کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اعتبار مدیکال
با سلام .
من برای ویزای E1 اقدام کردم.در تاریخ 2DEC آزمایشات را انجام دادیم و 6DEC هم مصاحبه دادیم و کلیرنس خوردیم.شنیدم که کلیرنس حدود دو ماه طول میکشه.سئوالم این است که تاریخ ویزا را از تاریخ مصاحبه میدهند یا از تاریخ کیلیرنس.چونکه دختر من کنکور داره مجبوریم تا آخر تیرماه صبر کنیم .آیا میشه ویزا را تمدید کرد یا نه ؟اگر بشه تکلیف آزمایش ها چی میشه؟
با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-12-14 ساعت 14:26)helina1 نوشته:  با سلام .
من برای ویزای E1 اقدام کردم.در تاریخ 2DEC آزمایشات را انجام دادیم و 6DEC هم مصاحبه دادیم و کلیرنس خوردیم.شنیدم که کلیرنس حدود دو ماه طول میکشه.سئوالم این است که تاریخ ویزا را از تاریخ مصاحبه میدهند یا از تاریخ کیلیرنس.چونکه دختر من کنکور داره مجبوریم تا آخر تیرماه صبر کنیم .آیا میشه ویزا را تمدید کرد یا نه ؟اگر بشه تکلیف آزمایش ها چی میشه؟
با تشکر فراوان

سلام
اعتبار ویزا تا 6 ماه پس از تاریخ انجام معاینات پزشکی است. اگر ظرف این مدت کلیر شدید یکی از اعضای خانواده برای دریافت ویزاها مراجعه می کنه و تا آن تاریخ باید خودتان را به آمریکا برسانید. اگر کلیر شدن و دریافت ویزاتون با بعد از تمام شدن اعتبار معاینات پزشکی تون مصادف بشه، دوباره باید همه اعضای خانواده قبل از دریافت ویزاها معاینات را انجام بدهند ولی معمولا کلیرنس آنقدر طول نمی کشه. موفق باشید.
پاسخ
(2010-12-14 ساعت 16:55)gadfly نوشته:  
(2010-12-14 ساعت 16:37)Nooshin96 نوشته:  
(2010-12-14 ساعت 14:26)helina1 نوشته:  با سلام .
با تشکر فراوان

سلام
اعتبار ویزا تا 6 ماه پس از تاریخ انجام معاینات پزشکی است. اگر ظرف این مدت کلیر شدید یکی از اعضای خانواده برای دریافت ویزاها مراجعه می کنه و تا آن تاریخ باید خودتان را به آمریکا برسانید. اگر کلیر شدن و دریافت ویزاتون با بعد از تمام شدن اعتبار معاینات پزشکی تون مصادف بشه، دوباره باید همه اعضای خانواده قبل از دریافت ویزاها معاینات را انجام بدهند ولی معمولا کلیرنس آنقدر طول نمی کشه. موفق باشید.

سلام
فکر می کنم پاسخ من در پست زیر جواب شما باشد . مدت اعتبار مدیکال یکسال می باشد
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...2#pid88772

تاریخ مدیکال ما که در آنکارا انجام شد 23 سپتامبر بود و تاریخ مصاحبه 28 سپتامبر و 5 هفته بعد هم کلیر شدیم و ویزا ها را هم دریافت کردیم. ویزاهای ما تا تاریخ 23 مارچ اعتبار دارد یعنی درست 6 ماه بعد از تاریخ مدیکال. ما در کاتگوری F4 بودیم (مهاجرت از طریق برادر)
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، gadfly ، feidom30 ، msar
البته به این سوال بارها در تاپیکهای مرتبط پاسخ داده شده ، ولی جهت یادآوری، مدت اعتبار ویزا مساوی مدت اعتبار آزمایشات پزشکی است. ولی اینکه شش ماهه باشد یا یکساله و یا حتی کمتر از شش ماه ( برای برخی گروههای خاص) ، بستگی به سفارت محل مصاحبه شما دارد.

اعتبار آزمایشات در آنکارا شش ماهه و در امارات هم به همچنین، شش ماهه است. مگر یکی دو استثنا در دبی که اعتبار آزمایشاتی که در آن مراکز انجام میشود یکساله خواهد بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، frozen mind ، helina1 ، Toranj ، comrun ، kourosh2011 ، tartar ، feidom30 ، msar
با تشکر از اطلاعات مفید عزیزان
خب حالا اگر اعتبار مدیکال به خاطر طول کشیدن کلیرانس تمام شود باید برای تمدید آن حتما یک مسافرت اجباری به آنکارا و مطب دکتر اونگان داشت ؟
در اینصورت همه هزینه ها رو از اول باید پرداخت کرد و دوباره واکسن ها رو تکرار کرد؟ و در نهایت سفارت به راحتی ویزا را تمدید میکند؟
باز هم تشکر از راهنمایی دوستان
شماره کیس: *****ANK20058
کنسولگری: آنکارا
نوع ویزا: خانوادگی F3
تاریخ مصاحبه: January 2012
تاریخ دریافت کلیرنس: March 2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:
تعداد افراد: 3

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک، بزرگ شد در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
اين موضوع براي من هم هنوز به طور كامل روشن نيست. اما يكي از دوستان مهاجرسرا قبلا از تجربه مادر محترمشون براي ما تعريف كردن كه وقتي وارد آمريكا شدن، اعتبار مديكالشون تموم شده بود و مجبور شدن مديكالو همونجا با صرف هزينه زياد تجديد كنن.

اما هنوز نمي دونم اگر اعتبار مديكال تموم شده باشه، آيا سفارت ويزا ميده يا نه.

اينو هم نمي دونم كه اگر اعتبار مديكال موقع ورود به آمريكا تموم شده باشه، چطور به آدم ايراد مي گيرن. آيا صدور گرين كارد منوط به انجام و ارائه نتايج مديكال جديد خواهد شد؟

در اين تاپيك هم قبلا در اين باره بحث شده.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، مير منصور ، msar
(2010-12-15 ساعت 01:40)hasti_banoo نوشته:  البته به این سوال بارها در تاپیکهای مرتبط پاسخ داده شده ، ولی جهت یادآوری، مدت اعتبار ویزا مساوی مدت اعتبار آزمایشات پزشکی است. ولی اینکه شش ماهه باشد یا یکساله و یا حتی کمتر از شش ماه ( برای برخی گروههای خاص) ، بستگی به سفارت محل مصاحبه شما دارد.

اعتبار آزمایشات در آنکارا شش ماهه و در امارات هم به همچنین، شش ماهه است. مگر یکی دو استثنا در دبی که اعتبار آزمایشاتی که در آن مراکز انجام میشود یکساله خواهد بود.

با سپاس از شما مدیر محترم
لطفا اگر ممکن است نام مراکزی که ازمایش انها یکسال اعتبار دارد در دبی را بفرمایید ممنون میشوم
پاسخ
(2011-11-14 ساعت 21:03)frozen mind نوشته:  اين موضوع براي من هم هنوز به طور كامل روشن نيست. اما يكي از دوستان مهاجرسرا قبلا از تجربه مادر محترمشون براي ما تعريف كردن كه وقتي وارد آمريكا شدن، اعتبار مديكالشون تموم شده بود و مجبور شدن مديكالو همونجا با صرف هزينه زياد تجديد كنن.

اما هنوز نمي دونم اگر اعتبار مديكال تموم شده باشه، آيا سفارت ويزا ميده يا نه.

اينو هم نمي دونم كه اگر اعتبار مديكال موقع ورود به آمريكا تموم شده باشه، چطور به آدم ايراد مي گيرن. آيا صدور گرين كارد منوط به انجام و ارائه نتايج مديكال جديد خواهد شد؟

در اين تاپيك هم قبلا در اين باره بحث شده.
با سلام
به نظر شما اگر در بدو ورود به عمريكا احتياج به مديكال مجدد باشد . چه مشكلي پيش مي ايد . آيا مجبور مي كنند ازمايش جديد بدهيم ؟ هزينه مديكال در عمريكا چقدر مي شود ؟ ايا در ويزاي الصاقي روي پاسپورت تاريخ شروع و پايان دارد ؟
كيس 2000-2001 خانوادگي f4 . تكميل مدارك 2009 - 2011 . مصاحبه ابوظبي دسامبر 2014 .دريافت برگه آبي . از زمان مصاحبه تا بحال 4 بار اپديت شده ايم و بعد از 5/5 ماه كلير و يك ماه بعد از كلير ويزا دريافت كردم .متاسفانه ايميل ام باز نمي شود و اگر كاري بود پيام خصوصي بدهيد .
پاسخ
We are pleased to inform you that your immigration case is ready for issuance. You may bring your passport(s) to the Embassy in Abu Dhabi any Sunday or Tuesday at 1:30 p.m., excluding holidays. In most cases, the visa will be ready for pick-up in 4 to 7 days. Embassy staff will provide further details when you drop off your passport(s).

The administrative processing on your file has been completed. However, a visa number may not be available for your file within this month.

Please note: if you do not send your passport immediately, a visa number may not be available for your file within this month.

Please check the Department of State’s current Visa Bulletin at Visa Bulletin for information about visa availability for your visa category.

The validity of an immigrant visa is subject to the validity of the medical report. As per new regulations, the medical reports are valid only for six months. In case of full validity (which is six months) visa, you must have to provide a new medical report.
•New medical examination is required.
در اینجا منظور از معاینات پزشکی جدید چیست ؟ این نامه رو من از سفارت امریکا در ابوظبی دریافت کردم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان