کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کالج-پیشگفتار
می خواهم سلسله نوشته هایی در باره تحصیل در کالج بنویسم که امیدوارم سودمند باشد.

کسانی که با ویزای تحصیلی و یا با هر ویزای دیگری و با هدف اصلی تحصیل به آمریکا می آیند از قبل، همه پیش بینی ها را انجام داده اند و یا در تاپیکهای مختلف همین سایت یا سایتهای دیگر مطالب خود را خواهند یافت. اما توصیه سخت من به سایر مهاجرین این است که مهمترین اولویت خود را در نخستین روزها و ماههای ورود، به کالج اختصاص دهند.

در هر سنی که هستید و هر مدرک (و حتی مدرک زیر دیپلم) و هر میزان سرمایه ای که دارید رفتن به کالج را اولویت بدهید. زیرا:

1- کالج مکانی بسیار مناسب تر از اجتماع، محل کار، جمع دوستان، رسانه ها و سایر منابع برای بهبود زبان انگلیسی است. شما در کالج مجبور هستید که به استاد گوش بدهید و او را خوب بفهمید؛ با دوستان مباحثه داشته و احیانا لکچر(سخنرانی، ارائه) داشته باشید.

در این صورت شما موقعیت بسیار مناسبی برای تکمیل زبان و یادگیری اصولی آن خواهید داشت.

2- همین که دانشجو هستید یک امتیاز برای کارفرما محسوب می شود و در صورت پاس کردن دروس به تدریج موقعیت های شغلی بهتری خواهید یافت.

3- می توانید با تحصیل در کالج در رشته تخصصی خود، مهارت و تخصص خود را با اینجا هماهنگ کرده و سریعتر کار تخصصی خود را پیدا کنید.

4- در صورتی که قصد سرمایه گذاری و راه اندازی بیزینس شخصی خود را دارید نیز با تحصیل در کالج و تسلط بر مهارتهای زبانی و قوانین، بهتر و مطمئن تر می توانید این کار را انجام دهید. و حتی می توانید بیزینس بخوانید و به سرعت فرمولها و قوانین کار در آمریکا را یاد بگیرید.
حتی اگر قصد راه اندازی یک کار خیلی کوچک مثلا خیاطی یا ساندویجی یا آرایشگاه را دارید نیز آشنایی با بعضی از اصول و قوانین بسیار سودمند خواهد بود.

ورود به کالج و همچنین تحصیل در آن بسیار ساده و کم هزینه و شاید هم بدون هزینه است و حتی ممکن است درآمد زا باشد.

به تدریج نحوه آماده سازی و نمونه تستها و نحوه ثبت نام و ورود و روش گرفتن کمک هزینه تحصیلی و سایر موارد را خواهم نوشت.

پاسخ
رفتن به کالج در رشته های مختلف چطوره یعنی من الان پرستار هستم هم آیا میتونم کالج برم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، ali234 ، msar
(2011-01-14 ساعت 10:24)anab نوشته:  رفتن به کالج در رشته های مختلف چطوره یعنی من الان پرستار هستم هم آیا میتونم کالج برم ؟

در صورتی که شما با گرین کارت وارد آمریکا شوید ورود به کالج راه خوبی هست و شرایط خاصی ندارد. حداقل یکسال اول را می توانید کلاسهای زبان و دروس عمومی بگیرید و بعدا وارد دانشگاه شوید.

اگر شما با گرین کارت وارد امریکا شوید تا جایی که من اطلاع دارم بیشتر دانشگاهها شرایط مقیم بودن در آن ایالت به مدت یکسال را دارند تا شامل کمک هزینه شده و هزینه واحدها ارزان حساب شود اما کالجهای بعضی از ایالتها این شرط را ندارند و از اولین ترم می توانید وارد کالج شده و کمک هزینه بگیرید. در این صورت یکسال شما هدر نرفته است.

پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، maaref ، ali234 ، خانه ، Lemony ، زری وحدتی ، mehdi2014 ، msar ، maryam.azad
سلام بر کاوشگر نت عزیز Smileو سپاس بیکران از ایجاد این تاپیک

از یکی از اساتید دانشگاهم که دکترای زبان در انگلیس خوانده اند و از تجربه ایشان شنیدم :"که کالج ها در غرب از راحت ترین کم هزینه ترین و بهترین طرق پیوستن به زندگی و کار است.چرا که در کنار آن یک سری مزایا مثل فاند و اسیستنت به افراد داده می شودتا مراحلی به جلو پیش رانده شوند."

من سوالاتی داشتم که به تفکیک با مطلب فوق بیان می دارم:

1-همان طور که فرمودید کالج ها بهترین مکان برای تماس با سایرین و کسب تجربه و اصول زیستی است.آیا امکانات سکونتی نیز در این اماکن برای فرد یا یک زوج پیش بینی شده است ؟(منظور: خوابگاههای متاهلی نظیر دانشگاههای سوئد در شهر "فنتافت"حال با هر هزینه ای)و اگر بله چگونه اختصاص می یابد؟

2-اگر کسی بخواهد سوای کار وتحصیل ایرانش چیزی بیاموزد آیا ممانعتی نیست؟

3-میزان شهریه ها بر چه اساس است؟(به دانشگاه آزاد می رسدTongue)

4-کمک هزینه ها به چه میزان پوشش لازم را خواهد داشت؟

5-نوع جذب و نحوه پذیرش و شهریه ها و ... مطمئنا" ایالت به ایالت تفاوت هایی دارند.مبنای ثابت میان آنها را در کجا جستجو کنیم؟

6-تعیین سطح دقیقا" چیست؟زبان یا دانسته های علمی و فنی شخص؟

7- کسی که باسطح زبان انگلیسی متوسط و ازطریق لاتاری وارد می شود کالج ها مبنای ورود به مرحله بعد را چه می دانند؟(طی دوره زمانی مشخص یا میزان پیشرفت فرد + دانسته های پیشین)

8-آیا بحث تحقیقات و پژوهش در کالج ها مطرح است و چگونه؟

سپاس گذارم
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
(2011-01-18 ساعت 21:13)maxsupermax نوشته:  سلام بر کاوشگر نت عزیز Smileو سپاس بیکران از ایجاد این تاپیک

از یکی از اساتید دانشگاهم که دکترای زبان در انگلیس خوانده اند و از تجربه ایشان شنیدم :"که کالج ها در غرب از راحت ترین کم هزینه ترین و بهترین طرق پیوستن به زندگی و کار است.چرا که در کنار آن یک سری مزایا مثل فاند و اسیستنت به افراد داده می شودتا مراحلی به جلو پیش رانده شوند."

من سوالاتی داشتم که به تفکیک با مطلب فوق بیان می دارم:

سپاس گذارم

1-همان طور که فرمودید کالج ها بهترین مکان برای تماس با سایرین و کسب تجربه و اصول زیستی است.آیا امکانات سکونتی نیز در این اماکن برای فرد یا یک زوج پیش بینی شده است ؟(منظور: خوابگاههای متاهلی نظیر دانشگاههای سوئد در شهر "فنتافت"حال با هر هزینه ای)و اگر بله چگونه اختصاص می یابد؟

پ: اجازه بدهید پرسشهای متفرقه را بعد از جمع بندی در یک تاپیک جداگانه به نام کالج-متفرقه پاسخ دهم. همچنین من نیاز دارم تا در این زمینه اطلاعات بدست بیاورم.

2-اگر کسی بخواهد سوای کار وتحصیل ایرانش چیزی بیاموزد آیا ممانعتی نیست؟

پرسش کمی کلی است ولی اگر درست متوجه شده باشم پاسخ مثبت است و مانعی نیست. شما می توانید بدون توجه به تحصیلات، مدرک و سابقه کاری خود در سیتی کالج ها رشته و یا دروس مورد علاقه یا مورد نیاز خود را انتخاب و تحصیل نمایید و همچنین می توانید با توجه به هدف گزاری خود؛ با تحصیل در رشته /درسهای مورد هدف؛ خود را برای ورود به دانشگاه آماده کنید و حتی می توانید خود را برای گذرانیدن امتحانات GRE و تافل آماده نمایید. یا می توانید حتی یک ترم تحصیل کرده و خود را برای ورود به بازار کار مورد نظر آماده تر نمایید.

3-میزان شهریه ها بر چه اساس است؟(به دانشگاه آزاد می رسدTongue)

میزان شهریه ها در ارزانترین کالج حدود دو تا سه برابر دانشگاه آزاد با رشته مشابه می باشد. در این مورد در تاپیک ==کالج-شهریه و کمک هزینه== بیشتر خواهم نوشت.

4-کمک هزینه ها به چه میزان پوشش لازم را خواهد داشت؟

کمک هزینه ها در کالج های ارزان هزینه واحدها و بخشی از هزینه های روزمره زندگی و اقامت را نیز پوشش می دهند و در کالج های گرانتر می توانید از کمک هزینه های بیشتری استفاده کنید. در این مورد در تاپیک ==کالج-شهریه و کمک هزینه== بیشتر خواهم نوشت.

5-نوع جذب و نحوه پذیرش و شهریه ها و ... مطمئنا" ایالت به ایالت تفاوت هایی دارند.مبنای ثابت میان آنها را در کجا جستجو کنیم؟

من درباره ایالت ایلینویی اطلاعات دارم و در باره این ایالت خواهم نوشت و امیدوارم دوستان دیگر هم اطلاعات خود را از ایالتهای دیگر به اشتراک بگذارند. اما بعضی موضوعات فدرال است و برای کل ایالتها یکسان می باشد. مانند کمک هزینه فدرال. در این مورد در تاپیک ==کالج-شهریه و کمک هزینه== بیشتر خواهم نوشت.

6-تعیین سطح دقیقا" چیست؟زبان یا دانسته های علمی و فنی شخص؟

تعیین سطح بحث گسترده ایست اما روال آن و گذرانیدن آن ساده است. در این مورد در تاپیک ==کالج-آزمونهای تعیین سطح== بیشتر خواهم نوشت.

7- کسی که باسطح زبان انگلیسی متوسط و ازطریق لاتاری وارد می شود کالج ها مبنای ورود به مرحله بعد را چه می دانند؟(طی دوره زمانی مشخص یا میزان پیشرفت فرد + دانسته های پیشین)

با سطح زبان متوسط به شما واحدهای پیش زبان را می دهند و شاید حتی لازم باشد کلاسهای رایگان که سطح آن از واحدهای پیش هم پایینتر است را بگذرانید. و شاید حدود یکسال تحصیلی را به خاطر سطح زبان عقب بیافتید. بسیار مهم است که سطح زبان خود را به حد پیشرفته برسانید یا حداقل بالای متوسط برسانید. اما اگر این امکان را ندارید نگران نباشید اگر پس از ورود به کالج تلاش بیشتری داشته باشید ممکن است زبان را دو-پله-یکی پاس کنید.

تعیین سطح بحث گسترده ایست اما روال آن و گذرانیدن آن ساده است. در این مورد در تاپیک ==کالج-آزمونهای تعیین سطح== بیشتر خواهم نوشت.

8-آیا بحث تحقیقات و پژوهش در کالج ها مطرح است و چگونه؟

این موضوع خارج از بحث هدف من است و پاسخ به این سوال کمی پیچیده ولی پاسخ ساده آن بلی می باشد در همه سطوح از ابتدایی گرفته تا تحصیلات تکمیلی و حتی در همه این سطوح در ایران نیز تحقیقات و پژوهش اهمیت دارد. توجه کنید که در این نوع کالجها، هم دروس مهارتی و کاربردی ==مثل دوره های فنی و حرفه ای ایران== برگزار می شود و هم دوره های دو ساله آکادمیک که بعد از دو سال به دانشگاه برای مقاطع بالاتر ترانسفر می شود و شما با کمترین هزینه و به ساده ترین روش دو سال آکادمیک تحصیل نموده اید. (در صورت انتخاب واحدهای آکادمیک).
============================================
همچنین ببینید ==کالج-کلیات==
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...3#pid93513
پاسخ
سلام دوستان
تفاوت کالج با دانشگاه چیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام من. 19 ساله دیپلم تجربی دارم تا چند وقت دیگه به امید خدا گرین کارتم دستم میاد. من دیپلم تجربی دارم نیخوام پزشکی بخونم و از کالج شروع کنم نمیدونم باید اول چیکار کنم. مدرک زبان لازمه؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید باید چیکار کنم؟
کیس نامبر :2013as....8700
محل مصاحبه:ایروان
مصاحبه: 20 june ویزا : یکضرب Big Grin
مقصد : هیستون
پاسخ
سلام.کسی که گرین کارت داره چه جوری باید برای خوندن داروسازی اقدام کنه؟ باید از کالج شروع کنه؟ مستقیم میشه وارد این رشته شد؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان