کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
Question 
باسلام

من به تازگی شندیم که برخی از قوانین آمریکا در مورد بچه های بالای 21 سال تغییر کرده و زمان انتظار برای گرفتن گرین کارت از 3 سال به 1 سال کاهش پیدا کرده کسی اگر در این زمینه اطلاعات داره ممنون میشم به من هم بگه.

باتشکر
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar ، Amad
منم خیلی وقت پیش شنیدم همچین قانونی در حال بررسی هست. نمی دونم الآن اجرایی شده یا نه. من خودم خیلی سایت مختلف رو گشتم ولی حرفی از این قانون زده نشده بود.
من خودم هم دچار همین مشکل هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar
سلام دوست عزيز

من هم خيلي دوست دارم در اين مورد اطلاعات بگيرم ميخوام به دكتر ناصريان زنگ بزنم هنوز موفق نشدم. اگر اين طور باشه خيلي خوب ميشه واقعا چون من ميخوام براي ادامه تحصيل هم برم اگر گرين كارت بگيرم هزينه تقريبا نصف ميشه اگر اطلاعاتي گرفتم بهت خبر ميدم شما هم گرفتي به من خبر بده.

باتشكر
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
اقامت دائم قانونی ملی خارج از کشور بوده است ، این امتیاز برای همیشه از زندگی و کار در ایالات متحده است. اگر شما می خواهید که تبدیل به یک مقیم دائم قانونی بر اساس این واقعیت است که شما یکی از بستگان یک شهروند ایالات متحده آمریکا و یا یکی از بستگان مقیم دائم قانونی چه کسی است ، شما باید از طریق یک فرایند چند مرحله بروید.

اول ، باید USCIS درخواست ویزا مهاجر تصویب ، من - 130 دادخواست برای بیگانه نسبی را برای شما خواهد شد. این طومار توسط نسبی (ضامن تان واصل است) و باید با اثبات رابطه شما می شود به درخواست نسبی همراه است.

دوم ، وزارت امور خارجه باید تعیین اینکه آیا شماره ویزا مهاجر است ، بلافاصله برای شما موجود ، خارجی ملی ، حتی اگر شما هم اکنون در ایالات متحده است. هنگامی که تعداد ویزا مهاجر می شود ، بلافاصله به شما در دسترس ، به این معنی که شما می توانید درخواست به یکی از شماره های ویزا مهاجر اختصاص یافته به شما خواهد شد. شما می توانید از وضعیت تعداد ویزا در وزارت امور خارجه این ویزای نشریه بررسی می کند.

سوم این که ، اگر شما در حال حاضر در ایالات متحده ، شما ممکن است درخواست خود را به وضعیت تغییر کند که مقیم دائم قانونی پس از تعداد ویزا برای شما در دسترس خواهد بود. این یکی از روش شما می توانید درخواست روادید تعداد مهاجر به امن است. اینجا را کلیک کنید برای روند درخواست برای تبدیل شدن به یک مقیم دائم قانونی در حالی که در ایالات متحده است. اگر شما در خارج از ایالات متحده هستند که تعداد ویزای مهاجرت برای شما موجود می شود ، شما پس از آن باید به کنسولگری ایالات متحده این منطقه را در سرویس دهی که به شما اقامت خود را به پردازش کامل بروید. راه دیگر این است که در آن شما می توانید درخواست روادید تعداد مهاجر به امن است.

واجد شرایط شدن

برای اینکه واجد شرایط به حمایت نسبی ، تصمیم به مهاجرت به ایالات متحده آمریکا باید آن را به معیار های زیر برخوردار باشید :

شما باید یک شهروند و یا مقیم دائم قانونی ایالات متحده و قادر به ارائه مدارک برای اثبات موقعیت خود.

شما باید ثابت کنیم که می توانید خود را در نسبت 125 ٪ بالاتر از خط فقر فرمان پشتیبانی. اینجا را کلیک کنید برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد این جلسه ضوابط و پر کردن استشهاد از پشتیبانی.

اگر شما یک شهروند ایالات متحده ممکن است برای شما به شرح زیر است بستگان خارجی ملی طومار ، تصمیم به مهاجرت به ایالات متحده ؛ با این حال شما باید قادر به تامین اثبات روابط :

شوهر یا زن ؛

فرزند مجرد زیر 21 ساله ؛

پسر یا دختر ازدواج نکرده بیش از 21 ؛

پسر یا دختر متاهل از هر سن ؛

برادر یا خواهر ، اگر به شما حداقل 21 ساله یا

پدر و مادر ، اگر شما حداقل 21 سال سن دارم.

اگر شما ساکن دائمی قانونی شما ممکن است برای خویشاوندان خارجی به شرح زیر است ملی طومار ، تصمیم به مهاجرت به ایالات متحده ؛ با این حال شما باید قادر به تامین اثبات روابط :

شوهر یا زن یا

پسر یا دختر هم ازدواج نکرده اند در هر سنی.

برای واجد شرایط قانونی برای اقامت دائم می شود بر اساس رابطه خانواده شما باید معیارهای زیر برخوردار باشید :

شما باید یک خویشاوند شهروند ایالات متحده و یا مقیم دائم قانونی ایالات متحده چه کسی می تواند اسناد را اثبات کند که موقعیت آنها است و حاضر است به شما برای اقامت دائم قانونی حمایت شده توسط سوهان کاری من - 130 ، دادخواست برای بیگانه نسبی داشته باشد.

شما باید اثبات نسبی آنها می تواند شما را با ارائه مستندات است که درآمد خود را 125 ٪ بالاتر از خط فقر برای خانواده لازم الاجرا ، از جمله شما و همه دیگر اعضای خانواده حمایت پشتیبانی. اینجا را کلیک کنید برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد این جلسه ضوابط و پر کردن استشهاد از پشتیبانی.

نسبی است اگر شما یک شهروند ایالات متحده و آنها از نظر قانونی می تواند به شما سهم ثابت یکی از روابط زیر ، می توانید برای اقامت دائم قانونی واجد شرایط باشید ، لطفا برای دیدن زیر را ترجیح اطلاعات رده.

شوهر یا زن ؛

کودک زیر 21 ساله ؛

پسر یا دختر ازدواج نکرده بیش از 21 ؛

پسر یا دختر متاهل از هر سن ؛

برادر یا خواهر اگر شما حداقل 21 ساله یا

والدین اگر شما حداقل 21 سال سن دارم.

اگر خویشاوند شما حلال اقامت دائم و آنها از نظر قانونی می تواند به شما سهم ثابت یکی از روابط زیر ، می توانید برای اقامت دائم واجد شرایط قانونی باشد ، لطفا اطلاعات زیر را برای ترجیح این گروه :

شوهر یا زن یا

پسر یا دختر هم ازدواج نکرده اند در هر سنی.

ترجیح ردههای صفحه

نسبی می خواهید به مهاجرت باید ویزا تعداد مهاجر که در این رده برتری که در آن پاییز می باشد دریافت کنند.

افرادی که می خواهید برای تبدیل شدن به مهاجران را به مقوله های مبتنی بر سیستم اولویت بندی می شوند. بستگان درجه اول از شهروندان آمریکایی ، که شامل والدین ، همسران و فرزندان مجرد زیر 21 سال سن ، لازم نیست که برای تعداد ویزا مهاجر منتظر در دسترس برای تبدیل شدن به یک بار درخواست ویزا برای آنها واصل شده است توسط USCIS مورد تایید. تعداد ویزای مهاجرت خواهد شد برای بستگان درجه اول از شهروندان ایالات متحده در دسترس است. اینجا را کلیک کنید برای اطلاعات بیشتر جهت اخذ ویزا تعداد مهاجر اگر شما نسبی فوری یک شهروند ایالات متحده است. بستگان در مقوله های باقی مانده باید برای تعداد ویزا برای تبدیل شدن به مهاجر منتظر در دسترس با توجه به تنظیمات زیر می باشد :

اولویت اول : ازدواج نکرده ، پسران و دختران بالغ از شهروندان ایالات متحده است. بزرگسالان به معنای 21 سال سن.

اولویت دوم : همسران از ساکنان قانونی دائم ، فرزندان مجرد خود را (تحت twenty - کردن یک ، و پسران و دختران مجرد از ساکنان قانونی دائمی است.

اولویت سوم : پسران و دختران متاهل از شهروندان ایالات متحده است.

اولویت چهارم : برادران و خواهران از شهروندان آمریکایی مخصوص بزرگسالان است.

هنگامی که USCIS درخواست ویزای خود را دریافت خواهد کرد ، من - 130 ، دادخواست برای بیگانه نسبی ، آن را تایید خواهد شد یا رد شد. USCIS خواهد شد کسی که دادخواست واصل روادید اگر دادخواست اخذ ویزا تصویب می سازیم. USCIS خواهد بود که مورد تایید ویزا دادخواست به وزارت امور خارجه مرکز ملی ویزا ، ارسال خواهد شد تا جایی که تعداد ویزا مهاجر در دسترس است باقی می ماند. مرکز را از شما با خبر می سازیم خارجی ملی ، هنگامی که درخواست ویزا دریافت کرد و دوباره وقتی که تعداد ویزا مهاجر در دسترس است. شما لازم نیست که تماس با مرکز ملی ویزا ، مگر آن که آدرس شما را تغییر بدهید و یا تغییر در یک وضعیت شخصی شما ، یا که از خویشاوند خود بیگانه ، که ممکن است واجد شرایط برای ویزای مهاجرت تاثیر می گذارد ، مانند رسیدن به سن 21 سالگی ، ازدواج وجود دارد ، ازدواج ، طلاق ، یا مرگ همسر.
پاسخ
تشکر کنندگان: نیما45 ، msar
اين ترجمه توسط گوگل، لطفا يك ترجمه قابل فهم در سايت قراردهيد
f4
sep2003
کیس :ANK2009

پاسخ
تشکر کنندگان: mdtrmd ، aminjo0n ، msar ، Tero.guy ، Amad
سلام
پدر من سیتیزن امریکاست من ۲۶ سالمه می خواهم تقاضای گرین کارت کنم از طرف پدرم.
شنیدم فرزند بالای ۲۱ سال ۸-۱۰ سال طول میکشه تا گرین کارت بگیره می خواستم بدونم فرزند متاهل بالای ۲۱ سال با فرزند مجرد بالای ۲۱ ساله از لحاظ زمانی فرقی می کنه یا در هر دو حالت ۸-۱۰ سال طول میکشه ؟
اگر کسی اطلاعات داره در این زمینه ممنون میشم راهنماییم کنه .
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar
کیس ما فرزند متاهل بالای 21 ساله (category F3) و مربوط به سال 2005 یعنی حدود 5 ساله که برامون درخواست شده 6 ماه پیش نامه ای دریافت کردیم مبنی براینکه پرونده به جریان افتاده ولی از اون به بعد هیچ اتفاقی نیفتاده .. اینو نوشتم که بدونید پروسه چقدر طول میکشه.
به نظر میرسه مدت زمان برای پرونده فرزند مجرد بالای 21 سال کمتر باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: SARA-A ، mdtrmd ، شهلا 1346 ، msar ، sanaz110
خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتان (:
پاسخ
تشکر کنندگان: samba ، msar
متشکرم از اطلاعاتی که برام گذاشتید
می خواستم از دوستان کمک بگیرم که آیا کسی مطمئن هست که فرزند مجرد بالای 21 سال یک سیتیزن آمریکا بعد از تکمیل فرم گرین کارت میتواند ۲-۳ ساله گرین کارت بگیره ؟
آخه شنیده ام فرزند بالای ۲۱ سال چه مجرد باشد چه متاهل ۸-۱۰ سال طول میکشه ؟
ممنون میشوم اگر کسی در این خصوص اطلاعات داره در اختیارم بگذاره.
پاسخ
دوست عزیز
من وضعیت مشابه شما رو داشتم و مجردی اقدام کردم و کارم 7 سال طول کشید. پست هایی که در همین جا (مهاجرت خانوادگی) رو گذاشتم یا بقیه دوستان گذاشتن رو بخونید اطلاعات زیادی بدست میارید. اونها رو بهونید و visa bulletin رو هم چند ماه پیگیری کنید کلی دست گیرتون میشه!!
صد البته که فرزند مجرد زمان کمتری طول می کشه تا فرزند متاهل (حدود 10 سال)
(2010-08-02 ساعت 08:00)SARA-A نوشته:  سلام
پدر من سیتیزن امریکاست من ۲۶ سالمه می خواهم تقاضای گرین کارت کنم از طرف پدرم.
شنیدم فرزند بالای ۲۱ سال ۸-۱۰ سال طول میکشه تا گرین کارت بگیره می خواستم بدونم فرزند متاهل بالای ۲۱ سال با فرزند مجرد بالای ۲۱ ساله از لحاظ زمانی فرقی می کنه یا در هر دو حالت ۸-۱۰ سال طول میکشه ؟
اگر کسی اطلاعات داره در این زمینه ممنون میشم راهنماییم کنه .
با تشکر
پاسخ
اینم آدرس آخرین visa bulletin :
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5092.html
پاسخ
تشکر کنندگان: SARA-A ، msar
دوستان عزیز ؛ من کلی تو این پست توضیح دادم. مطالعه بفرمایید حتما پاسخ بخش زیادی از سوالاتتون رو پیدا خواهید کرد.

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...1#pid66541
پاسخ
تشکر کنندگان: SARA-A ، msar
خیلی متشکرم از تمامی دوستان که همکاری کردند منابع و تجربیاتشون رو در اختیارم گذاشتند.
من که تا ۸۰٪ جوابمو گرفتم امیدوارم باقی دوستان نیز جواب سوالاتشان را گرفته باشند
بازهم تشکر می کنم از hasti_banoo عزیز و samba عزیز
موفق باشید
پاسخ
سلام دوستان
هدف از راه اندازی این تایپیک آشنائی با کسانی هست که در گروه F2Bقرار دارند و نتیجه گیری از روند پروندشون
من از خودم شروع میکنم
والدین من در سال 2009 به اورلاندو سفر کردند و در دسامبر 2009 برای ما درخواست دادند در ژانویه 2010 یک نامه ار NVC اومد که کیس نامبر و رو داده بودند و اینکه سفارت ما در آنکارا میباشد
از اون موقع هیچ اتفاق جدیدی پیش نیامده
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، RiverRiver ، dreamer60 ، abdolreza ، msar
- فوریه 2005 توسط مادرم برام تقاضا داده شد. ایشون اون زمان هنوز گرین کارت داشتند.
- اوائل سال 2010 که ایشون سیتیزن شدند کیس من کارنت شد.
- اواخر سپتامبر 2010 برای مصاحبه به آنکارا رفتم و برگه آبی گرفتم.
- حدود 18 روز بعد کلیر شدم و ویزا رو دو روز بعد از مراجعه به سفارت + پاکت زرد رنگ مشهور به package رو دریافت کردم.
- اواخر دسامبر 2010 یعنی همون روزهای کریسمس به آمریکا اومدم.
- بعد از 10 روز گرین کارتم رو دریافت کردم
- منتظر سوشال سکیوریتی هستم که اونطور که از اداره مربوطه ، حضوری سوال کردم به طور خودکار بعد از حدود 2 تا 3 هفته خواهد رسید. یعنی یکی از همین روزها

کل پروسه از زمان تقاضا تا دریافت گرین کارت ، حدود 5 سال و 11 ماه شد
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان