کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کالج-شهریه و کمک هزینه
(2011-10-26 ساعت 12:34)free_free نوشته:  دوستان یه سوال من هنرستانی بودم و پیش دانشگاهی نداشتم سوال اینکه اگر بخوام از دیپلم برم اونجا درس بخونم مدرک دیپلم 11 ساله من چی میشه....

توضیح : من الان یک فوق دیپلم در رشته هنرستانی و یک لیسانس در یک گرایش دیگه همون رشته دارم

سوال دوم: دوستانی که لیسانس داشتن و رفتن دوباره از اول شروع کردن بغیر از علاقه به خواندن یک رشته دیگه چه چیزهایی رو مد نظر گرفتن؟

سوال سوم: در صورتی که از اول دوباره بخوایم لیسانس بخونیم این کمک هزینه ها و ففسا و ... به اندازه ای هست که زندگی رو تامین کنه و بشه راحت درس خوند؟

سوال چهارم: گرفتن بورسیه برای تحصیلات بالاتر از لیسانس چقدر سخته و شرایط عمومی اون چیه(شرایط کلی دانشگاه ها)

لطفا به تفصیل پاسخ بدین ممنونWink

پاسخ سوال اول: به نظر من بهتره با مدرک فوق دیپلم ثبت نام کنید. البته یکی از عضوهای محترم در پستهای بالا تاکید داشتند که فوق دیپلم را رو نکنید که احتمالا ایشان دلیل خوبی برای این موضوع دارند ولی به نظر من با توجه به اینکه کمک هزینه ففسا تا زیر لیسانس تعلق می گیره گمان کنم مشکلی از این بابت پیش نمی آد. و البته با توجه به شبهه به وجود آمده بهتره که از کالج بپرسید و نتیجه را برای سایر دوستان هم منتشر کنید.

پاسخ سوال دوم: به نظر من همه دوستانی که تازه وارد هستند تا مقطع فوق لیسانس بیشتر برای تطبیق و آشنایی با جامعه آمریکا در کالج واحدهای عمومی می گیرند. این واحدها شامل زبان، سوشیال ساینس یا هیومنتایس و بیزینس است. و بعضی هم تعدادی واحدهای مورد علاقه مثل واحدهای مربوط به هنر می گیرند و بعضی هم چند واحد تخصصی می گیرند که فورا وارد بازار کار شوند. (من به جای همه پاسخ دادم)

پاسخ سوال سوم: وام با بهره و بدون بهره برای سال اول نه هزار و پانصد و سال دوم به بعد ده هزار دلار در سال است و برای لیسانس به بالا از بیست هزار دلار شروع می شه. کمک هزینه فدرال سالی پنج هزار و پانصد و پنجاه دلار است که فقط تا سطح لیسانس تعلق می گیره.

شرایط گرفتن وام و کمک هزینه بسیار ساده است ولی بالاخره دارای شرط و شروط هستش. شرط اصلی نیاز مالی است و کسی که درآمد زیادی داشته باشه بهش تعلق نمی گیره. در ضمن درآمد زن و شوهر با هم را در نظر می گیرند که اگر کفاف زندگی بالای خط فقر را بده کمک هزینه تعلق نمی گیره.

بیشتر دانشجویان سطح زیر لیسانس با این مبلغ می سازند. البته بعضی شهرها هزینه ها خیلی بالاست که این مبلغ ممکنه کافی نباشه و در بعضی شهرها این مبلغ زیادی هم هست.

پاسخ سوال چهارم کاملا نسبی است و به تاپیکهای تخصصی در همین سایت مراجعه کنید و یا از سایت:
applyabroad.org
استفاده کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، ابی22 ، maaref ، OverLord ، Mehdiest ، free_free ، behzadb57 ، pr.kia ، HRSH ، majorsoly
قابل توجه دوستانی که قصد استفاده از ففسا رو دارن.مدرک ایرانیشون باید evaluation بشه و مورد تایید امریکا قرار بگیره و $135 از شما میگیرن و بستگی به کالجتون داره که کدام سازمان رو مورد قبول داشته باشند.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، OverLord

به نظر من فوق دیپلم را به دانشگاه ارائه بدید و اگر قصد تحصیل در همان رشته را دارید شاید بعضی از درسها را نیاز به گرفتن دوباره نداشته باشید. مگه چه مشکلی داره که فوق دیپلم ارائه بشه؟

فوق دپلم ممکن هست بهمنزله یک مدرک تحصیلی نگاه کنند و معادل دستیاری اینجا بسنجند و ففسا تعلق نگیره شایدم درصدی رو قبول کنه.بهترین کار اینه که با مشاور کالجتون صحبت کنید
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، kavoshgarnet ، OverLord ، Lemony
(2011-10-23 ساعت 10:16)sib 24 نوشته:  
(2011-10-23 ساعت 10:07)parviz نوشته:  با این حساب اگر قصد ادامه تحصیل در فوق لیسانس و یا دکترا داشته باشیم، نباید در فافسا ثبت نام کنیم، به عبارتی با ثبت نام در سایت ففسا برای این مقاطع چیزی تعلق نمی گیرد. این تعبیر من درسته؟

دقیقا درسته.برای مقاطع بالا اسکالرشیپ(بورسیه تحصیلی ) تعلق میگیرد

(2011-10-25 ساعت 00:48)kavoshgarnet نوشته:  
(2011-10-23 ساعت 10:07)parviz نوشته:  با این حساب اگر قصد ادامه تحصیل در فوق لیسانس و یا دکترا داشته باشیم، نباید در فافسا ثبت نام کنیم، به عبارتی با ثبت نام در سایت ففسا برای این مقاطع چیزی تعلق نمی گیرد. این تعبیر من درسته؟

درسته برای مقاطع بالاتر از لیسانس از ففسا نمی شه کمک هزینه گرفت ولی برای پایینتر از لیسانس "آندرگراجویت" فایننشال اید تعلق میگیره که فوق دیپلم هم مشکلی نداره.
سلام دوستان
متاسفانه پاسختون اشتباهه . ففسا به همه مقاطع تعلق میگیره .تنها فرقش اینه که برای مقاطع بالاتر از لیسانس grant تعلق نمیگیره. به صورت کلی 3 نوع کمک هزینه از طرف ففسا داریم: 1-grant(پول مفتی!) و2-Loan(وام ) و 3-work study(کار در دانشگاه). برای لیسانس هر 3 موجوده ولی برای فوق لیسانس تنها loan و work study موجوده
بازم سوالی باشه در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، maaref ، mina_s ، free_free ، mahakk ، HRSH ، lonelyman ، majorsoly ، Lemony
متاسفانه پاسختون اشتباهه[/b][/size] . ففسا به همه مقاطع تعلق میگیره .تنها فرقش اینه که برای مقاطع بالاتر از لیسانس grant تعلق نمیگیره. به صورت کلی 3 نوع کمک هزینه از طرف ففسا داریم: 1-grant(پول مفتی!) و2-Loan(وام ) و 3-work study(کار در دانشگاه). برای لیسانس هر 3 موجوده ولی برای فوق لیسانس تنها loan و work study موجوده
بازم سوالی باشه در خدمتم
[/quote]

سلام.من هم منظورم grant بود.ولی دوست مهاجرسرایی hoosein81مدرک لیسانسشون رو نشون دادن و grant تعلق نگرفته.من دوستی دارم که درکالجی که درس میخونم مدرک لیسانسش رو نشون داد ولی چند ترم رو دادن بقیه ش رو ندادن
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، maaref ، hamed_gh ، OverLord ، free_free ، pr.kia ، sadeghi897
(2011-10-29 ساعت 10:08)sib 24 نوشته:  قابل توجه دوستانی که قصد استفاده از ففسا رو دارن.مدرک ایرانیشون باید evaluation بشه و مورد تایید امریکا قرار بگیره و $135 از شما میگیرن و بستگی به کالجتون داره که کدام سازمان رو مورد قبول داشته باشند.

می شه لطفا کمی بیشتر توضیح بدید؟ یعنی چی باید evaluate باشه؟
راستی یک سوال من تا مصتحبم خیلی مونده و به فرض اینکه یک ضرب ویزا بگیرم می تونم برای مرداد آمریکا باشم...دیگه اون موقع شانسی برای فسفا دارم؟ چون شنیدم متقاضی زیاد داره و باید خیلی زود اقدام کنی اما تا ssn نداشته باشم نمی تونم فرمش رو پر کنم آیا راهی هست؟
شماره کیس: 39000
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:March,2012-اسفند
تاریخ مصاحبه:May2012-اردیبهشت
تاریخ دریافت ویزا:یک ضرب
تاریخ اولین ورود به امریکا: 11 آگوست 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، ali234
(2011-10-29 ساعت 22:06)faranak.n نوشته:  
(2011-10-29 ساعت 10:08)sib 24 نوشته:  قابل توجه دوستانی که قصد استفاده از ففسا رو دارن.مدرک ایرانیشون باید evaluation بشه و مورد تایید امریکا قرار بگیره و $135 از شما میگیرن و بستگی به کالجتون داره که کدام سازمان رو مورد قبول داشته باشند.

راستی یک سوال من تا مصتحبم خیلی مونده و به فرض اینکه یک ضرب ویزا بگیرم می تونم برای مرداد آمریکا باشم...دیگه اون موقع شانسی برای فسفا دارم؟ چون شنیدم متقاضی زیاد داره و باید خیلی زود اقدام کنی اما تا ssn نداشته باشم نمی تونم فرمش رو پر کنم آیا راهی هست؟

اینجا اختلاف اطلاعات زیاده و ممکنه بعضی درست و بعضی نادرست باشه و یا حتی ممکنه همه درست باشه و نکته مهم اینه که همه دوستان دارند اطلاعاتشان را به اشتراک می گذارند و بحثی هم نیست که یکی بپره وسط و بگه "هی دعوا نکنید من اعصابم خراب می شه" و این خیلی خوبه که فقط دوستانی که سوال دارند یا اطلاعات دارند پست ارسال می کنند و نه میانجی ها..

اما پاسخ: یک راه دیگر هم هست که نیازی به ارزیابی مدرک نیست و آن هم پاس کردن یک تست زبان و ریاضی در حد سوم دبیرستان رشته تجربی ایران هستش. ممکنه بعضی کالجها داشته باشند و بعضی دیگر هم نداشته باشند ولی در شیکاگو اصلا مدرک نمی خواهند و اگر این امتحان را پاس کنی کوالیفای می شی. و کمک هزینه تعلق می گیره.

مرداد ماه خیلی خوبه و تا قبل از نوامبر را که من مطمئن هستم فرصت هست برای ترم پاییز و بیشترش را نمی دانم. در ضمن گمان نمی کنم کمک هزینه به تعداد افراد بستگی داشته باشه و ظرفیتی نیست.

تاکید می کنم که "یک راه دیگر" و البته یکی از راههای دیگر هم همان است که SIB24 گرامی فرموده اند و همچنین راههای دیگری هم هست.

در ضمن زمان ثبت نام ففسا در ایالتها مختلف متفاوت هستش که بهتره از سایت زیر مهلت ثبت نام ایالت مورد نظر را پیدا کنید.
http://www.fafsa.ed.gov/deadlines.htm
پاسخ
تشکر کنندگان: faranak.n ، maaref ، mina_s ، OverLord ، pr.kia ، HRSH ، Lemony
(2011-10-29 ساعت 18:04)hamed_gh نوشته:  
(2011-10-23 ساعت 10:16)sib 24 نوشته:  

دقیقا درسته.برای مقاطع بالا اسکالرشیپ(بورسیه تحصیلی ) تعلق میگیرد

(2011-10-25 ساعت 00:48)kavoshgarnet نوشته:  

درسته برای مقاطع بالاتر از لیسانس از ففسا نمی شه کمک هزینه گرفت ولی برای پایینتر از لیسانس "آندرگراجویت" فایننشال اید تعلق میگیره که فوق دیپلم هم مشکلی نداره.
سلام دوستان
متاسفانه پاسختون اشتباهه . ففسا به همه مقاطع تعلق میگیره .تنها فرقش اینه که برای مقاطع بالاتر از لیسانس grant تعلق نمیگیره. به صورت کلی 3 نوع کمک هزینه از طرف ففسا داریم: 1-grant(پول مفتی!) و2-Loan(وام ) و 3-work study(کار در دانشگاه). برای لیسانس هر 3 موجوده ولی برای فوق لیسانس تنها loan و work study موجوده
بازم سوالی باشه در خدمتم

حامد جان اول از اینکه همینجا می خواستم خبری ازت بگیرم که ببینم دوباره برگشتی شیکاگو یا نه و دوم اینکه:
این سه تا کمک هزینه که شما لیست کرده ای زیر مجموعه FEDERAL STUDENT AID هستش و نه زیر مجموعه ففسا. خود ففسا هم زیر مجموعه همینه و از طرف دیگه STUDENTLOANS.GOV متولی LOAN هستش و نه ففسا و ففسا متولی مستقیم FEDERAL GRANT هستش. این سایت STUDENTLOANS.GOV یکی از مراکز اصلی اعطای وام به همه دانشجویان و در همه مقاطع هستش ولی FAFSA.ED.GOV فقط تا سطح لیسانس و کمک هزینه فدرال بلاعوض را مدیریت می کنه.

در ضمن اگر اطلاعاتی در مورد WORK STUDY داری ممنون می شم اگه بفرستی.

""--آقایان و خانمهای میانجی توجه کنند اینجا داریم تبادل اطلاعات می کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم و دعوا و بحثی در کار نیست--""
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، mina_s ، OverLord ، Mehdiest ، AmericanHamid ، pr.kia ، sadeghi897 ، majorsoly ، Lemony

من در تگزاس تحصیل میکنم.علاوه بر امتحان ورودی کالج که شامل ریاضی جبر رایتینگ و ریدینگ بود.دفتر فایننشال اید کالج بهم گفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیم رو ارزیابی کنم.که مورد تایید امریکا قراربگیره.هر کالج ارزشیابی یه سری مراکز رو قبول داره.اول از فایننشال اید کالج بپرسید اونها خودشون بهتون میگن.چونکه تو وب سایت کالج اسم این مراکز ذکر شده با مشخصات کاملشون.شما ترجمه+کپی برابر اصل مدرکتون+چک+فرمی که باید پرکنید رو میفرستید.مدرک تحصیلیتون مورد تایید دولت امریکا قرار میگیره.یک کپی برای شما میفرستن و یک کپی برای کالجتون.و ترجمه+کپی برابر اصل مدرکتون رو به شما بر میگردونند.اینهم بگم هر سازمانی برای ارزشیابی ندید حتمامورد تایید کالجتون باشه.
سوال دیگه داشید در خدمتم
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، humsun ، faranak.n ، maaref ، mina_s ، OverLord ، maxsupermax ، Mehdiest ، tamanna ، mahakk ، ali234 ، pr.kia ، ranebr
(2011-10-30 ساعت 06:43)kavoshgarnet نوشته:  

اینجا اختلاف اطلاعات زیاده و ممکنه بعضی درست و بعضی نادرست باشه و یا حتی ممکنه همه درست باشه و نکته مهم اینه که همه دوستان دارند اطلاعاتشان را به اشتراک می گذارند و بحثی هم نیست که یکی بپره وسط و بگه "هی دعوا نکنید من اعصابم خراب می شه" و این خیلی خوبه که فقط دوستانی که سوال دارند یا اطلاعات دارند پست ارسال می کنند و نه میانجی ها..

اما پاسخ: یک راه دیگر هم هست که نیازی به ارزیابی مدرک نیست و آن هم پاس کردن یک تست زبان و ریاضی در حد سوم دبیرستان رشته تجربی ایران هستش. ممکنه بعضی کالجها داشته باشند و بعضی دیگر هم نداشته باشند ولی در شیکاگو اصلا مدرک نمی خواهند و اگر این امتحان را پاس کنی کوالیفای می شی. و کمک هزینه تعلق می گیره.

مرداد ماه خیلی خوبه و تا قبل از نوامبر را که من مطمئن هستم فرصت هست برای ترم پاییز و بیشترش را نمی دانم. در ضمن گمان نمی کنم کمک هزینه به تعداد افراد بستگی داشته باشه و ظرفیتی نیست.

تاکید می کنم که "یک راه دیگر" و البته یکی از راههای دیگر هم همان است که SIB24 گرامی فرموده اند و همچنین راههای دیگری هم هست.

در ضمن زمان ثبت نام ففسا در ایالتها مختلف متفاوت هستش که بهتره از سایت زیر مهلت ثبت نام ایالت مورد نظر را پیدا کنید.
اگر ظرفیتی نیست چرا دوستان می گن زودتر باید اقدام کنید برای فسفا؟؟؟؟ پس یعنی شما میگید حتماً وام رو می دن بهمون؟؟ اینجوری باشه که بزرگترین مشکل من رو الان حل کردید Big Grin ...یه سوال دیگه! نباید شاغل باشی تا بهت وام بدن؟؟ البته من قصد دارم کار پارت تایم بگیرم حتماً اما خوب به محض ورود که برام کار نیست باید کمی بگردم...این که من اولش کار ندارم می تونه باعث بشه بهم وام ندن؟؟؟ ببخشید انقدر سوال می کم خیلی نگرانم
ممنون از وقتی که میزارید
شماره کیس: 39000
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:March,2012-اسفند
تاریخ مصاحبه:May2012-اردیبهشت
تاریخ دریافت ویزا:یک ضرب
تاریخ اولین ورود به امریکا: 11 آگوست 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، kavoshgarnet ، pr.kia
(2011-10-31 ساعت 14:12)faranak.n نوشته:  
(2011-10-30 ساعت 06:43)kavoshgarnet نوشته:  

اگر ظرفیتی نیست چرا دوستان می گن زودتر باید اقدام کنید برای فسفا؟؟؟؟ پس یعنی شما میگید حتماً وام رو می دن بهمون؟؟ اینجوری باشه که بزرگترین مشکل من رو الان حل کردید Big Grin ...یه سوال دیگه! نباید شاغل باشی تا بهت وام بدن؟؟ البته من قصد دارم کار پارت تایم بگیرم حتماً اما خوب به محض ورود که برام کار نیست باید کمی بگردم...این که من اولش کار ندارم می تونه باعث بشه بهم وام ندن؟؟؟ ببخشید انقدر سوال می کم خیلی نگرانم
ممنون از وقتی که میزارید

برای این دوستان می گن زودتر اقدام کنید که مهلت داره. بعضی از ایالتها مهلت ثبت نامش خیلی کمه ولی بیشتر ایالتها مهلت ثبت نامش زیاده مثل ایلینوی که تا آخر ژوئن 2012 وقت داره و از طرفی دیگه کسی مثلا اگر آخر ژوئن ثبت نام کنه هم کمکهای ترم پاییز و هم کمکهای ترم بهار را از دست خواهد داد. لطفا روی لینک پست قبلی کلیک کرده و ایالت مورد نظر را انتخاب و ببینید ایالت شما مهلت ثبت نامش چقدره.
حتما که نه ولی اگر QUALIFY بشید حتما می دن. مهمترین شرطش هم نیاز مالی است و اگر درآمد خانواده شما (زن و شوهر و احیانا فرزندان زیر 21 سال) جمعا از خط فقر بالاتر باشه به شما کمک هزینه تعلق نخواهد گرفت ولی اگر بیکار باشید یا شغل پاره وقت داشته باشید یکی از شرایط را دارا هستید. یکی دیگر از شرطها داشتن دیپلم مورد تایید آمریکا یا اگر نداشتید گذرانیدن آزمون هستش. شرط دیگر هم گرفتن حداقل شش واحد کردیت و داشتن وضعیت تحصیلی مناسب هستش. اگر این شرایط را داشته باشید حتما به شما وام و کمک هزینه خواهند داد.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، ParsTrader ، maaref ، behzadb57 ، ابی22 ، parviz ، faranak.n ، mina_s ، OverLord ، pr.kia ، HRSH ، majorsoly ، Lemony
سلام دوستان

میشه در خصوص مدارک شرکتهای حوزه ی آی تی نظیر مایکروسافت و.. هم توضیح بدید؟ من شنیدم میشه با این مدارک واسه کالج یا دانشگاه پذیرش گرفت!!!

در این خصوص آیا بازم لازمه آزمون اولیه کالج و.. داد؟

من چندین ساله که توی این حوزه فعالیت میکنم و مدارک خیلی زیادی دارم. میخواستم مدرک دانشگاهیشم داشته باشم

ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
hi: are the graduate student eligible for grant?

Daniel Burns: Not for the Pell grant.

fffddd dddhi: if they are not eligible for grant what kind of aid they are eligible

Daniel Burns: Student loans.

fffddd dddhi: i mean the graduate student just can use loan?

Daniel Burns: Correct. They can check with their school to see if there is any state aid available as well.

متقاضیان دوره های بالاتر از لیسانس نمیتونن از گرنت فدرال استفاده کنند و فقط میتونن از وام های مصوب فدرال استفاده کنند ولی میتونن از گرنت های ایالتی استفاده کنند... کسی چیزی در مورد گرنت های ایالتی میدونه؟

بد نیست که این فایل پی دی اف رو هم مطالعه کنید در مورد شرایط استفاده از گرنت هستش:

فایل‌های پیوست
.pdf   Grant_Programs_Fact_Sheet_04_2009.pdf (اندازه 42.38 KB / تعداد دانلود: 207)
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، faranak.n ، Mehdiest ، ابی22 ، pr.kia ، HRSH
سلام

من لیسانس مامایی از ایران دارم ،که میگن اینجا قبولش ندران، و با مشاور هم صحبت نکردم، چون شنیدم که اگه به مشاور بگم لیسانس دارم و واحدهام قبول نکنن ،ممکنه بعدا اگه بخوام رشتهٔ دیگه ائً را شروع کنم بهم grant تعلق نگیره؟ و از طرفی مدرک پیش دانشگاهیم هم دست دانشگاهه و بهم نمیدنش ،حالا اگه بخوام یه رشته دیگه رو شروع کنم بهش نیاز دارم یا دیپلمم کافیه؟ اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام درست نمیگیره ولی وام اره تعلق میگیره.من که وقتی ارائه دادم ندادن بعد درستش کردم.باز تحقیق کنید
case:19###
Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان