کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مساله ازدواج قبل از مصاحبه تابستان 88
سلام دوستان. من در مورد مساله ازدواج قبل از مصاحبه سوال دارم. من هم اكنون مجرد هستم و مداركم را بر همين مبنا به KCC فرستادم. با توجه به كيس نامبر بالايى كه دارم(2009AS26XXX) احتمالا در تابستان سال آينده وقت مصاحبه خواهم داشت. اگر در اين فاصله ازدواج كنم به نظر شما در پروسه گرفتن GREEN CARD مشكلى پيش خواهد آمد؟ آيا بايد فرم ها را دوباره پر كرده و به KCC بفرستم؟ ايا شانس گرفتن GC كم ميشود؟ اگر ازدواج را به پس از گرفتن GC موكول كنم به نظر شما عاقلانست؟ در اين صورت احتمال ويزا گرفتن همسر آينده ام كم ميشود؟ ممنون خواهم شد اگر از دوستان با تجربه در اين مورد توضيحات لازم را مرقوم بفرمايند. با تشكر
تشکر کنندگان:
eshagh نوشته: 1- اگر در اين فاصله ازدواج كنم به نظر شما در پروسه گرفتن GREEN CARD مشكلى پيش خواهد آمد؟
2- آيا بايد فرم ها را دوباره پر كرده و به KCC بفرستم؟
3- ايا شانس گرفتن GC كم ميشود؟
4- اگر ازدواج را به پس از گرفتن GC موكول كنم به نظر شما عاقلانست؟
5- در اين صورت احتمال ويزا گرفتن همسر آينده ام كم ميشود؟

1- خیر
2- خیر. تغییراتی را که در پرونده شما بوجود آمده برای KCC ایمیل می کنید آنها اگر لازم دانستند از شما خواهند خواست که دوباره فرم ها را پر کنید. در مورد ازدواج فکر نکنم که به پر کردن مجدد فرم ها نیازی باشد.
3- خیر
4- همیشه به تاخیر انداختن ازدواج عاقلانه است. Cool
5- خیر اما پروسه بسیار طولانی تری را باید طی کنید.

اما یه توصیه بسیار جدی و خارج از عرف! در مدت کوتاهی که دارید (یک سال) به ازدواج فکر نکنید. برای شما موقعیت های ازدواج زیادی در آمریکا بوجود خواهد آمد. در آنجا می توانید با کسی ازدواج کنید که با شرایط جدید شما (هرچه که باشد) آشنا تر است. نه کسی که تصویر موهومی از زندگی جدید شما دارد. این توصیه من هم برای آقایان هست هم برای خانم ها.

دیگران هم نظری دارند؟ (مخصوصاً خانم ها)
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
صمد جان، ممنونم از جواب كاملى كه به سوالاتم داديد. البته در مورد توضيحاتى كه داديد بايد خدمتتان عرض كنم كه تا كسى در شرايط شخص ديگرى نباشد نميتواند دقيقا در اين مورد توضيح دهد. من الان نزديك به 2 سال هست كه در خارج از كشور مشغول به تحصيل در مقطع PHD هستم و در اين مدت هرگز در ضمينه يافتن شريك مطمين موفق نبوده ام چون در اينجا حق انتخاب كمى خواهيد داشت و پيوند بين انسانها آنقدر ها هم در اينجا پايدار نيست. البته بايد اين را هم اضافه كنم كه من در اروپا هستم و شرايط آمريكا را نميدانم ولى ميدانم كه شرايط آنجا به مراتب بهتر از اروپا ميباشد. اگر من 2 سال به عقب برگردم حتما ازدواج ميكردم يا با شريك قابل اطمينانى به اينجا مى آمدم. من در 2 سال پيش فقط به اين فكر بودم كه از ايران بروم و اصلا در فاز ازدواج نبودم. باز اين هم بستگى به خود شخص دارد چه بسا كسانى كه اتفاقا از اين شرايط راضى هستند و به فكر تشكيل خانواده نيستند. در مورد اينكه در آمريكا با شخصى كه شرايط شما را بداند، به نظر من بستگى به اين دارد كه شما شانس آشنايى با شخص مورد نظرتان را در محل كار و يا تحصيل داشته باشيد و شايد شما همچين شانسى نصيبتان نشود. ولى در ايران شانس بيشترى خواهيد داشت كه با شخصى با هدف مشترك آشنا شويد.
تشکر کنندگان:
آقا اسحاق
ما هم دقیقا این شرایطو گذروندیم . من برنده اصلی بودم و بعد از ارسال اولین مدارک ازدواج کردم .. فکر کنم بد نباشه اینو بخونین
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...80#pid2080
مریم
شماره کیس: 11xxx
دریافت نامه اول: May/2007
دریافت نامه دوم: May/2008
مصاحبه: 24th June 2008
كليرنس:September 7th, 2008

تشکر کنندگان: Masoud
خانم مريم مرسى از لينك بسيار مفيدتان. ايشالا كه ويزاتونم به زودى دريافت كنيد Smile. ميتونم سوال كنم كه شما چند وقت بعد از دريافت نامه اول (كيس شما فكر كنم مى يا ژوين بوده) ازدواج كرديد؟ چون شنيدم هر چه به وقت مصاحبه كه نزديك ميشويد سفارت مربوطه نسبت به ازدواج حساس تر عمل ميكند. اسحاق
تشکر کنندگان:
سلام
من نامه اول رو 18 اردیبهشت دریافت کردم . اون موقع علی ایران نبود و من هم فکر کردم که باید مدارک رو هر چه زودتر بفرستم برای همین فرم رو تنهایی پر کردم . یعنی برای اول خرداد فرم رو پست کردم تا علی اومد و ما اواسط تیر ماه ازدواج کردیم .
قبلش به KCC ایمیل زدیم و جریان رو گفتیم . بعد ازدواج سریعا مدارک رو پست کردیم .
البته اونا اون موقع گفتن که کافیه که من یک بار دیگه فرم رو بفرستم و این بار مشخصات همسرم رو توش بنویسم
اما نمی دونیم چرا دوباره روز مصاحبه علی مجبور شد یه فرم رو به تنهایی و کامل پر کنه .
مریم
شماره کیس: 11xxx
دریافت نامه اول: May/2007
دریافت نامه دوم: May/2008
مصاحبه: 24th June 2008
كليرنس:September 7th, 2008

تشکر کنندگان: r.bazargan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان