کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2011-02-10 ساعت 14:04)hossein93 نوشته:  
(2011-02-04 ساعت 01:23)zohreh36 نوشته:  لطفا کسانی که اطلاع دارند خبر بدن من هم یک همچین چیزی رو شنیدم با توجه باینکه پدرومادر گرین کارت دارند وفرزند بالای 21 سال کسی رو نداره تو ایران.شاید قوانینی باشه .با تشکر

دوستان عزیز من باتفاق همسرم چندی پیش ویزا گرفتیم وتا یکماه دیگه عازم سفر هستیم .هنگام مصاحبه در انکارا خانوم افیسری که با ما مصاحبه میکرد به پرونده ما نگاه کرد وگفت فرزند بالای 21 سالت را پس از یکسال میتونی ببری.ما خیلی خوشحال شدیم ولی سوال نکردیم چگونه.ولی بنظر میرسه مدت انتظار تقلیل یافته.البته دوستان مهاجرسرا دراین رابطه توضیحاتی دادندکه مغایر با گفته افیسر میباشد.

سلام دوست عزيز
من چند تا سوال داشتم از شما
آيا شما قبل از اينكه به سن 21 سال برسند براي آنها هم درخواست داده بوديد؟
اگر اطلاعات جديدي در اين زمينه كه چه قانوني را شامل مي شود بدست آورديد لطف مي كنيد به ما هم اطلاع بدهيد چون ما الان تو كتگوري f2b قرار گرفتيم با اينكه قبل از 21 سالگي براي ما درخواست داد شده بود و چون الان بالاي 21 سال هستيم دوباره فرم i-130 را پر كرديم و فرستاديم.
باتشكر
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، msar
(2011-02-10 ساعت 14:20)bsbali نوشته:  
(2011-02-04 ساعت 01:23)zohreh36 نوشته:  لطفا کسانی که اطلاع دارند خبر بدن من هم یک همچین چیزی رو شنیدم با توجه باینکه پدرومادر گرین کارت دارند وفرزند بالای 21 سال کسی رو نداره تو ایران.شاید قوانینی باشه .با تشکر

دوستان عزیز من باتفاق همسرم چندی پیش ویزا گرفتیم وتا یکماه دیگه عازم سفر هستیم .هنگام مصاحبه در انکارا خانوم افیسری که با ما مصاحبه میکرد به پرونده ما نگاه کرد وگفت فرزند بالای 21 سالت را پس از یکسال میتونی ببری.ما خیلی خوشحال شدیم ولی سوال نکردیم چگونه.ولی بنظر میرسه مدت انتظار تقلیل یافته.البته دوستان مهاجرسرا دراین رابطه توضیحاتی دادندکه مغایر با گفته افیسر میباشد.

سلام دوست عزيز
اگر اطلاعات جديدي در اين زمينه كه چه قانوني را شامل مي شود بدست آورديد لطف مي كنيد به ما هم اطلاع بدهيد چون ما الان تو كتگوري f2b قرار گرفتيم با اينكه قبل از 21 سالگي براي ما درخواست داد شده بود و چون الان بالاي 21 سال هستيم دوباره فرم i-130 را پر كرديم و فرستاديم.
باتشكر
در هنگام ثبت نام لاتاری فرزندان من بالای 21 سال بودند وهرکدامشان جداگانه ثبت نام کرده بودند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، bsbali ، msar

منظورتون اینه که پدر و مادر با داشتن گرین کارد، میتونه برای فرزند بالای 21 سال مجردش اقدام کنه و 1 سال بعد میتونه ویزا بگیره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، msar
(2011-02-11 ساعت 00:04)hossein93 نوشته:  
(2011-02-10 ساعت 14:20)bsbali نوشته:  

سلام دوست عزيز
باتشكر
در هنگام ثبت نام لاتاری فرزندان من بالای 21 سال بودند وهرکدامشان جداگانه ثبت نام کرده بودند.

با سلام مجدد
ما كيس خانوادگي هستيم و موقع درخواست زير 21 سال بوديم ولي الان 27 سالمه فعلا منتظريم ببينم شايد nvc‌ جواب چي مي دهد اگر شما اطلاعات ديگري هم بدست آورديد متشكر مي شوم به ما بگوييد شايد به درد خيلي از دوستان كه همه متنظر هستند بخوره واقعا خيلي ستمه آدم 20 سال براي يك اقامت صبر كنه!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، msar
سلام دوستان
پدر و مادر من هم موقع مصاحبه آفیسر بهشون گفته بود که من و خواهرم که هر دو بالای 21 سال بودیم در موقع درخواست ,بعد از یکسال بهمون گرین کارت میدن,اما بعد از یکسال یه کیس نامبر به ما دادن2010 ank که طبق ویزا بولتن الان برای سال 2003 رو کارنت کردن, معلوم نیست که بر چه اساسی این حرف رو زدن چون به نظر من در سریع ترین حالت 5 سال طول میکشه که پدر و مادر سیتیزن بشن و کیستون ارتقا پیدا کنه و بعد از اون هم در حدود یکسال طول میکشه که بتونین برای مصاحبه برین سفارت,برای ما در حدود 2/5 سالش گذشته ,من فکر کنم اگر بشه با کسی که سیتیزن هست ازدواج کنیم خیلی سیریع تر میشه رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، bsbali ، msar
(2011-02-17 ساعت 17:06)amir_khoramian نوشته:  سلام دوستان
پدر و مادر من هم موقع مصاحبه آفیسر بهشون گفته بود که من و خواهرم که هر دو بالای 21 سال بودیم در موقع درخواست ,بعد از یکسال بهمون گرین کارت میدن,اما بعد از یکسال یه کیس نامبر به ما دادن2010 ank که طبق ویزا بولتن الان برای سال 2003 رو کارنت کردن, معلوم نیست که بر چه اساسی این حرف رو زدن چون به نظر من در سریع ترین حالت 5 سال طول میکشه که پدر و مادر سیتیزن بشن و کیستون ارتقا پیدا کنه و بعد از اون هم در حدود یکسال طول میکشه که بتونین برای مصاحبه برین سفارت,برای ما در حدود 2/5 سالش گذشته ,من فکر کنم اگر بشه با کسی که سیتیزن هست ازدواج کنیم خیلی سیریع تر میشه رفت

سلام دوست عزيز
واقعا جالبه اين حرفي كه تو سفارت زدن من هم نمي فهمم يعني شايد ما زودتر كارنت ميشم مثل بعضي از كيس نامبر ها كه زودتر كارنت مي شوند كه توسايت آنكارا هم هست. من هنوز در حال تحقيق هستم چند مورد هم خودم باهشون صحبت كردم با اينكه بالاي 21 سال بودن همزمان گرين كارت گرفتن با خانوادشون ولي اونها مثل من باشون قبل از 21 سالي درخواست داده شده بود ولي من كه با مادرم به سفارت ابوظبي رفتم گفت شما بايد مجدد درخواست بدين شايد بخاطر همين ميگن كه زودتر درست ميشه؟!من كه از اين قانون ها كاملا هنوز سر در نياوردم!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
سال نو بر همگی مبارک,برام جالبه که 262 نفر از این پست بازدید کردن اما فقط یک نفر زحمت کشیده و در مورد این موضوع چیزی نوشته,لطفا اگر دوستان دیگه هم اطلاعاتی دارن و یا وضعیت مشابهی دارند لطف کنند و بنویسند تا دیگران هم از تجربیات آنها بهرهمند شوند,ممنون از همه دوستان و سال خوشی رو برای همه آرزومندم
پاسخ
تشکر کنندگان: RiverRiver ، dreamer60 ، zohreh36 ، ladan ، msar
با سلام به همه دوستان خوب مهاجر سرا
من سعید هستم و دوست داشتم راجع به طی کردن مراحل مختلف پرونده خودم به کسانی که ممکنه این اطلاعات به اونها سر نخ هایی در ارتباط با روند پرونده خودشون بده ، توضیح بدم .
قبل از شروع مراحل پرونده خودم باید بگم که در سال 1990 توسط عموی بنده برای پدرم و خانواده ما اپلای شد و در سال 2003 کلیه خانواده ما موفق به رفتن به امریکا شدند به جز من که بدلیل همون داستان قدیمی یعنی فرزند بالای 21 سال از مهاجرت بازماندم که البته زندگی بدور از خانواده و مشکلات ناشی از آن فقط وجود من رو قوی تر از قبل و اعتماد به نفسم رو بیشتر از پیش بالا برد ، بهر حال در سال 2003 پدرم برای من اپلای کردند پس ،
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
از اون زمان دیگه خبری از هیچ نامه یا مکاتبه ای نشد که البته خود ما هم پیگیری خاصی نکردیم ، تا اینکه در سال 2008 پرونده من اپروو شد ،
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
و در همون سال هم کیس نامبر من رو اعلام کردند ،
CASE NUMMBER = JULY 2008
بعد از اون دوباره 20 ماه هیچ خبری نشد تا اینکه فرم ارسال نشانی و معرفی وکیل یا قیم رو در سال 2010 برای من ارسال کردند
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
بعد از رسیدن این فرم ، من به دلیل اطلاعاتی که از قبل داشتم دیگه منتظر اداره امیگریشن نشدم و خودم فرمهای درخواست ویزا و فرمهای ساپورت مالی رو دانلود کردم و پدرم هم پولهای لازم رو به صورت آنلاین پرداخت کردند ، ولی این وسط یک مشکل بزرگ وجود داشت که کار ارسال مدارک رو چند ماهی به تعویق انداخت و اون هم مشکل جوینت اسپانسر بود ، به این دلیل که پتیشنر من که همون پدرم باشه برای مدت زیادی و به صورت متوالی به ایران سفر کرده بودند و دیر به دیر به امریکا بر میگشتند ، به همین خاطر تکس ریترن ایشان میزانی رو که برای اسپانسر شدن لازم است ، نشون نمیداد و از طرف دیگه برادر های کوچکتر من هم محصل بودند و درآمدی نداشتند ، خلاصه هر راهی که فکرش رو بکنید و هر کلکی که بشه ازش استفاده کرد رو برنامه ریزی کرده بودم چون عموی بی تعهد من هم به خاطر اختلافی که با پدرم پیدا کرده بود دیگه حاضر نبود پشتیبانی کنه خلاصه یجورایی کاسه کوزه ها سر من شکسته بودند ، با هر آشنایی هم که صحبت میکردم اولش قول میدادند و بعد از چند وقت به بهانه های مختلف که خیلی هم مسخره بود از زیرش در میرفتند فکر میکنم که حد اقل 5 نفر قول دادند و بعدش زدن زیرش ، اینه حمایت ایرانی ها از هم .
خلاصه یک آدم با معرفت و انسان پیدا شد و با کمال میل و به پیشنهاد خودش قبول کرد که جوینت اسپانسر من بشه البته این رو هم بگم که با چند وکیل تماس گرفتم و اونها برای پیدا کردن جونت اسپانسر از 6000 تا 8000 دلار درخواست کردند که باید اول پول رو به حسابشون منتقل میکردم و بعد اونها کار من رو پیگیری میکردند که این راه برای من گزینه آخر بود به این دلیل که هیچ ضمانتی برای این وجود نداشت که اونها نزنن زیر همه چی ، چون پیدا کردن جونت اسپانسر یک کار غیر قانونی از نظر دولت امریکا برای دفاتر وکالت مهاجرت است و به همین خاطر هیچ قرار دادی در کار نیست .
خوشبختانه مشکل من به کمک یک انسان واقعی حل شد و کلیه مدارک که شامل کپی و ترجمه همون چیزایی که همه شما میدونید + فرمهای ضمانت مالی اسپانسر و جونت اسپانسر و مدارک شناسایی اونها + فرم درخواست ویزای خودم و عکسها ، به تاریخ 29 دسامبر 2010 به دست ان وی سی رسید .
راستی تا یادم نرفته بگم که نامه تاییدیه کلیه پرداختهای آنلاین و دستورالعمل تهیه و ارسال فرم درخواست ویزا هم آگست به دستم رسید .
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
از این به بعد هم مثل همه شما دوستان عزیز منتظر وقت مصاحبه در آنکارا هستم .
به امید داشتن روزهایی بهتر از دیروز و امروز و به امید اینکه شهروند موفقی برای جامعه جدید باشیم .
[en]Category: F2B
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
خیلی جالبه که اگر کیس نامبر شما بعد از 2003 باشه و برای مصاحبه رفته باشین و حتی جواب کلیرنس هم اومده باشه به شما ویزا نمیدن تا اینکه کیس نامبر شما در ویزا بولتن کارنت بشه,فعلا که 6 ماه ویزا بولتن برای کیس های f2b هیچ تغییری نکرده,
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
آیا سن فرزندان برادر و خواهران من که می خواهند از طریق من / پدر یا مادرشون کارت سبز بگیرند باید در زمان application من زیر ۲۱ ساله باشند یا در زمان مصاحبه ؟
پاسخ
(2011-04-04 ساعت 09:59)alexpour نوشته:  آیا سن فرزندان برادر و خواهران من که می خواهند از طریق من / پدر یا مادرشون کارت سبز بگیرند باید در زمان application من زیر ۲۱ ساله باشند یا در زمان مصاحبه ؟

با سلام به شما دوست عزيز
اگر منظور شما فرزنداني هستند كه با درخواست براي پدر و يا مادرشان از طريق عمو ، عمه ، خاله ، دايي و يا پدر برزگ و مادر بزرگ براي والدين آنها قرار است كه شامل دريافت ويزاي خانوادگي شوند ، مطمئنا هنگام تشكيل پرونده نبايد بالاي 21 سال تمام داشته باشند ، در غير اين صورت بايد صبر كنند تا از طريق پدر ، مادر ، خواهر و يا برادر خودشان به صورت مجزا براي آنها اپلاي شود كه اين پروسه شامل مرور زمان چند ساله خواهد شد و بستگي به اين دارد كه در چه كتگوري اي قرار بگيرند، ولي اگر هنوز به سن 21 سالگي نرسيده باشند ، قبول قرار گرفتن آنها در پرونده منوط به فرمول خاصي است و باز هم به سن فعلي آنها و سني كه زمان دعوت به مصاحبه خواهند داشت بستگي دارد .
پيشنهاد من به شما مشورت با يك وكيل مهاجرت است .
[/en]
پاسخ
دوست عزیز از توجه فوری شما متشکرم . من در امریکا زندگی میکنم و سیتیزن هستم . درچند سال پیش برای خواهر و برادرم تقاضا ی کارت سبز کردم که نامه دریافت آن فورا آمد ، و حالا نامه کورنت شدن هر ۲ آمده. البته من میدانم تا مصاحبه آنها ۹ ماه تا ۱.۵ سال زودتر نخواهد بود. در این حال هر ۲ دارای فرزندان ۲۰ ساله هستند که در زمان file کردن شاید ۱۳ یا ۱۴ سال داشتهند. ولی با این حسابها تا تاریخ مصاحبه احتمالا از مرز ۲۱ سالگه رد خواهند شد . آیا بدون وکیل گرفتن شامل کارت سبز هستند ؟

(2011-04-04 ساعت 17:47)SAEED 60 نوشته:  
(2011-04-04 ساعت 09:59)alexpour نوشته:  آیا سن فرزندان برادر و خواهران من که می خواهند از طریق من / پدر یا مادرشون کارت سبز بگیرند باید در زمان application من زیر ۲۱ ساله باشند یا در زمان مصاحبه ؟

با سلام به شما دوست عزيز
اگر منظور شما فرزنداني هستند كه با درخواست براي پدر و يا مادرشان از طريق عمو ، عمه ، خاله ، دايي و يا پدر برزگ و مادر بزرگ براي والدين آنها قرار است كه شامل دريافت ويزاي خانوادگي شوند ، مطمئنا هنگام تشكيل پرونده نبايد بالاي 21 سال تمام داشته باشند ، در غير اين صورت بايد صبر كنند تا از طريق پدر ، مادر ، خواهر و يا برادر خودشان به صورت مجزا براي آنها اپلاي شود كه اين پروسه شامل مرور زمان چند ساله خواهد شد و بستگي به اين دارد كه در چه كتگوري اي قرار بگيرند، ولي اگر هنوز به سن 21 سالگي نرسيده باشند ، قبول قرار گرفتن آنها در پرونده منوط به فرمول خاصي است و باز هم به سن فعلي آنها و سني كه زمان دعوت به مصاحبه خواهند داشت بستگي دارد .
پيشنهاد من به شما مشورت با يك وكيل مهاجرت است .

پاسخ
سلام من پدرم 2 سال پیش گرین کارت گرفت ولی من بدلیل عدم اطلاع کافی میخوام الان در گروه f2 اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید اصلا چه مدارکی میخواد چکار باید بکنم درضمن من خواهرم ژانویه 2008 برام اقدام کرده آیا اگه الان اقدام کنم برای اون پرونده مشگلی پیش نمیاد باتشکر
پاسخ
(2011-04-29 ساعت 04:58)amiralik87 نوشته:  سلام من پدرم 2 سال پیش گرین کارت گرفت ولی من بدلیل عدم اطلاع کافی میخوام الان در گروه f2 اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید اصلا چه مدارکی میخواد چکار باید بکنم درضمن من خواهرم ژانویه 2008 برام اقدام کرده آیا اگه الان اقدام کنم برای اون پرونده مشگلی پیش نمیاد باتشکر

با سلام به شما
در ارتباط با سوال اول شما باید بگم که زمانی که پدر شما برای شما اپلای میکنند از ایشان فقط فرم I 130 پر شده به همراه مدارکی که رابطه پدر و فرزندی بین شما رو تایید میکنه و مقداری پول بابت به جریان افتادن پرونده از پدر شما دریافت خواهند کرد و بسته به میزان افراد موجود در کتگوری F2B پیش از شما ، حدود 8 سال باید در نوبت باقی بمانید .
در ارتباط با سوال دوم شما باید بگم که هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و شما میتوانید دارای چندین پرونده از طرف اعضای مختلف درجه یک خانواده خود باشید .
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، bsbali ، dreamer60 ، AsemanAbee ، msar
(2011-04-02 ساعت 21:03)amir_khoramian نوشته:  خیلی جالبه که اگر کیس نامبر شما بعد از 2003 باشه و برای مصاحبه رفته باشین و حتی جواب کلیرنس هم اومده باشه به شما ویزا نمیدن تا اینکه کیس نامبر شما در ویزا بولتن کارنت بشه,فعلا که 6 ماه ویزا بولتن برای کیس های f2b هیچ تغییری نکرده,

دقیقا الان من هم مشکلم همینه که چرا هیچ تغییری نمی کنه؟؟؟
برای من may 2006 اقدام کرده بودن و با حساب خودم و البته پی گیری از اداره immigration باید تا الان کارم درست می شد، ولی از اول سال 20011 کارها متوقف شده!!!!!
کسی احیانا می دونه که چرا پروسه متوقف شده؟؟!!!!!!!

و این مشکل فقط برای کیس ما نیست!! برای بیشتر کیس ها همینطوره!!

کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX