کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای غیر مهاجرتی برای همسر
سلام. همسر من سیتی زن آمریکاست اما 27 ساله که ساکن ایرانه و به آمریکا نرفته. حالا ایشون می خواد واسه ادامه تحصیل بره آمریکا و منو با خودش ببره. من چند تا سئوال دارم:
1- آیا به من ویزای غیر مهاجرتی میدن که همراه همسرم به آمریکا برم یا باید ایشون حتما واسه من گرین کارت بگیرن تا من اجازه ورود به خاک آمریکا رو داشته باشم؟
2- اگر به هیچ طریق غیر از گرفتن گرین کارت نمیشه من وارد آمریکا بشم، ایشون واسه گرفتنه گرین کارت واسه من از کجا باید اقدام کنند؟ از خود آمریکا یا از سفارت آمریکا در قبرس؟
3- اگر باید حتما از آمرکا اقدام کنند آیا لازمه که به آمریکا برن و چند ماه اونجا اقامت کنند تا بتونند واسه من درخواست گرین کارت بدن؟
4- اگه باید اونجا اقامت کنند واسه چند ماه، توی این چند ماه من می تونم ویزای توریستی بگیرم و همراه ایشون باشم تا کار گرین کارتم درست بشه؟ لطفا راهنماییم کنید.
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، rataclimi ، vosyzoono ، Aimbetti ، msar
(2011-01-09 ساعت 16:15)elahen2 نوشته:  سلام. همسر من سیتی زن آمریکاست اما 27 ساله که ساکن ایرانه و به آمریکا نرفته. حالا ایشون می خواد واسه ادامه تحصیل بره آمریکا و منو با خودش ببره. من چند تا سئوال دارم:
1- آیا به من ویزای غیر مهاجرتی میدن که همراه همسرم به آمریکا برم یا باید ایشون حتما واسه من گرین کارت بگیرن تا من اجازه ورود به خاک آمریکا رو داشته باشم؟
2- اگر به هیچ طریق غیر از گرفتن گرین کارت نمیشه من وارد آمریکا بشم، ایشون واسه گرفتنه گرین کارت واسه من از کجا باید اقدام کنند؟ از خود آمریکا یا از سفارت آمریکا در قبرس؟
3- اگر باید حتما از آمرکا اقدام کنند آیا لازمه که به آمریکا برن و چند ماه اونجا اقامت کنند تا بتونند واسه من درخواست گرین کارت بدن؟
4- اگه باید اونجا اقامت کنند واسه چند ماه، توی این چند ماه من می تونم ویزای توریستی بگیرم و همراه ایشون باشم تا کار گرین کارتم درست بشه؟ لطفا راهنماییم کنید.
مرسی

با توجه به اینکه همسرتون سیتیزن هست (مطئنم که بخاطر تولد در آمریکا تابعیت داره) احتمال اخذ ویزای غیر مهاجرتی برای شما خیلی خیلی پایینه و به شما خواهند گفت که شما یکباره باید ویزای اقامتی بگیرین. حالا اگه تبعه یک کشور جهان دوم بودین کمی وضعیت فرق میکرد یا حتی اگه وضعیت مالی خیلی خوبی داشتین که ثابت میکرد واقعا شما در آینده قصد اقامت دایم در آمریکا را نخواهید داشت.
اگه آمریکا در ایران سفارت داشت, همسرتون میتونست بخاطر مقیم ایران بودن از طریق سفارت براتون اقدام کنه که معمولا هم زودتر از اقدام از داخل آمریکا نتیجه میده ولی چون سفارت ندارن در تهران, بعید میدونم اقدام از آنکارا یا ابوظبی رو بجاش بپذیرن. باید تحقیق کنین.
ویزاتون هم که کیسش ازدواجی خواهد بود که در انجمن اطلاعات مفصلی در موردش بیان شده قبلا.
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، eblam ، msar
با سلام
من مشکلی دارم که ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارند به من کمک بکنند. من از یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش داشتم (البته هنوز هم دارم) و بنا بود با استفاده از ویزای غیر مهاجرتی تحصیلی F-1 به آمریکا برم ...
ولی من مدتی پیش با دختری آشنا شدم و بعد از مدتی با هم نامزد کردم . نامزد من پیش از آشنایی ما در قرعه کشی گرین کارت آمریکا برنده شده بود و موقعی که ما نامزد کردیم اون موفق شده بود ویزای مهاجرتی خودش رو از سفارت بگیره. بعد از نامزدی ما اون به آمریکا رفت و گرین کارتش رو هم گرفت و دوباره برگشت.
الآن مشکل ما اینه که وضعیت رفتن ما با استفاده از ویزای دانشجویی در هاله از ابهامه. من مدرک کارشناسی ارشد دارم و مدتهاست مصمم که ادامه تحصیل بدم ولی مسئله اینجاست که درخواست ویزای تحصیلی مستلزم اینه که شما قصدت از گرفتن ویزا مهاجرت نباشه ولی الآن با وجود نامزدم اون دلیلی بر نیت مهاجرت من خواهد بود...

این رو هم اضافه کنم که من و نامزدم هنوز ازدواج رسمی نکردیم. عقد هم نکردیم و صرفاً نامزدیم. اسمی از ماها در شناسنامه هامون نیست. هیچ رسمیتی وجود نداره.

من فعلاً دو راه پیش رو دارم. برای همین گفتم از دوستانی که ممکنه اطلاعاتی داشته باشند سوال کنم.
راه اول اینه که من و همسرم ازدواج رسمی بکنیم. بعد اون بره آمریکا. سیتیزن بشه و بعد از حدودا 4 تا 5 سال برای من اقدام کنه و من برم آمریکا...

راه دوم اینه که هنوز هیچی بین ما نباشه و ما هر کدوم جداگانه اقدام کنیم. نامزدم با گرین کارت و من با ویزای F1 ... من غیرمهاجرتی برم و بعد در داخل خاک آمریکا با هم ازدواج کنیم.

راه اول به خاطر دوره انتظار زیادش بالطبع سخت و غیر قابل تحمل خواهد بود. ضمن اینکه من الآن میخام ادامه تحصیل بدم نه 4 ، 5 سال دیگه که هم سنم بیشتر شده هم از نظر آکادمیک خیلی چیزها عوض ممکنه شده باشد. برای همین این گزینه از نظر خودم کاملاً منتفیه و 4 ، 5 سال جدایی هم خیلی سخته...
میمونه گزینه دوم که نمیدونم عاقلانه هست یا نه ؟
ممنونم از دوستانی که اطلاعاتی دارند یا نظری در این مورد دارند به من تو این موقعیت کمک کنند.
ممنونم از راهنمایی.
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، jahan_roone ، vosyzoono ، msar
(2011-01-09 ساعت 16:15)elahen2 نوشته:  سلام. همسر من سیتی زن آمریکاست اما 27... 3- اگر باید حتما از آمرکا اقدام کنند آیا لازمه که به آمریکا برن و چند ماه اونجا اقامت کنند تا بتونند واسه من درخواست گرین کارت بدن؟
4- اگه باید اونجا اقامت کنند واسه چند ماه، توی این چند ماه من می تونم ویزای توریستی بگیرم و همراه ایشون باشم تا کار گرین کارتم درست بشه؟ لطفا راهنماییم کنید. مرسی

پیرو توضیحات دوستمون هم باید عرض کنم که همسر شما تا در آمریکا یک وضعیت کاری و مالی با ثباتی برای خودش درست نکنه, احتمال اینکه بتونه اسپانسرشیب شما رو تقبل کنه بسیار پایینه. سریعترین راه اینه که اگه فامیلی دارین اونجا اون اسپانسری رو قبول کنه که اگه در مدت زمانی که همسرتون اونجاست و برای شما اقدام کرده نتونست کار درست حسابی پیدا کنه, حداقل دیگه گیر اسپانسر نباشین. مخصوصا که همسرتون هم میخواد تحصیل کنه و با این بازار کار بعید میدونم بتونه کاری پیدا کنه که 125 درصد حداقل حقوق لازم برای اسپانسری رو پوشش بده.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، eblam ، prammainfatte ، msar
به نظر من راه دوم انتخاب درسته .
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام.
دوستان لطفا یه وکیل مهاجرتی مجرب امریکا را در تهران توسط بیام خصوصی به من معرفی کنید.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: lxyhkzesom ، msar
با سلام و خسته نباشید
شمارو به خدا جواب منو بدید
شوهر من گرین کارت داره و اگه بخواد برای من اقدام کنه 3 سال طول میکشه و به خاطر مشکل سربازی تا سیتیزن شدنش بیاد حالا میخوام بدونم تو این مدت من چطور میتونم برم پیشش؟ مثلا توریستی؟
پاسخ
یکی از دوستان من گرین کارت داره و میخواد با یک خانم ایرانی که دعوت نامه داره و اومده آمریکا ازدواج کنه ایا این کار شدنی هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: siamak715 ، msar
(2012-08-22 ساعت 22:05)yengi نوشته:  با سلام و خسته نباشید
شمارو به خدا جواب منو بدید
شوهر من گرین کارت داره و اگه بخواد برای من اقدام کنه 3 سال طول میکشه و به خاطر مشکل سربازی تا سیتیزن شدنش بیاد حالا میخوام بدونم تو این مدت من چطور میتونم برم پیشش؟ مثلا توریستی؟

دوست عزیز سلام
با توجه به پرس و جو های زیادی که من از انواع افراد و ادارات و وکلا کردم و تجربه بعضی از دوستان این سایت امکان دادن ویزای توریستی به کسانی که دارای پرونده ازدواج یا نامزدی هستند خیلی خیلی کم هست اکثر وکیل ها هم به شما همین رو میگن اگه چند بار سفر اروپایی داشته باشید،حساب بانکی خوب ، سند ملک به نامتون ، گواهی اشتغال به کار و مدارکی که بتونین ثابت کنین حتما به ایران بر می گردین بعد برای توریستی اقدام کنین بازم احتمالش کمه که بهتون ویزا بدن بعضی از دوستان این کارو کردن و موفق نشدن ممکنه کسی هم موفق شده باشه من نمیدونم
میتونید در جایی خارج از ایران همدیگرو بینید
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
سلام به دوستان عزیز مهاجرسرا

منو نامزدم 9 ساله باهم دوستیم و 5 ساله نامزدم گرین کارتشو گرفته و الان برای سیتیزن شدن دارن ایرانو برای دو سالو نیم ترک میکنن.. Sad
بعد از کلی تحقیقو بررسی کوتاهترین راه رسیدن به آمریکا به این نتیجه رسیدیم که 3 ماه بعد از رفتن نامزدم من به یکی از سفارتها برم و تقاضای ویزای غیر مهاجرتی با عنوان دیدار از نامزدم کنم..
حالا سوال برامون اینجاست که توی این زمان باقیمونده (16 اسفند میرن) ما عقد کنیم یا همون نامزد بمونیم بهتره!؟؟در حالت اول آیا تاریخ عقد 1 ماه مونده به خروج نامزدم برای کنسول شک برانگیز نمیشه!؟در کل کدومش تاثیر بیشتری روی کنسول میزاره!؟

در ضمن ساپورت مالیه خیلی قوی از عموم که توی اون تاکید کرده تا زمانی که من توی آمریکام تحت ساپورت ایشونم و کلی عکس از 9سال رابطه و اینکه من تک فرزندمو پدر و مادرم مسن هستن و کارت معافیت کفالت هم دارم..
با امید به اینکه راهنمایی شما از دوستان بتونه مدت این دوری رو کم کنه این پستو گذاشتم..

آمین
پاسخ
تشکر کنندگان: 5ina ، msar
bacheha khaharam nemidoneh chetori tarikh bara mosaheeh begireh poolesham az tarigh online dadeh mammon mi

سلام بچها خواهرم نمیدونه چطوری وقت مصاحبه بگیره پولشنم داده ولی‌ نمی‌دونیم چطوری وقت مصاحبه از دبی بگیره کجا و کدوم قسمت اقدام کنه.{#emotions_dlg.cry}
پاسخ
(2013-04-23 ساعت 04:25)Belgameh نوشته:  
سلام بچها خواهرم نمیدونه چطوری وقت مصاحبه بگیره پولشنم داده ولی‌ نمی‌دونیم چطوری وقت مصاحبه از دبی بگیره کجا و کدوم قسمت اقدام کنه.

باید اول توی سایت http://usvisa-info.com/fa-IR/selfservice...ry_welcome وارد شوید و مکان سفارت را انتخاب کنیدٍ وسپس حساب کاربری بسازید. بعد مراحل را دنبال کنید در آخر یک پیج هست که باید شماره رسید پرداخت پولو وارد کنید که بعد تاریخ های موجود برای مصاحبه براتون باز میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Judy Abbott 13 ، msar
سلام
من و نامزدم که سیتی زن آمریکا هست در مانیل, فیلیپین دانشجوی پزشکی هستیم و تصمیم داریم که به زودی برای گذراندن دوره ی کلرکشیپ به آمریکا بریم. ما به سفارت آمریکا مراجعه کردیم و به ما گفته شد که طی مراحل قانونی ویزای همسر K-3 سریعتر از ویزای نامزدی K-1 است. در صورتی که در کل وبسایتها و فروم ها بحث بر این است که گرفتن ویزای نامزدی سریعتر از ویزای همسر می باشد. دوستان اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید سپاسگزارم اگر راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
(2014-05-19 ساعت 19:09)MBLU نوشته:  سلام
من و نامزدم که سیتی زن آمریکا هست در مانیل, فیلیپین دانشجوی پزشکی هستیم و تصمیم داریم که به زودی برای گذراندن دوره ی کلرکشیپ به آمریکا بریم. ما به سفارت آمریکا مراجعه کردیم و به ما گفته شد که طی مراحل قانونی ویزای همسر K-3 سریعتر از ویزای نامزدی K-1 است. در صورتی که در کل وبسایتها و فروم ها بحث بر این است که گرفتن ویزای نامزدی سریعتر از ویزای همسر می باشد. دوستان اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید سپاسگزارم اگر راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
(2014-05-19 ساعت 19:09)MBLU نوشته:  سلام

به نظر من ازدواجی برید. یکی دو ماه اینور اونور میشه اما عوضش به محض ورود گرین کارت دستته. اما نامزدی نزدیک به شش ماهی طول میکشه تا ازدواج کنی و مدارک بفرستی تا گرین کارت به دستت برسه. این مدت کلا اعصاب آدم داغون میشه و عملا از هیج امتیازی حتی تحصیلی هم نمیشه استفاده کرد چون در حکم یک توریست هستی.
پاسخ
تشکر کنندگان: arya25 ، msar ، MBLU

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان