کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: بنظر شما بهترين شغل براي مهاجرت كدام است؟
پزشكي و دندانپزشكي
10.05%
22 10.05%
مهندسي كامپيوتر و فناوري اطلاعات (نرم افزار ، سخت افزار ، IT، مخابرات و...)
28.31%
62 28.31%
ساير مهندسي ها (برق ، مكانيك ، عمران ، معماري و...)
15.07%
33 15.07%
زير مجموعه هاي پزشكي (هوشبري ، داروسازي ، پرستاري ، اتاق عمل و...)
5.02%
11 5.02%
حقوق ، علوم سياسي و قضايي ، وكالت
1.83%
4 1.83%
هنر (تئاتر ، نقاشي ، طراحي و...)
8.22%
18 8.22%
زبان (مترجمي ، زبان و ادبيات انگليسي و فارسي و...)
4.57%
10 4.57%
رشته هاي فني متفرقه (لوله كشي ، سيم كشي ، نصاب و...)
20.09%
44 20.09%
رشته هاي ديگر و ساير مشاغل (لطفا در تاپيك توضيح دهيد)
6.85%
15 6.85%
مجموع 219 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين مشاغل براي مهاجرت
Tongueدوستان اگر کسی اطلاعاتی راجع به رانندگی تاکسی داره در اختیار بگذاره مثلا:
1-قیمت تاکسی خریدن تو ایالتهای مختلف چنده
2-برای تهیه تاکسی چه شرایطی باید داشت
با تشکر از دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: xaxi ، msar
سلام .
ما تا چند ماه دیگه ویزای آمریکا رو میگیریم . ازونجا که مدرک من ارزش ترجمه نداره می خواستم ببینم که آیا کاری میشه اونجا پیدا کرد ؟؟ تقریبا حقوقش چقدره ؟؟؟ و زبان رو در چه مدت میشه درست و حسابی یاد گرفت ؟؟؟ و سوال سوم چه جوری باید شروع به درس خوندن کنم ؟؟؟ دیپلم ایران رو قبول می کنن ؟؟؟
ممنون از همهگی . فقط لطفا راهنمایی م کنین چون زیاد وقت واسه تصمیم گیری ندارم .
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، r.bazargan ، msar
تو آمریکا اگر کاری رو بلد باشید می تونید پول در بیارید. خیلی از شغل ها از شما مدرک نمی خواهند. مثلاً اگر نقشه کشی بلدید می تونید بعد از یکی دوماه یه جایی مشغول شید و از ساعتی 10 دلار شروع کنید. بعدش دیگه مربوط میشه به همت خودتون. کسایی هستند که بعد از 15 - 20 سال هنوزم همون مینیموم حقوقو می گیرن، کسایی هم هستند که در عرض یک سال رئیس قسمت خودشون میشن و ... خلاصه اینجا جایی هست که هر چیزی ممکن هست.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
جناب مدیر ممنون از جوابتون .
لطفا ر مورد بقیه سوال ها در مورد زبان و تحصیل از ابتدا هم راهنمایی کنید من باید از کالج شروع کنم ؟؟؟ و کسی که زبان بلد نیست معمولا در چه مدت مسلط میشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، msar
زبان رو می تونید از این کلاس های آموزش زبان که تقریباً همه جا هست شروع کنید (ESL) مدت زمان یاد گرفتن هم بستگی به میزان فعالیت های شما داره اگر با مردم حرف بزنید و درگیر مسائل روز مره بشید، به سرعا می تونید گلیم خودتونو از آب بکشد اما اگر تو خونه باشید و ... ممکنه سال ها طول بکشه. برای درس خوندن هم اگر مدرک دانشگاهی ندارید کالج شروع خوبی هست.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، HB_USA ، battosai ، Dr Sara ، afshin4749 ، afshinghwink ، jupiterx ، r.bazargan ، msar ، Memolk
زبان بستگی به خودتون داره ، یعنی اینکه الان پایه زبانتون چقدره و همت خودتون توی یادگیری چه مقداره !! من بعضی ها رو می شناسم با چندین سال اقامت هنوز هم در زبان مشکل دارند ولی بعضی ها هم یک ساله راه افتادن!
دیپلم ایران هم قبول دارند و شما می تونید توی رشته مورد علاقتون تحصیل کنید ، البته بیشتر دانشگاهها از شما TOEFL می خوان و نمرات دیپلم شما هم اگه قصد تحصیل توی یک دانشگاه خوب رو دارید مهمه !!موفق باشید Wink

ببخشید صمد جان ، من پاسخ شما رو ندیدم !!
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: ravian ، nimar123 ، shkhmo ، HB_USA ، afshin4749 ، jupiterx ، r.bazargan ، msar ، Memolk
ممنون از راهنمایی تون .
من راجع به حدودهای قیمت خونه (خرید ) می خواستم بدونم باید یه تاپیک جدید درست کنم ؟؟؟؟ می خوام بدونم مثلا با 50 هزار دلار میشه اونجا صاحب خونه شد یا نه ؟؟؟
پاسخ
برای پیدا کردن یک کار که از دست هر کسی بر میاد (بهش میگن easy jobs مثل اینکه... مثل کار تو آشپزخونه رستوران، دلیوری، کارهای خدماتی و...) باید از کجا اقدام کنیم؟ تو سایت های پیدا کردن کار من همچین کارهایی رو پیدانکردم. همه ی کارها نیاز به تجربه، مدرک و سابقه کار داشند. چطوری باید قرارداد ببندیم؟ حقوق هاش چطوره؟ چقدر نیاز به دونستن زبان دارند؟
پاسخ
Looking for a Job
There are many ways to look for a job in the United
States.To increase your chances of finding a job, you can:
• Ask friends, neighbors, family, or others in your community
about job openings or good places to work.
• Look in the newspaper “Classifieds” section under
“Employment.”
• Look for “Help Wanted” signs in the windows of
local businesses.
• Go to the Employment or Human Resources offices
of businesses in your area to ask about job openings.
• Visit community agencies that help immigrants find
jobs or job training programs.
• Check bulletin boards in local libraries, grocery
stores, and community centers for notices of job
openings.
• Check with the department of employment services
for your state.
• Search for jobs on the
Internet. If you are using
a computer at your
library, the library staff
can help you get started.
پاسخ
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، MPU ، shkhmo ، parsush ، javad_hani ، alenkila ، Lemony ، behjat ، msar
مهتاب جان از من به شما نصیحت که از فکر خرید خونه در امریکا بیا بیرون. من ایرانیهای زیادی رو میشناسم که با خرید خونه خودشون رو بیچاره کردند. مگر اینکه مثلا 300 هزار دلار داشته باشی و یک خونه نقد بخری که مجبور نشی مورگیج بدی. ولی در مجموع در امریکا محل سکونت شما به کارتون بستگی داره و اگر خونتون اجاره ای باشه به راحتی میتونید اون رو تغییر بدید و برین نزدیک محل کار جدید. اینجا وضعیت اجاره خونه با ایران خیلی فرق میکنه و اینجا مستاجر شاهه و صاحبخانه نوکر. در ضمن صاحبخانه ها معمولا خودشان در حال پرداخت ماهانه به بانک هستند با این تفاوت که آنها نمیتوانند به راحتی خانه را بفروشند و به جای دیگری بروند در حالیکه مستاجر هر لحظه اراده کند میتواند به مکان دیگری برود.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
نوید راه بینداز، منتظر چی هستی؟
پاسخ
خون نظراتتون رو همینجا بگید دیگه .
مثلا usa.lover جان شما خودت بنویش میخواهی چه کار کنی ؟
البته تابلو هست که میخواهی چه کار کنی ها .
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، shkhmo ، msar
من در آمریکا هر کاری گیرم بیاد می کنم! (البته روزهای اول). خرج نکردن پس انداز ها از داشتن یک کار ایده آل مهمتره! البته ایده آل من اینه که بتونم تو یک شرکت مهندسی نرم افزار کار کدنویسی کنم که فکر نمی کنم از روز اول برام میسر باشه. پس اولش مثل همه ایرانی ها به سراغ Target خواهم رفت شاید هم کارهای سطح پایین تر. اصلا برای من نوع کار مهم نیست .
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، usa.lover ، indmehdi ، shkhmo ، Lemony ، msar ، Memolk
سلام
مطمئنا اوایل رسیدنمون به آمریکا شغل مد نظرمون گیر نخواهد اومد،پس بهتره زیاد فکر خودمونو مشغول نکنیم به نظر من تو سال دومی که اونجا هستیم احتمال داره شغل مورد نظرمون گیر بیاد.
اوایل فقط باید دنبال کاری باشیم که یه حقوقی برامون داشته باشه تا از جیب نخوریم بعدش تا بیاد زبانمون راه بیفته و بفهمیم اصلا کجا داریم زندگی میکنیم و قبلمونو پیدا کنیم وقت هست تا شغلی که میخوایم رو پیدا کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ChairMan ، hamed_gh ، shahram1347 ، shkhmo ، msar ، r.bazargan ، Memolk
یه عالمه نوشتم، ولی دو دکمه زدم همش رفت(ctr+w)! ااااااااااااااااااااااه
اصولا انتخاب شغل برای مهاجرین و تازه وارد ها اختیاری نیست و هر کاری گیر میاد باید با کله پذیرفت!
من خودم اول که گیج و منگ هستم، میرم شروع میکنم به دیش واشری، البته با ممکن هست برای شما عجیب باشه ولی من عاشق این شغل هستم و همیشه آرزوی دیش واشری در آمریکا رو دارم،و دوست دارم این کار رو هم تجربه کنم، البته فقط برای یه مدت کوتاهی! چون اعتقاد دارم برای شروع زندگی در آمریکا مخصوصا چند هفته اول باید در جامعه باشید ولی در یک جامعه به نسبت کوچکتر و از اونها بخواهید که یک سری فرهنگها رو به شما یاد بدهند تا خدایی نکرده از اطلاع نداشتن درباره فرهنگها، دچار خلافی نشویم.
من همونطور که بعضی دوستان اطلاع دارن، دوست دارم مدیر (ترجیحا بازاریابی) و مخصوصا در صنعت توریسم مشغول باشم.کلا عاشق کارهای سازمانی هستم. تریپ سازمانی شخصیتی هست و من دوستش دارم.
از کارهای فنی و مهندسی متنفرم(البته فقط برای گذراندن امورات خودم بلدم و دوست دارم).
من همیشه از کارهای پر مشغله لذت میبرم، درسته که خسته کننده هستند ولی دوستشون دارم.
فکر میکنم یه کار خوبی که انجام دادم، این بود که یه دوربین عکاسی حرفه ای گرفتم و دارم تو این صنعت و هنر کم کم نخبه میشم، و هر وقت رفتم آمریکا بعد از دیش واشری(که حتما باید انجامش بدم Big Grin) احتمالا برای یه مدت به عکاسی مشغول میشم تا شغل اصلیم یا شغل بهتری گیرم بیاد.
البته به هیچ وجه نمیشه عکاسی رو با شغلهایی مثل دیش واشری مقایسه کرد، چون یه شغل بسیار خوب هست. البته بستگی داره به نوع کارش. مثلا من عکاسی خبری رو اصلا دوست ندارم.
یه شغل دیگه ای که در آمریکا هست و معمولا هم از مهاجرین کمک میگیرند، باز کردن چاههای توالت و دیگر چاههاست که با دستگاه باز نمیشوند.خوشبختانه یا بدبختانه من قد نسبتا کوتاهی دارم و همچنین دستهای کوتاه و نمی تونم خوب از پس این کار بر بیام.
من چون نوازنده درامز(جاز) هستم ،شاید بتونم در رستورانها یا کلابها و ... ساز بزنم که هم حال میکنم هم پول میگیرم!چون شنیدم اونجا بیشتر رستورانها موسیقی زنده دارن. نایت کلابها و ... هم که الا ماشاالله!!!

در کل من سعی میکنم با تحصیلات و دست پرتری برم آمریکا که مجبور به کارهای مزخرف نشم. البته دیش واشری از این قاعده مستثنی هست. Big Grin

به نظر من هیچ کاری عیب نیست و اگر مجبور بشم به شغل شرافتمندانه قتل هم مشغول میشم. :d شوخی میکنم، دیگه اینقدرها هم بی ارضه نیستم!!!
معمولا کارهای خوب گیر مهاجرانی میاد که اول از همه زبانشون خوب باشه و دوم تحصیلات و سابقه کار خوبی داشته باشند. و یکی از بهترین کارهایی که میشه انجام داد، این هست که چند هفته ای قبل از رفتن به آمریکا در سایتهای کاریابی زور خودتون رو بزنید و مدارکتون رو بفرستید و وقت مصاحبه بگیرید که زمانی که به اونجا رسیدید، بعد از کارهای اداری مهاجرتتون مستقیم برید سر کار!
راستی سعی کنید در مصاحبه راستگو و زیرک باشید و همچنین خوش زبان و سعی کنید خودتان رو زرنگ تر آنچه هستید نشان دهید، البته یه شرطی که بتونید اون زرنگی که بروز دادید رو در زمان کارتون هم نشان بدید و حتما قبل از مصاحبه کتابهای آمادگی برای مصاحبه شغلی را مطالعه کنید.
نکته مهمی که در بحث رفتار سازمانی هست "پیشرفت کاری" هست و تلاش کنید که هر روز به توانایی های خودتان بیافزایید و آنها رو بروز دهید. نمونه بارزش آرش خان هست که خانم مدیر بهشون گفتن که من از شما راضی هستم، حتما پیشرفت کاری داشته اند، وگر نه اگر در کارتان پیشرفت نکنید و به روز نشوید، مطمئن باشید که یه نفر دیگه پیدا میشه که کارش از شما بهتره و میاد جای شما رو میگیره!چون در کشورهایی که سازمان به معنای واقعیش هست(مخصوصا آمریکا) معمولا مدیرها به دنبال کارمندهای بهتری هستند، ولی خوشبختانه یه عاملی که اونها رو از این کار باز میداره، این هست که عوض کردن یا اخراج کردن کارمندان برایشان به صرفه نیست،چون هزینه زیادی داره تا بخواهند کارمندهای جدید رو آموزش بدهند.چه هزینه مالی و چه هزینه زمانی و چه اعتباری.
ما یه کتابی ترم قبلی داشتیم به نام: مدیریت رفتار سازمانی، که این کتاب خوب بود ولی وقتی مقدمه اش رو خوندم یکم ازش زده شدم و اعتمادم به کتاب کمتر شد. در مقدمه اش این جمله رو نوشته:
با پیشرفت روز افزون علم و دانش هر چه به سال 2000 نزدیک میشویم، در میابیم که مشکلات روبروی سازمانها بیشتر ماهیت انسان محوری دارند... و وقتی کمی درباره این کتاب تحقیق کردم فهمیدم که این کتاب مال 14 سال پیش هست. در این صورت اگر شما برید در یک سازمان آمریکایی و از این روش کتاب استفاده کنید،اونها فکر میکنند شما با ماشین زمان اومدید و عواقب خطرناکی برایتان خواهد داشت. پس من پیشنهاد میکنم در ایران سواد خودتون رو بالا نبرید، چون کتابهای تو ایران مال زمان تیرکمونه!!! و سواد اساتید هم که ماشاالله یه 30 سالی عقب تر از اون! به نظر من 1 ساعت تحقیق و گشت و گذار در وب از 1 سال تحصیل در ایران هم بسیار مفیدتر هست، مخصوص اگر انگلیسی باشه.
و در آخر این رو بگم که وقتی به آمریکا رفتید یا اگر هستید، یک لحضه هم بیکار نشینید و برای یافتن کاری بهتر تلاش شبانه روزی کنید.یه فیلمی من دیدم که اگر بهتون پیشنهاد میکنم حتما حتما نگاه کنید تا یکم با کار در سازمانهای آمریکا و همچنین وضعیت پناهندگان آشنا شوید.اسم فیلم هست: در جستجوی خوشبختی!!! این فیلم رو نگاه کنید تا کمی انرژی مثبت گیرید...من عاشق این فیلم هستم و امیدوارم شما هم از دیدنش لذت ببرید.
نظرات خودتون رو بنویسید تا فیض ببریم.
موفق و موید باشید
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان