کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کالج-شهریه و کمک هزینه
سلام
از دوستان عزیزی که در حال حاضر بعد از مهاجرت مشغول به تحصیل شدن یه سوال دارم. همسر من اصرار زیادی به ادامه تحصیل داره و با توجه به اینکه ما 2 فرزند دبستانی داریم، من نگران هزینه ها هستم و میترسم که به مشکل بخوریم. البته همسرم میگه که کار نیمه وقت در حین تحصیل میگیره و کمک هزینه هایی از ایران میتونیم داشته باشیم ولی با این اوضاع فعلی ارز مبلغ چشمگیری نمیشه. واقعا مستاصل شدم. نمیدونم چیکار کنیم که پشیمون نشیم و مثل بعضی ها بعد از مهاجرت دست از پا درازتر مجبور به ترک تحصیل و برگشت به ایران بشیم. از دوستانی که تو این زمینه تجربیاتی دارن خواهش میکنم راهنمایی کنن. ممنون
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: moon_rose ، msar
یه مورد دقیقا مشابه شما سراغ دارم که به خاطر مشکلاتش و هزینه هاش تحصیل نکردن و الان خیلی پشیمونن. حالا بعد از گذشت چند سال، ایشون تبدیل به یک خانم خانه دار بدون تخصص خاص و کاملا به دور از اجتماع شده. اصلا خوب نیست. به نظرم شما شرایط رو بسنجین و اگر امکانش هست تحصیل کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: montazer59 ، majorsoly ، mahbube ، Parniyan ، msar ، behzadb57 ، dv2017
سلام دوستان یک سوال فنی
اگر یکی با لاتری بره لوس آنجلس و بعد از گرفتن گرین کارت و (اس اس ان) بخواد مستقیم برای دوره لیسانس کمک هزینه بگیره از fafsa.ed.gov / آیا اجاره خونه رو هم میدن یا فقط تحصل؟ میشه یکی اطلاعات به من بده / منظورم اینه که آیا فقط با کمک هزینه این وبسایت میتونه بدون کار کردن درس بخونه و اجاره بده؟؟؟ و سوال دیگه هم آیا با 4 سال درس خوندن در دوره لیسانس این 4 سال هم بابت 5 سال دوره انتظار برای اقامت محسوب میشه یا نه؟؟؟ یا باید حتما مالیات بدیم تو این 5 سال تا بتونیم برای شهروندی اقدام کنیم / ممنون میشم یکی با تجربه راهنماییم کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، msar ، behzadb57
(2013-05-06 ساعت 09:22)mehD نوشته:  یه مورد دقیقا مشابه شما سراغ دارم که به خاطر مشکلاتش و هزینه هاش تحصیل نکردن و الان خیلی پشیمونن. حالا بعد از گذشت چند سال، ایشون تبدیل به یک خانم خانه دار بدون تخصص خاص و کاملا به دور از اجتماع شده. اصلا خوب نیست. به نظرم شما شرایط رو بسنجین و اگر امکانش هست تحصیل کنین.

ا
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوستان سلام
به کمک فوری نیاز دارم
من دارای مدرک لیسانس از ایران می باشم و در یک کالج زبان انگلیسی ESL کردیت دار ثبت نام کرده ام و بنا به راهنمایی مشاور کالج جهت رایگان شدن کلاس مدرک دیپلم ارایه نمودم و یک ترم از کلاس را گذرانده ام .
۱- اگر زمانی تصمیم به ادامه تحصیل بگیرم و مدرک لیسانس ایران را ارایه کنم آیا دچار مشکل و دروغگویی خواهم شد؟
۲- اگر اینچنین است آیا بهتر است که کلاس را در این مرحله متوقف کنم و حقیقت را بگویم؟
كيس نامبر 91XX , مصاحبه 1 July ايروان , كلير بعد از 39 روز Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، msar
سلام دوستان. من یه کم گیج شدم راستش! من مستر از ایران دارم و میخوام یه مستر دیگه بخونم کالیفرنیا که شهریه اش ترمی 7000$ هست.!! اینجوری که من تا اینجا مطالعه کردم وام ففسا و... همه چی هم بهم تعلق بگیره بازم هزینه شهریه ام نمیشه چه برسه کمک هزینه زندگی! درست می گم؟ Sad
بهتره بی خیالش بشم با این اوضاع؟ هیچ راهی نیست هزینه های این پروگرم رو برا من کاور کنه؟ Sad منو بگو رفتم تافل دادم به چه سختی...کسی از دوستان نظری داره؟
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستای خوبم

میشه راهنمایی کنین اگر کسی که در اروپا زندگی میکنه بخواد در امریکا کالج ثبت نام کنه چطور باید اقدام کنه و سایتی برای چک کردن کالج هست و همچنین برای گرفتن ویزا

ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، rezazaman ، msar
بچه ها درسته که اگه در کالج ثبت نام کنیم ماهانه حقوق میگیریم اگه واجد شرایط باشیم؟
Case Number : 47₩₩
Abudhabi
7 مارچ
2 نفر
آپدیت ها : 29 ، 30 ، 31 آگوست
کلیر در بهترین روز خدا 31 آگوست و دریافت ایمیل در همان روز

بلند است و دشوار راهی که از سیاهی دوزخ به روشنایی آسمان می رسد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-05 ساعت 16:52)milaveh نوشته:  بچه ها درسته که اگه در کالج ثبت نام کنیم ماهانه حقوق میگیریم اگه واجد شرایط باشیم؟

ثبت نام کنید خیر اما ثبت نام کنید و قبول بشید و توی دانشگاه یا کالج کار کنید بله ... اینجا ثبت نام کنید یاید پول بدید نه اینکه بهتون پول بدن. و البته این رو هم یادت باشه که برای اینکه بتونی کار کنی یه سری شرایط خاصی داره و هر کسی نمیتونه اونجا کار کنه.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: milaveh ، behzadb57
(2013-03-21 ساعت 20:12)gitialyari نوشته:  ﺳﻼ‌ﻡ ﻣﻦ. 19 ﺳﺎﻟﻪ ﺩﯾﭙﻠﻢ ﺗﺠﺮﺑﯽ ﺩﺍﺭﻡ ﺗﺎ ﭼﻨﺪ ﻭﻗﺖ ﺩﯾﮕﻪ ﺑﻪ ﺍﻣﯿﺪ ﺧﺪﺍ ﮔﺮﯾﻦ ﮐﺎﺭﺗﻢ ﺩﺳﺘﻢ ﻣﯿﺎﺩ. ﻣﻦ ﺩﯾﭙﻠﻢ ﺗﺠﺮﺑﯽ ﺩﺍﺭﻡ ﻧﯿﺨﻮﺍﻡ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺑﺨﻮﻧﻢ ﻭ ﺍﺯ ﮐﺎﻟﺞ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻨﻢ ﻧﻤﯿﺪﻭﻧﻢ ﺑﺎﯾﺪ ﺍﻭﻝ ﭼﯿﮑﺎﺭ ﮐﻨﻢ. ﻣﺪﺭﮎ ﺯﺑﺎﻥ ﻻ‌ﺯﻣﻪ؟ ﺧﻮﺍﻫﺶ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯿﻢ ﮐﻨﯿﺪ ﺑﺎﯾﺪ ﭼﯿﮑﺎﺭ ﮐﻨﻢ؟

شما حتما باید امتحان تافل و GRE بدید. در ضمن وقتی گرین کارت دارید و آمریکا هستید از یک دانشگاه قسمت پذیرش وقت مشاوره میگیرید و اونها بطور دقیق همه قوانین و راهها را بهتون میگن، جوابها ی مهاجرسرا نمیمونه کمک خوب و دقیق باشه . موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، nora
سلام دوستان اگر کسی بخواد زبانشو تقویت کنه در حد عالی هم یعنی بالاترین سطح که در انگلیسی میتوان بهش رسید باید به کالج زبان برود یعنی منظورم کالج هایی که زبان را از ابتا حرفه ای یاد میدهند با مدرک، یا اینکه esl هم میتوان به ان درجه رسید در ضمن در صورتی که بتوان به این مهم دست یافت ان مکان و کجاست و چقدر طول میکشد و شامل این کممک هزینه ها و ففسا میشود
پاسخ
تشکر کنندگان:
لصفا جواب بدهید چون زبان برای رشته ای که در اینده مخوام بخونم بیش از حد مهمه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوالت یکم مشکل داره منظورت چیه ا بالاترین سطح زبان؟ میخوای ادبیات انگلیسی بخونی؟ یا میخوای راحت بتونی انگلیسی حرف بزنی؟ کلاس esl اسمش باهاش هست English as a second language . قبلا خیلی در این مورد حرف زدم به نظر من این کلاس به درد هیچکس نمیخوره مگر اینکه در حد صفر صفر زبان میدونی اگر اونقدری میدونی که بتونی راحت بری خرید و یا اگر بخوای فرمی رو پر کنی مشکلی نداری پس برو کلاس های عادی که برای خود امریکایی ها هست رو بردار شما وقتی بری کالج و با مشاورت بشینین کلاس هات رو انتخاب کنی بهت میگه که باید یه کلاس انگلیسی برداری که اونا کارشون اینه که هر خارجی که میاد رو بزارن توی کلاس esl اما به نظر من شما زیر بار نرو و بهش بگو میخوای کلاس معمولی رو برداری.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، storagemeter ، dv2017
سلام. من هم مدرک لیسانس مامایی دارم و البته همه مدارک تحصیلی ام همراهمه. شما نهایتا برای درس خواندن در کالج چه کردید؛ آیا مدرک لیسانس را ارایه دادید؟ آیا گرنت به شما تعلق گرفت؟
ممنون میشم اگر در این زمینه من  را راهنمایی کنید.

(2011-11-21 ساعت 07:22)Maryam_Am نوشته:  سلام

من لیسانس مامایی از ایران دارم ،که میگن اینجا قبولش ندران، و با مشاور هم صحبت نکردم، چون شنیدم که اگه به مشاور بگم لیسانس دارم و واحدهام قبول نکنن ،ممکنه بعدا اگه بخوام رشتهٔ دیگه ائً را شروع کنم بهم grant تعلق نگیره؟ و از طرفی مدرک پیش دانشگاهیم هم دست دانشگاهه و بهم نمیدنش ،حالا اگه بخوام یه رشته دیگه رو شروع کنم بهش نیاز دارم یا دیپلمم  کافیه؟ اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-23 ساعت 11:22)kavoshgarnet نوشته:  شهریه
شهریه کالج ها بسیار متفاوت می باشد ولی برای نمونه لینک شهریه سیتی کالج های شیکاگو  را در زیر قرار می دهم تا برآورد نسبی از هزینه ها داشته باشید.
http://www.ccc.edu/student/Tuition.asp
در صورت انتخاب صحیح محل اقامت یا کالج صحیح مربوط به محل اقامت شهریه بسیار مناسب می باشد و به راحتی می توانید آن را با کمک هزینه تحصیلی پرداخت نموده و مبلغی نیز پس انداز کنید.

طبق محاسبه سرانگشتی من برای 20 واحد به طور متوسط 2000 دلار هزینه دربرخواهد داشت.

کمک هزینه FINANCIAL AID :

اولین قدم برای دریافت کمک هزینه بعد از دریافت گرین کارت، دریافت SSN می باشد. حتی قبل از ورود به کالج یا دانشگاه نیز می توانید برای کمک هزینه  ثبت نام کنید و مبلغ تعلق گرفته به خود را مصوب کنید.
در این بخش ما به کمک هزینه فدرال و برای دوره های زیر لیسانس می پردازیم. و در صورت یافتن فرصتی دیگر به سایر کمک هزینه های ایالتی و داخلی نیز خواهیم پرداخت.

کمک هزینه فدرال در سایت زیر ثبت نام می شود و فرصت ثبت نام سال تحصیلی جاری تا 30 ژوئن 2011 می باشد و ثبت نام برای کمک هزینه سال تحصیلی 2011-2012 از اول ژانویه سال جاری شروع شده و تا 30 ژوئن 2012 ادامه خواهد داشت.
سایت ثبت نام کمک هزینه تحصیلی:
http://www.fafsa.ed.gov/index.htm

برای ثبت نام، علاوه بر SSN شماره گرین کارت را هم باید داشته باشید و با توجه به اینکه شماره SSN و شماره گرین کارت شما از طریق شبکه دولتی مربوطه کنترل و با مشخصات وارد شده شما مطابقت داده می شود؛ شما نمی توانید به صورت آزمایشی از این سایت استفاده کنید و اگر شماره تامین اجتماعی با نام شما و تاریخ تولد شما مغایر باشد فرم ثبت نام باز نمی شود و اگر شماره کارت اقامتی شما نیز درست نباشد فرم ثبت نام با موفقیت پایان نمی پذیرد.

در صورت انجام صحیح مراحل و پر کردن همه فرمها و امضا الکترونیکی درخواست شما پس از دو تا یک هفته بررسی و پاسخ آن برای شما ایمیل می شود و میزان کمک هزینه مصوب شما در آن درج می گردد.
فرمها شامل فرم مشخصات شخصی، فرم وضعیت اقامتی، فرم وضعیت مالی و تحصیلی شما می باشد.

در صورت هرگونه اشتباه ممکن است دریافت کمک هزینه ماهها به تاخیر بیافتد.

برای دوره زیر لیسانس به طور معمول برای سال تحصیلی 2010-2011 مبلغ 5550 دلار تصویب شده است و در ایمیل ارسالی نیز ممکن است قید گردد که برای چه نوع GRANTها و یا کمک هزینه های ایالتی واجد شرایط هستید.

بحث کمک هزینه های داخلی و ایالتی را در فرصتی دیگر خواهم نوشت.

برای تصویب کمک هزینه فدرال نیازی به داشتن دیپلم رسمی آمریکا و یا ایران ندارید و در صورت نداشتن آنها در کالج از شما یک تست بسیار ساده ATB خواهند گرفت و در صورت پاس کردن موفقیت آمیز آن کمک هزینه تعلق می گیرد.
برای کسانی که زیر دیپلم هستند یا مدرک همراه نیاورده اند یک تست تعیین سطح CREDIT PLACMENT TEST خواهند گرفت که نتیجه آن مشخص می کند که چه واحدهایی می توانید بگیرید. برای دارندگان گرین کارت اکثر واحدهای پیش دانشگاهی و حتی واحدهای مهارتی شامل کمک هزینه می شود.
در مورد تستها در تاپیک ==آزمونهای تعیین سطح== بحث خواهیم نمود و نمونه سوالات تستها را هم در آنجا قرار می دهم.
علاوه بر دریافت کمک هزینه فدرال می توانید به تدریج و در ترمهای بالاتر از سایر کمک هزینه های تحصیلی و وامهای طولانی مدت نیز استفاده نمایید. کمک هزینه ها و وامها لزوما برای پرداخت هزینه کتابها و شهریه نیست و می تواند صرف هر نوع مخارجی شود به شرط آنکه شهریه را پرداخته و وضعیت تحصیلی بد نباشد.
اخیرا یک نفر با دریافت ده هزار دلار وام از دانشگاه آن را در معاملات مالی سرمایه گذاری کرده و با سود آن، به یک میلیون دلار رسانیده است.

در صورتی که کمک هزینه مصوب برای شما بیش از شهریه و هزینه کتابها باشد مانده آن را در پایان ترم با چک به آدرس شما ارسال می کنند و یا به حساب شما واریز می نمایند و حتی ممکن است امکان دریافت نقدی آن را هم از کالج یا دانشگاه داشته باشید.
لازم به یادآوری است که کمک هزینه فدرال برای دو ترم در یک سال تحصیلی تعلق می گیرد که در هر ترم نیمی از آن به شما تعلق خواهد گرفت.

-------------------------------------------------------------------------------
سلام من دانشجوی ترم اخر MBA هستم تعدادی سئوال دارم چطور میتونم با شما ارتباط برقرار کنیم؟ایمیلی از شما پیدا نکردم متاسفانه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان