کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریکا
یکی‌ از مهمترین چیز‌هایی‌ که در آمریکا باید به آن توجه کنید manageکردن دخل و خرج است.فرق عمده آمریکا با ایران اینست که در اینجا اگر ۳تریلی هم دلار داشته باشید برای خرج کردن آن جا و امکانات است.از مدرن‌ترین امکانات زندگی‌ گرفته تا بهترین اتومبیل و....خلاصه هر آنچه که اراده نمائید.بنابر این خیلی‌ سریع پول خرج میشود.به عنوان مثل من امروز درست ۲۲روز از آمدنم گذشته ولی‌ تا به حال ۲۳۰۰۰$خرج کرده‌ام که این وحشتناک است!!!خصوصأ که در ابتدا هنوز شغل و در آمد مناسبی هم نیست.برای آشنایی بیشتر شما با یک سری از مخارج اولیه که در ابتدا با آنها روبرو خواهید شد در زیر یک جمع بندی کلی‌ مینمایم البته این مقادیر فقط میانگین هستند و بسته به ایالت و نحوه زندگی‌ شما ممکن است کمی‌ تغییر نمایند:کرایه خانه حداقل ۷۰۰$ برق و آب و گاز و....۴۰۰$ اینترنت و موبایل ۱۰۰$ هزینه خورد و خوراک ۳۵۰$ بیمه‌ اتومبیل ۱۵۰$ بیمه‌ خدمات درمانی ۱۵۰$ بنزین۱۳۰$ سایر هزینه‌های جانبی یا به قول خودمان همان برج ۱۵۰$ جمع تقریبی ۲۱۳۰$ در ماه البته این هزینه‌ها برای ۱نفر است که اگر همسر و یا بچه دارید باید هزینه بیمه‌ خورد و خوراک و بنزین آنها را نیز حساب نمائید. اینها هزینه‌های عادی زندگی‌ است که البته اگر قصد ادامه تحصیل دارید باید هزینه‌های کالج را نیز به آنها اضافه نمائید.و البته اگر در یک ایالت گران مثل کالیفرنیا زندگی‌ می‌کنید باید ۱۵تا۲۰ درصد به این هزینه‌ها اضافه نمائید.جهت کاهش هزینه‌ها به این نکات توجه نمائید.۱-در صورت امکان حتما اتومبیل صفر کیلومتر خریداری کنید چون هزینه‌های نگهداری آن بسیار پایین تر و دارای گارانتی برای چند سال می‌باشد.۲-به هیچ عنوان اتومبیل بزرگ خریداری نکنید در آمریکا اتومبیل ۸سیلندر با ۴سیلندر هیچ تفاوتی‌ ندارد چون باید با سرعت مجاز برانید پس هرگز لذت شتاب گیری یک خودرو پر قدرت برایتان اهمیت نخواهد داشت.هرگز فریب قیمت پایین اتومبیل‌های دست دوم آمریکایی‌ را نخورید چون اکثر آنها پر مصرف و پر هزینه هستند.۳-یکی‌ از پر خرج‌ترین چیز‌ها در اینجا موبایل است که در هنگام قرارداد بستن با هر شرکتی حتما به شرایط آن توجه کامل داشته باشید تا بعدا دچار زیان نشوید.۴-سایر هزینه‌هایی‌ که اصلا به چشم نمی‌آیند در انتهای ماه ارقام بزرگی‌ را روی مخارج اضافه مینمایند پس فقط در صورت ضروری بودن چیزی نسبت به داشتن آن اقدام کنید .مثلا سرویس cable tv و اینترنت wireless و mobile 4Gهرکدام در ابتدا با‌offerهای ۵۰تا۷۰$رقمی‌ به نظر نمی‌آیند ولی‌ جمع کًل آنها با اضافه شدن مالیات و سایر هزینه‌های مخفی‌ که غالباً در پشت اکثر قرارداد‌های اینجا نهفته است میتواند تا۵۰۰$در ماه برای شما خرج تراشی کند.پس در ابتدای ورود خصوصأ که کار و در آمد خوبی‌ برای اکثر تازه مهاجران در دسترس نیست باید هزینه‌های تقریبی چند ماه را از پیش محاسبه و برای حداقل ۶ماه اول پسنداز داشته باشید.میزان پیشنهادی من برای یک خانواده ۲نفره حدود ۷۰۰۰۰$می‌باشد.رقمی‌ که تقریبی است و ممکن است تمامی‌ این پول را در ابتدا خرج کنید و به اصطلاح از جیب بخورید.پس حتما به دخل و خرج خود در ماه‌های اولیه توجه بسیار نمائید .آمریکا بهترین جا برای زندگی‌ است اگر داخل و خرجتان را بتوانید به خوبی‌ manageنمائید و اگر نه , زندگی‌ در آمریکا یک کابوس تمام عیار خواهد بود!!
پاسخ
امروز GREEN CARDمن پس ۲۳ازروز از ورودم به آمریکا به دستم رسید.به همراه یک نامه که در آن نوشته شده باید به همراه GREEN CARDنگهداری شود.البته اهمیت دریافت SSNدر بدو ورود ازGREEN CARD هم بیشتر است چون برای اکثر کارهایتان به SSNبیشتر از گرین کارت نیاز دارید.یکی‌ از بهترین تفریحات سالمی که در آمریکا باید حتما به لیست فعالیت‌های روزمره خود اضافه کنید رفتن به باشگاه است.در اینجا باشگاه‌های زنجیره‌ای زیادی وجود دارد مثل ASPENکه دارای استخر سالن FITNESSو چندین سالن برای بسکتبال بدنسازی و.. می‌باشد ویا ANYTIME FITNESSکه غالباً دارای سالن‌های کوچک و فقط فیتنس و بدنسازی است.نکته جالب اینجاست که وقتی‌ عضو یکی‌ از آنها شدید میتوانید در تمامی‌ شعبه‌های آنها در هر ساعتی‌ از روز که بخواهید تمرین نمائید.از آنجایی که تمامی‌ آنها دارای یک FREE TRIALیا در واقع یک هفته امکان استفاده مجانی‌ هستند میتوانید تا مدت حداقل یک ماه به باشگاه‌های مختلف مراجعه کرده و با تکمیل فرم مربوطه و دریافت VIP CARDمجانی‌ ورزش کنید.هزینه عضویت در این باشگاه‌ها حدود ۴۵$در ماه می‌باشد.وقتی‌ ساعت ۱۸ به بعد به gymمی‌روید با ازدحام زیادی از مردم از جوان تا پیر مواجه خواهید شد که پس از کار برای حفظ سلامتی‌ و میزان نگاه داشتن هیکل روانه باشگاه شده اند و مشغول عرق ریختن هستند.
اگر مثل من جزو علاقمندان فیلم‌های روز هستید هم بهترین تفریح روز‌های آخر هفته رفتن به سینما است .سینما‌های آمریکا نیز زنجیره‌ای و بهترین و بزرگترین آنها AMCاست که غالباً در مراکز خرید یا MALLوجود دارد.مثلا در اکلاهما سیتی AMC در QUAIL SPRING MALLدارای ۲۴سالن نمایش است که به طور همزمان به نمایش چندین فیلم جدید می‌پردازد.بهای فیلم‌های معمولی‌ ۶$و فیلم‌های 3D 11$که البته فیلم‌های سه بعدی در یکFORMATبا تصویر بهتر و عمیقتر نیز به نام 3D IMAXارایه میشود که کمی‌ گرانتر است.البته سینما‌های دیگری نیز درDOWNTOWN هستند که کمی‌ ارزانترند و یا سینما‌هایی‌ که فیلم‌های قدیمی‌ تر متعلق به چند ماه پیش را به قیمت ۱$نمایش میدهند.در هر حال دیدن یک فیلم اکشن مثل GREEN HORNETبا تصویر 3Dو صدای SURRONDروی پرده عریض تجربه‌ای جالب و فراموش نشدنی‌ است که به همه شما توصیه می‌کنم.
پاسخ
(2011-01-27 ساعت 09:53)shaan نوشته:  یکی‌ از مهمترین چیز‌هایی‌ که در آمریکا باید به آن توجه کنید manageکردن دخل و خرج است.فرق عمده آمریکا با ایران اینست که در اینجا اگر ۳تریلی هم دلار داش.......

تشکر از اطلاعاتی که بیان کردید فقط هزینه هایی که گفتید بنظر خیلی سنگین هستند و جوونهایی مثل من که تازه اول راه اند وخیال مهاجرت دارند رو یکم میترسونه میخواستم بدونم که این هزینه هایی که میگید مقدار حداقلش چقدره وآیا میشه با کار کردن ی تازه وارد اونها رو تا حدودی پرداخت کرد و کمتر از جیب خورد. 70000 تا برای 6 ماه Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، nastaran86 ، ali.narooei ، safajoo ، sam11 ، mgolchin13
(2011-01-28 ساعت 22:46)hosein m نوشته:  
(2011-01-27 ساعت 09:53)shaan نوشته:  یکی‌ از مهمترین چیز‌هایی‌ که در آمریکا باید به آن توجه کنید manageکردن دخل و خرج است.فرق عمده آمریکا با ایران اینست که در اینجا اگر ۳تریلی هم دلار داش.......

تشکر از اطلاعاتی که بیان کردید فقط هزینه هایی که گفتید بنظر خیلی سنگین هستند و جوونهایی مثل من که تازه اول راه اند وخیال مهاجرت دارند رو یکم میترسونه میخواستم بدونم که این هزینه هایی که میگید مقدار حداقلش چقدره وآیا میشه با کار کردن ی تازه وارد اونها رو تا حدودی پرداخت کرد و کمتر از جیب خورد. 70000 تا برای 6 ماه Sad

البته 70000 تا رقمی هست که همه نمیتونند در اختیار داشته باشند.
ولی هستند کسایی که با 10000 تا هم البته یکنفری استارت زدن.
مهمتر از همه ایالتی هست که شما تشریف میبرید واسه شروع زندگی.
یادتون باشه ایالت های جنوبی مثل تگزاس و شهرهای مثل هیوستون و دالاس شهرهای خیلی ارزان و خوبی هستند که تفاوت همه چیز با نیویورک و کالیفرنیا تقریبا در حد 2 برابر کمتر هست.
موفق باشی....
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، Lamborghini ، frozen mind ، hosein m ، f1f ، mohsen mirzaei ، nastaran86 ، ali.narooei ، aziking ، sam11 ، mgolchin13
مقادیری که پیشنهاد شد همانطور که گفتم برای یک خانواده ۲نفره و برای ۶ ماه با در نظر گرفتن تمامی‌ شرایط جانبی است بدیهی‌ است که این مقادیر بسته به مکان زندگی‌ و نحوه زندگی‌ شما میتواند کمی‌ متفاوت باشد البته من هزینه‌ها را با شرایط ایالت خودم اکلاهما که یک ایالت ارزان است نوشتم.ولی‌ خوب در نظر بگیرید که در ابتدای ورود به علت نداشتن سابقه کاری ممکن است چند ماه بیکار باشید.در ضمن به علت نداشتن کردیت در ابتدا مجبور به پیش پرداخت چند ماه اجاره خانه خواهید شد و البته در آمریکا حتما باید اتومبیل داشته باشید.با یک جمع و تقسیم ساده به راحتی‌ درخواهید یافت که پرداخت چند ماه اجاره +یک اتومبیل ارزان ولی‌ سالم+بیمه‌ +هزینه‌های جاری زندگی‌ +حداقل ۲۰۰۰۰$ذخیره برای مشکلات احتمالی‌(هزینه بیمارستان در اینجا روزی۵۰۰۰$ است)کمتر از ۳۰۰۰۰$برای یک نفر نخواهد شد.بنابر این شاید بتوان گفت که شروع زندگی‌ در آمریکا برای حتا یک نفر با ۱۰۰۰۰$کمی‌ غیر منطقی‌ به نظر میاید چون این مبلغ تنها بهای یک اتومبیل دست دوم خیلی‌ معمولی‌ است آن هم بدون احتساب مالیات و بیمه‌ آن.
پاسخ
shaan عزيز سلام
خيلي لذت بردم از اطلاعات مفيدي كه دادين و همينطور سفرنامتون خيلي جالب بود و خواستم تشكر كنم و يه مطلب خيلي خيلي مهم بايد به دوستان عزيزم بگم اگه ميبينيد جناب shaan عزيز خيلي سريع و راحت كارهاشو انجام دادن و با امريكا خو گرفتن صد درصد زبان انگليسيشون در حد خيلي خوبه و من به همه دوستان مهاجر پيشنهاد ميكنم حتما زبانشون تقويت كنن كه مهمتر از هر چيزيه

موفق و سربلند باشيد
پاسخ
(2011-01-10 ساعت 19:39)amir53 نوشته:  با سلام
دوست عزیز مبلغ ارز 10000 دلار به ازا ء هر نفر می باشد یا هر خانواده ؟
میزان ارز مجاز که من و همسرم و دو بچه می توانیم با خود بیاوریم چقدر است ؟ با تشکر .

ده هزار دلار به ازای خانواده است نه هر نفر.چون من و همسرم 15000 تا اوردیم
توفرود گاه گیر دادن و لی بعد از پر کردن فرم رها کردن.

یک خوانواده چهار نفری هم هیجده هزار دلار اورده بودن مثل ما بهشون گیر دادن ولی دست اخر بیخیال میشن واجازه ورود میدهند
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، frozen mind ، Lamborghini ، OverLord ، emankh101 ، shaan ، hamed_gh ، Kaveh90 ، ali.narooei ، aziking ، sam11
با تشکر کامران جان
اگر مبلغ بیشتر از 10000 دلار بیاوریم و در فرم هم بنویسیم .در فرودگاه چه گیری می دهند مثلا" بعضی از دوستان گفتند چمدان هایمان را گشتند درست است
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11
ميخواستم از shaan عزيز براي نوشتن تجربياتشون تشكر كنم و خواهش كنم ادامه بدن كه خيلي استفاده كرديم.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، frozen mind ، mahmood_eng ، shaan ، behnia ، Kaveh90 ، megaholding ، mml ، nastaran86 ، f.r
bebakhshid fonte farsi nadaram
baazi oghat chamedanha ra migardand manzur az gir ine ke mifrestan tu yek saf ya ghesmate dige v vaghtetuno talaf mikonand daste akhar ham vel mikonand.yek form midahand por mikonid baadesh ham tamam.
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، sam11
یکی‌ از مهمترین و سخت‌ترین چالش هایی‌ که در بدو شروع زندگی‌ در آمریکا پیش روی تازه مهاجرین است پیدا کردن کار در اینجاست.کارهای ساده نظیر کار در فروشگاه‌های بزرگ و یا رستوران‌هایی‌ مثل WALMART-MCDONALDدر اینجا فراوان است اما همان نوع از کار‌ها نیز برای استخدام نیاز به یک سابقه کار حداقل چند ماه دارد که برای یک تازه مهاجر استخدام را سخت تر مینماید.برای اکثر این مکانها applicationبه صورت onlineموجود است و میتوانید در سایت کمپانی مورد نظر در قسمت careersآنرا پیدا نموده و پر نمائید که هر applicationدارای چند قسمت است در بخش اول اطلاعات فردی از شما خواسته میشود و در بخش‌های بعدی یک سری سوالات که باید به آنها پاسخ دهید و معمولا تکمیل یک فرم بین ۲۰تا ۳۵ دقیقه زمان میبرد در ضمن در هنگام پر نمودن حتما شعبه‌های نزدیکتر به محل زندگی‌ خود را انتخاب نمائید تا هر روز مجبور به رانندگی‌ طولانی برای رسیدن به محل کار و مصرف بالای بنزین نشوید.من پس از تلاش فراوان و پر کردن حداقل ۱۰ applicationتوانستم در یک شرکت آن هم به علت داشتن سوابق بالای business permitدر ایران که خوشبختانه ترجمه آنها را با هم داشتم با ساعتی‌ ۱۵دلار کار پیدا کنم ولی‌ متأسفانه این کار full timeنیست.کمپانی HONDAنیز یک jobخوب به من پیشنهاد کرد ولی‌ دستمزد آن پایین و فقط با فروش هر اتومبیل کمیسیون به من تعلق می‌گرفت که البته به علت دور بودن راه و مصرف زیاد بنزین و مشخص نبودن میزان قطعی حقوق دریافتی از آن صرف نظر کردم.یک کار معمولی‌ در آمریکا یعنی‌ ۴۰ساعت در هفته با ساعتی‌ ۸ دلار پس از کسر مالیات در آمدی حدود ۱۱۰۰ $ خواهد داشت بنابر این اگر تنها منبع در آمد کسی‌ فقط از این طریق باشد حتما باید یک کارpart time برای روز‌های تعطیل آخر هفته نیز پیدا نماید یعنی‌ تقریبا تمام وقت و بدون تفریح مشغول کار باشد و تازه کًل دریافتی در این حالت حد اکثر حدود ۲۰۰۰$ خواهد بود که به زحمت مخارج یک زندگی‌ عادی را handleخواهدکرد.پس از تحقیقات فراوان برای راه اندازی یک businessدر آمریکا به این نتیجه رسیدم که بهترین و‌safeترین کار برای سرمایه گذاری در اینجا خرید چند خانه و اجاره دادن آنهاست.اکنون من در حال برسی‌ چند خانه برای خرید - بازسازی و اجاره دادن آنها هستم که تمامی‌ اطلاعات مفید در این باره را در پست بعدی خواهم نوشت.
پاسخ
تمهیداتی برای کاهش مصرف برق در آمریکا: استفاده از وسایل کنترل زمانی‌ برای روشن و خاموش کردن دستگاه‌های پر مصرف نظیر heaterاین دستگاه را که نام آن TIMER SWITCHاست میتوانید درHOME DEPOT پیدا نمائید با قیمتی حدود ۲۵$ و زمان روشن و خاموش شدن وسایل برقی را با آن کنترل نمائید ضمنا برای چراقهای بیرون نیز دستگاهی به نام DUSK TO DAWNنیز درHOME DEPOT موجود است که دارای انواع مختلف از ثابت تا مدل‌های قابل نصب روی سرپیچ لامپ موجود است که لامپ‌ها را در شب روشن و در روز خاموش می‌کند همچنین انواع LED SOLAR LIGHTبرای نصب در باغچه‌های بیرون منزل و روشنایی‌ در شب نیز موجود است که در روز با نور خورشید شارژ و در شب روشن میشود تمامی‌ این اقلام را در بخش ELECTRIC EQUIPMENTSفروشگاه‌هایHOME DEPOT میتوانید خریداری نمائید.
پاسخ
(2011-01-25 ساعت 04:23)shaan نوشته:  امروزWELCOME LETTER من به اضافه یک نامه دیگر که در آن نوشته شده GREEN CARDظرف۳۰روز آینده به آدرس شما ارسال خواهد شد به دستم رسید شماره green cardدر نامه ذکر شده است این شماره در واقع همان registration codeثبت شده بر روی labelویزا است که یک حرف Aبه معنی‌ alienبه اول آن اضافه شده است.و حالا داستان رفتن من به clubبرای اولین بار در آمریکا.من ۳سال گذشته را در تایلند زندگی‌ کرده بودم و DISCOو CLUBهای آنجا را در حد کمال و عالی‌ میدانستم اما پس از اولین تجربه‌ام در آمریکا نظرم عوض شد.بهترین زمان برای رفتن به club جمعه شب و یا شنبه شب هاست و من هم جمعه شب تصمیم به رفتن گرفتم. پس از جستجو در اینترنت citywalkرا به عنوان اولین مقصدم انتخاب کردم چون دارای یک شهرت جهانی‌ بود و خیلی‌ از شخصیت‌های معروف منجمله kim kardashianدر آنجا عکس‌های یادگاری داشتند که در سایت این clubثبت شده بود.مسیر طولانی‌ از منزل به clubبا کمکGPS طی شد که حدود 12 مایل بود و من به زحمت جای پارک پیدا کردم آن هم درست مقابل اداره پلیس!!در نزدیکی‌ clubبا صحنه جالب تعدادی افراد که پلاکارت‌های after partyرا حمل میکردند مواجه شدم که آنها در واقع با دریافت مبالغی افرادی را که پس از بیرون آمدن ازclub خیلی‌ مست هستند و قادر به رانندگی‌ نمیباشند به منزل می‌رساند که این هم شغل جالبی‌ است البته نمی‌ دانم که پس از اینکار خودشان چگونه به منزل بر میگردند؟!در هر حال جلوی clubازدحام زیادی ازteenager‌ها که منتظر چک کردنid برای ورود بودند وجود داشت چون ورود افراد زیر ۲۱سال ممنوع است.من هم با کمال پر رویی رفتم جلوی صف و گفتم i'm on the listو سکوریتی هم با دیدن قیافه من که اصلا شبیه یکteenager نبود از یک درب دیگر مرا به داخل هدایت کرد.این clubدر واقع یک کارخانه بزرگ قدیمی‌ بوده که حالا به clubتبدیل شده و داخل آن به طریق جالبی‌ با partition و سازه های چوبی به هفت clubکوچکتر و مجزا تبدیل شده بود که هر قسمت برنامه و موسیقی‌ متفاوتی داشت مثلا یک بخش karaokeبود و قسمت دیگرboogie nights و.....با اینکه من زود و ساعت ۱۰ شب رفته بودم ولی‌ باز هم جمعیت موج میزد ولی‌ از ساعت ۱۲به بعد دیگر واقعا شلوغ بود و تمامی‌ سنّ‌ها پر از جمعیتی که با هیجان می‌رقصیدند.ورودی در citywalk clubمجانی‌ ولی‌ بابت هر نوشیدنی ۵$به بالا بسته به چیزی که می‌خواهید باید پرداخت نمائید.البته میتوانم بگویم که صحنه آنجا بیشتر به یک masqueradeیا به قول خودمان بلمسکه شبیه بود چون از تیپ‌های معمولی‌ تا لباس و‌costumeهای بسیار عجیب مثل کلاه‌های بلند و عصا و حتا افراد نیمه برهنه دیده میشد که بسیار جالب بود.به هر گوشه‌ای که نگاه میکردید در فضای نیمه تاریک و زیر پرتو‌های لیزر دختر‌های تنهایی‌ را می‌دیدید که به شما لبخند می‌زدند و به سمت شما می‌آمدند که با شما برقصند.در هر حال در آن فضای پر حرارت و پر جنب و جوش افراد زیادی هم زمان با رقص به معاشقه نیز مشغول بودند که البته معمولا در دیسکو چنین چیزی طبیعی است.چیز جدیدی که من در لابلای صحبت‌های دختر‌های آمریکایی‌ فهمیدم این بود که آنها اگر به کسی‌ علاقمند شوند حاضرند که وی را برای زندگی‌ به خانه خودشان ببرند و حتا صورت حساب‌های وی را پرداخت کنند تا طرف مقابل ترکشان نکند و این هم یکی‌ دیگر از عجایب فرهنگ آمریکایی‌ است!! به هر حال من پس ازحدود ۲ساعت رقصیدن با یک دختر خانوم آمریکایی‌ که فکر کنم ۲۰سانت از من بلندتر بود علیرغم اصرار وی برای ماندن و دعوت به منزل از ترس مست شدن بیش از حد و بازداشت شدن توسط پلیس هنگام رانندگی‌ و سؤ سابقه دار شدن از ادامه داستان صرف نظر کردم و ساعت ۲بامداد که در دقایق پایانی بود به منزل بازگشتم البته پلیس هم در بین این چند ساعت یک بار به داخل آمد تاID افراد مشکوک را چک کند.

shaan عزیز واقعا خوب بود. راستی اونجا برای رفتن به کلاب باید پول پرداخت کرد؟ یا تیکت گرفت یا رزرو کر از قبل ؟ قضیه ش چه جوریه ؟ Shy
بهشت آنجاست که انسان به خاطر انسان بودنش محترم است. آنجا که آرامش و منطق در سرتا سر زندگی جاریست...Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: MAHDI2012

shaan عزیز واقعا خوب بود. راستی اونجا برای رفتن به کلاب باید پول پرداخت کرد؟ یا تیکت گرفت یا رزرو کر از قبل ؟ قضیه ش چه جوریه ؟ Shy
[/quote]

برای رفتن به کلاب نیازی به رزرو از قبل نیست البته اگر بنا به مناسبتی مثل تولد دوستان و یا خودتان قصد رزرو کردن یک private loungeداشته باشید میتوانید آن را از طریقonline در سایت clubمربوطه انجام دهید.clubها در آمریکا معمولا یک ورودی بین ۷تا ۱۲ دلار دریافت میکنند و در داخل برای نوشیدنی‌ باید جداگانه پرداخت نمائید.البته من در CITYWALKورودی پرداخت نکردم چون در آن شب یکی‌ از دوستان آمریکایی‌ من که در آنجا سهمی در مالکیت دارند لطف کرده و اسم مرا در لیست VIPقرار داده بودند.
پاسخ
برای خرید خانه در آمریکا به این نکات توجه کنید:معمولا بهترین و به صرفه‌ترین خانه‌ها برای خرید در آمریکا خانه‌های HUDمیباشند که به علت بدهی صاحب قبلی‌ و عدم پرداخت قسط ,توسط بانک و یا دولت برای فروش گذشته میشوند.به طور معمول این موارد در ۳۰ روز اول فقط برای خرید توسط افرادی که قصد اقامت در آنها را دارند و یا ادارات دولتی و مراکز خیریه در مارکت قرار میگیرند و اگر ظرف این مدت به فروش نروند سپس توسط سایر افراد قابل خریداری هستند.منظور از سایرین کسانی‌ است که قصد اجاره دادن و یا باز سازی و فروش مجدد این منازل را دارند.نکته جالب در آمریکا اینجاست که خانه‌ها به هیچ عنوان به اصطلاح ما کلنگی نمیشوند و آنها را خراب نمیکنند که جای آنها خانه جدیدی بسازند بلکه فقط باز سازی میشوند.بر عکس ایران زمین در اینجا قیمت چندانی ندارد و مساحت بنا نقش مهمتری در قیمت خانه دارد تا زمین آن خصوصا در ایالتی‌ مثل OKLAHOMAکه زمین فراوان و همه جا وسیع است بنابر این داشتن محوطه ۳۰۰۰-۴۰۰۰ متری و یا حتا بیشتر تا یک هکتار نیز در اطراف خانه‌های معمولی‌ امری عادیست و خانه‌های مجلل و بزرگ یا MANSIONدارای محوطه‌های چندین هکتاری در اطراف هستند.در آمریکا حتا خانه‌های ساخت سالهای ۱۹۵۰ نیز دیده میشود که البته در صورت باز سازی قابل سکونت و زیبا هستند ولی‌ با اتاق خواب‌های کمی‌ کوچکتر از استاندارد‌های امروزی آمریکا.البته چون استاندارد‌های آمریکا همیشه بالاترین و بهترین در جهان است بنابرین حتا اینگونه منازل نیز نسبت به خانه‌های ایران بسیار بهتر و بزرگتر و راحت تر هستند.هنگام خرید باید به این نکات توجه نمائید.اول MARKET VALUEیا قیمت نامی‌ که توسط شهرداری تعیین میگردد که شما همیشه باید سعی کنید خانه‌های HUDرا حد اقل۲۰%زیر این قیمت خریداری کنید تا سرمایه گذاری خوبی‌ کرده باشید.حتما در هنگام خرید با چندین تعمیرکار با تجربه مشورت نمائید تا سایر هزینه‌های بازسازی را برایتان برآورد کنند تا قیمت نهایی خانه را بتوانید برآورد کنید.حق مشاوره اینگونه افراد حدود ۳۰۰-۴۰۰$است.به مالیات سالیانه خانه و هزینه بیمه‌ آن توجه کنید چون این مقادیر در نهایت از اجاره دریافتی شما کسر میشود.حتما منازل ۳خوابه و یک طبقه خریداری کنید داشتن یک یا ۲اتاق در بالا معمولا از ارزش خانه میکاهد.خانه حتما دارای ۲پارکینگ باشد.سقف تازه تعمیر و یا سالم باشد چون در صورت نیاز به باز سازی هزینه زیادی دارد.به مدرسه نزدیک به خانه و میزان تقریبی اجاره بهای دریافتی از خانه که در مشخصات خانه توسط HUDدرج میشود توجه نمائید معمولا خانواده‌ها در مناطقی که به مدارس خوب نزدیک تر باشد خانه اجاره میکنند برای دستیابی به تمامی‌ این اطلاعات باید یک REALTORخوب و مطمئن پیدا کنید تا تمامی‌ خانه‌هایی‌ را که به طور مدام در منطقه مورد نظر شما در مارکت قرار می‌گیرد به شما معرفی‌ کند.هنگام دادن OFFERبرای خرید خانه حتما تاکید به خرید نقدی نمائید چون به علت رکود بازار فروشنده در صورت اطمینان از داشتن پول نقد شما ممکن است به OFFERشما که پایین تر از قیمت پیشنهادی وی است جواب مثبت دهد.هنگام OFFERدادن باید یک نامه از بانک جهت اثبات داشتن پول نقد به اندازه بهای پیشنهادی شما و یا کمی‌ بیشتر از آن و یک چک به مبلغ ۵۰۰$ که البته خرج نمی‌شود و به صورت ودیعه نزد REALTORمیماند خواهید داشت.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان