کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه برندگان ۲۰۰۹ در سایر کشورها
سلام persia جان،
هنوز نخیر، هفته دیگه Smile
امروز مدارک اسپانسرم رسید، داشتم مدارکم رو جمع می کردم دوشنبه بلیط قطار پیش به سوی پاریس،سه شنبه معاینه پزشکی،چهارشنبه مصاحبه،پنجشنبه شب بر میگردم، جمعه صبح هم امتحان Smile
انشاالله سفرنامه در پایان هفته.
رسم سفارت آمریکا تو فرانسه اینه که، یک عدد پاکت یک کیلوگرمی به نام Chronopost باید متقاضی ویزا به قیمت 21€ از اداره پست بخره و با مدارک بده، ویزا بعد از 7 تا 10 روز به آدرس متقاضی در محدوده فرانسه پست میشه. (به شرط نداشتن اف بی آی چک)

تشکر کنندگان:
سلام farshadzSmile,

مطمئنم که با دست پر برمیگردی و امتحانتم خوب میدیCool

میخواستم بدونم برای معاینه پزشکی خودشون آدرس دکتری رو که قبول دارن توی نامه دوم بهت داده بودند؟ راستی سو پیشینه رو چیکار کردی؟ توی نامه دوم ازت هم مال ایران رو خواستن وهم مال فرانسه رو؟ ممنون میشم اگه مواردی که در نامه دومت خواستن رو اینجا برای ما بذاری. البته هر وقت که بیکار شدیBig Grin بعد مصاحبتم خوبه Wink

با آرزوی موفقییت برای تو و بقیه بچه ها و خودم Big Grin
شماره کیس: 2009AS17XXX
نامه قبولی: 08 6th May
ارسال فرمهای سری اول: 9th Jun 08
کارنت: 9th Feb 09
نامه دوم: 09 20s Mar از طریق ایمیل
معاینه پزشکی: 09 31st Mar
مصاحبه: 09 14th April
کلیرنس و ویزا: 09 31st Aug (پس از 130 روز)
هزینه قبل از ورود به آمریکا:1050€ نفری
ورود به آمریکا: 09 16th Nov
دریافت گرین کارت: 09 22nd Dec
تشکر کنندگان:
معاینه پزشکی: بله، خودشون معرفی کردن و هر 3 تاشون در پاریسه.
سو پیشینه: برای کسانی که یک سال بیشتر در اروپا اقامت دارند، اجباری است. از طریق ایمیل به اداره مربوطه درخواست دادم(با عکس از صفحه اول پاسپورت به صورت ضمیمه) و مجانی در عرض 3 روز برام پست کردند.
جزئئات رو توضیح ندادن، آخرین باری که ایران بودم با خودم سوء پیشینه ترجمه شده آوردم.
اینم لیست مدارک:
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...83#pid6983

تشکر کنندگان: persia
سلام فرشاد جانCool

امیدوارم که مصاحبت به خوبی تموم شده باشه و اولین کسی باشی که ویزاتو در کشوری غیر از ترکیه و امارات گرفتی. منتظر خبرت هستم و بعدشم سفرنامه Big Grin

راستی bonne chance برای امتحانتBig Grin

حمید
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من مصاحبم در سیدنی تقریبا یک ماه دیگه است . نمونه نامه دوم را به این پست چسباندم که میتونید ببینید. همینطور که میبینید تقریبا هر سفارت نیازهای خاص خودش را داره ولی کلیات یکی است.

فایل‌های پیوست
.doc   DV PKT4 KCC Inclusion.doc (اندازه 73 KB / تعداد دانلود: 198)
.doc   Police Certificate AUSTRALIA.doc (اندازه 70 KB / تعداد دانلود: 321)
.doc   MedicalInstructWithListofDoctos.doc (اندازه 63.5 KB / تعداد دانلود: 241)
تشکر کنندگان: Masoud ، samad ، mahan ، persia ، sousangerd
سلام

مبارک باشه فرشاد جان. بالاخره ویزات رو هم گرفتیWink.

چند تا سوال داشتم که اگه هر وقت تونستی جوابشون رو بدی ممنون میشم.

1. آخرین مدرک تحصیلی که ارائه دادی چی بود؟ لیسانس یا فوق لیسانس؟
2. راجب اون سوالی که خودت چند وقت پیش کرده بودی در مورد اینکه :

اگر از من سئوال کنند که یک سال دیگه درسم مونده، باید چی جواب بدم؟
بگم درسم رو ادامه نمیدم و به محض گرفتن ویزا میرم امریکا ؟

چیکار کردی و اونها چیزی پرسیدند؟

3. سابقه کاری هم داشتی؟
4. حساب بانکی هم نشون دادی یا همون اسپانسر کافی بود؟
5. سوپیشینه ایران رو بالاخره ازت خواستن؟

موفق باشید

حمید
تشکر کنندگان: ezbob74
بسیار متشکر،
1.اصل ترجمه ها همراهم بود البته مدارکم یکسری به زبان فرانسه بود و یکسری هم به انگلیسی که براشون فرقی نداشت، اول از مدارک دیپلم پایان دبیرستان رو خواست که گفتم اصلش همراهم نیست و فقط اصل ترجمه رو دارم، ازم کارت دانشجویی اینجارو خواست که نشونش دادم. گفت آخرین مدرک تحصیلی چی داری گفتم لیسانس دانشگاهی که اصلش همراهم بود دادم بهش و نگاه کرد و با کپی آن در صفحه آخر ترجمه مطابقت داد، چون که چیزی از نوشته ها نمی فهمید D: ، ولی اصل ترجمه رو ازم گرفت و نگه داشت، البته ازم پرسید لازم دارم یا نه، گفتم ازش 2 تا دیگه دارم.
خلاصه: اصل دیپلم یا آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی فقط برای دیدن می خوان

2.ازم اصلا نپرسید می خواهی چه کار کنی. ازم پرسید چقدر از درست مونده، گفتم 1 سال، خیلی سفت و جدی بصورت خط و نشون کشیدن بهم گفت ویزات هفته دیگه با پست دستت می رسه ولی اینو بدون که این ویزا فقط 6 ماه اعتبار داره و اگر در این مدت نری، ویزات باطل میشه و ما بهت هیچی دیگه نمی دیم، وقتی هم رفتی، یک هقته بعد از ورود کارت اقامتت رو می گیری و میتونی بر گردی و درست رو ادامه بدی ولی اگر بدون اجازه دولت بیشتر از یکسال خارج از آمریکا بمونی، گرین کارتت باطل میشه و دیگه ما بهت هیچی نمیدیم.

3.سابقه کار در یک کارخانه (واحد صنعتی) در زمینه پوشاک به مدت 2.5 سال داشتم که براشون مهم نبود و اینکه سربازی خرید خدمت بودم و ترجمه کارت معافیت رو بهشون دادم.

4.اسپانسر کافیه، من چیزی نداشتم که نشون بدم

5.اول سوء پیشینه فرانسه رو خواست و من پیش دستی کردم چون آماده داشتم مال ایران رو هم بهش دادم، ازم پرسید کشور دیگه ای اقامت نداشتی که گفتم نه. و اصل هر دو رو ازم گرفت( سوء پیشینه ایران رو ازم پرسید که می تونه اصلش رو نگه داره، منم گفتم بله، دیگه لازم ندارم)

تشکر کنندگان: samad ، ezbob74 ، persia ، sousangerd ، eshagh ، mas0ud ، Nazgol66
سلام

من هم بالاخره کارنت شدم هفته پیشWink برای April ولی اصلا فکر نمیکردم که اینقدر زود! من خودم رو برای June و July آماده کرده بودم و به خاطر همین برای سوپیشینه 1 ماه پیش اقدام کردم از طریق سفارت ایران و گفتند که حداقل 3 ماه طول میکشه و من هم گفتم که اشکال نداره چون 3 ماه دیگه از اون تاریخ میفته دقیقا در April و اصلا معلوم نیست که تا اون موقع آماده بشه یا نهSad . میخواستم بدونم که اگه در روز مصاحبه این مدرکو نبرم و بگم که هر وقت به دستم رسید براتون میارم آیا این نقص مدرک ممکنه که تاثییر توی تصمیم گیریشون داشته باشه؟ نکنه بگن ردی؟ امیدوارم که هر چی زودتر بیاد.تقریبا تمام مدارکم آماده هست و بالاخره اسپانسر هم پیدا کردم ولی هنوز فرم رو پر نکرده.

با آرزوی موفقیت تمامی دوستان
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ما امروز در سیدنی مصاحبه داشتیم. پاسپورت دختر یک ساله ما با خانومم یکی است. قرارشد پاسپورت رو جدا کنیم و پست کنیم به سفارت. به افسر پرونده گفتم در انکارا و ابوظبی اینطور نیست ها. اون هم جواب داد احتمالا سن اون بچه ها زیر یک ساله. اضافه کرد که بری امریکا ممکنه بچه رو راه ندهند. من هم تسلیم شدم. این رو برای دوستانی که بچه یک ساله دارند نوشتم که دقت کنند. افسر پرونده گفت که پاس دست ما برسه یک روز یا دو روزه ویزا رو صادر میکند. مفصل براتون بزودی می نویسم که چی شد.
تشکر کنندگان: mohammad_usa ، persia
persia نوشته: سلام

من هم بالاخره کارنت شدم هفته پیشWink برای April ولی اصلا فکر نمیکردم که اینقدر زود! من خودم رو برای June و July آماده کرده بودم و به خاطر همین برای سوپیشینه 1 ماه پیش اقدام کردم از طریق سفارت ایران و گفتند که حداقل 3 ماه طول میکشه و من هم گفتم که اشکال نداره چون 3 ماه دیگه از اون تاریخ میفته دقیقا در April و اصلا معلوم نیست که تا اون موقع آماده بشه یا نهSad . میخواستم بدونم که اگه در روز مصاحبه این مدرکو نبرم و بگم که هر وقت به دستم رسید براتون میارم آیا این نقص مدرک ممکنه که تاثییر توی تصمیم گیریشون داشته باشه؟ نکنه بگن ردی؟ امیدوارم که هر چی زودتر بیاد.تقریبا تمام مدارکم آماده هست و بالاخره اسپانسر هم پیدا کردم ولی هنوز فرم رو پر نکرده.

با آرزوی موفقیت تمامی دوستان

سلام حميد جان. ايشالا بعد از اينكه فرشاد ويزاشو گرفت، نوبت تو كم ميرسه. لطفا تو هم مارو از پروسه ويزات بيخبر نذار. در ضمن در مورد عدم سو پيشينيه از ايران ميتونى قبلى را ترجمه كنى نه؟ من كه اخرين عدم سو پيشينه را كه پارسال گرفته بودم را ترجمه كردم دارم. من كيس نومبر 26XXX ام و مثل خودت بايد تا اخره امسال درسمو بخونم. در ضمن مصاحبه ام كپنهاگ هست. اميدوارام كه هممون ويزا بتونيم بگيريم Smile. قربانت
تشکر کنندگان:
سلام اسحاق جان

والا من آخرین باری که عدم سو پيشينيه گرفتم سال 2004 بوده که بدرد نمیخوره! من 19 ژانویه از طریق سفارت ایران اقدام کردم و گفتن که 3 ماه طول میکشه تا بیاد! حالا نمیدونم که چیکار کنم تا اون موقع؟ اگه به موقع نرسه و برم مصاحبه چی میشه؟ ممکنه که تاریخ مصاحبه رو عوض کنم که نمی دونم کار عاقلانه ای هست یا نه؟ لطفا دوستان راهنمایی کنن!

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
تشکر کنندگان:
persia

اگه مدت زیادی بعد از 2004 خارج از ایران بودید من اگه جای شما بودم با همون میرفتم سفارت. اگر فقط همین از مدارکتون ناقصه.
تشکر کنندگان:
اصلا مگه از ایرانی ها سو پیشینه می خوان؟ پس اون چیه که تو سایتشون گفتن که ایرانی ها و یه چند تا کشور دیگه لازم نیست بیارن؟
تشکر کنندگان:
من بردم بخاطر اینکه داشتم و اینکه پرونده ما رو طبق قوانین سفارت آمریکا در استرالیا بررسی میکنن (حتی اینها دستی شماره فایل ما رو از AS به OC عوض کردند!!!) و اثبات اینکه حالا از ایرانی ها سو پیشینه می خوان یا نمی خوان به اون طرف پشت شیشه کار ساده ای نیست. باز هم تاکید می کنم که این برای دوستانی که در ابوظبی و آنکارا صدق نمی کنه و این دوستان نیازی به سو پیشینه ندارند.
تشکر کنندگان:
سلام بابک جان

توی نامه دوم از شما سو پیشینه ایران رو خواسته بودند؟

من جمعه با سفارت آمریکا در دوبلین تماس گرفتم و ازشون درباره اینکه از ایرانیها سو پیشینه میخوان یا نه سوال کردم و گفتند که برو وبسایت رو چک کن. من هم گفتم که آنکارا و ابوظبی نمیخوان و قبلا هم توی وبسایت دولت آمریکا یه چیزی به نام Reciprocity پیدا کرده بودم که اطلاعات مربوط به تمام کشورهای دنیا رو از قبیل اینکه مثلا شناسنامه یا سو پیشینه و سابقه سربازی رو از کجا باید درخواست کرد رو پیدا کرده بودم. لینکشو میذارم:

http://travel.state.gov/visa/frvi/recipr..._3272.html

اگه ایران رو انتخاب کنید می بینید که برای سو پیشینه و سابقه سربازی زده "Unavailable" یعنی اینکه اطلاعاتی موجود نیست! منم بهشون گفتم که رفتم و Reciprocity چک کردم و برای سو پیشینه نوشته Unavailable و طرف گفت که اگه اینجوری گفته که لازم نیست با خودت بیاری اگه نداری و ما خودمون یه سری چک مخصوص انجام میدیم (فکر کنم منظورش همون اف بی آی چک باشه). حتی ازش پرسیدم که من میتونم بلیط بگیرم و برم خودم زودتر بگیرم که گفت نه لازم نیست بری و فقط اون صفحه رو پرینت بگیر روز مصاحبت بیار که به کنسول نشون بدی. من که خیلی انرژی گرفتم از صحبتشSmile حالا انشااله که سو پیشینه ما به موقع برسه که اف بی آی چک نخوریمWink

همونطور که بابک گفت برای سفارت هایی غیر از ابوظبی و آنکارا از ایرانی ها سو پیشینه می خوان یا نمی خوان به اون طرف پشت شیشه بستگی داره ولی اگه سو پیشینه ندارین از اون صفحه حتما یه پرینت بگیرید.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

حمید
تشکر کنندگان: admin ، ezbob74

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان