کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود!
سلام. کسی میدونه چطوری برای یکی دعوتنامه فرستاد ( برای انگلیس)لطفا مراحل ارسال دعوتنامه را برام توضیح بدید. منون میشم اگه کسی کمکم کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، msar
یکم بیشتر توضیح میدی

شما انگلستان هستید و میخواید برای یکی از اقوام دعوت نامه بفرستید درسته؟
یا چونان سرخی سیب یا که این خنجر سرخ تو این دو روز عمر بنده چند تا خدا باید بشیم

به یاد زنده یاد حسین پناهی
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام- نه پسر عموم انگلیسه و میخواد برای من دعوت نامه بفرسته .
پاسخ
فقط در صورتيكه پسرعموتون مقيم شده باشه امكان دعوت شما رو داره.ازشون يه سري ضمانت براي بازشگت شما بعد از اتمام زمان ويزاتون ميخوان و همينطور ريزحسابهاي مالي كه مطمئن باشن بعد از رسيدن شما از نظر مالي در طول سفر ساپورت ميشين.ويزاها هم حداقل 6 ماهه ست
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، mohammad.maleki ، msar
سلام دوستان
راستش مادر و بردارم قصد رفتن به فرانسه با تور داشن
کاراشون رو کردن مدارک رو دادن تو پاسشون هم مهر apply خورد...
بعد تور گفت که reject شدن...اما من که پرسیدم چرا رد شدن گفت که سفارت نمی گه دلیلشو
و جالب اینه که مهر rejection هم تو پاس نخورده....
من خیلی شک کردم .. الانم یه 20 روزی هست گفتم که اعتراض کنن اما هیچ خبری نشده...

کسی می تونه راهنمایی کنه !!!! آیا واقعا مهر rejection نباید بخوره و دلیلش رو نمی گن؟؟؟؟

من برای پسر عموم ویزا تحصیلی انگلیس apply کردم...اول رد کردن بعد دلیلش رو گفتن ما هم یه نامه اعتراض زدیم قبول کردن....برای همین حیلی به این موضوع شک کردم...
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
یحتمل آژانس داره شما رو می پیچونه
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: IPsec88 ، mohammad.maleki ، msar
موضوع شك برنگيز نيست دوست عزيز....خيلي از سفارتها بعد از ريجكت شدن مهر ريجكت نميزنه!!! و دليل ريجكت رو هم معمولا سفارت نميگه مخصوصا با اين اوضاع نابساماني كه ما فعلا داريم!!!!!!!! وضعيت ويزاي تحسيلي فرق ميكنه چون فاميل شما دعوت نامه از دانشكده اي داشتن سفارت ملزم به پاسخگوئي براي شفاف سازي هست اما مسئله سياحتي خيلي فرق داره.تا جائي هم كه من اطلاع دارم اژانسها زمانيكه براي ويزاي توريستي اقدام مي كنن كامل شرح ميدن كه در برابر صدور يا عدم صدور ويزا مسئوليتي ندارن!!!! برگه هاي ارائه شده تور رو چك كنين اگه چنين چيزي باشه كه خب اژانس به هيچ وجه پاسخگو نيست حالا شايد بتونين با تماس با سفارت جواب بگيرين اما بعيده كه ويزاي ريجكت شده توريستي رو تجديد نظر كنن
اگه از نظرتون تور معتبر نمياد مي تونين براي اطمينان مستقيما از سفارت پرس و جو كنين!!! الان تور هزينه هاي پرداختي رو بهتون بر ميگردونه؟؟؟ اگه جواب مثبته كه دليلي نداره واقعا كارتون رو راه نندازن
پاسخ
تشکر کنندگان: IPsec88 ، Ali Sepehr ، mohammad.maleki ، msar
نه مقداری از پول رو بر میداره...فکر کنم نزدیکه 200 تومن...آزانسش هم بنظرم معتبره (آرتیمان توی میدان محسنی)
آخه این که خیلی مسخرس اگر دلیلش رو نگن...پس اعتراض دیگه معنی نمیده...خود آژانس گفت که می تونیم تجدید نظر بزنیم.
یعنی می تونم زنگ بزنم به خود سفارت و این مسئله رو از اونا بپرسم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
خب حالا كه خودشون گفتن تجديد نظر مي كنن و پول چنداني هم بر نداشتن بنظر نمياد كلاه برداري باشه .راستش من هيچ وقت توريستي سفر نكردم و هميشه خودم مستقيم ويزا گرفتم كه اونم سالها پيش بوده الان من اقامت دارم و ديگه از قوانين و بازيا جديدشون خيلي مطلع نيستم.براي همين نميدونم وقتي واسطه اي بين شما و سفارت باشه آيا اصلا سفارت به شما جواب ميده يا نه؟
به هر حال ضرر كه نداره پرسيدنش.فوقش ميگن خود اژانس بايد پيگير باشه وبهتون جواب نميدن
تلفني فايده نداره يه بار صبح قبل از 11 برين
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، IPsec88 ، mohammad.maleki ، msar
Exclamation 
سلام . می‌خواستم بدونم برای ویزای توریستی هلند ، چه شرایط و مدارکی لازمه ...

چون نمی‌خوام مدت زیادی بمونم اونجا ،، فقط یکاریو باید انجام بدم در عرضه یه هفته یا ۲ هفته بد برگردم .. ممنون میشم راهنماییم کنین ..

Tongue
پاسخ
(2010-01-20 ساعت 03:18)hesamam نوشته:  سلام . می‌خواستم بدونم برای ویزای توریستی هلند ، چه شرایط و مدارکی لازمه ...

چون نمی‌خوام مدت زیادی بمونم اونجا ،، فقط یکاریو باید انجام بدم در عرضه یه هفته یا ۲ هفته بد برگردم .. ممنون میشم راهنماییم کنین

چون مدت کوتاهی میخواین بمونین از طریق تور اقدام کنین سریعتر و راحت تره البته کمی گرونتر میشه ئلی اگه بخواین شخصا برای ویزای توریستی اقدام کنین خیلی زمانبره .با سفارت هلند تماس بگیرین دقیق میگن برای ویزای توریستی چه مدارکی نیاز دارین

Chancery
Sonbol Street # 7
Farmanieh
Tehran, 1953623253

Postal address
P.O. Box 11365-138

teh@minbuza.nl

Telephone
0098 (0) 21 2366.00.00

0098 (0) 21 2366.01.02 (Ambassador / Counsellor)
0098 (0) 21 2366.02.07 (Economic Section)
0098 (0) 21 2366.04.44 (Visa Hotline)
0098 (0) 21 2366.02.04 (Agricultural Section)

Fax
0098 (0) 21 2366.03.90

0098 (0) 21 2366.01.90 (Ambassador / Counsellor)
0098 (0) 21 2366.02.90 (Economic Section)
0098 (0) 21 2366.04.90 (Visa Section)
0098 (0) 21 2366.02.91 (Agricultural Section)

Office hours
07:30 - 16:00 hrs, Thursdays 07:30 - 13:30 hrs.

Closed
Friday and Saturday

فراموش نکنین پاسپورتتون حداقل باید 3 ماه اعتبار داشته باشه و طی 6 ماهه اخیر بیش از 90 روز در محدوده شنگین نمونده باشین!!! کسی براتون دعوت نامه میفرسته؟رزرو بلیط هم حتما باید داشته باشین.از اونجائی که معمولا 3 هفته صدور ویزا زمان میبره باید بلیط رو برای 3 هفته بعد از زمان رفتن به سفارت بگیرین
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، laili ، msar
شخصا چقدر طول می کشه ؟؟ دعوت نامه داشته باشم چقدر بهتره برام ..؟؟ هزینه اش چقدر می شه حدودا ؟؟
و اینکه اطلاعی از مدارکش ندارین ؟؟ ممنون
پاسخ
با دعوت نامه در بهترین شرایط سه هفته. البته بستگی به فصل هم داره بعضی از فصول تقاضا زیاده اینه که بیشتر معطل میشین.

هزینه ویزای هر کشور متفاوته من برای هلند رو نمیدونم فکر کنم باید چیزی بین 100 تا 200 تومن باشه.

مدارک هم پاسپورت - عکس - رزرو بلیط هواپیما و دعوت نامه و پرینت حساب بانکی دعوت کننده تون رو میدونم.بقیه اش رو باید از سفارت بپرسین
پاسخ
نوع سفر: جهانگردی
Travel purpose: Tourism
مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا

نوع و تعداد مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا برای هر کشور و هدف از سفر متفاوت است. مدارک درخواست شده جهت تایید ویزا مشخص می کند آیا سفر افراد برای امنیت عمومی، روابط دوجانبه و چند جانبه کشورها مشکلی ایجاد خواهد کرد و یا در گذشته از ورود آنها به منطقه شنگن جلوگیری شده است و یا منجر به مهاجرت غیر قانونی خواهد شد یا خیر.

مدارک درخواست شده از شما باید برای آغاز پروسه صدور ویزا تهیه گردد. توصیه میشود به دقت مدارکی را که برای صدور ویزای شما موثر است کنترل کنید. در صورت نیاز به مدارک دیگر از شما طی مصاحبه ویزا درخواست خواهد شد جهت تهیه آنها نیز اقدام نمایید.

برای ویزای جهانگردی مدارک ذیل مورد نیاز است:
گذرنامه با امضای صاحب گذرنامه، تاریخ اعتبار تا حداقل 3 ماه پس از پایان سفرو کپی صفحات 1 الی 9 (گذرنامه های قدیمی) و 1 الی 5 (گذرنامه های جدید) و دیگر صفحات دارای مهر ویزا و یا مهر دیگر سفارتخانه ها و یا حاوی اطلاعات دیگر.
یک فرم درخواست ویزا تکمیل شده و واضح با ذکر تاریخ و امضاء متقاضی.
دو عکس جدید حداکثر 3 ماهه (4 X 3.5 سانتیمتر) بدون روتوش و تصحیح کامپیوتر، صورت به جلو، زمینه عکس روشن. حجاب نباید ابروها، گونه ها، بینی، دهان و چانه را بپوشاند.
گذرنامه های قدیمی
پرداخت هزینه ویزا: معادل 60 یورو به ریال.
رزرویشن بلیط هواپیما
کودکان زیر 18 سال: رضایتنامه کتبی والدین یا قیم.

اثبات هدف از سفر و ارتباط مالی و خانوادگی به ایران:
نامه از کارفرما و لیست بیمه
اثبات دارایی و مالی مانند فیش حقوقی سه ماه گذشته (و لیست بیمه) و صورت حساب بانکی سه ماه گذشته.
اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه متقاضی و همسر.
کارت تحصیلی (در صورت اشتغال به تحصیل)
اسناد ملکی، سند مالکیت شرکت، سند دریافت حقوق بازنشستگی و یا حقوق، اثبات حظور اعضای خانواده در ایران، اشتغال به تحصیل فرزندان
ارائه برنامه مسیر سفر
در صورت نیاز، مدارک و اسناد دیگر طی مصاحبه درخواست خواهد شد.
تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.
تمامی مدارک نیاز به اصل و کپی دارند، اصل مدارک به شما عودت داده خواهد شد.

زمان مراجعه برای دریافت ویزا
تهیه بیمه مسافرتی/حادثه (منجمله هزینه بازگشت به کشور). نوع بیمه: پوشش حداقل 30 هزار یورو (30.000) برای تمامی مدت سفر و معتبر برای تمامی کشورهای شنگن. این بیمه نباید قبل از تایید صدور ویزا خریداری شود.
تایید رزرویشن و پرداخت هزینه هتل (غیر قابل عودت).
بلیط هواپیما (غیر قابل عودت و یا تغییر مسیر)
گذرنامه

خاطر نشان میشود:

تمامی متقاضیان باید هزینه ویزا را پرداخت نمایند (معادل 60 یورو به ریال) غیر قابل استرداد.
فرمهای تکمیل نشده بدون جواب خواهد ماند.
بخش ویزا ممکن است درخواست مدارک دیگر و یا تجدید مصاحبه نماید.

توجه! طبق قوانین شنگن، متقاضیان افغانی، ایرانی و عراقی باید توسط تمامی 15 کشور شنگن تایید شوند. تایید روادید حداقل 10 روز کاری بطول می انجامد. در بعضی موارد مقامات هلندی ممکن است نیاز به بررسی مدارک داشته باشند. توصیه میشود تمامی متقاضیان ویزای جهانگردی 3 ماه قبل از تاریخ سفر مورد نظر اقدام به درخواست ویزا نمایند.
این تو سایت سفارت نوشته.. ولی بیمه 30 هزار یورو قضیه اش چیه ؟؟!!
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، msar
اون بیمه سفره که افرادی که با ویزای توریستی سفر می کنن باید از این بیمه ها استفاده کنن تا در صورت بروز حادثه در طی سفر خدمات درمانی بهشون ارائه شه.اینو شرکتهای هواپیمائی بر اساس تعداد روزهای سفر صادر می کنن.اگه برای ویزای سه ماهه اقادم می کنین اما میدونین که کمتر از سه ماه می مونین باز برای 30 روز بیمه بگیرین مطمئن تره چون ممکنه سفارت برای همین ایراد بگیره که روزهای بیمه با ویزای درخواستی هماهنگ نیست

دوست عزیز لینک سفارت رو میذارین من تو سرچ نتونستم وب سایت رو پیدا کنم
ممنون
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان