کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حداقل با چه مقدار سرمايه مي بايست مهاجرت كرد ؟؟
با سلام
من نمي دونم با حداقل چه ميزان سرمايه اوليه مي شود اقدام به مهاجرت كرد .دوستاني كه اطلاعات مفيدي در خصوص حداقل سرمايه براي مهاجرت دارند ميزان هزينه ها و هزينه زندگي به چه ميزان مي باشد ؟؟
با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، siralex ، pariya2 ، farshadsh ، lonelyman ، _USA_ ، 3pideh ، amir0_0amir ، alirz ، mhsenpc ، pey.com ، msar ، r.bazargan ، nedamolaie ، pishtaz611 ، aristotel
هتل توريست 4 شب شبي 35 دلار
هتل تاچ (TAK) دو شب شبي 40 لير
هتل بهار دو شب شبي 35 لير
پاسخ
برای 2 نفر
سفارت 1550 دلار
دکتر 450 دلار
بلیط واقامت 900
داراترجمه 15000
پست 120000 دومرحله
عکس و متفرقه 30000
جمعا 3200000 تومان
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
برای 1 نفر
سفارت 775$
دکتر 230$
بلیط و اقامت 600000 تومان
دارالترجمه 118000 تومان
پست نامه اول 75000 تومانDHL
پست نامه دوم با TNT 40000 تومان
عکس 12000 تومان
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
پاسخ
توجه : ممکن هست تعدادی از هزینه ها از قلم افتاده باشند !
هزینه عکس دو سری (۱۲) = ۱۰ هزار تومان
هزینه ی بانک برای گرفتن تمکن مالی = ۱۰ هزار تومان
هزینه ی پست سری اول مدارک = ۲۳ هزار تومان
هزینه ی واکسیناسیون = ۲۵ هزار تومان
هزینه ی ترجمه ۲ سری از مدارک و یک سری از سند و وکالت نامه = ۱۳۰ هزار تومان !
هزینه ی تور ۳ شب + ۴ روز با ترنسفر + صبحانه و نهار + هتل ۴ ستاره = ۶۵۰ هزار تومان
خروجی فرودگاه = ۲۵ هزار تومان
هزینه ی موبایل در دوبی = ۱۰۰ درهم
هزینه ی تاکسی درون دبی = ۳۰ درهم
هزینه ی کرایه ماشین برای رفت و برگشت به ابوظبی = ۲۰۰ درهم
هزینه ی پلی کلینیک = ۵۵۰ درهم
هزینه ی سفارت = ۲۸۷۰ درهم
هزینه خرید اقلام ضروری مثل آب برای زنده ماندن در دبی ! = ۳۰ درهم

+
کرایه رفت و آمد ،کپی ، مرخصی ها ی پی در پی! = ۱۰۰ هزار تومان

جمعا = ۲۰۱۲۵۰۰ تومان

اینا البته خالص هست باید هزینه ی سوغاتی رو هم اضافه کنید که چند برابر میشه Big Grin
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
ما آنکارا رفتیم.با پرواز ایران ایر و هتل بویوک ارشان که اصلا خوب نبود.این هزینه ها برای دو نفر هست:
هزینه عکس دو سری = 24 هزار تومان
هزینه پست سری اول مدارک = 47 هزار تومان
هزینه پست سری دوم مدارک = 70 هزار تومان
هزینه تعویض پاسپورت(یک پاسپورت)= 65 هزار تومان با عکس
هزینه واکسیناسیون = حدود 10 هزار تومان
هزینه ترجمه مدارک=170 هزار تومان
هزینه تور (هتل با صبحانه)= 1,108,000 تومان
خروجی فرودگاه = 100 هزار تومان
هزینه نهار و شام=روزی حدودا 20-25 لیر
هزینه مدیکال= 870 دلار
هزینه ی سفارت = 1640 دلار
هزینه های جانبی مثل تفریحات و خوراکی و لباس و سوغات=900 هزار تومان

شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
تشکر کنندگان: vahidansari ، mml ، Yashar1989 ، pariya2 ، farshadsh ، _USA_ ، 3pideh ، maryamoo ، pey.com ، msar ، مرد تنها ، hossein_1987 ، aristotel
هر چه قدر در توان دارید باید به کار گیرید!

مدیریت سرمایه حرف اول را میزند به طوری که وقتی مهاجرت کردید به جای این که به دنبال شغل و رفع نیاز های اولیه ی مهاجرت باشید ، کلاب های شبانه پاتوق شما نشود و پول خود را صرف تفریح و سرگرمی نکنید.

در کل هزینه ی حداقل برای هر فرد در حدود 15 هزار دلار کافیست ! (با احتساب مدیریت سرمایه)
پاسخ
یعنی برای 3 نفر یکسال 50000$
اینکه خیلیهههههههههه
اخه ما خونه رو نمی فروشیممممممم

خیلی هم پول نقد داشته باشیم 40 میلیون
البته برای یک هفته می تونیم تا 150 م هم تو حساب بریزیم و پرینت بگیریممممممم
اماااااا وای پس بی خیالللل فکر یه جای ارزونتر باشمممممممم

فکر نکنم تا پاکستن با این پول که داریم بتونیم بریمممممممم دیییییییی
پاسخ
تشکر کنندگان: pariya2 ، Ebrahim2009 ، farshadsh ، _USA_ ، 3pideh ، mhsenpc ، msar ، r.bazargan ، milspider ، hossein_1987 ، aristotel
سلام
اتفاقن من این تاپیک را برای همین بالا اوردم تا دوستان متوجه باشند چه هزینه هایی پیش رو دارند . حالا چه انها که لاتاری قبول شدند جه انها که می خواهند در لاتاری ثبت نام کنند باید با این مسائل اشنا باشند .
در این چند وقت سوالات بیشماری از من در مورد شرکت در لاتاری و هزینه های مهاجرت به سایر کشورها پرسیده میشد . واقعیت این است که خیلی از افراد از نظر مالی یا اصلا توان رفتن ندارند یا اینکه باید برای رفتن پلهای پشت سر خویش را خراب کنند و بروند . مثلا خانه ایی که تمام زندگی انهاست را بفروشند و بروند . حال باتوجه به اوضاع نا به سامان کاری در امریکا و متاسفانه از ان بدتر نداشتن تخصص مناسب و عدم مهارت بالا در زبان انگلیسی در بسیاری از مهاجران این به معنی تباه شدن کل سرمایه ان فرد است.
در مورد لزوم دانستن زبان انگلیسی در سطح بالا و تخصص های مناسب تاپیک های مناسب دیگری هست که در انجا می توانیم به بحث بپردازیم
این تاپیک فقط در مورد سرمایه اولیه برای مهاجرت است .
برای رفتن به ترکیه برای مصاحبه و گرفتن ویزا و هزینه های پزشکی و سفارت حداقل باید هزینه ای معادل 1000 دلار را برای هر فرد در نظر گرفت .
این هزینه را با در نظر گرفتن رفتن با اتوبوس و گرفتن هتل 2 یا 3 ستاره و.... از صحبت هایی که با جند نفر داشتم به دست اوردم .
برای رفتن به امریکا و هر کشور دیگر هم برای یکنفر حداقل 15000 دلار برای خانواده دونفره حداقل 25000 دلار احتیاج است .
در صورتی که دوستانی که الان در امریکا از تجربیات خودشون به ما کمک کنند خیلی راهگشا خواهد بود . البته بسیاری از برندگان لاتاری 2102 در امضای خود هزینه های اولیه(نه سرمایه اولیه) خویش را اورده اند . که انهم می توانید با خواندن تاپیک " اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ..." اطلاعات بسیار مناسبی را از این نظر به دست اورید .
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
هزینه تا جایی که میدونم به ایالتی که انتخاب میکنید بستگی داره
از طرفی درامد بیشتر هزینه بیشتر هم در پی داره منظورم اینه که درامد بهتر و امکان شغلی بیشتر تو ایالت های گرونتره
ارسال فرمها may2012/ شماره کیس کمتر از 5000/ مصاحبه W1 MARCHایروان/ویزای یکضرب/ افراد کیس 01/ ایالت انتخابی اتلانتا
پاسخ
تشکر کنندگان: reza6966 ، ASALI ، pariya2 ، farshadsh ، 3pideh ، FMANIS ، msar ، hossein_1987 ، aristotel
هزینه‌ها اینجا به خیلی‌ چیزها بستگی داره، من تجربه خودمو در یکساله گذشته میگم البته تو شهر آتلانتا از ایالت جرجیا که تقریبا جزو ایالتهای ارزون حساب می‌شه"برای دو نفر" و هزینه ماهانه ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار

۱: مهمترین مساله انتخاب ایالت و شهریه که برای اقامتتون انتخاب کردید( مسکن) که سهم هزینش از کل هزینه‌ها ماهیانه ۴۰%

۲: رتبه دوم میرسه به هزینه خورد و خوراک ۲۵%

۳: رتبه بعدی هزینه‌های ماهیانه قبض هاست مثل آب،گاز، برق، بیمه‌، تلفن و اینترنت ۲۰%

۴: رتبه بعدی مربوط می‌شه به هزینه سوخت البته سوخت ماشین یا ماشینها برای ۲ نفر ۱۰%

۵: هزینه غیر مترقبه و پوشاک ۵%

حالا دیگه بستگی به خود شما داره که چطوری مدیریت کنید همه هزینهارو

البته به همه اینها باید برای تازه واردین هزینه خرید وسایل خانه و ماشین هم اضافه کرد

شاید با این قیمت دلار جمع هزینه‌ها به نظر خیلی‌ میاد ولی‌ خبر خوب اینه که شما لازم نیست به ۱۲ ماه فکر کنید اگه پشت کار داشته باشید و اراده تو همون ماههای اول میتونید یه کار ساده پیدا کنید و اون می‌تونه قسمت زیادی از هزینهاتونو پوشش میده

مهمترین مساله انتخاب شهر درسته، برای زندگی‌ بهترین انتخاب شهریه که شما یه آشنا داشته باشید که حداقل از نظر فکری و کارهای اولیه بتونه ساپورتتون کنه اگه همچین کسی‌ ندارید یکم کارتون سخت تر می‌شه

شما باید بین ایالتهای محبوب ایرانیها( نیو یورک، کالیفرنیا ) با هزینه مسکن بالا و ایالتهای ارزون با هزینه مسکن به مراتب کمتر یکیو رو انتخاب کنید.

از طرف دیگه با انتخاب ایالتهای ارزون تر شما یکسری چیزها هم از دست میدی که مهمترین قسمتش اون شور و جنبشی هست که تو شهرای کوچیک نیست و فرصتهای شغلی‌ البته برای شغلهای با تخصص خاص ،

با آرزوی موفقیت
پاسخ
(2012-11-01 ساعت 02:38)farmad نوشته:  سلام به همه siralex خوب نوشته و بقیه بچه ها باحال مهاجر سرا .یه مطلبی هم هست که نظر شخصی من وشاید هم درست نباشه مدیر جان اول از همه از کارهایی که میکنی ممنونم بعد میخوام این خواهش رو هم بکنم اگه مشکلی رو بیان میکنی راه حل ها رو هم بگو مثلا من میدونم (طبق گفته های شما و بقیه دوستان)که مهاجرت هزینه داره ولی حاضرم که با حد اقل پول راهی بشم هر کار مناسب و درست از شیشه پاک کردن مثلا برج ها گرفته تا چه میدونم به قول دوستمون چمن زنی و رنگ کردن انجام بدم تا بتونم یک زندگی حداقلی راه بندازم ویواش یواش مهارت هام رو تکمیل کنم فکر کنم بشه اول با سرمایه کم راهی شد و با انجام کارهای معمولی 2 یا 3 سال زندگی کرد بعد هم در کنار این مدت تخصص کاری مورد نظر رو آپدیت کرد ؟ به نظر شما نمیشه با درآمد روزی 8 ساعت کار معمولی (در حد یک مهاجر مناسب نه خفت بار) هزینه های 2 نفره رو تامین کرد بعد هم 4 یا 5 ساعت هم برای تکمیل حرفه گذروند دو سه ساعتی هم تفریح وگردش بدون خرج انجام بدیم تا وقتی که کار تخصصی خودمون رو پیدا کنیم و توی تخصص مهارت پیدا کنیم ؟ ما که روزی 11 ساعت مثلا داریم اینجا کار میکنیم خوب 8-9 ساعت کار اونجا چرخ زندگی رو نمیچرخونه ؟ دوستانی که اونجا هستند( us ) نظرشون رو بگن و ما رو در حل مجهولات کمک کنند؟ متشکرم عزیزان؟ منتظرم دوستان ؟

من هم ازشما ممنومنم ،
احازه بديد من يكم مسائل را ريزتر كنم چون ميدونم براي شما كه هنوز نيومديد اينجا همه چيز تار هستش،
كار ابتدايي كه پيدا ميشه دستمزدش بين ٧.٢٥ تا ٩ هست، كه معمولا در ابتدا به كسي ٤٠ ساعت در هفته نخواهند داد چون در اين صورت فول تايم محسوب ميشه و كارفرما مجبور خواهد بود كه بعد چند ماه مزاياي فول تايم كه شامل بيمه و ... ميشه را در اخيار پرسنل بزاره پس شما در بهترين شرايط بايد در ابتدا براي ٣٠ تا ٣٥ ساعت برنامه ريزي كنيد ولي مورد بعدي اينه كه معمولا ساعاتي كه به تازه واردين خواهند داد خيلي نامنظمه براي مثال يك روز صبح روز بعد شب و احتمالا آخر هفته ها.
ولي اين جلوي يادگيري تخصص را براي شما نخواهد گرفت چون سيستم تحصيلي هم با اين شرايط وفق داده شده يعني شما كلاسهاتون هم ميتونيد به همين صورت انتخاب كنيد.
نتيجه اينه كه براي گذشتن از دوره به نظر من سازندگي ٢ سال اول
اولا بايد هر دو عضو خانواده براي كار كردن خودشونو آماده كنند
دوما از خريدن اسباب و لوازم غير ضروري جدا پرهيز كنند.
سوما براي دقيقه به دقيقه زندگيشون برنامه ريزي كنند تا بتونن بهترين بهره وري را داشته باشند .
پاسخ
(2012-11-01 ساعت 02:38)farmad نوشته:  سلام به همه siralex خوب نوشته و بقیه بچه ها باحال مهاجر سرا .یه مطلبی هم هست که نظر شخصی من وشاید هم درست نباشه مدیر جان اول از همه از کارهایی که میکنی ممنونم بعد میخوام این خواهش رو هم بکنم اگه مشکلی رو بیان میکنی راه حل ها رو هم بگو مثلا من میدونم (طبق گفته های شما و بقیه دوستان)که مهاجرت هزینه داره ولی حاضرم که با حد اقل پول راهی بشم هر کار مناسب و درست از شیشه پاک کردن مثلا برج ها گرفته تا چه میدونم به قول دوستمون چمن زنی و رنگ کردن انجام بدم تا بتونم یک زندگی حداقلی راه بندازم ویواش یواش مهارت هام رو تکمیل کنم فکر کنم بشه اول با سرمایه کم راهی شد و با انجام کارهای معمولی 2 یا 3 سال زندگی کرد بعد هم در کنار این مدت تخصص کاری مورد نظر رو آپدیت کرد ؟ به نظر شما نمیشه با درآمد روزی 8 ساعت کار معمولی (در حد یک مهاجر مناسب نه خفت بار) هزینه های 2 نفره رو تامین کرد بعد هم 4 یا 5 ساعت هم برای تکمیل حرفه گذروند دو سه ساعتی هم تفریح وگردش بدون خرج انجام بدیم تا وقتی که کار تخصصی خودمون رو پیدا کنیم و توی تخصص مهارت پیدا کنیم ؟ ما که روزی 11 ساعت مثلا داریم اینجا کار میکنیم خوب 8-9 ساعت کار اونجا چرخ زندگی رو نمیچرخونه ؟ دوستانی که اونجا هستند( us ) نظرشون رو بگن و ما رو در حل مجهولات کمک کنند؟ متشکرم عزیزان؟ منتظرم دوستان ؟
نه قربان. واقعیت اینه که 1 نفر با روزی 10 ساعت کار هزینه 2 نفر رو نمیتونه تامین کنه مگر نفر دوم هم کار داشته باشه.
البته منظورم مدل کارهای با حداقل دستمزد (6-7 دلاری) هست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، ParsTrader ، siralex ، ASALI ، Rainy ، farmad ، nora ، pariya2 ، farshadsh ، lonelyman ، _USA_ ، sce ، pari pariaaa ، barfi1 ، msar ، r.bazargan ، hossein_1987 ، pishtaz611
سلام
به نظر من این مورد خیلی به فرد بستگی داره!
فردی هست که میتونه زندگیش رو توی همین تهران با ماهی 500 تومن هم خوب بچرخونه و یکی هست که با 2میلیون تومان هم به سختی میچرخونه!!!!
این برمیگرده به نحوره مدیریت پول(جیب)شما !!!
اینکه چجوری مسائل رو اولویت بندی کنید، چگونه سرمایه تون رو به بهترین نحو خرج کنید و چگونه افسار مشکلات رو به دست بگیرید!!!
به نظر من توی مرحله اول باید توجه کنید که به کجا مهاجرت میکنید، به کدوم ایالت؟ تا چه حد حاضرید زندگی معمولی رو برای چند سال اول داشته باشید و اینکه چگونه خرج کنید!
خیلی از دوستان هستند که برای ورود مناطق گرانی مثل سنفرانسیسکو یا کلیفرنیا، در کل ایالات گران رو انتخاب میکنن و افرادی هم هستن که ایالات اقتصادی و ارزان تر رو برای شروع انتخاب میکنن، با توجه به این موضوع خیلی راحت میشه فهمید چقدر سرمایه اگه داشته باشید میتونید اونجا زندگی کنید البته این موضوع برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود Smile
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
Question 
سلام
چنتا سوال داشتم:

1: بهترین کار برای کسی که بخواد خودش و خانومش برای تفریح به خارج از کشور برن و محدودیتی هم از نظر پذیرش گذرنامه نداشته باشند(مثه گذرنامه آمریکا که امتیازات بالایی داره) چیست؟ آیا راه حل اقامت؟

2: آیا گذرنامه ایران واقعا بده؟(از نظر امتیاز نسبت به کانادا یا آمریکا)

3: بهترین کشور از نظر اقامت گرفتن برای یک ایرانی کجاست؟

4: آیا درست که میشه اقامت بیش از یک کشور رو در آن واحد داشت؟ مثلا ایران و آمریکا

5: از چه راههایی میشه گرین کارت آمریکا رو گفت از نظر سریع الوصل بودن؟

6: آیا میشه من شخص خودم حالا به هر روشی گرین کارت آمریکا رو بگیرم و بعد واسه مادر و پدرم و همسرم هم بگیریم؟

[/undefined][/undefined]
پاسخ
تشکر کنندگان: _USA_ ، maryamoo ، msar ، hossein_1987 ، aristotel

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان