کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریکا
پس ارزش گرفتاری و این همه سوال جواب نداره

امیر جان نفری 10000 دلار .
با اجازه من یک سوال دیگه اینجا بپرسم ( با توجه به تجربیات شان )
در حال حاضر شوهر من ایرانه و زمان مصاحبه با من و پسرم به ترکیه میاد ..موقع سوال جواب اگه بپرسن شوهرت کجاست ؟ من چه جواب بدم ؟
راستش شوهرم تو این مدت زیاد اونجا نمیمونه و بیشتر میاد ایران و هر 6 ماه یکبار فقط یک ماهی میره اونجا ...اینم به خاطر پسرمه که نمیتونه از پدرش دور باشه

حالا موندیم که باید چی جواب بدیم
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، msar
(2011-01-10 ساعت 11:37)behnia نوشته:  
(2010-12-30 ساعت 16:16)fidell نوشته:  باسلام به شما :
نه خیرنداریم

سلام، ممنون ولی من در اين جا خوندم که ما نياز داريم به ويسا ترانسيت در اروپا.
اگه اين نقشه رو نگاه بکنين. کشور های با رنگه قهويی نياز به ويسا ترنسيت دارن
http://en.wikipedia.org/wiki/File:EU_visa_lists.png

نه ما اومدیم و احتیاج نشد. همیشه مطمئن ترین راه برای اینکه چک کنید به ویزا احتیاج هست یا نه، اینه که به سایت سفارت اون کشور مراجعه کنید.
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، behnia ، msar
Big Grin 
(2011-01-11 ساعت 09:07)babakped نوشته:  
نه خیرنداریم

نه ما اومدیم و احتیاج نشد. همیشه مطمئن ترین راه برای اینکه چک کنید به ویزا احتیاج هست یا نه، اینه که به سایت سفارت اون کشور مراجعه کنید.

ممنون ميشه بگين شما در کدوم کشور ترانزيت داشتين ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
ایا با داشتن ویزای امریکا(نه گرین کارت)میتونیم به کانادا بریم.ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-01-12 ساعت 01:31)zohreh36 نوشته:  ایا با داشتن ویزای امریکا(نه گرین کارت)میتونیم به کانادا بریم.ممنون از پاسختون

نخیر دوست عزیز، برای کانادا ویزا جدا لازم است.
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، msar
(2011-01-11 ساعت 19:34)behnia نوشته:  
(2011-01-11 ساعت 09:07)babakped نوشته:  
نه خیرنداریم

ممنون ميشه بگين شما در کدوم کشور ترانزيت داشتين ؟

تهران به آمستردام به شیکاگو و بار دوم تهران به آمستردام به دالاس
سایت سفارت و مطالب مرتبط:

http://iran.nlembassy.org/Consular_Affai...plications

Travel purpose: Airport transit visa

Important: Please note that not all travellers need a transit visa for a stop-over in The Netherlands.

If you are a holder of a valid residence permit for the United States of America, Canada, Japan, Andorra or San Marino, and you only wish to make one stop-over in a Schengen country, you do not require an airport transit visa. This is also the case if your final destination is not the country for which you have a residence permit.

If you are a h olders of a valid short term visa (tourist) for the United States of America, Canada, Japan, Andorra or San Marino, and you only wish to make one stop-over in a Schengen country, you do not require an airport transit visa. This is also the case if their final destination is not the country for which you have a short term visa. However, if you wish to return from a country other than the five mentioned above, and wish to make a stop-over in a Schengen country, you do need an airport transit visa.

In all other cases, if you do not have a valid residence permit or tourist visa for the United States of America, Canada, Japan, Andorra or San Marino, or you want to make more than one stop-over in Schengen countries, you do need an airport transit visa.

شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، behnia ، msar
یکی‌ از مهمترین کارهایی که در بدو ورود به آمریکا باید انجام دهید عضویت در کتابخانه است.کتابخانه‌های آمریکا رایگان است و دارای چندین شعبه در یک شهر بنابرین وقتی‌ کتابی‌ را از یک شعبه میگیرید میتوانید به هر شعبه دیگری مسترد نمائید.همچنین در کتابخانه کامپیوتر و اینترنت رایگان نیز موجود است شما همچنین میتوانید به صورت آنلاین موضوعات مورد نظر خود را جستجو و موجودی هر یک از شعب کتابخانه را پیدا کنید مثلا اگر کتاب مورد نظر در شعبه نزدیک شما موجود نبود میتوانید ببینید در کدام شعبه موجود است.مدت به عاریت گرفتن کتاب ۲هفته است که از طریق آنلاین قابل تمدید است اگر مثل من روز اول پس از ورود که هیچ نوع آیدی نداشتم برای ثبت نام مراجعه نمودید برای اثبات محل سکونت یک فرم پر می‌کنید که آنها ظرف ۳تا۴روز یک نامه به آن آدرس برایتان پست خواهند نمود و سپس با در دست داشتن آن نامه میتوایند برای ثبت نام مراجعه نمایید.نزدیک‌ترین کتابخانه METROPOLITANرا میتوانید به راحتی‌ در GOOGLE MAPو وارد کردن ZIP CODEمحل سکونت خود پیدا نمائید.اولین ITEMکه باید از کتابخانه بگیرید یک DVDاست به نام RULES OF THE ROADکه آموزش کامل رانندگی‌ به همراه تست‌های مربوطه است.در ضمن امروز SSNمن پس از ۸روز از ورودم به آمریکا به دستم رسید و فردا برای به نام کردن اتومبیل و بیمه‌ آن و سپس برای امتحان رانندگی‌ مراجعه می‌کنم که گزارش کامل آنها را در پست بعدی خواهم نوشت.
پاسخ
متأسفانه امروز اولین تلاش من برای پاس کردن امتحان آئین نامه رانندگی‌ (written test)با شکست مواجه شد و من در این امتحان ردّ شدم.با وجود اینکه سی‌دی آموزشی را کاملا حفظ کرده بودم و کتابچه را نیز کاملا خوانده بودم.توصیه می‌کنم که برای جواب دادن به سوالات کاملا وقت بگذارید چون سوالات فکری است و زیاد تشابهی‌ به نمونه سوالات سی‌دی آموزشی ندارد.من از مجموع ۲۵ سوال ۴تا اشتباه داشتم که منجر به شکست من شد.نوبت بعدی برای امتحان مجدد ۳شنبه هفته آینده است که اینبار نهایت تلاش خود را خواهم کرد البته باز هم توصیه می‌کنم مثل من در جواب دادن تعجیل نکنید چون محدودیت زمانی‌ خاصی‌ وجود ندارد پس خوب روی جواب سوالات تمرکز نمائید.
پاسخ
امروز امتحان آئین نامه را با امتیاز بالا و تنها یک جواب اشتباه پاس کردم.برای آشنایی با نمونه سوالات به این سایت http://licenseroute.com/index.php مراجعه نمائید.ابتدا ایالت خود را انتخاب کنید سپس quizeرا شروع نماید از آنجایی که هر بار که ۳۰test سوالی‌ را شروع می‌نمایید سوالات جدیدی مطرح میشود پس از ۸ بار تست زدن تقریبا تمامی‌ سوالات امتحان را خواهید آموخت و به راحتی‌ written testرا پاس خواهید کرد.برای امتحان عملی‌ فردا صبح زود باید مراجعه کنم یا از طریق تلفن وقت بگیرم که ترجیحا صبح زود خواهم رفت تا قبل از ظهر این امتحان را نیز به پایان برسانم.در مورد نحوه رانندگی‌ صحیح و رعایت اصول مهم و نحوه کار باGPS در پست بعدی به طور کامل توضیح خواهم داد.
پاسخ
امروز صبح ساعت ۶:۳۰ بامداد در محلDPS حاضر شدم که در آن هوای سرد افراد زیادی را دیدم که زودتر از من و حتی ساعت ۵به آنجا آمده بودند منجمله دو دختر خانوم ایرانی‌.به هر حال ساعت ۷درب دفتر باز شد و شروع به دادن نوبت نمودند که البته نوبت افراد DRIVING TESTبا WRITTEN TESTمتفاوت است و اگر شما جزو افراد اول هستید اولین مدرکی‌ که از شما میخواهند بیمه‌ نامه اتومبیل است و پس از آن شماره WRITTEN TESTکه گذرانده اید و در انتها یک فرم که باید پر کنید.البته در مرحله اول یا تست کتبی‌ اسکن چشمان و انگشتان اشاره و یک عکس از شما گرفته میشود که در مرحله دوم تکرار نمی‌شود.به من نوبت ساعت ۹:۳۰ تعلق گرفت که به علت حاضر نبودن دو نفر از متقاضیان در نوبتشان یک ساعت جلو افتادم.افیسر مربوطه اول درخواست بیمه‌ نامه اتومبیل را نمود و سپس تست‌های مربوط به خودرو که به قرار زیر است بوق‌-چراغهای راهنما -چراغ ترمز و البته چراغهای جلو که چون اتومبیل من دارای نور در روزDAY TIME RUNING LIGHT-DRLاست درخواست نشد.تست‌های مربوط به رانندگی‌ بسیار ساده است.دنده عقب رفتن.پیچیدن از اصلی‌ به فرعی و برعکس.ایست کامل در STOP SIGNو تعویض LANEو در نهایت پارک پایین تپه.مهمترین اصولی که باید رعایت کنید عبارت است از:ایست کامل درstop sign و چک کردن ترافیک از هر دو سؤ.زدن راهنما و چک کردن آینه‌ها و نگاه به سوئ جهت از روی شانه‌ در هنگام تعویض lane یا پیچیدن و رعایت کامل فاصله ایمن با خودرو جلویی‌ و سرعت مجاز.توجه کنید که در کوچه‌های فرعی سرعت شما بین ۲۰ تا ۲۵ باشد چون خیلی‌ آهسته رفتن نیز مجاز نیست.در هر حال پس از پایان تست آفیسر نامه قبولی را به دستم داد و من نیز به نزدیکترین tag agencyمراجعه کردم و driver licenceخود را دریافت کردم.tag agencyدفاتر کوچکی هستند مثل دفتر پست و در تمامی‌ نقاط شهر از آنها موجود است شما باید نزدیک‌ترین را به خود پیدا نمائید.گرفتن پلاک برای اتومبیل نو و تغییر نام خودرو نیز در همین دفاتر انجام میشود .صدور گواهینامه تنها در ۵دقیقه و با هزینه ۵/۲۵دلار انجام میشود که عکس روی گواهینامه را همانجا روی یک صندلی گرفته میشود.در هر حال من امروز driver licenceخود را گرفتم.نکات مربور به رانندگی‌ در شهر و کار با GPSرا در پست بعدی مینویسم.
پاسخ
رانندگی‌ در آمریکا لذتبخش و البته در اوایل کمی‌ مشکل است چون در اینجا باید به تمامی‌ علائم راهنمایی توجه کنید و نهایت احتیاط را به عمل آورید.کوچکترین بی‌ احتیاطی در اینجا منجر به حوادث بسیار شدید و بد میشود چون در اینجا همه با این پیش فرض که طرف مقابل اصول را کاملا رعایت می‌کند رانندگی‌ میکنند پس کسی‌ در پی‌ ردّ کردن خطاهای شما نیست و در صورت بی‌ احتیاطی هم دچار حوادث غیر قابل تحمل و همچنین غرامت‌های سنگین و سؤ سابقه خواهید شد که اصلا برای یک تازه وارد خوب نیست.نکات زیر به شما در تصحیح رانندگی‌ در آمریکا و کم کردن خطا‌های شما کمک خواهد نمود:

۱-به تابلو‌های سرعت مجاز در تمامی‌ لحظات توجه کنید چون پلیس روی آن حساسیت بسیار زیادی دارد همیشه حواستان به سرعت سنج باشد ۱یا ۲ میل سرعت بیشتر مشکلی‌ ایجاد نمیکند ولی‌ همیشه شما سعی کنید ۲تا۳میل آهسته تر از سرعت مجاز حرکت کنید.

۲-تابلوهای خیابان‌های فرعی در اینجا کوچک و کمی‌ داخل تر از دهانه خیابان نصب شده است پس احتمال اینکه خیابان مورد نظر را گم
کنید زیاد است بنابر این حتما ۲۰۰ FT قبل از مقصد سرعت را کم کنید و با احتیاط به دنبال تابلوی مورد نظر باشید.

۳-نکات مربوط به اتوبوس مدرسه اتومبیل‌های امداد و گذر از ریل قطار را به دقت در آئین نامه به خاطر بسپارید و رعایت کنید چون با آنها بسیار برخورد خواهید داشت.

۴-در اتوبان‌ها حتما به سرعت مجاز فاصله مجاز و ادغام خطوط و یا اصول هنگام ورود یا خروج از بزرگراه توجه کنید.

۵-از همه مهمتر اینکه به هیچ عنوان مست پشت فرمان ننشینید اگر هنگام آخر هفته برای تفریح می‌خواهید به clubیا discoبروید حتما یک نفر را برای رانندگی‌ هنگام بازگشت به همراه داشته باشید که البته همراهتان نباید لب به الکل بزند.

داشتن دستگاه GPSدر اینجا یک ضروریت است اگر اتومبیل شما مثل من GPSندارد حتما یکی‌ تهیه کنید البته اکثر خودرو‌ها فاقد این وسیله است چون این OPTIONاکثرا در مدل‌های بالاتر ارائه میشود که ۵۰۰۰دلار و یا حتا بیشتر نسبت به مدل‌های پایه گران تر است در حالی‌ که با رقمی‌ حدود ۲۰۰دلار میتوانید یک دستگاه GPSتهیه نمائید.بهترین مارک که تمامی‌ نقشه آمریکا شمالی در آن PRELOADشده است مارک GARMINاست.حتما مدل‌هایی‌ که عبارت LM=LIFETIME MAPروی آن نوشته شده است خریداری کنید چون برای UPDATEنقشه دیگر نیزی به پرداخت ۷۰دلار سالیانه ندارید.و البته اگر پسوندT هم روی آن باشد مجهز به ترافیک هم هست .من در ابتدا مدل 1300LMرا از BEST BUYبه بهای ۲۱۰ دلار خریداری کردم که پس از یک هفته مدل بالاتر که دارای ترافیک هم بود1300LMT با حراج به قیمت ۱۶۰دلار ارائه میشد بنابر این من مدل پایین تر را پس دادم و مدل بالاتر را گرفتم به اضافه اینکه ۵۰ دلار هم پس گرفتم در حالی‌ که همین مدل ۱۰روز قبل ۲۴۰ دلار بود این هم یکی‌ از مزایای فروشگاه‌های اینجا است البته همواره فراموش نکنید رسید خرید کالا را نگهداری کنید تا قادر به مرجوع کردن و یا تعویض خصوصا در مواقع حراج باشید.هنگام رانندگی‌ زیاد به دستورات GPSتوجه نکنید چون بعضی‌ مواقع شما را سر در گم و حتا هل می‌کند که ممکن است دچار تصادف و یا حوادث بدی شوید.

اگر مسیر را ردّ کنید یا اشتباه بروید جمله معروف WE CALCULATINGرا خواهید شنیداین جمله گاهی اوقات شما را به خنده می‌اندازد و گاهی چنان شما را عصبانی‌ می‌کند که دوست داریدGPS را از پنجره به بیرون پرت کنید.به هر حال داشتن این وسیله خصوصأ در ابتدا که به راهها آشنایی زیادی ندارید جزو ضروریات است .حتما توجه داشته باشید که در منو SETTIGSبه قسمت AVOIDNECرفته و گزینه TOLL ROADSرا اضافه کنید تا شما را از بزرگراه‌های دارای عوارضی به مقصد هدایت نکند.

پاسخ
اقای شان واقعا ممنون از این وقتی که برای راهنمائی دوستان میزارید
زمان گرفتن گواهینامه ..گواهینامه ایران از شما نخواستن ؟؟

دختر دائی من با شوهرش که دوسال پیش در لاتاری بنده شده بودن برای تحویل گواهی نامه آمریکائی گواهی نامه ایران ازشون گرفته بودن ( ازشون سوال کرده بودن شما تو کشورتون رانندگی میکردید و گواهی نامه همراهتونه اینا هم گفته بودن بله ...گواهی نامه ازشون گرفته بودن ///گفته بودن هر موقع خواستید به کشورتون برگردید بیاید اینجا این گواهینامه تحویل بدید و گواهی نامه ایران بگیرید )

واقعا نمیدونم چرا این کار کردن ..چون شوهر من این برنامه نداشته و الان با گواهی نامه آمریکا تو شهرهای دیگه مثل دبی میتونه رانندگی کنه

حالا ایالت با ایالت فرق میکنه و چرا مال اینا این مدلی شده نمیدونم

از شما هم این سوال داشتن گواهینامه تو ایران پرسیدن
شما برای بیمه اونجا اقدامی کردید یا نه ؟؟

میدونید بیمه sos سرویس دهی داره یا نه

من به خاطر داشتن یک بچه کوچیک خیلی برام مهمه که هر جوری شده اون بیمه باشه ..چون بیماری بچه ها قابل پیش بینی نیست و هزینه های اونچجا سر به فلک میزنه
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، Kaveh90 ، mavarfan ، امیلا ، nastaran86 ، safajoo ، msar
هنگام گرفتن گواهینامه در آمریکا داشتن گواهینامه ایران ضروری نیست و به هیچ عنوان آنها چنین مدرکی‌ را درخواست نمیکنند و من هم گواهینامه بین‌المللی را فقط برای رانندگی‌ تا قبل از گرفتن گواهینامه آمریکا استفاده کردم البته این گواهینامه حد اکثر بین ۱تا ۳ماه از ورود شما به آمریکا اعتبار دارد و حتما باید پاسپورت را نیز به همراه آن در هنگام رانندگی‌ با خود داشته باشید.در ضمن گواهینامه آمریکا که اولین بار
برای من صادر شده تنها ۹ماه اعتبار دارد که پس از انقضأ و تمدید ,گواهینامه بعدی را در صورت نداشتن تخلفات رانندگی‌ با اعتبار ۴ساله صادر خواهند نمود.در مورد بیمه‌ خدمات درمانی من هنوز اقدامی نکرده ام چون برای کار در چند کمپانی بزرگ منجمله NISSANمصاحبه داده‌ام که منتظر جواب آنها هستم که در صورت پذیرفته شدن آنها قسمتی‌ از پوشش بیمه‌ مرا تقبل خواهند نمود ولی‌ در هر حال برای این نوع از بیمه‌ کمپانی‌های زیادی هر روز در تلویزیون تبلیغ میکنند که بسته به میزان پوشش و بودجه پرداختی ماهیانه میتوانید یکی‌ را انتخاب نمائید.معمولا سقف پرداختی این بیمه‌‌ها ۵۰۰۰۰$در سال میباشد.
پاسخ
در این پست قصد دارم کمی‌ در مورد فرهنگ مردم آمریکا و نحوه رفتار با آنها شرح دهم.مردم آمریکا به طور کلی‌ بسیار خوب و مهربان و خوش برخورد با خارجیان هستند.البته شما در آمریکا همه گونه مهاجر از سراسر جهان می‌بینید خصوصأ mexican و asian یا به قول خودمان همان چشم بادومی که بسیار در اینجا فراوانند.مردم آمریکا بابت هر اشتباه کوچکی از شما عذر خواهی‌ میکنند و باید شما هم به یاد داشته باشید که با آنها مثل خودشان بسیار محترمانه برخورد نمائید.یکی‌ از راههای بهتر آشنا شدن با آنها که به تقویت مکالمه نیز بسیار کمک می‌کند حضور در تجمعات و مکانهای عمومی‌ و تفریحی در اینجاست.بهترین توصیه من رفتن به ballroomو یا clubدر آخر هفته‌ها می‌باشد.ballroomعموماً در تمامی‌ نقاط شهر یافت میشوند ولی‌‌clubها فقط در downtownمتمرکز هستند.وقتی‌ به یک ballroomمی‌روید هر کسی‌ ممکن است که به شما پیشنهاد رقص بدهد ولی‌ شما باید مودبانه بپذیرید حتا در بعضی‌ مورد ممکن است طرف شما یک خانم میانسال و حتا مسن باشد.مهم نیست که شما مثل آنها حرفه‌ای نرقصید آنها حتا سعی میکنند به شما یاد بدهند و برخورد بسیار خوبی‌ داشته باشند.در اینگونه اماکن به هیچ عنوان نمیتوانید بیکار بنشینید چون به محض نشستن و نگاه کردن خواهید دید که یک دختر خانوم زیبای آمریکایی‌ به سمت شما میاید و از شما درخواست می‌کند که با وی برقصید و البته شما هم باید محترمانه بپذیرید حتا اگر بلد نیستید هرگز خجالت نکشید چون آنها بسیار سعی‌ میکنند تا به شما بیاموزند و در انتها باید از آنها تشکر و یک چیزی شبیه به روبوسی خودمان انجام دهید.از فواید رفتن به چنین جاهایی‌ اینست که اولاً هم تفریح می‌کنیدو دوستان جدیدی پیدا می‌کنید دوما با اصطلاحات روزمره مورد استفاده در مکالمات آمریکایی‌‌ها آشنایی بیشتری پیدا می‌کنید ضمن اینکه به مرور به فرهنگ آنها خو میگیرید.یکی‌ از دیگر نکات مهم که باید رعایت کنید این است که اگر هنگام رفتن به خانه با اتومبیل از جلوی یکی‌ از همسایه ها ردّ میشوید حتا اگر وی را نمیشناسید باید سرعت را کاهش داده با با تکان دادن سر و یا دست سلام نمائید آمریکایی‌‌ها به هیچ عنوان دوست ندارند که با سرعت از کنار آنها ردّ شوید.همچینین هنگام خرید در فروشگاه‌ها به هیچ عنوان دید کسی‌ را نسبت به کالاها سدّ ننمایید و یا اگر کسی‌ در حال مشاهده کالایی است و شما ناچار به عبور از مقابل وی هستید حتما عذر خواهی‌ نمائید.به طور کلی‌ امریکایی‌ها مردمان خوبی‌ هستند و تا زمانی‌ که به اصطلاح موی دماغشان نشوید به هیچ عنوان کاری به کارتان ندارند.در پست بعدی در مورد خاطراتم در clubو آشنایی با دیگران خواهم نوشت.
پاسخ
امروزWELCOME LETTER من به اضافه یک نامه دیگر که در آن نوشته شده GREEN CARDظرف۳۰روز آینده به آدرس شما ارسال خواهد شد به دستم رسید شماره green cardدر نامه ذکر شده است این شماره در واقع همان registration codeثبت شده بر روی labelویزا است که یک حرف Aبه معنی‌ alienبه اول آن اضافه شده است.و حالا داستان رفتن من به clubبرای اولین بار در آمریکا.من ۳سال گذشته را در تایلند زندگی‌ کرده بودم و DISCOو CLUBهای آنجا را در حد کمال و عالی‌ میدانستم اما پس از اولین تجربه‌ام در آمریکا نظرم عوض شد.بهترین زمان برای رفتن به club جمعه شب و یا شنبه شب هاست و من هم جمعه شب تصمیم به رفتن گرفتم. پس از جستجو در اینترنت citywalkرا به عنوان اولین مقصدم انتخاب کردم چون دارای یک شهرت جهانی‌ بود و خیلی‌ از شخصیت‌های معروف منجمله kim kardashianدر آنجا عکس‌های یادگاری داشتند که در سایت این clubثبت شده بود.مسیر طولانی‌ از منزل به clubبا کمکGPS طی شد که حدود 12 مایل بود و من به زحمت جای پارک پیدا کردم آن هم درست مقابل اداره پلیس!!در نزدیکی‌ clubبا صحنه جالب تعدادی افراد که پلاکارت‌های after partyرا حمل میکردند مواجه شدم که آنها در واقع با دریافت مبالغی افرادی را که پس از بیرون آمدن ازclub خیلی‌ مست هستند و قادر به رانندگی‌ نمیباشند به منزل می‌رساند که این هم شغل جالبی‌ است البته نمی‌ دانم که پس از اینکار خودشان چگونه به منزل بر میگردند؟!در هر حال جلوی clubازدحام زیادی ازteenager‌ها که منتظر چک کردنid برای ورود بودند وجود داشت چون ورود افراد زیر ۲۱سال ممنوع است.من هم با کمال پر رویی رفتم جلوی صف و گفتم i'm on the listو سکوریتی هم با دیدن قیافه من که اصلا شبیه یکteenager نبود از یک درب دیگر مرا به داخل هدایت کرد.این clubدر واقع یک کارخانه بزرگ قدیمی‌ بوده که حالا به clubتبدیل شده و داخل آن به طریق جالبی‌ با partition و سازه های چوبی به هفت clubکوچکتر و مجزا تبدیل شده بود که هر قسمت برنامه و موسیقی‌ متفاوتی داشت مثلا یک بخش karaokeبود و قسمت دیگرboogie nights و.....با اینکه من زود و ساعت ۱۰ شب رفته بودم ولی‌ باز هم جمعیت موج میزد ولی‌ از ساعت ۱۲به بعد دیگر واقعا شلوغ بود و تمامی‌ سنّ‌ها پر از جمعیتی که با هیجان می‌رقصیدند.ورودی در citywalk clubمجانی‌ ولی‌ بابت هر نوشیدنی ۵$به بالا بسته به چیزی که می‌خواهید باید پرداخت نمائید.البته میتوانم بگویم که صحنه آنجا بیشتر به یک masqueradeیا به قول خودمان بلمسکه شبیه بود چون از تیپ‌های معمولی‌ تا لباس و‌costumeهای بسیار عجیب مثل کلاه‌های بلند و عصا و حتا افراد نیمه برهنه دیده میشد که بسیار جالب بود.به هر گوشه‌ای که نگاه میکردید در فضای نیمه تاریک و زیر پرتو‌های لیزر دختر‌های تنهایی‌ را می‌دیدید که به شما لبخند می‌زدند و به سمت شما می‌آمدند که با شما برقصند.در هر حال در آن فضای پر حرارت و پر جنب و جوش افراد زیادی هم زمان با رقص به معاشقه نیز مشغول بودند که البته معمولا در دیسکو چنین چیزی طبیعی است.چیز جدیدی که من در لابلای صحبت‌های دختر‌های آمریکایی‌ فهمیدم این بود که آنها اگر به کسی‌ علاقمند شوند حاضرند که وی را برای زندگی‌ به خانه خودشان ببرند و حتا صورت حساب‌های وی را پرداخت کنند تا طرف مقابل ترکشان نکند و این هم یکی‌ دیگر از عجایب فرهنگ آمریکایی‌ است!! به هر حال من پس ازحدود ۲ساعت رقصیدن با یک دختر خانوم آمریکایی‌ که فکر کنم ۲۰سانت از من بلندتر بود علیرغم اصرار وی برای ماندن و دعوت به منزل از ترس مست شدن بیش از حد و بازداشت شدن توسط پلیس هنگام رانندگی‌ و سؤ سابقه دار شدن از ادامه داستان صرف نظر کردم و ساعت ۲بامداد که در دقایق پایانی بود به منزل بازگشتم البته پلیس هم در بین این چند ساعت یک بار به داخل آمد تاID افراد مشکوک را چک کند.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان