کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای قدم به قدم
(2011-06-17 ساعت 13:39)یاشار و ماری نوشته:  فعلاً مطلب خاصی در مورد USMLE (به خصوص در مورد نحوه ثبت نام) ندارم که بتونم اون مبحث رو ادامه بدم. چون خودم دارم برای step 1 می خونم یه سری نکته کنکوری هست که می تونم بگم، در ضمن یه مقدار اطلاعات جزئی در مورد تحقیق و همچنین کشورهای مختلف هستش که می شه به اون ها اشاره کرد. ولی از انجایی که این forum در مورد مهاجرته و topic های مختلفی وجود داره نمی دونم می شه اطلاعات مربوط به درس خوندن رو اینجا گذاشت یا نه. از طرف دیگه شما نظر بدین که اطلاعاتم در مورد تحقیق و نظر شخصی خودم در مورد مهاجرت به کشورهای مختلف رو در همین تاپیک بذارم یا جل و پلاسمون رو جمع کنیم بریم یه تاپیک دیگه پهن کنیم.
اگه یکی از مدیرا لطف کنن و ما رو راهنمایی کنن ممنون می شم.

من که مدیر نیستم ولی فکر میکنم این تاپیک "راهنمای قدم به قدم" بیشتر در مورد نحوه ی ثبت نام در usmle بود. شاید بهتر باشه برای نحوه ی درس خوندن و همچنین راههای مختلف مهاجرت و ورود به آمریکا (مثلا برای استپ های بعدی) تاپیک های جدا باز بشه که بحث ها تخصصی تر دنبال بشه و باعث سردرگمی کاربرای چدیدالورود (که ممکنه ماهها یا حتی سالها بعد وارد تاپیک بشن) نشه.

(2011-06-17 ساعت 14:32)یاشار و ماری نوشته:  انصاف نیست که خیلی مظلوم نمایی کنم. درسته که والدین من تمکن مالی خیلی بالایی ندارن ولی از این نظر جزء 25% بالای جامعه هستن.

بابا اینجوری که میشن جزو دهک هشت تا ده جامعه، اونوقت میگی تمکن مالی خیلی بالایی ندارن؟!! (یه جایی خوندم دهک هشت به قادر به خرید خودروی بیش از پنجاه میلیون تومن و دهک 9 قادر به خرید خودروی بیش از صدمیلیون تومن و دهک ده قادر به خرید خودرو بدون محدودیت قیمت هستن. حالا درست و غلط چنین دسته بندی ای به عهده ی نویسنده ی مقاله، اما اگر اینطوری باشه دیگه از والدین شما پولدارتر کیه؟ Smile )

(2011-06-17 ساعت 14:32)یاشار و ماری نوشته:  یه مطلب خیلی دردآور داره تو ایران اتفاق می افته. تقریباً 75 درصد دوره های بالاتر ما در تیزهوشان و 50 درصد همدوره های خودم از کشور خارج شدن. این نه تنها فرار مغزهاست بلکه مهمتر از اون فرار ژن هاست. این قضیه باعث می شه که نژاد ایرانی رفته رفته از نظر هوشی ضعیف بشن و ...

در مورد محتوای اون سه نقطه ای که آخر نوشته ت گذاشتی صددرصد باهات موافقم. ولی بحث در این مورد کاملا باعث عبور از خط قرمز سایت میشه. پس همون "سه نقطه"!!

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، Linspire ، OverLord ، maaref ، delir ، Farhad23
خوانندگان عزیز، به خبری که هم اکنون به دست من رسید توجه فرمایید:
از این پس (منظور از اول جولای) در سیستم گزارش دهی نمرات USMLE نمره دو رقمی حذف شده و تنها نمره سه رقمی گزارش می گردد.
ارادتمند
واحد مرکزی خبر اونور آب (فعلاً مستقر در اینور آب)
یاشار خبرنگار و ماری سردبیر
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: jasmine2953 ، OverLord ، gadfly ، perforin ، ali_kuchulu ، lingni ، delir ، Farhad23 ، BitaM ، Amir-Behnaz ، الدورادو
دوست گرامی ضمن تشکر از اطلاع رسانی سریع شما، آیا این تغییر، تاثیر قابل توجهی در امتحان خواهد داشت؟
در کل چنین تغییری باید مورد توجه ما (یعنی کسانی که امتحان در پیش رو دارن) قرار بگیره یا فقط یه مساله ی اداریه و نامربوط به داوطلبان؟
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، lingni
(2011-07-12 ساعت 19:56)ali_kuchulu نوشته:  دوست گرامی ضمن تشکر از اطلاع رسانی سریع شما، آیا این تغییر، تاثیر قابل توجهی در امتحان خواهد داشت؟
در کل چنین تغییری باید مورد توجه ما (یعنی کسانی که امتحان در پیش رو دارن) قرار بگیره یا فقط یه مساله ی اداریه و نامربوط به داوطلبان؟
با سلام مسلسل
نه. تغییری در سیستم نمره دهی ایجاد نشده. اساس نمره دهی در USMLE همون نمره سه رقمی بوده. فقط چون پیش از این برخی ایالت ها نمره دو رقمی رو به عنوان نمره استاندارد در نظر می گرفتن، USMLE نمره دو رقمی رو هم محاسبه و گزارش می کرد. در حال حاضر این موضوع برطرف شده و تنها نمره سه رقمی گزارش می شه. سطح سختی امتحان مانند سال های گذشته خواهد بود. در ضمن به دنبال این تغییرات نمره کسانی که طی یکی دو ماه اخیر در هر یک از امتحان های USMLE شرکت کرده بودند با تاخیر گزارش خواهد شد.
ارادتمند
واحد محیطی خبر
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، maaref ، ali_kuchulu ، lingni
(2011-06-17 ساعت 13:39)یاشار و ماری نوشته:  سلام به همگی
خوب من دوباره از فاز دپرسیون خارج شدم رفتم تو فاز مانیک.
بابا اینقدر از من تعریف نکنین؛ یه هو فکر می کنم واقعاً کار بزرگی دارم می کنم و در نتیجه هذیان خودبزرگ بینیم تثبیت می شه ها.
از ابراز لطف همگی ممنونم و به غیر پزشک های حاضر در جمعمون خوش آمد می گم. بابا گهگاه یه سری هم به ما بزنین. دکترها اونقدرها هم خشک و جدی نیستن.
بعد از پست های قبلی که گذاشتم (که بعضی هاش فیلم هندی شدTongue) فعلاً مطلب خاصی در مورد USMLE (به خصوص در مورد نحوه ثبت نام) ندارم که بتونم اون مبحث رو ادامه بدم. چون خودم دارم برای step 1 می خونم یه سری نکته کنکوری هست که می تونم بگم، در ضمن یه مقدار اطلاعات جزئی در مورد تحقیق و همچنین کشورهای مختلف هستش که می شه به اون ها اشاره کرد. ولی از انجایی که این forum در مورد مهاجرته و topic های مختلفی وجود داره نمی دونم می شه اطلاعات مربوط به درس خوندن رو اینجا گذاشت یا نه. از طرف دیگه شما نظر بدین که اطلاعاتم در مورد تحقیق و نظر شخصی خودم در مورد مهاجرت به کشورهای مختلف رو در همین تاپیک بذارم یا جل و پلاسمون رو جمع کنیم بریم یه تاپیک دیگه پهن کنیم.
اگه یکی از مدیرا لطف کنن و ما رو راهنمایی کنن ممنون می شم.
ارادتمند
یاشار و ماری
درود
اگه چیزی نمی نویسیم دلیل ان نیست که حضور نداریم
اطلاعات مورد نظر را همین جا ارائه دهید
مشکلی نیست
سپاس

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، gadfly ، maaref
سلام
من تازه تصمیم گرفتم که توی امتحانای usmle شرکت کنم
من همین تابستان امتحان علوم پایه دارم و می خوام همراه با اون خودمو واسه usmle 1 هم آماده کنم
فکر کنم 2 سال دیگه برای امتحان دادن خوب باشه
یه سوال از یاشار و ماری عزیز که واقعا ازشممنونم برای این اطلاعات مفیدش
شما روش ثبت نام برای فارغ تحصیل ها را توضیح دادین ، برای کسایی مثل من که هنوز دانشجو هستیم کار خاص دیگه ای نیاز هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، lingni
سلام به دوستان عزيز .
من خودمم هم دارم الان براي امتحان MCCEE آماده مي شم .
اما در حينش دوتا سايت هم راه انداختم كه به كار دوستان مياد .
آدرس ها رو براتون ارسال مي كنم اميدوارم مفيد باشه .
در ضمن توي ايران اگر دوستان احتياج به كتابهاي تورنتو نوتز ، اولتيميت ريويو و بانك سوالات داشتن با قيمت هاي عالي آماده كرديم كه مي تونيم براتون ارسال كنيم .
يكي از سايتها هم نمونه سوالات رو قرار دادم كه بصورت رايگان مي تونيد ازش استفاده كنيد با توضيحات سوالات

سايت دانلود و خريد كتابها و پكيج ها :

www.natures.ir

سايت سوالات رايگان MCCEE
www.mcceecanada.com

(2011-06-03 ساعت 13:32)ali_kuchulu نوشته:  لرد یاشار، لیدی ماری؛
همانند پست مربوط به ECFMG، پست مربوط به آمادگی برای امتحان نیز بسیار کامل و بی نقص بود. در واقع روشی که شما برای مطالعه معرفی کردید تقریبا کاملترین و بهترین روش به نظر میرسد. من چندماهی است که در انواع و اقسام فاروم ها و سایتهایی که به آمادگی برای USMLE اختصاص دارند پرسه میزنم. اکثر این سایتها مال هندی ها و پاکستانی هاست. تعجب آور است که چطور آنها طوری بار میایند که به راحتی در مورد همه ی راههای رسیدن به موفقیت با هم به اشتراک و تبادل اطلاعاتشان میپردازند و ما نه! خوشحالم که اینجا سنگ بنای اولیه ی این اشتراک اطلاعات حداقل در مورد امتحان USMLE گذاشته شده و امیدوارم ادامه پیدا کند.

تقریبا در همه ی دنیا اعتقاد بر این است که کاپلان + FA (یا همون First Aid) برای آماده شدن برای امتحان منابع کامل و جامعی هستند. استفاده از این دوتا به همراه تست زدن میتواند نمره ی مناسبی را به ارمغان بیاورد (البته همانطور که دوستان میدانند "نمره مناسب" یعنی بالای 240/99). در مورد تست هم اینطور که من فهمیدم NBME چون ظاهرا تستهای مشکلتری ارائه میدهد بیشتر برای تخمین نمره ی احتمالی امتحان واقعی مناسب است تا USMLE World. البته اینها را در فارومهای گفتگوی هندیها و پاکستانیها خواندم. ظاهرا اروپا و آمریکا غیر از کاپلان و FA از منابع دیگری هم استفاده میکنند که در کشور ما کمتر شناخته شده است و از سوی دیگر، وقتی کسانی بوده اند که با کاپلان و FA و تستهای UWorld و NBME توانسته اند نمره های بالا کسب کنند، دلیلی برای سرگردان شدن بین منابع مختلف نیست.

این هم یکی دو تا از همین سایتها و فارومهایی که بحثهای جالبی توش پیدا میشه، البته به قول یاشار یه کمی باید دیلاتاسیون کالیبرش کم باشه و آدم وقت بذاره و پرسه بزنه و بخونه چون شاید بعضی از تاپیکها خیلی به درد استفاده نخوره ولی در کل تجارب جالبی میشه توی اونا پیدا کرد. مثلا تو سایت دومی(که دوستمون یاشار هم معرفیش کرد)، در قسمت Experiences (تاپیکی هست به این نام در STEP1) خیلی از کسانی که امتحان دادن اومدن و نمره شون و اینکه چقدر طول کشید تا آماده بشن و چی خوندن و کی تست زدن و ... رو برای بقیه تعریف کردن. برای انگیزه دادن و استفاده از تجربیاتشون خیلی مناسبه.

http://www.usmle-forums.com
http://www.prep4usmle.com

همچنین پیشنهاد میکنم حتما به سایت http://www.natures.ir هم یه سر بزنین. کار یکی از همکاران خوش ذوق هموطنمنونه که توش میتونین بعضی از منابع امتحان USMLE رو پیدا کنید. از جمله First Aid 2011 که الان با قیمت بالایی تو تیمورزاده فروش میره و تعدادی فلش کارت مربوط به استپ یک و دو که همشون به رایگان قابل دانلوده. به علاوه تعدادی از کتب پزشکی هم برای دانلود هست که من فکر میکنم داشتنشون برای همه پزشکان لازمه (مثل کتابهای اطلس آناتومی). باید از ایجاد کننده ی این سایت همینجا به سهم خودم تشکر کنم.

چندتا سایت جالب دیگه هم سراغ داشتم که به محض دسترسی به لپ تاپ خودم اونها رو اینجا برای دوستان میذارم. کلا سعی میکنم اگر مطلب جالبی در مورد امتحان هرجا دیدم لینکشو اینجا بذارم دوستان و همکاران استفاده کنند.
سلام دكتر جان ، ممنون كه لطف كردي و سايت من رو معرفي كرده ، يك سايت ديگه هم راه اندازي كردم ، براي نمونه سوالات رايگان MCCEE و USMLE II ، www.mcceecanada.com
اميدوارم به كار بياد .
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، ali_kuchulu ، یاشار و ماری ، Farhad23
(2011-07-14 ساعت 01:09)perforin نوشته:  سلام
من تازه تصمیم گرفتم که توی امتحانای usmle شرکت کنم
من همین تابستان امتحان علوم پایه دارم و می خوام همراه با اون خودمو واسه usmle 1 هم آماده کنم
فکر کنم 2 سال دیگه برای امتحان دادن خوب باشه
یه سوال از یاشار و ماری عزیز که واقعا ازشممنونم برای این اطلاعات مفیدش
شما روش ثبت نام برای فارغ تحصیل ها را توضیح دادین ، برای کسایی مثل من که هنوز دانشجو هستیم کار خاص دیگه ای نیاز هست؟
دوست عزیز سلام. از اینکه این گوشه خلوت مهاجرسرا اومدی و یه سری به ما زدی ممنونم.
خیلی خوشحالم که از الان به فکر دادن امتحان های USMLE هستی. در مورد نحوه ثبت نام در USMLE برای دانشجویان متاسفانه اطلاعات کاملی ندارم چون هم شامل خودم نمی شد و هم اینکه هیچ کدوم از دوستانم از این مرحله کار رو شروع نکردن. به هر ترتیب فکر نمی کنم که فرق خیلی زیادی داشته باشه. علاوه بر اون فکر می کنم که فرم 183 خیلی خلاصه تر باشه چون تاریخ دانشنامه، Clinical clerkship و ... هم نباید داشته باشه. اگه از بقیه دوستان کسی اطلاعات تکمیلی داره، اینجا بذاره ممنون می شم.
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، hvm ، perforin
(2011-08-01 ساعت 00:02)raminmedic نوشته:  لطفا اگه مراحل دقیق ثبت نام و اخذ تاییدیه مدرک برای ecfmg جهت ثبت نام در usmle رو از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد کسی تجربه کرده یا می دونه و قراراه تجربه کنه به من کمک کنه
سلام رامین
در همین تاپیک راهنمای قدم به قدم بروبچه های خوب اینجا اطلاعات مفید و نسبتاً کاملی رو در زمینه ثبت نام در USMLE و ECFMG به اشتراک گذاشتن. یه نگاهی به اونها بنداز اگه بازهم سئوالی بود دوستان حتماً راهنمایی می کنن.
راستی من دو تا مدرک دیگه هم گرفتم که می تونم ارائه بدم.
1- چگونه با موش ها همزیستی کنیم.
2- نحوه جلوگیری از ریزش سقف با حبس نفس
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، raminmedic
من هم به سهم خودم این مدارک رو دارم و میتونم ارائه بدم:
1- چگونگی همزیستی با مارها و عقربها
2- روشهای جلوگیری از دناتوره شدن آنزیمهای مهم بدن در دمای 63 درجه بالای صفر

فکر کنم این چند تا مدرکی که الان تو این چند پست قبلی رونمایی شدن رو روهم بذاریم میتونیم به ناسا ارائه بدیم برای اینکه توسط ما زندگی انسان در کرات دیگر رو به آزمایش بگذاره.
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، یاشار و ماری ، raminmedic
با تشکر از post های دوستان: یاشار و ماری و علی کوچولو

قطعا این تجربیات در مراحل آتی زندگی پزشکی من در مناطق موش نشین و مناطق گرمسیری بدردم خواهد خورد، چون من بالاترین دمایی که در آذربایجان شرقی تجربه کردم دمای 38 درجه سلسیوس در سایه و 56 درجه در زیر تابش آفتاب بوده و در ضمن می تونم شما رو راهنمایی کنم که چطور در 38 درجه سلسیوس زیر صفر به راحتی تکه یخ‌های آویزون از سر و صورت خودتون رو تبدیل به آب مقطر قابل استفاده در رادیاتور ماشینتون کنید تا دچار رسوب رادیاتتون نشین. تازه اگه خواستید می‌تونم اطلاعات جامعی در مورد لاستیک‌های مناسب برای ماشینتون در کوه و یخ و برف و باران و مه ارائه بدم.

بعد از خوندن کلیه این تاپیک زیبا و کارآمد باز سوالات من اونقدر زیاده که آدم شرمش می‌شه بپرسه اما فکر کنم راهنمایی های اساتید ecfmg و پاسخ به این سوالات بدرد خیلی آدم سر در گم دیگه مثل من هم بخوره:

1. آیا در این تاپیک می‌شود انگلیسی هم تایپ کرد؟
2. در قسمت آدرس در هنگام ثبت نام برای step 1 که قرار شد آدرس یک آشنا در دیگر نقاط کره خاکی رو بدیم (که من آمریکا رو خواهم داد)، آیا باید اسم و فامیل اون آشنا یا خودمون رو در address line 1 بنویسیم؟ چون در آدرس های آمریکایی معمولا اسم گیرنده در سطر اول و خیابون و پلاک در سطر 2 نوشته می شه. و آیا باید شماره تلفن تماس و فاکس اون آشنا رو بنویسیم یا شماره تماس ایران خودمون رو؟
3. آیا دادن آدرس خارج بعدها مشکلی پیش نیاره؟ مثلا ecfmg یه وقت بزنه به سرش بگه برو مدرک و استشهاد بیار که تو تو اون آدرس ساکن بودی و اونوقت من دچار MDD بشم؟
4. چون من هنوز ثبت نام نکردم نمی دونم بعد از اون پرینتی که آخر ثبت نام میده باید فرم 183 پرکنم یا 186.
5. آیا اسم کوچیک استادها هم لازمه و اگه یکوقت اشتباه بزنیم مشکلی پیش می یاد؟
6. در این قسمت کلا دچار dizziness هستم که آیا ecfmg خودش فرم رو برای تایید به دانشگاه خواهد فرستاد و ما پس از رسید اون فرم از ecfmg به دانشگاه باید بریم امضاهاشو جمع کنیم و بعد بدیم دانشگاه مهر و مومش کنه و بعد خودمون ببریم DHL کنیم یا اینکه خودمون هم می‌تونیم مستقیما فرم های پرینت شده رو ببریم دانشگاه امضا کنه بعد مهر و موم کنه بعد ببریم پست کنیم؟
7. من از آزاد تبریز فارغالتحصیل شدم. باید کجا بدم امضا کنم؟ وزارت بهداشت یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد در تهران یا دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد تبریز؟
8. ترجمه دانشنامه و ریزنمرات در یک پکیج باشه یا جدا جدا باشن؟ سایز کاغذش حتما باید 5/8 در 11 اینچ (letter size) باشه؟ اگه آره از کجا این سایز کاغذ گیر بیاریم یا بدیم از A3 ببرن؟
9. ترجمه انگلیسی چند تا میخوان و کپی معمولی چند تا می خوان؟ کلا چند تا و چجوری و کی و کجا و با کی و .........
10. عنوان مدرک رو چطور می شه Doctor of Medicine Diploma نوشت وقتی در information booklet نوشته باید ترجمه کلمه به کلمه باشه؟
11. در ترجمه دانشنامه عنوان "آقای" رو حذف کنن؟ یعنی Mr رو در ترجمه ننویسن؟
12. فکر کنم الان دارین فکر می‌کنین من OCD گرفتم!
تا شماها برسین جواب این ها رو تایپ کنین فکر کنم من First Aid step 1 رو یکبار تموم کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، ali_kuchulu ، OverLord ، یاشار و ماری ، maryam.ft ، lingni
(2011-08-02 ساعت 14:24)raminmedic نوشته:  با تشکر از post های دوستان: یاشار و ماری و علی کوچولو

2. در قسمت آدرس در هنگام ثبت نام برای step 1 که قرار شد آدرس یک آشنا در دیگر نقاط کره خاکی رو بدیم (که من آمریکا رو خواهم داد)، آیا باید اسم و فامیل اون آشنا یا خودمون رو در address line 1 بنویسیم؟ چون در آدرس های آمریکایی معمولا اسم گیرنده در سطر اول و خیابون و پلاک در سطر 2 نوشته می شه. و آیا باید شماره تلفن تماس و فاکس اون آشنا رو بنویسیم یا شماره تماس ایران خودمون رو؟
3. آیا دادن آدرس خارج بعدها مشکلی پیش نیاره؟ مثلا ecfmg یه وقت بزنه به سرش بگه برو مدرک و استشهاد بیار که تو تو اون آدرس ساکن بودی و اونوقت من دچار MDD بشم؟
4. چون من هنوز ثبت نام نکردم نمی دونم بعد از اون پرینتی که آخر ثبت نام میده باید فرم 183 پرکنم یا 186.
6. در این قسمت کلا دچار dizziness هستم که آیا ecfmg خودش فرم رو برای تایید به دانشگاه خواهد فرستاد و ما پس از رسید اون فرم از ecfmg به دانشگاه باید بریم امضاهاشو جمع کنیم و بعد بدیم دانشگاه مهر و مومش کنه و بعد خودمون ببریم DHL کنیم یا اینکه خودمون هم می‌تونیم مستقیما فرم های پرینت شده رو ببریم دانشگاه امضا کنه بعد مهر و موم کنه بعد ببریم پست کنیم؟
7. من از آزاد تبریز فارغالتحصیل شدم. باید کجا بدم امضا کنم؟ وزارت بهداشت یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد در تهران یا دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد تبریز؟
8. ترجمه دانشنامه و ریزنمرات در یک پکیج باشه یا جدا جدا باشن؟ سایز کاغذش حتما باید 5/8 در 11 اینچ (letter size) باشه؟ اگه آره از کجا این سایز کاغذ گیر بیاریم یا بدیم از A3 ببرن؟
9. ترجمه انگلیسی چند تا میخوان و کپی معمولی چند تا می خوان؟ کلا چند تا و چجوری و کی و کجا و با کی و .........
10. عنوان مدرک رو چطور می شه Doctor of Medicine Diploma نوشت وقتی در information booklet نوشته باید ترجمه کلمه به کلمه باشه؟
تا شماها برسین جواب این ها رو تایپ کنین فکر کنم من First Aid step 1 رو یکبار تموم کنم

فقط جواب اولین سوال و آخرین سوالتو من میتونم بدم:
1- خیر، نوشتن به زبان و رسم و الخط فارسی از قوانین سایت مهاجرسراست.
12- خیر، الان ندارم فکر میکنم شما OCD گرفتی! چون سوالاتت کاملا بجا و درسته و اتفاقا همین ریزه کاریهاست که آدمو دچار مشکل میکنه.

من پاسخ دوتا از مشکلترین سوالاتت رو بعد از کلی بررسی و تحقیق طاقت فرسا دادم. پاسخ اون ده تا سوال باقیمانده که خیلی راحته رو به دوست گرامی یاشار و ماری که در این زمینه تبحر و تجربه رو باهم داره واگذار میکنم. یاشار بدو بیا جواب بده Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: raminmedic ، یاشار و ماری ، OverLord ، kourosh2011
سلام.
آقا من همین الان بدو بدو رسیدم ایران. رفته بودیم مصاحبه. FBI Check خوردیم. امیدوارم تو این دو ماه باقی مونده FBI check ما بیاد.
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: raminmedic ، jasmine2953 ، REZA1390 ، OverLord ، kourosh2011 ، SH1A2R3 ، maryam.ft ، Farhad23
و اما سئوالات. بگیر جواب ها رو که اومد

علی این قسمت رو جواب داده.
من فکر می کنم (و این همون کاریه که خودم کردم) شما اسم خودتون رو خط اول می نویسین و اسم اون فامیلتون رو تو خط دوم ولی قبلش c/o می ذارین یعنی اینطوری
Yashar va Mary
c/o John Hopkins
و در باقی موارد شماره تلفن و فکس داخل ایران رو قبول می کنه. تا الان ECFMG فقط یکبار با من تماس گرفته که از طریق نامه بوده و به آدرس همون آشنامون در US فرستاده شده. شماره تلفن و آدرس خیلی چیز مهمی نیست و شما می تونین هر وقت که دلتون خواست (مثلاً وقتی که رفتین آمریکا) اونها رو از همون پورتال OASIS تغییر بدین.
این سئوال رو همون بالا جواب دادم. مشکلی پیش نمی یاد و شما می تونین به محض اینکه پاتون رسید به خاک دیار یار آدرستون رو تغییر بدین.
شما اصلاً لازم نیست که انتخاب کنین. ECFMG خودش بر اساس اطلاعاتی که وارد می کنین فرم مورد نیاز (183 یا 186) رو به صورت پر شده به شما می ده. شما اصلاً با فرم 186 یا 183 کاری ندارین فقط باید عکستون رو روش بچسبونین و ببرین تاییدش کنین. فرمی که ECFMG به شما می ده پر شده هست و بارکد داره.
من خودم اسم کوچیک بعضی از استادها رو نزدم و بعضی از استادها رو هم قاطی زدم. برای من که فعلاً مشکلی پیش نیومده مدارکم تایید شده. البته نامه نگاری ECFMG با دانشگاه هنوز ادامه داره.
نه شما سه تا فرم 187، 344 و 345 رو پر می کنین. فرم 186 رو هم بعد از ثبت نام، ECFMG بهتون می ده. اون رو هم پرینت می کنین. با باقی مدارک می برین معاونت دانشجویی دانشگاه. معاونت دانشجویی فرم 186 رو تایید می کنه، با سه تا فرم دیگه و مدارک می ذاره تو یه پاکت، مهر و موم می کنه و می ده دست شما. بعد شما اون پاکت مهر و موم شده رو ور می دارین می برین دفتر امور بین الملل و اونها براتون می فرستن. بعد اونش دیگه با شما کاری ندارن و ECFMG خودش با دانشگاه مکاتبه می کنه و اگه مشکلی پیش بیاد دانشگاه باهاتون تماس می گیره.
شما مدارک و فرم ها رو آماده می کنین. دانشنامه تون رو احتمالاً تا حالا قابل ترجمه کردین. کل دانشگاه آزاد در شهرهای مختلف یک دانشگاه محسوب می شه و دانشکده های مختلف رو در حقیقت شاخه دانشگاه آزاد می دونن. شما (منظور فارغ التحصیل های دانشگاه آزاده) برای انجام دادن پروسه ثبت نام ECFMG مدارک رو آماده می کنین، با خودتون می برین تهران، خیابان پاسداران، بوستان یا گلستانِ یادم نیست، دفتر امور فارغ التحصیلان پزشکی. همون جایی که دکتر یحیوی هست. دکتر یحیوی هم مهر تایید برای قابل ترجمه شدن دانشنامه تون رو می زنه و هم اینکه فرم 186 شما رو تایید می کنه. ولی شما مستقیماً با خودش کاری ندارین. شما می رین طبقه 5 (اگه درست یادم باشه) پهلوی خانم حمدی (یه خانم تپل مهربونه که خیلی کمک می کنه) اونجا اون خودش بقیه کارهارو براتون انجام می ده. بعد از اینکه فرم 186 شما توسط دکتر یحیوی تایید شد شما رو می فرستن پهلوی یه خانم دکتر دیگه. اونجا با هم می شینین مدارک رو چک می کنین و می ذارین تو پاکت. بعد پاکت رو مهر و موم می کنن و می دن دست شما. یه مبلغ و یه شماره حساب هم می دن (حدود 26 تومن و شماره حساب نزد بانک رفاه) که می برین پرداخت می کنین. بعد فیش اون 26 تومن با پاکت مهر و موم شده رو ور می دارین با خودتون می برین دفتر امور بین الملل و اونجا با کاراپست براتون پستش می کنن. پاکت من که بعد از 3 روز رسید دست ECFMG
پسر بی کاری ها. به چه چیز هایی گیر می دی. لازم نیست در پکیج های مختلف باشه ولی می تونین برای اینکه مرتب باشه به هر ترتیبی که دوست دارین مدارک رو دسته بندی کنین. لازم نیست کاغذ حتماً letter size باشه. اگه بی کاری و تنت می خاره می تونی بدی A3 رو برات letter size ببرن. دیگه این با خودتهTongue
همین الان بپر فرم 344 رو نگاه کن. اونجا نوشته که چی می خوان. فرم 344 چک لیست مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در ECFMG یه.
در همون information booklet نوشته که عنوان مدرک پزشکی در ایران DOCTOR OF MEDICINE DIPLOMA است. بده همین طوری ترجمه اش کنن. اونا که گیر نمی دن، شما چرا گیر می دی؟
اینو دیگه نمی دونم ولی فکر نمی کنم فرقی داشته باشه.
من فکر نمی کنم، بلکه مطمئنم OCD گرفتیCool
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
سلام بر یاشار و ماری عزیز و بقیه بر و بچه‌های مهاجرسرا
یاشار و ماری عزیز:
1. خداییش خیلی خوشحال شدم از اینکه می بینم داری به آرزوت می رسی
2. خیلی حال کردم وقتی جوابتو خوندم، برای نزدیک به 80% از سوالات بی پاسخم جواب پیدا کردم

راستی دوستای عزیز اگه یه روز خواستین یه جای با کلاس کار کنین (در حد ماساچوست) من یه جا رو سراغ دارم که مدتی‌یه اونجا کار می کنم و مریضای اونجا زحمت تشخیص گذاشتن و دستورات دارویی رو خودشون می کشن و پزشک فقط باید اگه خواست از روی تشخیص مریض، شکایت اصلی اون رو حدس بزنه، اگرم نخواست خوب فقط داروهایی رو که مریض می خواد می نویسه و زیرش یه مهر و امضا می زنه. و من اخیرا فهمیدم که چقدر آمریکایی ها از این مراکز ما دزدی اطلاعات کردن بردن تو pubmed به اسم خودشون چاپ کردن.

1. من قبلا 2 تا مهر پشت دانشنامه و هر 4 برگ ریزنمراتم خورده: الف: مهر برجسته دانشگاه آزاد اسلامی ب: ترجمه این مدارک و تایید آن توسط وزارت امور خارجه بلامانع می باشد.
2. پس یعنی شما اینطور می فرمایید که من باید کلیه مدارک لازم رو یکبار و در همان یک پاکت از همون دفتر امور بین الملل دانشگاه آزاد بفرستم؟
3. مدارک لازم سطر قبل شامل اینها خواهد بود؟

- 2 برگ فرم امضا شده 345
- 1 برگ فرم امضا شده 344
- 1 برگ فرم امضا شده 187
- 1 برگ فرم 186 که دکتر یحیوی امضا کرده
- 1 عکس 5 در 5
- ....................... اینجاش بازم گیر کردم: آیا 2 سری ترجمه انگلیسی دانشنامه و ریزنمرات که به تایید وزارت امور خارجه رسیده کافیه یا باید 1 سری ترجمه رسمی با تایید وزارت امور خارجه و 2 سری کپی معمولی از همون ترجمه ها تهیه کنم ؟

چیزی رو جا ننداختم؟

راستی برای OCD کلومیپرامین توصیه می کنین یا SSRI؟
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، ali_kuchulu ، kourosh2011 ، OverLord ، یاشار و ماری ، maryam.ft ، delir

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان