.آیا میتونم سی دی هایی که خودم اینجا رایت کردم هم با خودم ببرم توی فرودگاه گیر نمیدن؟
ممنون میشم یه لیست کلی بدید در مورد وسایل و یه توضی در مورد سوالم.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
من که اومدم سی دی و هارد پی سی و لب تاب باهام آوردم
هر چی دوست داری باهات بیار فقط لباس گرم نیار
میزان بارت هم به هواپیمایی که باهاش میایی بستگی داره ولی معمولا سی کیلو میتونی بدی بار یکی دو تا ساک هم باهات میاری تو هواپیما ولی موقع وزن کردن بارت اونا رو نده وزن کنن
شماره کیس: 2010AS113XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: Nov, 2009
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2009, Nov
تاریخ کارنت شدن کیس: March
تاریخ دریافت نامه دوم: Feb 24
تاریخ مصاحبه: 6 April
تاریخ دریافت ویزا: Refusal

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: vampyre ، davoood63 ، msar
(2010-12-13 ساعت 14:25)jam_14051 نوشته:  سلام
من که اومدم سی دی و هارد پی سی و لب تاب باهام آوردم
هر چی دوست داری باهات بیار فقط لباس گرم نیار
میزان بارت هم به هواپیمایی که باهاش میایی بستگی داره ولی معمولا سی کیلو میتونی بدی بار یکی دو تا ساک هم باهات میاری تو هواپیما ولی موقع وزن کردن بارت اونا رو نده وزن کنن

یعنی زمانی که میخوان ساک هام رو وزن کنن اونایی رو که میخوام با خودم توی هواپیما رو ندم بهشون وزن کنن!!مگه میشه.خوب وقتی ساک دستمه باید بدم برای وزن کردن دیگه.بعد یکم بیشتر در مورده وسایل لازم توضیح میدی.به جز لباس گرم دیگه چی نیارم؟و چه چیزهایی آوردنشون واجب هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: javidk ، msar
اینجا همه چی هست. من که اومدم هیچی نیاوردم فقط واسه روزای اول ممکنه نتونی غذاهاشونو بخوری می تونی باهات خوردنی بیاری.
آره میشه بهشون ندی که وزن کنن. قبلی که بری فرودگاه وسایل هاتو جور کن وزنشونو چک کن طوری که اونهایی که میدی بار بیشتر از 30 کیلو نشن. ساکی هم که میخای ببری توی هواپیما خیلی بزرگ نباشه معمولی.
بعدشم از هیشکی چیزی نگیر مثلا اگه تو فرودگاه یه یارو یه پاکت نامه هم بهت داد گفت مالزی کسی میاد ازت میگیره قبول نکن
شماره کیس: 2010AS113XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: Nov, 2009
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2009, Nov
تاریخ کارنت شدن کیس: March
تاریخ دریافت نامه دوم: Feb 24
تاریخ مصاحبه: 6 April
تاریخ دریافت ویزا: Refusal

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: vampyre ، javidk ، 327 ، elnaz_joon ، msar
آره این قضیه ی گرفتن چیزی از دست کسی رو قبلا از یه چند جا شنیده بودم که مثلا دانشجوهای ایرانی توی فرودگاه ساکهایی رو گرفتن و بعد به جرم حمل مواد گرفتنشون.
ممنون از توضیحات کاملت دوست عزیز.
پاسخ
تشکر کنندگان: elnaz_joon ، msar
سلام من سال دوم دبیرستان را تمام کردم مخواهم قبل از شروع سال تحصیلی جدید به دبیرستان سیفول در مالزی بروم برای شروع چکار باید بکنم هزینه تحصیل و پانسیون وشرایط زندگی در انجا چگونه است ومن در چه مقطعی از دبیرستان بابد وارد شوم؟
پاسخ
سلام . من هم می خوام بدونم کدام دبستان و کدام دبیرستان بین المللی در کوالامپور بهتره و باید مثل کانادا یا امریکا محل زندگی به مدرسه انتخاب شده بخورد ؟ دوم اینکه بهترین محله برای زندگی کدام منطقه است ؟ ممنون از شما دوستان گرامی .....
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، msar
سلام .
توی کوالالامپور بهترین و امن ترین محله ، محله ی KLCC هست که در واقع همون منطقه ی برج های دو قلو هست ...
شما برای زندگی میتونید برید مجتمع VISTA DAMAI خونه بگیرید . VISTA DAMAI یه برج مسکونی هست که 70% هم ایرانی ها هستند اونجا . اونجا شما با ماهیانه 1000$ میتونید یه واحد مبله ی دو خوابه بگیرید ... ما خودمون اونجا بودیم واقعاً جای خوبیه و دسترسی خوبی هم داره .
ضمناً شما مالزی رو اصلاً با آمریکا و کانادا مقایسه نکنید ! من اونجا مدرسه نمیرفتم ؛ ولی تا جایی که من میدونم اصلاً به محله ربطی نداره .
راجع به مدرسه خودتون بیشتر تحقیق کنید . ولی من تا جایی که میدونم کوالالامپور دوتا مدرسه بین المللی به زبان انگلیسی داره که دوتاشم ماله انگلستانه . یکیش سیفول هست...
ولی من به شما پیشنهاد میکنم قبل از مدرسه چند ماه کلاس زبان برید .. برای کلاس زبان هم موسسه های آمریکایی ELS هست که پای همون برج دوقلوهاست ...
http://www.ELS.com.my
پاسخ
تشکر کنندگان: 327 ، msar
چیزی که باید ببری بستگی به خودت داره اینو گفتن که بدونی محدودیتی نیست .اگر کسی قصد داره خرج اضافه نکنه بابته خرید لوازم توصیه میکنم لوازمه اولیه برای آشپزی رو ببره
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان