کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دریافت، تمدید یا تعویض پاسپورت ایرانی
نامزد من وقتی در امریکا گذرنامه ایرانیشون را تعویض کردن محل اقامت را امریکا نوشته بودن براشون.
و حدودا 1 هفته طول کشید تا به دستشون رسید.
البته نامزد من ایالت جورجیا هستن فکر میکنم بخاطر مسائل پستی 1 هفته طول کشید.
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
(2011-05-26 ساعت 21:23)rs232 نوشته:  من هم گذرنامه ایرانیم پارسال باطل شد و باید آن را تعویض کنم. من شنیده ام که اگر گذرنامه شما فقط مهر تمدید بخواهد خیلی زودتر آن را انجام می دهند ولی مثلا در مورد گذرنامه من که یک بار تمدید شده است باید آن را تعویض کنم و بیشتر طول می کشد.
سوال من این است که در گذرنامه جدیدی که می دهند محل اقامت را می نویسند امریکا؟

سلام
از وقتی که گذرنامه های نوع جدید اومده دیگه تمدید نمی کنن و باید تجدید کرد. بله محل اقامت را می نویسند امریکا چون دفتر حفاظت منافع از شما کپی پشت و روی گرین کارت رو می خوان یا هر مدرکی که اقامت شما در امریکا رو نشون میده. بعضی وقت ها تا 4 هفته طول میکشه.

فرم 001 و 300 رو یه نگاهی بیندازید (پیوست شده به صورت پی دی اف)

http://www.daftar.org/far/forms_far.asp?...s&lang=Far

فایل‌های پیوست
.pdf   001.pdf (اندازه 105.25 KB / تعداد دانلود: 562)
.pdf   300.pdf (اندازه 118.64 KB / تعداد دانلود: 770)
شماره کیس: 2009AS17XXX
نامه قبولی: 08 6th May
ارسال فرمهای سری اول: 9th Jun 08
کارنت: 9th Feb 09
نامه دوم: 09 20s Mar از طریق ایمیل
معاینه پزشکی: 09 31st Mar
مصاحبه: 09 14th April
کلیرنس و ویزا: 09 31st Aug (پس از 130 روز)
هزینه قبل از ورود به آمریکا:1050€ نفری
ورود به آمریکا: 09 16th Nov
دریافت گرین کارت: 09 22nd Dec
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Linspire ، frozen mind ، bayat_r ، iman63ir ، مانترا ، Lucky Luke ، قصه گو ، taherifar ، ho_tasha
یه سوال با گذرنامه تاریخ گذشته هم میشه برگشت ایران بعد همونجا تعویض کرد یا اینکه از تو فرودگاه ایران برمون می گردونن میگن آقا جان برو تمدید کن بعد بیا ؟
شایدم از یه فرودگاه دیگه
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، mh_hshk ، frozen mind ، قصه گو ، taherifar ، h_aghapour
سلام..
گذرنامه ایرانی من تا 1 ماه دیگه تمام میشه و باید دوباره تمدیدش کنم... آیا کسی تابحال گذرنامه ایرانی اش را در آمریکا تمدید کرده؟ انگار باید به سفارت ایران در واشنگتن بفرستم... کسی آدرسی، نظری ، راهنمایی ..... دارد؟
ممنون
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، taherifar
شما وارد وب سایت http://www.daftar.org
شوید و تماس بگیرید تلفنشون توی وب سایت است خودشون فرم مربوطه را میگن شماره چند است از وب سایت دان لود میکنید و با پاسپورتتون براشون پست میکنید و کار شما را انجام میدهند اگر هم برین واشنگتن حضورا که خودشون میگن خیلی سریع کار مردمو راه میندازن..........
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: nicole.gemini ، Ashkan78 ، frozen mind ، Hamid55 ، maaref ، taherifar
با سلام
دوستانی که در خارج از ایران پاسپورت میگیرن یا تمدید میکنن یادشون باشه بعد از اینکه به ایران برگشتند باید حتما به اداره گذرنامه مراجعه کنند و پاسپورت خودشون رو ثبت کنند وگرنه از خروجشون از ایران جلوگیری میشه (به نقل از یک شخص زخم خورده در اداره گذرنامه )
موفق باشید
پاسخ
(2011-07-16 ساعت 16:03)hamed_gh نوشته:  با سلام
دوستانی که در خارج از ایران پاسپورت میگیرن یا تمدید میکنن یادشون باشه بعد از اینکه به ایران برگشتند باید حتما به اداره گذرنامه مراجعه کنند و پاسپورت خودشون رو ثبت کنند وگرنه از خروجشون از ایران جلوگیری میشه (به نقل از یک شخص زخم خورده در اداره گذرنامه )
موفق باشید
با تشکر از شما
اطلاع دارین ایا باید خود اداره رفت یا همین دفاتر پلیس سطح شهر ؟
ممنون

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، taherifar
(2011-07-17 ساعت 10:37)soheilbadami نوشته:  
(2011-07-16 ساعت 16:03)hamed_gh نوشته:  با سلام
موفق باشید
با تشکر از شما
اطلاع دارین ایا باید خود اداره رفت یا همین دفاتر پلیس سطح شهر ؟
ممنون
به کارهای افراد مقیم خارج از ایران فقط اداره اصلی گذرنامه که در خیابان شهرآرا میباشد رسیدگی میکند
وقتی محل اقامت در پاسپورت غیر ایران ثبت شده باشد مانند یک ایرانی عادی حق خروج از کشور را ندارید بلکه باید حتما اجازه خروج بگیرید
در ضمن حق ماندن بیش از شش ماه در ایران را گرچه دارید ولی با ماندن بیش از شش ماه در ایران به صورت اتوماتیک از لحاظ قانونی شما مقیم ایران به حساب میایید و دوباره باید به اداره گذرنامه مراجعه کنید در ضمن بیشتر از شش ماه بمانید باید عوارض خروج هم بپردازید
این فایل ضمیمه را حتما مطالعه کنید

فایل‌های پیوست
.pdf   ??? ???? ???? ?? ?????.pdf (اندازه 118.64 KB / تعداد دانلود: 529)
هستم اگر می روم گر نروم نیستم
زندگي مثل دوچرخه سواري مي مونه واسه حفظ تعادلت هميشه بايد در حركت باشي …. آلبرت انيشتين

شکل جدید گرین کارتهای واقعی از سال 2010 به بعد
پاسخ
سلام دوستان عزیزم .نمی دونم چند نفر از دوستان مهاجر سرایی این موضوع به دردشون می خوره .ولی اگه به درد یک نفر هم بخوره من وظیفه خودم می دونم که راجب بهش بنویسم و اول از همه از خانوم یگانه عزیز تشکر می کنم که این موضوع را مطرح کردن
دوستان عزیز اگر شما دارای فرزندی هستید که در ایران از یک پدر یا مادر تبعه آمریکا به دنیا اومده می تونید براش از قسمت حافظ منافع در سفارت سویس براش پاسپورت امریکایی بگیرید و تولدش را ثبت کنید.البته اگه شخص تبعه امریکا در ایران باشه و خودش بره برای کارها راحتتره ولی اگه نبود باید یک سری مدارک با خودتون ببرید
سفارت سوئیس
قسمت حافظ منافع خارجی
مدارک لازم جهت ثبت تولد و درخواست اولین گذرنامه
)برای کودکانی که در ایران از ولی/ والدین تبعه آمریکا متولد شده اند(
 اصل و یا رونوشت برابر اصل U.S. Birth Certificate یا Naturalization Certificate ولی / والدین
 اصل گذرنامه آمریکایی ولی / والدین
 اصل و یا رونوشت برابر اصل سند ازدواج والدین. چنانچه ازدواج در ایران صورت گرفته ، ترجمه رسمی سند ازدواج به
زبان انگلیسی که به تائید وزارت امور خارجه ایران رسیده است نیز لازم است .
 اصل شناسنامه های ایرانی متقاضی و والدین و ترجمه رسمی آنها به زبان انگلیسی که به تائید وزارت امور خارجه رسیده
باشد .
 در صورتی که هر کدام از والدین ازدواج قبلی داشته اند ، اصل و یا رونوشت برابر اصل طلاق نامه . اگر طلاق در ایران
اتقاق افتاده ، ترجمه رسمی آن به زبان انگلیسی که به تائید وزارت امور خارجه رسیده باشد نیز لازم است .
 چنانچه فقط یکی از والدین متقاضی تبعه آمریکا باشد ، ارائه مدارکی دال بر حضور وی در آمریکا به مدت کلا" 5 سال
یا بیشتر – که دو سال آن بعد از سن 12 سالگی بوده است – ضروری است . مدارکی مانند ریز نمرات کالج / دانشگاه ،
تائیدیه اشتغال به کار همراه با Social Security Statement و همچنین گواهی رسمی از شرکت آب و برق و تلفن میتوانند
حضور فیزیکی شما را در آمریکا ثابت کنند . لازم به ذکر است که فرمهای مالیاتی و یا مدارک تحصیلی کالج / دانشگاه
مورد قبول نمیباشند .
 دو قطعه عکس مشابه ، 5 x 5 سانتیمتر، تمام رخ ، زمینه سفید ، مات و بدون روتوش از کودک . در صورتی که
متقاضی نوزاد نباشد ، ارائه عکسهای خانوادگی که مراحل رشد او را از زمان تولد تا سن فعلی وی نشان دهد الزامی است .
 اصل گذرنامه های معتبر ایرانی والدین
 اصل کارت های ملی والدین و ترجمه های رسمی آنها به زبان انگلیسی که به تائید وزارت امور خارجه ایران رسیده باشد .
 حضور هر دو والدین به همراه کودک الزامی است . چنانچه یکی از والدین در روز مصاحبه حضور نداشته باشد ،
ارائه رضایت نامه (Form DS-3053/Statement of Consent: Issuance of a Passport to a Minor Under Age 16)
تائید شده الزامی است
 نامه ای از بیمارستان که بستری بودن مادر برای زایمان و تولد نوزاد را تائید نماید .
 هزینه ثبت تولد و صدور گذرنامه ) لطفا" به لینک مربوط به هزینه ها مراجعه نمایید (
 هزینه تصدیق ترجمه رسمی ) لطفا" به لینک مربوط به هزینه ها مراجعه نمایید (
 مراجعه جهت ارائه مدارک فوق فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است .
لطفا" توجه داشته باشید که کنسول ایالات متحده در هر سفارت و یا کنسولگری آمریکا ، میتواند مدارک دیگری را نیز برای
رسیدگی به درخواست تابعیت ایالات متحده لازم تشخیص دهد . در نتیجه ، ممکن است ملزم به ارائه مدارک بیشتری جهت
تکمیل پرونده خود باشید .
همینطور فرم DS-5507 در صورت نبودن پدر یا مادر سیتیزن که باید نوتورایز بشه .
اگه مدارکتون کامل باشه کارتون زود انجام می شه مبلغ 358000 تومان هم ازتون می گیرن .
اینم شماره تلفن و آدرس :دفتر حافظ منافعپاسداران ، گلستان 5 ، پلاک 39
تهران 1333993111 - ایران
تلفن : 44524129 فکس : 44598234(داخلی 101)
tie.vertretung@eda.admin.ch , www.eda.admin.ch/Tehran
نوع ویزا:cr1
تاریخ ارسال مدارک :21 آوریل 2011
تاریخ رفتن مدارک به nvc:اگوست 2011
تاریخ فرستادن آخرین مدارک :نوامبر 2011
تاریخ مصاحبه :7march 2012
تاریخ دریافت ویزا:9مارس 2012
کل پروسه : ده ماه و نیم
پاسخ
(2012-04-22 ساعت 10:13)frz61 نوشته:  دوستان من یک اشتباه فاحش کردم
لطفا راهنمایی ام کنید
من پاسم تا 25/1/92 اعتبار داره الان تو فرم آنکارا دیدم تا 8 ماه بعد از روز ویزا باید اعتبار داشته باشه
می خواستم الان تعویض کنم ولی پاستور کارت رو با شماره پاس می ده چکار کنم

نگران نباشین. پاس قدیمی دست خودتون می مونه و شما می تونین اونو با خودتون ببرین و به مدیکال سنتر نشون بدین، اما همه کارها با پاسپورت جدید انجام میشه.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، frz61 ، taherifar ، ho_tasha
افزایش دو برابری قیمت صدور گذرنامه

هزینه صدور و تعویض گذرنامه یک میلیون و ۲۶۰ هزار ریال، صدور شناسنامه ۲۳۸ هزار ریال و تعویض شناسنامه ۲۳۸ هزار ریال تعیین و ابلاغ شد.

— – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – —

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت امور خارجه و تایید معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و به استناد ماده(۶۸) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت – مصوب ۱۳۸۰- تصویب کرد: نرخ تعرفه خدمات کنسولی اصلاح می شود.

بر این اساس، نرخ تعرفه صدور و تصدیق اوراق و اسناد مربوط به اشخاص و خدمات کنسولی شامل؛ صدور شناسنامه ۲۳۸هزار ریال، تعویض شناسنامه، ۲۳۸ هزار ریال، نخستین شناسنامه المثنی، ۴۹۰ هزار ریال، دومین شناسنامه المثنی، ۹۸۰ هزار ریال، تغییر نام و نام خانوادگی، ۴۹۰ هزار ریال، حل اختلاف سند سجلی، ۳۰۸ هزار ریال، الصاق عکس، ۱۴۰ هزار ریال تعیین می شود.

همچنین، در بخش امور مربوط به گذرنامه شامل؛ صدور و تعویض گذرنامه یک میلیون و ۲۶۰ هزار ریال، صدور گذرنامه مخدوش و آبدیده، یک میلیون و ۵۴۰ هزار ریال، استعلام تاریخ آخرین خروج از کشور، ۲۱۰ هزار ریال و در بخش امور مربوط به تابعیت؛ اظهارنامه بقاء به تابعیت پدر، ۱۴۰ هزار ریال، سند بقاء به تابعیت پدر، ۳۵۰ هزار ریال، اظهاریه تحصیل تابعیت، ۷۰۰ هزار ریال، درخواست اختیار تابعیت زوج، ۲۸۰ هزار ریال تعیین شد.

بر اساس این مصوبه، نرخ تعرفه خدمات مربوط به تصدیق اسناد و اوراق در اداره سجلات و احوال شخصیه وزارت امور خارجه و دفاتر وابسته به ازای هر صفحه شامل؛ تایید ترجمه احکام دادگاه، ۳۰ هزار ریال، تایید ترجمه ترازنامه شرکتها، ۵۰ هزار ریال، تایید ترجمه انواع گواهینامه رانندگی، ۳۰ هزار ریال، تایید ترجمه ثبت علائم تجاری و اختراعات، ۵۰ هزار ریال، تایید ترجمه گواهی فوت اتباع ایرانی، ۳۰ هزار ریال تعیین می شود.

همچنین در بخش نرخ تعرفه در مورد تابعیت اشخاص در اداره تابعیت و امور پناهندگان وزارت امور خارجه؛ اظهار نامه بقاء بر تابعیت پدر، ۵۰ هزار ریال، سند بقاء بر تابعیت پدر، ۱۵۰ هزار ریال، درخواست نامه اختیار تابعیت زوج، ۲۰۰ هزار ریال، اظهاریه تحصیل تابعیت، ۵۰۰ هزار ریال تعیین شده است.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

To Wounds From One[font=Arial][/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، behzadb57 ، taherifar
صدور 10 روزه گذرنامه های الکترونیک

رئیس پلیس گذرنامه و مهاجرت گفت: زمان صدور گذرنامه‌های الکترونیکی به 8 تا 10 روز کاهش پیدا کرده است.

سردار محمود صادقی در گفتگو با مهر اظهار داشت: در گذشته صدور گذرنامه های الکترونیکی با توجه به تهیه چیپ و وارد کردن اطلاعات زمانبر بوده و پس از 15 روز تا یک ماه صادر می شد. این درحالی است که با تلاش فراوان این زمان هم اکنون به هشت تا 10 روز کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در گذرنامه های جدید امکان جعل صفر است و تاکنون مورد جعلی نیز گزارش نشده است.

رئیس پلیس گذرنامه و مهاجرت تاکید کرد: برخی از سفارتخانه ها ویزا و اجازه سفر به گذرنامه هایی که 6 یا 9 ماه از اعتبار آنها مانده باشد نمی دهند به همین دلیل بهتر است افرادی که قصد سفر به این کشورها را دارند برای جلوگیری از بروز مشکل گذرنامه خود را تعویض کنند تا دچار مشکل نشوند.
To Wounds From One[font=Arial][/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، taherifar
شما وقتی تابعیت یک کشور مثل آمریکا رو گرفتی می تونی تابعیت قبلی تو پس بدی... برای اطلاعات بیشتر اینجا رو بخون.

(2012-04-22 ساعت 13:35)zaherbin نوشته:  دوستان عزیز این ترک تابعیت کسی میدونه چیه؟

پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، taherifar
(2012-04-22 ساعت 15:34)storagemeter نوشته:  شما وقتی تابعیت یک کشور مثل آمریکا رو گرفتی می تونی تابعیت قبلی تو پس بدی... برای اطلاعات بیشتر اینجا رو بخون.
(2012-04-22 ساعت 13:35)zaherbin نوشته:  دوستان عزیز این ترک تابعیت کسی میدونه چیه؟
بجز ایران.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، soheilbadami ، golesang ، taherifar ، gbtm
zaherbin @
دوست عزیز شما تابعیت ایران رو چطوری گرفتید ؟ این مهم هست در رفع مشکل شما.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، zaherbin ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان