کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
هانیم خانم اصلا از بحث کردن گریزان نباشید. من شخصا علاقه دارم در باره این موضوعات بحث بشه تا اگر ابهامی در ذهن کسی هست برطرف بشه. بحث های همه ما تا به حال محترمانه و منطقی بوده و همین می تونه بسیار سازنده باشه.

از شما دوست گرامی و همه دوستان دیگر به خاطر شرکت در بحثها بسیار سپاسگزارم.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، sasan_rock ، hanim ، dreamer60
از نظر من وقتی مدت زمان پروسه گرفتن ویزای مهاجرت خانوادگی به
1) تعداد ویزا های موجود
2) صف افراد منتظر برای دریافت ویزا
3) سقفی که NVC برای هرکشور در نظر میگیره
بستگی داره . در این شرایط واقعا" نمیشه گفت که زمان انتظار برای هر کتگوری به چه میزان خواهد بود . فقط با توجه به پرونده های قبلی میشه حدس و گمان زد ولی نمیشه نتیجه گیری قطعی کرد. این مساله به نظر من بدترین اتفاق در روند مهاجرت به آمریکاست . ای کاش می شد برای کتگوری های خانوادگی هم مثل لاتاری ها یک زمان مشخص اعلام می کردند تا این همه آدم بلاتکلیف نمونند.

روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، f1f ، frozen mind ، GBUSA ، sasan_rock ، ladan ، AsemanAbee
(2011-05-20 ساعت 02:57)dreamer60 نوشته:  ... ای کاش می شد برای کتگوری های خانوادگی هم مثل لاتاری ها یک زمان مشخص اعلام می کردند تا این همه آدم بلاتکلیف نمونند.

Smile كه چي بشه؟! يه دلهره و اضطراب ناشي از Deadline هم به مصيبتهامون اضافه بشه، عزيز دلم؟!!! Big Grin
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، GBUSA ، sasan_rock ، dreamer60
نه منظورم این بود که ویزا بولتن حدف میشد و به جاش به شکل قطعی میومدند مدت زمان انتظار رو برای هر کتگوری اعلام می کردند . مثلا" اگه امروز برای من درخواست رد میشد , از همین الان میدونستم که دقیقا" 7 سال آینده مصاحبه خواهم داشت .
می دونید , هیچ آدم عاقلی نمیاد بر مبنای احتمال برنده شدن در لاتاری زندگیش رو تنظیم کنه (بر عکس کیس های خانوادگی )ولی بروبچه های مهاجرت خانوادگی هر چه قدر هم صبور باشند و فعال و برنامه ریز و .... آخرش در این سردرگمی چه فرصتها یی که از دست می دهند و ....

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، nargesi ، GBUSA ، frozen mind ، leily ، Kaveh90 ، amir2640 ، ladan ، battosai
(2011-05-21 ساعت 01:43)alisarvareharchiabi نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز یه ذره سطح پایین تر میشه صحبت کنید. ویزا عقب میوفته جهش میکنه؟؟؟؟ wow اینا رو یه ذره توضیح دهید .من حالا جریان خودمو بگم 10 سال پیش خاله ام برای خانواده من یعنی پدرم و مادرم اقدام کردن الان مراحل پایانی است و ما منتظر هستیم که بگن بریم آنکارا منم تو لیست هستم . اما من اون موقع 12 سالم بوده اما الان 23 هستم یعنی بالای 21 حالا منم باید برم یا زیاد خودمو خسته نکنم نرم و امید به لاتاری داشته باشم؟ راستی این f1 f2 و... اینا یعنی چی؟ ؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
به نظر من شما هم حتما برو به احتمال زیاد مشمول ویزا میشی چون ممکنه مشمول قانون حمایت از فرزندان بشی. در مورد f1 و f2 کتگوری های ویزای خانوادگی که حال اگر فرض کنیم شما رفتی سفارت ویزا ندادن بعد که مادر و پدر گرین کارت گرفتن مجدد برای شما اپلای می کنند در این صورت شما در کتگوری F2b قرار می گیرد و بین 4-6 سال مجدد طول میکشه که ویزا بگیرین(البته اگر مجرد بمانید).
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Kaveh90
دوست عزيز
چشم. جواب شما رو مي دم. ولي مثل اين ميمونه كه بري دانشگاه سر كلاس هاي ترم 5 بشيني بعد بگي يكي بياد به من از ترم يك توضيح بده. خيلي ديگه قضيه تكراري ميشه! شما يك زحمتي بكش يه چرخي توي تاپيك هاي ويزا بولتن و مهاجرت خانوادگي بزن و با كتگوري ها و ويزا بولتن و جلو و عقب رفتنش آشنا بشو بعد هر سوالي داشتي اينجا همه به شما جواب مي دن. در خدمتيم!

(2011-05-21 ساعت 01:43)alisarvareharchiabi نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز یه ذره سطح پایین تر میشه صحبت کنید. ویزا عقب میوفته جهش میکنه؟؟؟؟ wow اینا رو یه ذره توضیح دهید .من حالا جریان خودمو بگم 10 سال پیش خاله ام برای خانواده من یعنی پدرم و مادرم اقدام کردن الان مراحل پایانی است و ما منتظر هستیم که بگن بریم آنکارا منم تو لیست هستم . اما من اون موقع 12 سالم بوده اما الان 23 هستم یعنی بالای 21 حالا منم باید برم یا زیاد خودمو خسته نکنم نرم و امید به لاتاری داشته باشم؟ راستی این f1 f2 و... اینا یعنی چی؟ ؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، battosai
alisarvareharchiabi جان من دختر خالم 7 -8 ماه پیش به راحتی ویزا گرفت درحالی که -23-24 سالی داشت چون قانونی اومده که فقط باید در هنگام درخاست زیر22سال سن داشته باشید (همون قانونی که bsbali جان فرمودند)
بنابر این حتما بهتون ویزا میدهند فقط مدارکو براشون بفرستید چون دختر خاله من همه مدارکش کامل بود
موفق باشید

كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، battosai ، dreamer60 ، Kaveh90
(2011-05-21 ساعت 20:28)amir2640 نوشته:  alisarvareharchiabi جان من دختر خالم 7 -8 ماه پیش به راحتی ویزا گرفت درحالی که -23-24 سالی داشت چون قانونی اومده که فقط باید در هنگام درخاست زیر22سال سن داشته باشید (همون قانونی که bsbali جان فرمودند)
بنابر این حتما بهتون ویزا میدهند فقط مدارکو براشون بفرستید چون دختر خاله من همه مدارکش کامل بود
موفق باشید

لطفا اگر صفخه اين قانون به طور رسمي در uscis پيدا كرديد به من لينك كنيد چون مي خوام به وكيل نشون بدم اگر از زمان گرين كارت مادر و پدر هم گذشته باشه باز به نظر شما دوستان ميشه از اين قانون استفاده كرد؟!به هر حال دارم مفصل در اين مورد تحقيق مي كنم و نتايج اونه به همه اطلاع ميدم اگر دوستان مي تونند هر اطلاعاتي دارن به من بگن متشكر ميشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، Kaveh90 ، dreamer60 ، battosai
با سلام
چشم اگه در سایت uscis پیدا کردم لینک میکنم
درمورد این قانون همه ی ما فکر میکردیم کار ایشون نمیشه اما وکیلی که کارهاشونو پیگیری میکرد گفت مشکلی نیست به نظر من شما هم مثل قبل که به دکتر ناصرییان زنگ زدید حلا هم همین کارو بکنید شاید خدا خاست و کارتون خیلی سریعتر درست شد
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، Kaveh90 ، dreamer60
سلام به دوستان. امیر جان خوش خبر باشی . اما این مدارکی که میگی اون وکیلی که در آمریکا هست از من نخواسته یعنی اون گفته علی نمیتونه!!! در ضمن گفتم خاله ام از مادر و پدرم پول گرفت. و... . به نظر من این جمله فقط در هنگام درخواست زیر 21 باشیم اشتباه هست . به نظرم مسائلی دیگه در میان است . اما کلا این مباحثی که شده منو خیلی به فکر انداخته ... . امیر جان از دختر خاله ات بپرس مدارکش رو کجا فرستاد؟؟؟؟؟ الان من مدارک مادر و پدرم همه دسته وکیله است .(مراحل آخر که چه عرض کنم منتظریم بریم ترکیه)(اما من چی من که مدرکی ندادم.) سوال اصلیم اینه که اون کنسول آنکارا هم میشه مانور داد یا خیر؟؟؟؟؟ یعنی مدارک رو آنکارا ببرم چه طور.؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، Kaveh90
علی جان قبل از هر کاری پیشنهاد می کنم یه سری به این تاپیک بزنی :

راهنمای جامع اخذ گرین کارت خانوادگی

بعد هم اگه سوالی براتون پیش اومد در تاپیک زیر مطرح کنید :
پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی

------------------------------
با عرض معذرت , لینک ها تصحیح شد !Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، bsbali ، Kaveh90
(2011-05-22 ساعت 07:59)samba نوشته:  فرزندان مجرد بالای 21 سال در کتگوری F2b نامی است که برای این تاپیک انتخاب شده است. من پیشنهادی دارم! ابتدا مشخص کنید که این فرزندان مجرد زمانی که برایشان تقاضای گرین کارت شده است چند سال داشته اند؟ قصد دارم به قانون Child Status Protection act 2002 و یا به اختصار CSPA اشاره کنم. تا زمانی که این قانون را عمیقا بررسی نکرده باشیم ممکن است به بیراهه برویم و اشتباه کنیم. به عنوان مثال در همین تاپیک دوستی اشاره می کند که به خاطر اینکه همراه پدر و مادر نتوانسته مهاجرت کند سختی های زیادی را تحمل کرده است در حالیکه قانون CSPA عطف به ماسبق می شود. در جای دیگری در مهاجر سرا دوستی اشاره می کند که در 18 سالگی در گروه F4 قرار گرفته است و نتوانسته است به همراه پدر و مادر خود به عنوان IR مهاجرت کند و مثالهای دیگر ...
قانون CSPA به قدری پیچیده است که نیاز به یک تاپیک مستقل دارد و بدون آگاهی از این قانون "فرزندان مجرد بالای 21 سال کتگوری F2b" ممکن است وقت زیادی را تلف کنند.

samba عزيز سلام
من هم يا حرف شما كاملا موافقم چون اين قانون شاخ و برگ هاي زيادي داره كه شايد هر قسمت به درد يك نفر بخوره من هم روي اين قضيه دارم تحقيق مي كنم خود من وقتي براي مادر و پدرم و من درخواست داده شد 15 سال داشتم ولي موقع درست شد كار 26 سال كه فكر ميكنم طبق يك قسمت از همين قانون مشمول بودم ولي سفارت گفت شما بعد از مادر و پدر مجدد درخواست بده و چيزي در اين مورد نگفته حالا من هم هر كمكي بر بياد از دست ميكنم شما هم اگر اطلاعاتي گرفتي به من خبر بدي خوشحال مي شوم البته به زودي با يك وكيل هم مشورت مي كنم كه نتيجه را مي گويم.
پاسخ
تشکر کنندگان: GBUSA ، amir2640 ، Kaveh90
سلام

در مورد مسائل دیگه ای که درکار باشه فکر نمیکنم چون وکیل فقط همین دلیل رو ذکر کرده بود ممکنه اون موقع که شما فرم ها رو پر میکردین هنوز این قانون نیومده بوده خاله ی من تا اومد ویزا بولتن عقب بره ویزا رو گرفتن
اما در مورد مدارک هم ایشون همه ی مدارکو همراه خانواده پر کردن وپولها رو هم فرستادن (همون فرم های اخری که شما همراه خانوادتون پر نکردید و مخارج خودتون رو برایشان نفرستادین )
در مورد اینکه میشه از انکارا اقدام کرد هم اطلاع ندارم
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
تو همین سایت مهاجر سرا دوستانی هستن که دنبال این قانون هستن. منم یکی از این دوستان هستم.
منم خیلی دنبال این قانون رفتم آخرش هم نفهمیدم که چه خبرهBig Grin، یه قانون دیگه ای هست که میگه مدت زمان انتظار شما برای approve شدن و تعلق شماره کیس نامبر به شما رو از سن شما ( در زمان مصاحبه) کم می کنن ( مثلا برای کیس ما حدود سه سال میشه) اگر زیر 21 بشه به شما ویزا تعلق میگیره.
ولی در کل بهتر ما توی خود سایت های اداره مهاجرت دنبال این قانون بگردیم تا بتونیم یه قانون قطعی برای این مشکل پیدا کنیم. من فکر نمکنم که وکیل های ایرانی توی امریکا بتونن کار خیلی خاصی بکنن.
خلاصه وضعیت در لینک زیر است.
اینجا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ؛ من 21 سالم تموم شده بود ولی ویزا رو دادن!!!! این داستانی که میگن اگه 21 سالت گذشته دیگه ویزا بهت نمیدن اشتباه!!!!!!!! ما از طریق f4 اقدام کرده بودیم از طرف عمه ام ....
20 روز دیگه من میرم....
امیدوارم همه ی 21 ساله ها ویزا بگیرن ............
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، dreamer60 ، شهلا 1346

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان