کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کالج-شهریه و کمک هزینه
برای درخواست وام هر نوع حساب بانکی غیر کردیت هم قابل قبول است.
(2011-09-10 ساعت 01:26)someil نوشته:  
(2011-09-09 ساعت 11:32)someil نوشته:  برای ادامه تحصیل بالاتراز لیسانس هم کمک هزینه فسفا تعلق میگیره؟
دوستان کسی جوابی نداره؟

کمکهای فسفا فقط تا لیسانس است ولی وام برای بالاتر از لیسانس دو برابر و یا بیشتر از پایین لیسانس است و برای بالاتر از لیسانس می شه از اسکالر شیپها هم استفاده کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، maaref ، behzadb57 ، ali234 ، msar ، ELNAZ21
(2011-10-20 ساعت 11:47)afshin_m7 نوشته:  سلام دوستان مهاجرسرای

می‌خواستم شرایطم بگم که باید چه کارایی انجام بدم

من نزدیکیه San Francisco هستم و فوق دیپلم دارم و همه مدارک هم ترجمه کردم، میخواهم واسه ژانویه اپلی‌ کنم واسه کالج اول می‌خواهم برم زبان و درس عمومی‌ بر دارم بعدشم برم دانشگاه

آیا این روش درست هست؟ و کلیه مدارک ایران رو به کالج نشان بدم؟

خیلی‌ گیج شدم می‌شه راهنمایی‌ کنید
ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سپا

سلام دوست عزیز.حرفی از فوق دیپلم اصلا نیار.مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی روفقط اراءه بده.و با خیال راحت امتحان اکیوپلیسر(امتحان ورودی کالج) روبده
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، ابی22 ، sohi ، afshin_m7 ، msar ، ELNAZ21
(2011-10-22 ساعت 07:54)sib 24 نوشته:  

من نزدیکیه San Francisco هستم و فوق دیپلم دارم و همه مدارک هم ترجمه کردم، میخواهم واسه ژانویه اپلی‌ کنم واسه کالج اول می‌خواهم برم زبان و درس عمومی‌ بر دارم بعدشم برم دانشگاه

با سپا

سلام دوست عزیز.حرفی از فوق دیپلم اصلا نیار.مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی روفقط اراءه بده.و با خیال راحت امتحان اکیوپلیسر(امتحان ورودی کالج) روبده

درود و ممنون که جواب دادین

راستش من برایه یه کالج اپلی‌ کردم به نامه solano community college که منو قبول کردن و حالا باید واسه امتحان کارهارو انجام بدم.

البته شاید یه کالج دیگری به نام napa valley college کنم برم گویا واسه ترنسفر دانشگاه بهتر هستش. میشناسین این کالج را؟

من گرین کرت دارم و بهترین راه این است که اول برم کالج و بعدا واسه دانشگاه اپلی‌ کنم، اینجوری خوبه؟ درسته؟

من می‌خواهم هم کلاس زبان هم درس‌های عمومی وردارم؟ چی‌ پیشنهاد می‌کنید؟

بنظرتان چه کاری کنم بهتره؟

واقعا فوق دیپلم را بهشون نگم؟ چرا؟

یعنی‌ ۲ سال فوق دیپلم ارزش نداره!!؟؟

ممنون از اینکه پاسخ من را می‌دهید دوستان.

با سپا
پاسخ
تشکر کنندگان: sohi ، sib 24 ، maaref ، ali234 ، msar
(2011-10-23 ساعت 00:35)afshin_m7 نوشته:  

با سپا

راستش من برایه یه کالج اپلی‌ کردم به نامه solano community college که منو قبول کردن و حالا باید واسه امتحان کارهارو انجام بدم.

البته شاید یه کالج دیگری به نام napa valley college کنم برم گویا واسه ترنسفر دانشگاه بهتر هستش. میشناسین این کالج را؟

من گرین کرت دارم و بهترین راه این است که اول برم کالج و بعدا واسه دانشگاه اپلی‌ کنم، اینجوری خوبه؟ درسته؟

با سپا

به نظر من فوق دیپلم را به دانشگاه ارائه بدید و اگر قصد تحصیل در همان رشته را دارید شاید بعضی از درسها را نیاز به گرفتن دوباره نداشته باشید. مگه چه مشکلی داره که فوق دیپلم ارائه بشه؟

برای گرفتن واحد هم برای ترم اول بهترین راه همان کلاس زبان و درسهای عمومی است و برای ترمهای بعد هم بهتره که با دانشگاه مقصد صحبت کنی ببینی که برای رشته مورد نظر چه واحدهایی را باید در کالج بگذرانی. هر چه واحد بیشتری در کالج بگیری از نظر هزینه ارزان تر از دانشگاه و مدت دریافت کمک هزینه بیشتر خواهد بود. و مخصوصا اگر هنوز این استیت نشده ای بهترین گزینه همان کالج است.
ولی برای انتخاب کالج با دانشگاه مورد نظر یا خود کالجها صحبت کنی بهتر است.

پاسخ
تشکر کنندگان: afshin_m7 ، maaref ، ali234 ، pr.kia ، msar ، ELNAZ21
(2011-10-23 ساعت 00:35)afshin_m7 نوشته:  

با سپا

با سپا

اگه قصداستفاده از فایننشال اید رو دارید حرفی از فوق دیپلم نزنید.من لیسانس دارم ولی بادیپلم شروع کردم.بهترین انتخاب روکردید.شمااینستیت هم شدید کالج رو ادامه بده چون به مراتب ارزانتر از دانشگاست. بعد اتمام کالج واحدهارو به هردانشگاه که خواستید اپلای کنید و 68 واحد کالج رو قبول میکنند
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، afshin_m7 ، maaref ، maryam_kh ، free_free ، ali234 ، pr.kia ، Lemony ، msar
با این حساب اگر قصد ادامه تحصیل در فوق لیسانس و یا دکترا داشته باشیم، نباید در فافسا ثبت نام کنیم، به عبارتی با ثبت نام در سایت ففسا برای این مقاطع چیزی تعلق نمی گیرد. این تعبیر من درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، pr.kia ، majorsoly ، msar
(2011-10-23 ساعت 10:07)parviz نوشته:  با این حساب اگر قصد ادامه تحصیل در فوق لیسانس و یا دکترا داشته باشیم، نباید در فافسا ثبت نام کنیم، به عبارتی با ثبت نام در سایت ففسا برای این مقاطع چیزی تعلق نمی گیرد. این تعبیر من درسته؟

دقیقا درسته.برای مقاطع بالا اسکالرشیپ(بورسیه تحصیلی ) تعلق میگیرد
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: afshin_m7 ، maaref ، behzadb57 ، pr.kia ، msar
(2011-10-23 ساعت 10:07)parviz نوشته:  با این حساب اگر قصد ادامه تحصیل در فوق لیسانس و یا دکترا داشته باشیم، نباید در فافسا ثبت نام کنیم، به عبارتی با ثبت نام در سایت ففسا برای این مقاطع چیزی تعلق نمی گیرد. این تعبیر من درسته؟

درسته برای مقاطع بالاتر از لیسانس از ففسا نمی شه کمک هزینه گرفت ولی برای پایینتر از لیسانس "آندرگراجویت" فایننشال اید تعلق میگیره که فوق دیپلم هم مشکلی نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، msar
سلام ، ببخشید یک سوال ، یعنی من که برای این ترم ای اس ال میخوام ثبت نام کنم، و به کالج اعلام کردم که از ایران مدرکه فوق لیسانس دارم بهم فایننشیال نمیدن؟ آخه این مدرکم که اینجا کاربرد نداره و قبولش ندارن
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، msar
(2011-10-25 ساعت 11:50)mina_s نوشته:  سلام ، ببخشید یک سوال ، یعنی من که برای این ترم ای اس ال میخوام ثبت نام کنم، و به کالج اعلام کردم که از ایران مدرکه فوق لیسانس دارم بهم فایننشیال نمیدن؟ آخه این مدرکم که اینجا کاربرد نداره و قبولش ندارن

دوست عزیز کلاس ESL بهش فایننشال اید تعلق نمیگیره.چون جزء واحدهای اصلی کردیت دار کالج نیست
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، mina_s ، maaref ، Lemony ، msar
(2011-10-25 ساعت 15:22)sib 24 نوشته:  
(2011-10-25 ساعت 11:50)mina_s نوشته:  سلام ، ببخشید یک سوال ، یعنی من که برای این ترم ای اس ال میخوام ثبت نام کنم، و به کالج اعلام کردم که از ایران مدرکه فوق لیسانس دارم بهم فایننشیال نمیدن؟ آخه این مدرکم که اینجا کاربرد نداره و قبولش ندارن

دوست عزیز کلاس ESL بهش فایننشال اید تعلق نمیگیره.چون جزء واحدهای اصلی کردیت دار کالج نیست

کلاسهای ESL در بعضی کالج ها دو نوع است. یک سری رایگان و یک سری پولی که سطح بالاتری دارد. در سیتی کالج های شیکاگو رایگان ها با شماره های 100 تا 800 که فاینشال تعلق نمی گیره و کردیت دارها ESL98 و 99 و 100 هستش که فاینشال اید تعلق می گیره حتی اگر در یک ترم فقط یکی از این سه سطح را گرفته باشید ولی برای ترنسفر به درد نمی خوره و برای معدل کل هیچ تاثیری نداره.

اگر فوق لیسانس را اعلام کرده اید می توانید از آنها بخواهید که فرم شما را اصلاح کنند و دلیل هم این را بیاورید که مدرک شما از ایران است و احتمالا در اینجا قابل قبول نیست و اگر در اینکار هم موفق نشدید ترجمه مدرک خود را ارزیابی کنید و پس از آن می توانید در صورت عدم تایید مدرکتان از کمک مالی استفاده کنید. البته کالج ها متفاوت هستند و بهترین راه اینست که از خود کالج بپرسید که چطور می توانید فاینشال بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mina_s ، maxsupermax ، maaref ، humsun ، pr.kia ، msar
بسیار ممنون از راهنمائی تون، ما بعد از امتحان وقته مشاوره داشتیم، گفت میتونید استفاده کنید و تمامه ۱۲ واحدتون کردیت هست و سایت فافسا رو بهمون معرفی کرد ، فقط اون موقع ازم نپرسید مدرکت در ایران چی بوده ، حالا هر چی شد خبر میدم
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، maaref ، humsun ، kavoshgarnet ، ali234 ، pr.kia ، msar
دوستان یه سوال من هنرستانی بودم و پیش دانشگاهی نداشتم سوال اینکه اگر بخوام از دیپلم برم اونجا درس بخونم مدرک دیپلم 11 ساله من چی میشه....

توضیح : من الان یک فوق دیپلم در رشته هنرستانی و یک لیسانس در یک گرایش دیگه همون رشته دارم

سوال دوم: دوستانی که لیسانس داشتن و رفتن دوباره از اول شروع کردن بغیر از علاقه به خواندن یک رشته دیگه چه چیزهایی رو مد نظر گرفتن؟

سوال سوم: در صورتی که از اول دوباره بخوایم لیسانس بخونیم این کمک هزینه ها و ففسا و ... به اندازه ای هست که زندگی رو تامین کنه و بشه راحت درس خوند؟

سوال چهارم: گرفتن بورسیه برای تحصیلات بالاتر از لیسانس چقدر سخته و شرایط عمومی اون چیه(شرایط کلی دانشگاه ها)

لطفا به تفصیل پاسخ بدین ممنونWink
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin_m7 ، maaref ، mina_s ، msar
سلام به دوستان

می‌خواستم بدونم که به عنوان مثل می‌شه ترم spring 2012 را و ترم تابستان هم همینطور یه کالج رفت، ترم بدیش که می‌شه fall 2012 یه کالج دیگر رفت؟ راستش شاید من بعدا به خوام شهر دیگری برم واسه همین گفتم این کار شدنی هست یا نه؟
قبول میکنند؟ و unit ها که دارم را ترانسفر می‌کنن؟

ممنون...
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، ali234 ، msar
(2011-10-27 ساعت 07:04)afshin_m7 نوشته:  سلام به دوستان

می‌خواستم بدونم که به عنوان مثل می‌شه ترم spring 2012 را و ترم تابستان هم همینطور یه کالج رفت، ترم بدیش که می‌شه fall 2012 یه کالج دیگر رفت؟ راستش شاید من بعدا به خوام شهر دیگری برم واسه همین گفتم این کار شدنی هست یا نه؟
قبول میکنند؟ و unit ها که دارم را ترانسفر می‌کنن؟

ممنون...

سلام.بله .ترنسفر میکنند.شما این سوالها رو از مشاور کالج بپرسید.قانون هر کالج و ایالت متفاوت هست.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، behzadb57 ، free_free ، afshin_m7 ، maaref ، ali234 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان