کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
میامی، ایالت فلوریدا
کلی مطلب خونده بودم در خصوص رتبه فلوریدا در حوزه IT و اینکه بعد از کلیفرنیا و تگزاس سومین قطب IT آمریکا هست . منتها به خاطر گرانی کالیفرنیا مترصد ورود به فلوریدا بودم که با نظرات یامی یکم مردد شدم. باز دمت گرم نکات رو گفتی ما یکم شاخکامون حساس شد به وقایع پیش رو
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، negar_karimi6
Man dar Miami zendegi mikonan va Alan Iran umadam baraye dido bazdid mahe November yani aban mah barmigardam Miami agar kasi khahane k ba ham khune rahn konim khoshhal misham payam bedid manam ta hadi shahro mishnasam komaki as dastam bar biad baraye hamkhuneim darigh nemikonam
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-26 ساعت 08:55)icebink نوشته:  
(2013-01-03 ساعت 20:22)yami نوشته:  
(2013-01-03 ساعت 20:13)masih sh نوشته:  یامی جان بالاخره ما باید به کی اعتماد کنیم؟.اکثر مهاجران از مهاجرت به آمریکا راضی هستند. آمار های مختلف(نه فقط یه آمار) از موسسات مختلف و معتبر میگه که مردم آمریکا چه مهاجر و چه غیر مهاجر از زندگی در آمریکا راضی هستند. جای دور نریم.تو همین مهاجر سرا تقریبا همه از تصمیمشون راضی هستند. چه اون هایی که تازه اومدند چه اون هایی که چند ساله آمریکا هستند. یعنی همه ی این ها دروغه؟ ما باید به اقلیت اعتماد کنیم یا اکثریت؟ البته یه سری احتمالات دیگه هم هست. مثلا ممکنه اون عده افرادی که الان به این شکل  ناراضی هستند  قبلا در ایران بودند در وضعیت مالی و جایگاه مناسبی بودند یا مشکلات ایران رو حس نکردند یا مشکلات رو فراموش کردند یا هنوز فکر میکنند ایران هم اکنون همون ایران ده یا حتی پنج سال پیشه. وضعیت تغییر پیدا کرده. وقتی جایی زندگی بکنی که همیشه مملکتت تهدید بشه ارزش پول کشورت روز به روز کمتر بشه هزینه ها بیشتر و بیشتر بشه تورم کمرت رو بشکونه اون وقت اینجوری صحبت نمیکنی. یه نگاه به هزینه ها و درآمد ها در ایران بنداز اون وقت هیچ وقت اینجوری در مورد آمریکا حرف نمیزنی.

آقا جان من کی گفتم اینجا بده یا نیایید!!
من دارم میگم اینجا اینجوریه!! اینجا اینجوریه با اینکه نیایید خیلی فرق فوکوله!!
من مثلا میگم قسمت اعظم میامی مخصوصا اونجایی که با بودجه ما مهاجر جماعت برای کار و زندگی ممکنه به زور جور دربیاد با مشکل مواد فروشها و مهاجران غیرقانونی و ترافیک و خشونت و گرانی و بیکاری و زبان اسپانیولی و ... درگیره. خوب بلکه کسی گفت از قضا من از این مسائل خوشم میاد؟ خوب من بگم نیا اونوخت؟؟؟
من میگم اینجا وضعیت کار و سختی کار و بیمه های درمانی و بازنشستگی اینجوریه. بلکه کسی گفت من مایه دار خفنم، خوب بگم نیا اونوخت؟؟؟
شما باید راه درست رو خودت پیدا کنی. ما فقط دیدگاه خودمون رو به اشتراک میذاریم. من اونچه که دیدم رو به رایگان به شما میگم که شما یک سفر خرج میامی نیوفتی! همین. حالا ممکنه شما هم مثل ساجده خانم بخوای با گوشت و پوستت حرفایی که من گفتم رو تجربه کنی بعد نظر بدی، چه عیبی داره! زندگی هست دیگه Smile

ولی خداییش اون آمار رو ول کن!! داره حسابی Pet Peve من میشه. بابا نروژ میگن بهترین کشوره مثلا با آمار، بعد شما بری اونجا میتونی بری تو هامرفست که شش ماه روز و شب هست بوقن قطبی پرورش بدی؟؟؟؟ اون بیچاره نروژی که این کار رو میکنه هم جزو آماره و جزو خوشبخت ترین مردم دنیا طبقه بندی میشه هاااا !!!

تو کل ایالت فلوریدا دانستن زبان اسپانیولی مهمه یا فقط میامی اینطوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-26 ساعت 08:55)icebink نوشته:  
(2013-01-03 ساعت 20:13)masih sh نوشته:  یامی جان بالاخره ما باید به کی اعتماد کنیم؟.اکثر مهاجران از مهاجرت به آمریکا راضی هستند. آمار های مختلف(نه فقط یه آمار) از موسسات مختلف و معتبر میگه که مردم آمریکا چه مهاجر و چه غیر مهاجر از زندگی در آمریکا راضی هستند. جای دور نریم.تو همین مهاجر سرا تقریبا همه از تصمیمشون راضی هستند. چه اون هایی که تازه اومدند چه اون هایی که چند ساله آمریکا هستند. یعنی همه ی این ها دروغه؟ ما باید به اقلیت اعتماد کنیم یا اکثریت؟ البته یه سری احتمالات دیگه هم هست. مثلا ممکنه اون عده افرادی که الان به این شکل  ناراضی هستند  قبلا در ایران بودند در وضعیت مالی و جایگاه مناسبی بودند یا مشکلات ایران رو حس نکردند یا مشکلات رو فراموش کردند یا هنوز فکر میکنند ایران هم اکنون همون ایران ده یا حتی پنج سال پیشه. وضعیت تغییر پیدا کرده. وقتی جایی زندگی بکنی که همیشه مملکتت تهدید بشه ارزش پول کشورت روز به روز کمتر بشه هزینه ها بیشتر و بیشتر بشه تورم کمرت رو بشکونه اون وقت اینجوری صحبت نمیکنی. یه نگاه به هزینه ها و درآمد ها در ایران بنداز اون وقت هیچ وقت اینجوری در مورد آمریکا حرف نمیزنی.

من مثلا میگم قسمت اعظم میامی مخصوصا اونجایی که با بودجه ما مهاجر جماعت برای کار و زندگی ممکنه به زور جور دربیاد با مشکل مواد فروشها و مهاجران غیرقانونی و ترافیک و خشونت و گرانی و بیکاری و زبان اسپانیولی و ... درگیره. خوب بلکه کسی گفت از قضا من از این مسائل خوشم میاد؟ خوب من بگم نیا اونوخت؟؟؟
من میگم اینجا وضعیت کار و سختی کار و بیمه های درمانی و بازنشستگی اینجوریه. بلکه کسی گفت من مایه دار خفنم، خوب بگم نیا اونوخت؟؟؟
شما باید راه درست رو خودت پیدا کنی. ما فقط دیدگاه خودمون رو به اشتراک میذاریم. من اونچه که دیدم رو به رایگان به شما میگم که شما یک سفر خرج میامی نیوفتی! همین. حالا ممکنه شما هم مثل ساجده خانم بخوای با گوشت و پوستت حرفایی که من گفتم رو تجربه کنی بعد نظر بدی، چه عیبی داره! زندگی هست دیگه :)

ولی خداییش اون آمار رو ول کن!! داره حسابی Pet Peve من میشه. بابا نروژ میگن بهترین کشوره مثلا با آمار، بعد شما بری اونجا میتونی بری تو هامرفست که شش ماه روز و شب هست بوقن قطبی پرورش بدی؟؟؟؟ اون بیچاره نروژی که این کار رو میکنه هم جزو آماره و جزو خوشبخت ترین مردم دنیا طبقه بندی میشه هاااا !!!

تو کل ایالت فلوریدا دانستن زبان اسپانیولی مهمه یا فقط میامی اینطوره؟

من دانشجوي ارشد مهندسي صنايع هستم و قصد دارم براي كار و زندگي برم ميامي. و سه سال سابقه ي كار مرتبط با رشتم، متاهل هستم و دارم براي رفتن به مامي برنامه ريزي ميكنم، به زبان هاي تركي استانبولي و انگليسي و كمي هم روسي واردم. اونجا اوضاع كار تو رشته من چطوره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من دانشجوي ارشد مهندسي صنايع هستم، دارم براي رفتن واسه كار به ميامي برنامه ريزي ميكنم، وضعيت كار تو رشته من چطوره؟؟؟؟
سه سال سابقه ي كار مرتبط با رشتم دارم، مسلط به زبان انگليسي استانبولي و كمي هم روسي هستم.
ميشه اميدي داشت؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سلام،

من امیر هستم و در Hollywood, Fl  دیلر ماشین کارکرده دارم و با یک پیش پرداخت پایین شما می تونید بدون داشتن کردیت صاحب ماشین بشید.

شماره تماس من هست (630) 360-5406

روز خوبی داشته باشید
شماره کیس: 2014AS2xxx#هفته چهارم ژانویه، ایروان#
آپدیت ها: سه، چهار و شش فوریه/پنج مارچ/شش جون، نه جون/بعد ‎135‎ روز کلیر#
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahram914
(2016-04-16 ساعت 04:45)stealth نوشته:  من خیلی متاسفم که تجربه بدی تو میامی داشتین ، من تاحالا میامی را ندیدم و نمیتونم نظری بدم ، اما کیفیت و رنک مدرسه ها ربط زیادی به ادمهایی داره که در اون منطقه زندگی میکنند.
درباره فلوریدا هم من میدونم جایی که من زندگی میکنم ( سنت جان) بهترین مدرسه های فلوریدا را داره و جایی که کار میکنم ( دووال ) بدترین را . این دو تا کانتی همسایه هستن و کلا یه خیابان از هم جداشون میکنه.
حداقل درباره مدرسه این مقاله میتونه کمک کننده باشه
http://www.forbes.com/2011/04/25/best-sc...-buck.html

(2016-04-14 ساعت 03:32)cmbt1 نوشته:  ميامي داون تاون كه كلا هيچي، خطرناك و نا مناسب، فقط براي ديدن ، شهر هاي خوب كه با دارن تاون حدود ٤٥ دقيقه فاصله دارند sunny isles, aventura , bay harbor , bal harbor . و بسمت بالاتر weston, pembroke هستند، منظورم از خوب امن و مدارس خوب است. البته اينم بگم اگر بچه داريد كلا دور فلوريدا را خط قرمز بمكشيد، حتي بهترين جاهاش و بهترين مدرسه هاش هم خوب نيستند. رانندگي يك ورژن از ايران، بوق زدن هاي متناوب، رد كردن چراغ قرمز، زدن تو صف ماشين ها، راه ندادن به عابر پياده كاملا عادي است. حتي براي اوتوبوس مدرسه هم نمي ايستند. بي نظمي در سيستم اداري و..... خلاصه بقول صاحب خونه ما welcome to florida! اونموقع نفهميديم منظورش چيه. از نظر هزينه، جاي خوب اجاره دو خوابه 2000-2500. بيشتر هم هست خيلي. اگر نور گير نباشه و طبقات بايين بدون ويو خوب تا 1600 هم پيدا ميشه. zillow را چك كنيد دستتون مياد. state tax نداره. اگر مي خواهيد از ارامش و نظم امريكا لذت ببريد فلوريدا را فراموش كنيد. من كه به هيچ عنوان حاضر نيستم پسرم اينجا تو فلوريدا باشه.
سلام من کلن تازه وارد این سایت شدم قبلن مطالعه میکردم. آخرین پست مال 2017 است. یک سری سوال دارم بعد از مطالعه نسبی این سایت هنوز یکسری سوال برام مونده. خواستم پیغام خصوصی بفرستم که اعلام کرد حداقل یک پست باید داشته باشم. خب جناب Stealth، اینجا مطالب نوشتاری شما برام جالب بود. یکی از سوالاتم این است که آیا شما برای رفتن به سر کار روزانه 2 ساعت و خورده ای وقت میگذارید و با احتساب برگشت حدود 5 ساعت؟ درست است؟ اگر بشود براتون پیغام خصوصی هم میدهم. ممنون از پاسخگویی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-03 ساعت 20:13)masih sh نوشته:  
(2013-01-03 ساعت 19:48)yami نوشته:  میبینی که این آماری که میگی، کشکه!
یامی جان بالاخره ما باید به کی اعتماد کنیم؟.اکثر مهاجران از مهاجرت به آمریکا راضی هستند. آمار های مختلف(نه فقط یه آمار) از موسسات مختلف و معتبر میگه که مردم آمریکا چه مهاجر و چه غیر مهاجر از زندگی در آمریکا راضی هستند. جای دور نریم.تو همین مهاجر سرا تقریبا همه از تصمیمشون راضی هستند. چه اون هایی که تازه اومدند چه اون هایی که چند ساله آمریکا هستند. یعنی همه ی این ها دروغه؟ ما باید به اقلیت اعتماد کنیم یا اکثریت؟ البته یه سری احتمالات دیگه هم هست. مثلا ممکنه اون عده افرادی که الان به این شکل  ناراضی هستند  قبلا در ایران بودند در وضعیت مالی و جایگاه مناسبی بودند یا مشکلات ایران رو حس نکردند یا مشکلات رو فراموش کردند یا هنوز فکر میکنند ایران هم اکنون همون ایران ده یا حتی پنج سال پیشه. وضعیت تغییر پیدا کرده. وقتی جایی زندگی بکنی که همیشه مملکتت تهدید بشه ارزش پول کشورت روز به روز کمتر بشه هزینه ها بیشتر و بیشتر بشه تورم کمرت رو بشکونه اون وقت اینجوری صحبت نمیکنی. یه نگاه به هزینه ها و درآمد ها در ایران بنداز اون وقت هیچ وقت اینجوری در مورد آمریکا حرف نمیزنی.

شما باید راه درست رو خودت پیدا کنی. ما فقط دیدگاه خودمون رو به اشتراک میذاریم. من اونچه که دیدم رو به رایگان به شما میگم که شما یک سفر خرج میامی نیوفتی! همین. حالا ممکنه شما هم مثل ساجده خانم بخوای با گوشت و پوستت حرفایی که من گفتم رو تجربه کنی بعد نظر بدی، چه عیبی داره! زندگی هست دیگه Smile

ولی خداییش اون آمار رو ول کن!! داره حسابی Pet Peve من میشه. بابا نروژ میگن بهترین کشوره مثلا با آمار، بعد شما بری اونجا میتونی بری تو هامرفست که شش ماه روز و شب هست گوزن قطبی پرورش بدی؟؟؟؟ اون بیچاره نروژی که این کار رو میکنه هم جزو آماره و جزو خوشبخت ترین مردم دنیا طبقه بندی میشه هاااا !!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-03 ساعت 20:22)yami... در مورد نروژ خیلی چیز مسخره ای نوشتی. خود نروژیها هم توی هامر فست زندگی نمیکنن! هیچ جای نروژ هم 6 ماه شب و 6 ماه روز نیست. این توهم و اشتباه اطلاعاتی ایرانیهاست. فقط زمستونها مدت زمان تاریکی هوا بیشتره. مثل آلمان و سوئیس.. که فکر میکنم در رابطه با گرسنگی کشیدن و بیخانمان بودن در آمریکا, آب و هوا اهمیتی نداره. نروژ از لحاظ رفاه نظیر نداره نوشته:  
(2013-01-03 ساعت 20:13)masih sh...در مورد نروژ خیلی چیز مسخره ای نوشتی. خود نروژیها هم توی هامر فست زندگی نمیکنن! هیچ جای نروژ هم 6 ماه شب و 6 ماه روز نیست. این توهم و اشتباه اطلاعاتی ایرانیهاست. فقط زمستونها مدت زمان تاریکی هوا بیشتره. مثل آلمان و سوئیس.. که فکر میکنم در رابطه با گرسنگی کشیدن و بیخانمان بودن در آمریکا, آب و هوا اهمیتی نداره. نروژ از لحاظ رفاه نظیر نداره نوشته:  
(2013-01-03 ساعت 19:48)yami نوشته:  میبینی که این آماری که میگی، کشکه!
یامی جان بالاخره ما باید به کی اعتماد کنیم؟.اکثر مهاجران از مهاجرت به آمریکا راضی هستند. آمار های مختلف(نه فقط یه آمار) از موسسات مختلف و معتبر میگه که مردم آمریکا چه مهاجر و چه غیر مهاجر از زندگی در آمریکا راضی هستند. جای دور نریم.تو همین مهاجر سرا تقریبا همه از تصمیمشون راضی هستند. چه اون هایی که تازه اومدند چه اون هایی که چند ساله آمریکا هستند. یعنی همه ی این ها دروغه؟ ما باید به اقلیت اعتماد کنیم یا اکثریت؟ البته یه سری احتمالات دیگه هم هست. مثلا ممکنه اون عده افرادی که الان به این شکل  ناراضی هستند  قبلا در ایران بودند در وضعیت مالی و جایگاه مناسبی بودند یا مشکلات ایران رو حس نکردند یا مشکلات رو فراموش کردند یا هنوز فکر میکنند ایران هم اکنون همون ایران ده یا حتی پنج سال پیشه. وضعیت تغییر پیدا کرده. وقتی جایی زندگی بکنی که همیشه مملکتت تهدید بشه ارزش پول کشورت روز به روز کمتر بشه هزینه ها بیشتر و بیشتر بشه تورم کمرت رو بشکونه اون وقت اینجوری صحبت نمیکنی. یه نگاه به هزینه ها و درآمد ها در ایران بنداز اون وقت هیچ وقت اینجوری در مورد آمریکا حرف نمیزنی.

ولی خداییش اون آمار رو ول کن!! داره حسابی Pet Peve من میشه. بابا نروژ میگن بهترین کشوره مثلا با آمار، بعد شما بری اونجا میتونی بری تو هامرفست که شش ماه روز و شب هست گوزن قطبی پرورش بدی؟؟؟؟ اون بیچاره نروژی که این کار رو میکنه هم جزو آماره و جزو خوشبخت ترین مردم دنیا طبقه بندی میشه هاااا !!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-04 ساعت 13:41)maka2 نوشته:  به نظر من هر کی نظر میده و هر چی که باشه به درد خواننده می خوره !! فقط نمی دونم چرا بعضی از دوستان همدیگر رو تو پست هاشون خطاب می کنن؟  یکی اومد گفت شهر خوبیه ok ، یکی اومد گفت شهر بدیه به این دلیل به این دلیلok ... این خواننده است که شعور داره و استفاده می کنه.  همه می دونیم کسی بیکار نیست بیاد اینجا و ولگردی کنه.
موافقم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان