کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریکا
من هم یک سوال داشتم آیا ما با گرین کارت بدون دریافت ویزا میتونیم به کشورهای اروپایی سفر کنیم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-12-30 ساعت 19:07)anab نوشته:  من هم یک سوال داشتم آیا ما با گرین کارت بدون دریافت ویزا میتونیم به کشورهای اروپایی سفر کنیم ؟

خیر دوست عزیز.
چون شما هنوز پاسپورت آمریکایی ندارید و تبعه آمریکا به حساب نمیاد.
گرین کارت فقط مجوز قانونی برای اقامت، کار و تحصیل در آمریکا را به شما میده.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، lighthouse
این فصل رو باز کردم برای تمامی‌ افراد مهاجر از طریق خانواده تا تجارب خودشون از اولین سفر به آمریکا رو بنویسن
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، upm2006 ، Kaveh90 ، امیلا ، mavarfan ، megaholding ، dreamer60 ، ali.narooei ، msar
اولین ارسال رو خودم مینویسم.بالاخره پس از ۳ماه تلاش سخت برای اتمام کارهایم در ایران و تحمل رنج فراوان من در صبح روز ۴ژانویه ساعت ۲:۴۰ بامداد به وقت ایران با پرواز KLM راهی‌ آمریکا شدم البته با پرداخت ۲۰۰دلار اضافه بار.خوشبختانه پرواز من برای سوخت گیری در اتن توقف نداشت و من ۲ساعت زوتر به آمستردام رسیدم.فرودگاه شیفول بسیار شلوغ و پر از ملیت‌های مختلف می‌باشد و دارای امکانات متنوع هست حتی کازینو و سالون ماساژ.طبق یک فیلم تبلیغاتی کوتاه که از مانیتور‌های آنجا پخش میشود این فرودگاه یک شهر کوچک است.تنها نکته مهمی‌ که درباره آنجا بهتر است بدانید‌ این است که هنگام چک شدن برای پرواز بعدی از شما سوالات زیادی می‌کنند که از چه طریقی ویزا گرفته اید چه کسی‌ برای شما اقدام نموده و برای چه کاری به آمریکا می‌روید و ساک دستی‌ شما را به طور کامل بازرسی میکنند جواب دادن به تمامی‌ این سوالات پس از ۵:۳۰ ساعت پرواز و ۳ساعت معطلی در فرودگاه واقعا آزار دهنده است.خوب حالا پس از تمام شدن این مرحله حالا باید برای یک پرواز یک سره۸:۳۰ ساعت آماده شد.من خودم شخصاً بیش از ۷ساعت پرواز نداشته‌ام پس این زمان برای من یک رکورد جدید بود و البته زیاد هم سخت نبود پس از حدود ۵ساعت پرواز بر فراز اقیانوس در ارتفاع ۳۰۰۰۰ پا با سرعتی حدود ۹۰۰کیلومتر به فرودگاه شهر دیتریت در میشیگان رسیدیم شهری بسیار زیبا با دریاچه بزرگ که منظره آن از بالا که در این فصل سراسر یخ زده بود بسیار چشم نواز میامد به این علت که تمامی‌ خیابان‌ها در آمریکا به شکل منظم و شطرنجی‌ ساخته شده اند و ساختمانها هم ارتفاع و دارای فضای سبز زیاد در اطراف هستند منظره شهر از بالا مثل یک کف پوش سرامیک شده است و این نظم را حتی می‌توان در زمین‌های کشاورزی نیز مشاهده نمود.فرودگاه دیتریت بسیار بزرگ است به طوری که برای رفتن از یک سؤ به سوی دیگر باید از ترن هوایی آن استفاده نمود حتی دارای یک تونل بزرگ زیر زمینی‌ نیز هست که در تمامی‌ دیواره آن بازی با نور همراه با موزیک صحنه زیبا و خیره کننده‌ای ایجاد مینماید.البته در این فرودگاه فرم اظهارنامه گمرکی و فرم i-94را که قبلان در هواپیما پر کرده اید باید در بخش‌های مربوطه تحویل دهید چون در هال حاضر نیمه شب است و من بسیار خسته ادامه این سفر نامه و اتفاقات بدی را که در این فرودگاه برای من افتاد در بخش بعدی بازگو می‌کنم.
پاسخ
(2011-01-06 ساعت 11:17)shaan نوشته:  اولین ارسال رو خودم مینویسم.بالاخره پس از ۳ماه تلاش سخت برای اتمام کارهایم در ایران و تحمل رنج فراوان من در صبح روز ۴ژانویه ساعت ۲:۴۰ بامداد به وقت ایران با پرواز ک ل م راهی‌ آمریکا شدم البته با پرداخت ۲۰۰دلار اضافه بار.خوشبختانه پرواز من برای سوخت گیری در اتن توقف نداشت و من ۲ساعت زوتر به آمستردام رسیدم.فرودگاه شیفول بسیار شلوغ و پر از ملیت‌های مختلف می‌باشد و دارای امکانات متنوع هست حتی کازینو و سالون ماساژ.طبق یک فیلم تبلیغاتی کوتاه که از مانیتور‌های آنجا پخش میشود این فرودگاه یک شهر کوچک است.تنها نکته مهمی‌ که درباره آنجا بهتر است بدانید‌ این است که هنگام چک شدن برای پرواز بعدی از شما سوالات زیادی می‌کنند که از چه طریقی ویزا گرفته اید چه کسی‌ برای شما اقدام نموده و برای چه کاری به آمریکا می‌روید و ساک دستی‌ شما را به طور کامل بازرسی میکنند جواب دادن به تمامی‌ این سوالات پس از ۵:۳۰ ساعت پرواز و ۳ساعت معطلی در فرودگاه واقعا آزار دهنده است.خوب حالا پس از تمام شدن این مرحله حالا باید برای یک پرواز یک سره۸:۳۰ ساعت آماده شد.من خودم شخصاً بیش از ۷ساعت پرواز نداشته‌ام پس این زمان برای من یک رکورد جدید بود و البته زیاد هم سخت نبود پس از حدود ۵ساعت پرواز بر فراز اقیانوس در ارتفاع ۳۰۰۰۰ پا با سرعتی حدود ۹۰۰کیلومتر به فرودگاه شهر دیتریت در میشیگان رسیدیم شهری بسیار زیبا با دریاچه بزرگ که منظره آن از بالا که در این فصل سراسر یخ زده بود بسیار چشم نواز میامد به این علت که تمامی‌ خیابان‌ها در آمریکا به شکل منظم و شطرنجی‌ ساخته شده اند و ساختمانها هم ارتفاع و دارای فضای سبز زیاد در اطراف هستند منظره شهر از بالا مثل یک کف پوش سرامیک شده است و این نظم را حتی می‌توان در زمین‌های کشاورزی نیز مشاهده نمود.فرودگاه دیتریت بسیار بزرگ است به طوری که برای رفتن از یک سؤ به سوی دیگر باید از ترن هوایی آن استفاده نمود حتی دارای یک تونل بزرگ زیر زمینی‌ نیز هست که در تمامی‌ دیواره آن بازی با نور همراه با موزیک صحنه زیبا و خیره کننده‌ای ایجاد مینماید.البته در این فرودگاه فرم اظهارنامه گمرکی و فرم i-94را که قبلان در هواپیما پر کرده اید باید در بخش‌های مربوطه تحویل دهید چون در هال حاضر نیمه شب است و من بسیار خسته ادامه این سفر نامه و اتفاقات بدی را که در این فرودگاه برای من افتاد در بخش بعدی بازگو می‌کنم.
ممنون از نوشته تون .
من هم دقیقا با همین شرکت هواپیمایی و دقیقا در همین ساعت ها پرواز دارم .
لطفا هر موقع خستگی رفع شد اگر فرصت کردید اطلاعات بیشتری و یا شاید نکاتی که به ذهنتون میرسه رو بیان کنید واقعا سپاسگزار خواهم شد .
بعد از دیتروید مقصدتون رو هم بفرمایید .

شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، maaref ، jan ، nastaran86 ، msar
قسمت دوم:پس از ورود به فرودگاه دیتریت پس از پیمودن یک مسیر طولانی‌ به قسمت چک کردن پاسپورت ‌ها رسیدم چندین گیت در سمت راست برای کسانی‌ که از طریق ویزا وارد شده اند و گیت‌های سمت چپ برای دارندگان گرین کارت و سیتی‌زن‌های آمریکا مراحل چک کردن ویزا و دریافت مدارک پاکت زرد رنگ و فرم i-94در گیت ۳۵ بسیار زود انجام پذیرفت و آفیسر مربوطه پس از اسکن انگشتان اثر انگشت اشاره سمت راست با جوهر و امضا را نیز گرفت سپس یک سری برگه حاوی دستور العمل‌های در ارتباط با گرین کارت به من تحویل دادو گفت که گرین کارت ظرف ۳تا۵ماه به آدرس من ارسال میشود و یک مهر درست مقابل صفحه ویزا زد و یاد آوری کرد که با این ویزا می‌توان تا یک سال از آمریکا وارد و یا خارج شد و با این ویزا شما اجازه کار و تحصیل و زندگی‌ دارید.درست در پشت این قسمت محل تحویل بار بود که چمدان‌هایم را در آنجا تحویل گرفتم و به قسمت بازرسی بار وارد شدم که داستان دردسر‌های من شروع شد.یک افسر مسن پس از دیدن برگه اظهارنامه گمرکی وقتی‌ متوجه شد که من بیشتر از ۱۰۰۰۰دلار همراه دارم مرا به قسمت دیگری فرستاد که تمامی‌ محتویات چمدان‌ها ر بازرسی میکنند من پس از دنبال کردن خطوط آبی روی مسیر به چندین گیت رسیدم که آفیسر ها مشغول به هم ریختن چمدان‌ها بودند.آنها تمامی‌ وسایل مرا چک کردند و چندین بار پول‌های مرا شمردند به حدی که واقعا عصبانی‌ شده بودم و کمی‌ با آنها جرو بحث کردم چون با پرواز بعدی تنها ۱ساعت فاصله داشتم و نگران از دست دادن پرواز به سمت اکلاهما بودم.در هر حال ۳۰ دقیقه مانده به پرواز آنها تمامی‌ بار‌های مرا ‌ منظم برایم بستند و مرا به سمت پرواز بعدی راهنمایی کردند.پس از تحویل دوباره چمدان‌ها و بازرسی بدنی به سمت گیت مورد نظر تمامی‌ این مسیر را که واقعا طولانی‌ بود دویدم.فرودگاه دیتریت به حدی بزرگ است که برای رفتن به گیت بعدی مسیر من حدود ۱کیلومتر بود.البته ترن هوایی‌ قرمز رنگ زیبایی برای این کار در طبقه دوم موجود است ولی‌ من از فرط عجله زیاد از آن استفاده نکردم.ولی‌ از تونل زیر زمینی‌ نور و صدا عبور کردم که واقعا زیبا بود.
پاسخ
پرواز‌های داخلی‌ آمریکا توسط هواپیمای bombardier انجام میشود که در حکم اتوبوس برای آنهاست چون امریکایها اکثر مسافرتهایشان را به علت وسعت زیاد کشور با هواپیما انجام میدهند
.یک جت کوچک از نوع جت‌های شخصی‌ البته با چیدمان صندلی بیشتر در حدود ۸۰نفر.در فرودگاه دیتریت ده‌ها از این جت کوچک را می‌بینید که پشت سر هم ایستاده اند و در صف انتظار ورود به باند پرواز میباشند.پرواز نهایی من به اکلاهما نیز حدود ۲ساعت طول کشید.فردای رسیدن با وجود آنکه می‌دانستم ssnارسال خواهد شد باز هم به اداره مربوطه مراجعه کردم که آنها نیز همین را دوباره تکرار کردند که ssnظرف ۲۱روز به آدرس شما ارسال میشود و اگر نشدپس از ۲۱ روز به ما مراجعه نمایید.سپس برای افتتاح حساب به bank of americaرفتم چون تنها بانکی‌ هست که برای افتتاح حساب نیاز به ssnندارید.من در طبقه دوم یک خانه بزرگ آپارتمان ۱۵۰ متری را با تمامی‌ اثاثیه اجاره کرده‌ام با آب و برق به قیمت ۱۷۰۰دلار که بسیار مجلل است و حتا اتاق خواب من پنجره بزرگی‌ به سمت دریچه مجاور دارد و می‌توان تمامی‌ روز اردک‌های داخل دریاچه و یا سنجاب‌های بازیگوش روی درخت را مشاهده کرد.به طور کلی‌ هزینه زندگی‌ در اکلاهما نسبت به ایالت‌های دیگر پایین است.از کمپانی AT&Tیک خط موبایل با هزینه ماهیانه ۴۵دلار گرفتم.و حالا به دنبال خرید اتومبیل هستم.برای خرید وسایل الکترونیکی‌ و کامپیوتر بهترین قیمت‌ها را می‌توان در best buyپیدا کرد که اطلاعات کامل در باره نحوه خرید و بهترین گزینه‌ها را در پست بعدی خواهم نوشت.
پاسخ
با آرزوی موفقیت برای شما شان عزیز
یک سوال داشتم چطور شد اوکلاهما رو برای زندگی انتخاب کردید ؟ البته فقط برای جمع آورزی اطلاعت پرسیدم و قصد دیگه ندارم .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Shayan1994 ، nastaran86 ، msar
سایر مراکزی که برای خرید‌های روزانه میتوانید به آنها مراجعه نمائید به قرار زیر میباشند:

برای خرید مواد غذایی و همه چیز یکجا به طور کلی‌ walmartگزینه بسیار خوبی‌ است شما میتوانید از طریق سایت نزدیکترین walmartبه محل زندگی‌ خود را پیدا کنید ضمن اینکه لیست کامل کالاهای والمارت به همراه قیمت در سایت این کمپانی موجود است.به طور کلی‌ قیمت مواد غذایی از ایران پایین تر و کیفیت آنها بسیار بالاتر می‌باشد.در ضمن وسایل موجود در اینجا صرف نظر از رنج قیمت همگی‌ از استاندارد بالائی برخوردار است به عنوان مثل TOASTERو یا COFFEE MAKERرا می‌توان حتا از ۷دلار نیز در والمارت پیدا کرد که صرف نظر از کارایی همگی‌ با کیفیت هستند.فروشگاه‌های والمارت ۳دسته هستند اولی‌ neighborhoodکه کوچکتر و محلی است دوم super centerکه بسیار عظیم هستند و سوم wholmarket.sam's clubکه البته عمده فروش هستند و برای خرید از آنها باید کارت عضویت داشته باشید و سالانه مبلغی به آنها پرداخت کنید در این نوع از والمارت همه چیز در بسه بندی‌های بزرگ و عمده و البته با قیمت پائین تر موجود است و مناسب برای افراد عیالوار و یا رستوران دار‌ها می‌باشد.برای خرید وسایل الکترونیک مثل کامپیوتر بهترین گزینه best buyمی‌باشد هنگام خرید حتما کارت مخصوص را از آنها دریافت کنید در این صورت به ازای هر خریدی که می‌کنید مقداری کوپن مجانی‌ به حساب شما ثبت میشود که برای خرید‌های بعدی مناسب است.من یک لپ‌تاپ SONY بسیار خوب که در سایت سونی برچسب۱۵۰۰دلار خرده بود را به همراه پرینتر از best buyبه قیمت تنها ۱۰۴۰ دلار خریداری کردم پس به شما توصیه می‌کنم که اگر کامپیوتر شما زیاد به روز نیست از آوردن آن به اینجا و تحمل یک وزن اضافه خودداری نمائید و در اینجا بهترین را با پائین‌ترین بها خریداری نمائید.برای خرید وسائل الکترونیکی‌ کوچک و یا لوازم جانبی بهترین گزینه فروشگاه‌های زنجیره‌ای radio shackاست البته حتما به شما توصیه می‌کنم که انواع کابل usb را با خود بیاورید چون قیمت آنها در اینجا بالا و حدود ۲۴دلار است به عنوان مثل روی پرینتر من کابل نبود و برای خرید آن مجبور به پرداخت ۲۴دلار شدم در حالی‌ که بهای خود پرینتر تنها ۶۰دلار بود!!!!برای خرید لبنیات تازه و ارگانیک بهترین گزینه فروشگاه‌های زنجیره‌ایbraum's است که تولیدات دامداری‌های خود را میفروشد نظیر شیر بستنی و...دیروز برای خرید اتومبیل مراجعه کردم و پس از تست چند خودرو و امتحان آنها تصمیم به خرید یک خودرو دست اول از کمپانی HONDA کردم که گزارش کامل آن را پس از خرید نهایی که امروز است خواهم نوشت.در ضمن دلیل اصلی‌ من برای آمدن به اکلاهما همانا پائین بودن هزینه‌های زندگی‌ در اینجا نبود ترافیک و داشتن آب و هوای مشابه تهران بود ضمن اینکه بزرگترین ذخایر گاز آمریکا در این ایالت است که از اینرو انرژی در اینجا ارزانتر است.

پاسخ
در تکمیل حرف دوستمان
فروشگاه کروگرkrogerمعرکه است واقعا.
من یکی که حسابی مشتریش هستم میتونم بگم تنوع جنسی اش بسیار بالاست و قیمت ها مناسبتر .من بسیاری از داروهای اور د کانتر را از وال گرین قیمت گرفتم توی کروگر ارزانترش را پیدا کردم
مایع ظرفشویی بزرگ نود و نه سنت
استاف کودک از قبیل دیاپر فرمولا (منظورم شیر خشک و پمپرز و این جور خورده ریزها )تنوعش حتی از بیبیز ار اس هم گاها بالاتره .
کارت اشتراکش درصدی تخفیف بنزین هم داره.
افرادی که دارن میان امریکا
کروگر را فراموش نکنن.
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
دیروز برای خرید اتومبیل به بزرگترین مرکز فروش اینجا یعنی‌ bob howardمراجعه کردم این مرکز بسیار عظیم و در محوطه‌ای به وسعت چندین هکتار است که به چندین بخش تقسیم شده است هر بخش تنها به محصولات یک کارخانه تعلق دارد و در ورودی هر قسمت یک signبسیار بزرگ از مارک مربوطه را می‌بینید مثل honda toyota chevroletو ...که البته هر قسمت به دو بخش newو usedتقسیم میشود .پس از test driveچند اتومبیل نو و دست دوم تصمیم به خرید یک اتومبیل نو گرفتم.البته اتومبیل هایی دست دوم بسیار نو یعنی‌ با کارکرد تنها یک سال و مثلا ۳۰۰۰۰میل نیز موجود است که دارای گارانتی می‌باشد مثلا یک mazda3مدل ۲۰۱۰ بود با گارانتی ۱۵۰۰۰دلار که در ایران همین اتومبیل نزدیک۴۰۰۰۰دلار است!!و یا ۱honda accordساله که حدود ۱۶۰۰۰دلار که brand newهمین اتومبیل۲۱۰۰۰دلار است.بهترین گزینه کم مصرف و ارزان که افت قیمت بسیار کمی‌ داردhonda civic و toyota corollaمیباشند.من بعد از تست از هردو آنها راضی‌ بودم فقط آخرین مدل toyota corolaموجود ۲۰۱۰است در حالی‌ کهhonda civic مدل ۲۰۱۱موجود بود.البته طراحی داخلی‌ و هندلینگ honda civicبسیار بهتر بود.چون من یک نفر هستم مدل coupeآن را انتخاب کردم که دو درب و طراحی پشت آن بسیار اسپرت تر و زیبا تر است.هر مدل دارای کلاس‌های مختلف با قیمت‌ها و امکانات متفاوت است که من مدل LXرا انتخاب کردم که از مدل پایه یک مدل بالاتر و دارای keyless entry& cruise controlبود.خودرو مورد انتخاب من نیز برچسب 19500دلار داشت که پس از تخفیف من تنها 17200تا پرداخت کردم.مدل آخر toyota corollaنیز که ۲۰۱۰ است انتخاب بدی نیست ضمن اینکه آنها قیمت بسیار ارزان ۱۵۰۰۰تا را پیشنهاد دادند البته پس از تخفیف چون برچسب قیمت روی آن ۱۷۰۰۰تا بود آنها پس از انتخاب من اتومبیل را به مرکز سرویس آنجا فرستادند برای شستشو و پر کردن باک که به آن detailsمی‌گویند همه چیز تا اینجا خوب پیش رفته بود تا اینکه برای گرفتن بیمه‌ با کمپانی بیمه‌ تماس گرفتم و آنها پس از گرفتن اطلاعات شخصی‌ از من شماره driver's licenceآمریکا را خواستند که من تنها گواهینامه بین‌المللی ایران را داشتم و این مورد قبول آنها نبود.البته با دو شرکت بیمه‌ دیگر تماس گرفتم که یکی‌ از آنها قبول به انجام کار میکرد به این شرط که پس از اخذ driver's licenceآمریکا ظرف ۲هفته آینده کپی‌ آن را برایشان ارسال کنم ولی‌ اینکار نیاز به برسی‌ داشت و زودتر از۳روز انجام پذیر نبود در حالی‌ که من اتومبیل را خریداری کرده بودم سرانجام به پیشنهاد کمپانی اتومبیل را به نام petitionerخود خریداری کردم که پس از گرفتن driver"s licenceتنها با مبلغ۳۰دلار تغییر نام به خودم را انجام دهم.وقتی‌ خودرو را به شما تحویل میدهند یک پلاک کاغذی موقت که با ماژیک نام شما و شماره پرونده شما روی آن نوشته شده نصب میشود که۳۱روز اعتبار دارد و قبل از این مدت شما باید پلاک خود را اخذ نمایید.
پاسخ
(2010-12-30 ساعت 16:16)fidell نوشته:  باسلام به شما :
نه خیرنداریم

سلام، ممنون ولی من در اين جا خوندم که ما نياز داريم به ويسا ترانسيت در اروپا.
اگه اين نقشه رو نگاه بکنين. کشور های با رنگه قهويی نياز به ويسا ترنسيت دارن
http://en.wikipedia.org/wiki/File:EU_visa_lists.png
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
مرسی از نوشتن تجربیاتتون

یک سوال ..اگه موقع ورود بیشتر از 10000 دلار پول همراه داشته باشیم و تو برگه هم اظهار کنیم ..اونجا چه اشکالاتی میگیرن .؟؟

ما برای خرید خانه مجبوریم پول زیادی با خودمون ببریم آیا خرید خانه میتونه دلیل خوبی برای بردن مقدار قابل توجهی دلار باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Shayan1994 ، nastaran86 ، sara_217us ، msar

با بردن مقادیر بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار هم در فرودگاه ایران و هم در آمریکا با مشکل مواجه خواهید شد من تنها ۱۱۰۰۰دلار همراه داشتم و در آمریکا کلی‌ سوال و جواب شدم و چندین بار پول هایم را شمردند مقادیر بیشتر را باید از طریق صرافی‌های ایران به یک حساب بانکی‌ در آنجا منتقل کنید و البته در هر مرتبه بیشتر از ۲۰۰۰۰۰دلار نیز نفرستید مثلا ۶۰۰۰۰۰دلار را طی‌ ۳مرحله ارسال نمایید.
پاسخ
با سلام
دوست عزیز مبلغ ارز 10000 دلار به ازا ء هر نفر می باشد یا هر خانواده ؟
میزان ارز مجاز که من و همسرم و دو بچه می توانیم با خود بیاوریم چقدر است ؟ با تشکر .
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Shayan1994 ، nastaran86 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان