کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تا حالا پشیمون شدید از رفتن؟
جدا تا حالا پشیمون شدید یا نه از وقتی که رفتین امریکا ؟

با دلتنگی چیکار میکنید ؟
Tampa.Floorida.Usa
پاسخ
بعضی شبا اره ولی فردا صبحش نه !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
بهتره بگی دلتنگی با شما چیکار میکنه!!!؟

البته من دلتنگ نمیشم کلاً، اما دوستانی دارم که میبینمشون.
من گاهی از اومدنم میترسم، اما پشیمون نشدم.
میترسم به اهدافی که داشتم نرسم. اما این حس گذراست.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
گاهی غصه دار میشم که چرا شرایط جوری نبود که بتونم زودتر بیام ولی تاحالا پشیمون نشدم...
دلتنگی هم قسمتی از وجود آدمهاست همینجوری که هر جائی که باشیم دلمون برای گذشته هامون تنگ میشه اینجا هم از این قضیه نمیتونی فرار کنی ولی هیچ زمانی به حدی نرسیده که باعث بشه اذیت بشم...
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
من الان تقریبا یک هفته است که اینجا هستم . اینقدر گیج می زنم که فعلا زیاد وقت برای اینکه ببینم پشیمون شدم یا نه ندارم !
اینجا باید یک مقدار صبور بود و مقاوم و اینکه ذهنت رو باز کنی تا دوباره فرمت بشه .یه جورایی تولد دوباره اس .خیلی چیزا فرق داره حتی طرز فکر آدم ها .
شاید بعد از اینکه زندگی نرمال بشه فقط تنهایی اذیت کنه .
یک چیزی رو بگم و برم : سعی نکنید خودتون رو اذیت کنید تمام تلاشتون رو انجام بدین استقامت داشته باشید به احتمال خیلی زیاد موفق میشید ولی اگر نشد خیلی ریلکس میتونید برگردید ، برای خودمون زندگی میکنیم نه برای دیگران.
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
سلام همه دوستان
من پشیمون شدم آره ولی از بعد از فوت مامان . یعنی دقیقا" شبی که برادرم زنگ زد گفت اگه میتونی زودتر بیا کلی به خودم بد و بیراه گفتم که چرا اومدم چون میدونستم مامان خیلی غصه میخوره . که متاسفانه اینطوری هم شد و الانم بارها پشیمان شدم از اینکه اومدم و به خودم میگم من به بهای از دست دادنِ مامان اینجا رو دارم .... آیا این خوبه ؟؟؟؟!!!!!!!!
کاش نمی اومدم
میدونم خیلی ها سرزنشم میکنید ولی خب این ذهنیتمِ .... متأسفانه
با آرزوی بهترینها برای همه
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
(2011-01-26 ساعت 09:00)mahdis نوشته:  سلام همه دوستان
من پشیمون شدم آره ولی از بعد از فوت مامان . یعنی دقیقا" شبی که برادرم زنگ زد گفت اگه میتونی زودتر بیا کلی به خودم بد و بیراه گفتم که چرا اومدم چون میدونستم مامان خیلی غصه میخوره . که متاسفانه اینطوری هم شد و الانم بارها پشیمان شدم از اینکه اومدم و به خودم میگم من به بهای از دست دادنِ مامان اینجا رو دارم .... آیا این خوبه ؟؟؟؟!!!!!!!!
کاش نمی اومدم

من هنوز نرفته ام اما من هم مثل شما از الآن استرس دارم، همش نگرانم که مبادا رفتنم باعث بشه پدر و مادر پیر و ناتوانم از غصه دوری من از پا در بیان. اونا مدتهاست که اشک می ریزن و غصه می خورن ...
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
(2011-01-26 ساعت 09:00)mahdis نوشته:  سلام همه دوستان
کاش نمی اومدم
این اولین پستم بد از ۶ماه که اومدن اینجا
نمیخواستم چیزی بنویسم ولی‌ حرفت خلییی غصه دارم کردSad
خدا بهت صبر بده مهدیس
دارد غربت و از دست دادن به‌ یه عزیز خیلی سخته
ولی‌ فک نکنم این دلیل از دست رفتن مادرت باشه
هر کسی‌ یه سرنوشتی داری
خودتو سر زنش نکن
Sad
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

پاسخ
فکر میکنم یکی از عمده ترین عوارض مهاجرت همین جا گذاشتن عزیز ترین افراد پشت سرمون هست
به هر حال اکثر ما عاطفی هستیم و من خودم همیششه فکر میکنم که چرا عزیزانم رو با همه مشکلات ریز
و درشتی که در اون دیار هست رها کردم و شاید دور از انصاف باشه و از طرفی هم فکر خانواده خودم هم هستم
و اینده شون .
با اینحال باز هم عقیده من اینه که باید به هر شکلی شده چند سالی پایداری کرد تا بالاخره ببینیم این چه قسمتی بوده که زندگی پیش پامون گذاشته ولی بقول دوستمون اگر روزی شد که دیگه سختیها کم نشد بلکه اضافه هم شد خوب باید برگشت چون به قول شاعر " زندگی ارزش اینهمه اشکها رو نداره "ولی اگر برمیگردیم هم با اعتقاد و محکم و دیگر فکر امریکا رو هم نباید کرد . یعنی بالاخره باید 1 جا رو انتخاب کنیم و با همه خوب و بدش بسازیم ( البته من اگه 1 نفر بودم هر 2 جا رو انتخاب میکردم)
برای همه مهاجران ارزوی بهترین ها رو دارم و امیدوارم هیچکس از این راه برنگرده و پشیمون نباشه.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
اول باید ببینید که ایا به اون چیزی که میخواستین رسیدین یا نه؟
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
(2011-01-26 ساعت 10:24)frozen mind نوشته:  من هنوز نرفته ام اما من هم مثل شما از الآن استرس دارم، همش نگرانم که مبادا رفتنم باعث بشه پدر و مادر پیر و ناتوانم از غصه دوری من از پا در بیان. اونا مدتهاست که اشک می ریزن و غصه می خورن ...
دوست عزيز شما قبلا هم در يكي از ارسالهاتون به نگراني از وضعيت پدر و مادرتون كه فقط شما و خواهرتون رو دارند اشاره كرده بوديد . در واقع من هر بار كه اسم شما رو ميبينم ياد اون نوشته و والدينتون مي افتم و نميدونم چرا هر بار ناخودآگاه نگرانشون ميشم. انقدر با احساس نوشته بوديد كه اين همه روي من تاثير گذاشته.همه غم غربت و مصائب مهاجرت يه طرف عذاب وجدان تنها گذاشتن والدين يه طرف.
پاسخ
با سلام

من هم بعضی شبها به خودم میگم بابا ول کن ، داریم زندگیمونو میکنیم کی حوصله مهاجرت داره . ولی وقتی فردا صبح که میشه و میرم بیرون از خونه ، وقتی بی فرهنگی و ناعدالتی و ناامنیتی و بیکاری و ... خیلی چیزهای دیگه رو که میبینم دوباره برای مهاجرت انرژی میگیرم .
مغز انسان وقتی که خسته است نمیتونه تصمیم درستی بگیره و برای همین هم میگن هیچ وقت موقعی که عصبانی هستی یا گرسنه هستی یا آخر شب که انرژی نداری ، تصمیم های مهم در مورد زندگی نگیرید .
در کل من خودم چون تجربه یک مهاجرت ناموفق به دبی را داشتم به این نتیجه رسیدم که اگر میخوای برای قبل و بعد از مهاجرت استرس زیادی نداشته باشی باید سعی کنی اگر میتونی پلهای پشت سرت رو خراب نکنی . یعنی اگر خونه ای داری و احتیاج به پولش نداری قبل از مهاجرت نفروشیش و اگر خونه نداری ، لوازم خونه رو سعی کنی یه اطاق خالی گیر بیاری و برای مدتی اونجا بگذاری و بعد از چند ماه که از مهاجرتت گذشت و راضی بودی هر وقت که برای مسافرت برگشتید میتونید خونه و یا لوازمتون رو بفروشید .
ما ایرانیها متاسفانه خیلی به حرف مردم اهمیت میدیم . سعی کنید بعد از قبولیتون هم به خودتون و هم به مردم این را بگید که ما میریم آمریکا اگر خوشمون اومد و مشکلی نبود میمونیم و اگر خوشمون نیومد و برامون مشکل بود بر میگردیم . باور کنید اگر اینطوری به قضیه نگاه کنید استرستون برای مهاجرت خیلی کمتر میشه و راحت میتونید در صورت پشیمونی از مهاجرتتون تصمیم درستی بگیرید .

با تشکر فرامرز
پاسخ
دوستان عزیز این رو بدونید که زندگی کردن در کشورهای غربی مانند امریکا سختیهای خودش رو هم داره اما خیلی بهتر از اینجاست اگه بتونید با سختیهای زندگی و کار بخصوص در این شرایط که اقتصاد جهانی راکده رو تحمل کنید بعد از اون پیروزی رو بدست میارید شک نکنید که موفق میشید.
و یه چیزی که یادم افتاده اگه به یاد بیارید که شما یکی از اون 50000 هزار نفر برنده گرین کارت هستید باید احساس خوشحالی هم بکنید.
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
(2011-01-29 ساعت 15:18)Iman-gta نوشته:  دوستان عزیز این رو بدونید که زندگی کردن در کشورهای غربی مانند امریکا سختیهای خودش رو هم داره اما خیلی بهتر از اینجاست اگه بتونید با سختیهای زندگی و کار بخصوص در این شرایط که اقتصاد جهانی راکده رو تحمل کنید بعد از اون پیروزی رو بدست میارید شک نکنید که موفق میشید.
و یه چیزی که یادم افتاده اگه به یاد بیارید که شما یکی از اون 50000 هزار نفر برنده گرین کارت هستید باید احساس خوشحالی هم بکنید.
دوست عزیز سلام
دعا کن که هیچ وقت برنده لاتاری نشوید چون اگر بیایی اینجا متوجه می شوی که چقدر سخت است زندگی اینجا هزاز برابر سخت تر از ایران است

پاسخ
(2011-07-19 ساعت 12:16)کتایون نوشته:  
(2011-01-29 ساعت 15:18)Iman-gta نوشته:  دوستان عزیز این رو بدونید که زندگی کردن در کشورهای غربی مانند امریکا سختیهای خودش رو هم داره اما خیلی بهتر از اینجاست اگه بتونید با سختیهای زندگی و کار بخصوص در این شرایط که اقتصاد جهانی راکده رو تحمل کنید بعد از اون پیروزی رو بدست میارید شک نکنید که موفق میشید.
دوست عزیز سلام
دعا کن که هیچ وقت برنده لاتاری نشوید چون اگر بیایی اینجا متوجه می شوی که چقدر سخت است زندگی اینجا هزاز برابر سخت تر از ایران است

از چه لحاظ های ی سخته ؟
آیا این سختی ارزش مهاجرت داره ؟ در قبال این سختی چه چیزهایی به دست میاریم که باعث میشه بمونیم؟
چون اگر چیزی به دست نمیارید در قبالش پس چرا بر نمیگردید به ایران خوبتون ؟
انتظار.....
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان