کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حداقل با چه مقدار سرمايه مي بايست مهاجرت كرد ؟؟
سلام
به نظر من این مورد خیلی به فرد بستگی داره!
فردی هست که میتونه زندگیش رو توی همین تهران با ماهی 500 تومن هم خوب بچرخونه و یکی هست که با 2میلیون تومان هم به سختی میچرخونه!!!!
این برمیگرده به نحوره مدیریت پول(جیب)شما !!!
اینکه چجوری مسائل رو اولویت بندی کنید، چگونه سرمایه تون رو به بهترین نحو خرج کنید و چگونه افسار مشکلات رو به دست بگیرید!!!
به نظر من توی مرحله اول باید توجه کنید که به کجا مهاجرت میکنید، به کدوم ایالت؟ تا چه حد حاضرید زندگی معمولی رو برای چند سال اول داشته باشید و اینکه چگونه خرج کنید!
خیلی از دوستان هستند که برای ورود مناطق گرانی مثل سنفرانسیسکو یا کلیفرنیا، در کل ایالات گران رو انتخاب میکنن و افرادی هم هستن که ایالات اقتصادی و ارزان تر رو برای شروع انتخاب میکنن، با توجه به این موضوع خیلی راحت میشه فهمید چقدر سرمایه اگه داشته باشید میتونید اونجا زندگی کنید البته این موضوع برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود
پاسخ
دوستان عزيز فكر ميكنم اگر كسي بدونه براي راه انداختن به كار آزاد در ايالتهاي آمريكا چقدر نقدينگي مورد نيازه خيلي كمك به تصميمگيري بعضي از دوستان ميكنه، مثلاً راه انداختن يه فست فود يا خريد بيزينس اون تو لوس انجلس يا....
كيس نامبر:**٥٢-مقصد:اگر ويزا رو دادن كاروليناي شمالي اگر هم ويزا رو ندادن كابل - تاريخ مصاحبه:W2 APآنكارا-٤نفر- نتيجه مصاحبه:برگ صورتي
اخذ ويزا: 3sep 2013 بعد از ١٣٩ روز انتظار ، ورود به آمريكا: 6sep 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: AmirErmia ، Danoosh ، romance33 ، taherifar ، msar ، hossein_1987 ، pishtaz611 ، aristotel
تو لاتاری که شانس نداشتیم
ای خدا کانادا و استرالیا که شرایطش سخت و چند سال هم پروسه مهاجرت طول می کشه

الان جایی هست که با خرید ملک بشه اقامت گرفت!
یا ویزای کاری؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، taherifar ، msar ، hossein_1987 ، aristotel
(2013-05-05 ساعت 22:48)elnaz_joon نوشته:  تو لاتاری که شانس نداشتیم

یا ویزای کاری؟؟

بنظر من برای مهاجرت به یجایی که بشه واقعا زندگی کرد، با خرید خونه یا ملک نمیشه اقامت گرفت.
مراقب باشین سرمایتونُ الکی از دست ندین.
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، taherifar ، fatima96 ، msar ، hossein_1987 ، pishtaz611 ، aristotel
(2013-05-05 ساعت 22:48)elnaz_joon نوشته:  تو لاتاری که شانس نداشتیم

یا ویزای کاری؟؟

خیلی از کشورهای اروپایی با ویزای کار میتونید اقامت بگیرید . اما خوب اکثر این کشورها شرایط آب و هوایی مناسبی ندارن مثل آلمان سوئد نروژ و ...
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، nora ، KIMIA2005 ، romance33 ، taherifar ، msar ، hossein_1987 ، pishtaz611 ، aristotel
سلام به همه دوستان گل مهاجرسرایی
تمام پستهای این تاپیک رو خوندم و تو ای مدت که عضو مهاجر سرا هستم(خونه دوممBig Grin )خیلی چیزا یاد گرفتم و تا جایی هم که از دستم براومده و اطلاعات درست داشتم سعی کردم به دیگر دوستان خوبم کمک کنم.دوست خوبمون در اولین پست خیلی حرف زیبایی گفتن.اینکه توقعمون چیه و خیلی ها تو همین تهران چطوری زندگی میکنن.البته که در کشور غریب و جدیدالورود سختی های خاص خودمون رو داریم و صد البته که داشتن سرمایه کافی میتونه خیلی از میزان نگرانیهامون کم کنه.ولی با شرایط فعلی اینجا و قیمت بالای دلار که باعث بی ارزش شدن داراییها و اندوخته هامون شده مسلماً سرمایه ای رو که میتونیم با خودمون ببریم خیلی اندک و ناچیز شده.Sad ولی ما باید به خودمون و تواناییهامون اعتماد داشته باشیم.من میدونم که ما میتونیم فقط خیلی خوبه که دوستانی که زودتر پاشون به اون ور آب رسیده Wink یکمی از تجربیات خوبشون رو در اختیار منتظران این ور آب بگذارن.به امید موفقیت همتونBig Grin
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
من بار اول در لاتاری نوشتم و اصلا از هیچ چیز خبر ندارم این اصتلاحات چیه
از کجا بفهمم قبول شدم یا نه و خلاصه بقیه موارد
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar ، hossein_1987 ، pishtaz611 ، aristotel
(2014-12-19 ساعت 14:41)محمد سالاروند نوشته:  من بار اول در لاتاری نوشتم و اصلا از هیچ چیز خبر ندارم این اصتلاحات چیه
از کجا بفهمم قبول شدم یا نه و خلاصه بقیه موارد

سلام دوست عزیز شما در امضای من لاتاری از اغاز تا پایان رو مطالعه بفرمایید

البته برای اکثر سوالهای شم در تایپیک های مختلف که ایجاد شده جواب هست که یاید
وقت بگذارید و مطالعه کنید.
بعد هر سوال داشتید میتونید بپرسید
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، behdadK ، msar ، amindv15 ، hossein_1987 ، pishtaz611 ، aristotel
واسه رفتن و بردن چقدر خوبه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-18 ساعت 14:00)line نوشته:  واسه رفتن و بردن چقدر خوبه؟
به نظرم زیرر 10-15 هزار دلار خیلی داغونه!
پاسخ
تشکر کنندگان: hossein_1987 ، pishtaz611 ، aristotel
این همه سوال رو کی میخواد جواب بده
پاسخ
تشکر کنندگان: hossein_1987 ، pishtaz611
با سلام به دوستان عزیز یه سوال داشتم فقط نخندید بهم .
با 50000 دلار یه خانواده 4 نفره که دو تاشون نوجوان هستند . با سطح توقعات خیلی پایین . میشه تو یکی از ایالتهای ارزون آمریکا . یه زندگی متوسط معمولی با یه ماشین معمولی داشت ؟ تا چند ماه میشه با این مبلغ تا کار پیدا کنیم و رو روال بیفتیم میشه دوام آورد . من شغلم الکترونیک هست . زبان هم در حد احوال پرسی بلدم .
پاسخ
تشکر کنندگان: m.memari ، hossein_1987 ، pishtaz611 ، aristotel
من باهمسرم با 10تا اومدم آمریکا :-)
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: hossein_1987 ، hamed shayan ، pishtaz611 ، aristotel
(2015-06-08 ساعت 14:04)omid2004 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز یه سوال داشتم فقط نخندید بهم .
با 50000 دلار یه خانواده ۴ نفره که دو تاشون نوجوان هستند . با سطح توقعات خیلی پایین . میشه تو یکی از ایالتهای ارزون آمریکا . یه زندگی متوسط معمولی با یه ماشین معمولی داشت ؟ تا چند ماه میشه با این مبلغ تا کار پیدا کنیم و رو روال بیفتیم میشه دوام آورد . من شغلم الکترونیک هست . زبان هم در حد احوال پرسی بلدم .
سلام دوست عزیز بستگی به اینکه کار کی پیدا کنین توقع کارایی که ایران میکردی و نداشته باشین و اینکه توی آمریکا هر چیزی رو با هر قیمتی میشه خرید فقط باید زرنگ و حواس جمع باشین در ضمن تا میتونی زبان بخونین با هم توی خونه همش انگلیسی صحبت کنین هرچقدر هم زبان بلد باشین کمه!
پاسخ
تشکر کنندگان: m.memari ، hossein_1987 ، pishtaz611 ، aristotel
(2015-06-08 ساعت 14:04)omid2004 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز یه سوال داشتم فقط نخندید بهم .
با 50000 دلار یه خانواده ۴ نفره که دو تاشون نوجوان هستند . با سطح توقعات خیلی پایین . میشه تو یکی از ایالتهای ارزون آمریکا . یه زندگی متوسط معمولی با یه ماشین معمولی داشت ؟ تا چند ماه میشه با این مبلغ تا کار پیدا کنیم و رو روال بیفتیم میشه دوام آورد . من شغلم الکترونیک هست . زبان هم در حد احوال پرسی بلدم .

دوست عزیز سلام
اگه از برندگان لاتاری باشید ، با $50,000 ک خیلی‌ راحت و بدونه‌ استرس میتونید مهاجرت کنید ، نکته مهم انتخاب محل زندگی‌ هستش
اگه از شهر‌های کوچیک شروع کنید خیلی‌ بهتره
ما سه نفر ه با $27000 سال ۲۰۱۰ امدیم بد از سه ماه کار پیدا کردم ، اوایل ماهی‌ ۲۰۰-۳۰۰ دلار از جیب می‌خوردیم بعد رفته رفته بهتر شو و میتونستیم پسانداز هم بکنیم (زبان هم اصلا بلد نبودم) از هیچی‌ نترس خیلی‌ زود کارت درست می‌شه

سوالی داشتی در خدمتم
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: omid2004 ، barfi1 ، rbrb-2015 ، matin86 ، aram_hpanahi ، hossein_1987 ، sahar2016 ، pishtaz611 ، aristotel

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان