کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرین کارتم را دادگاه آمریکا گرفته و ديپورت شدم، چه باید کرد؟
naka_sach جان

حرف خیلی چرتی به شما زدن ، خیلی عصبانی شدم.

نمی دونم چرا برخی هر چی به ذهنشون میرسه بی خود انتقال میدن. قطعا اون خانم وکیل نامحترم غرضی داشته و برای پول شما جیب دوخته وگرنه اصلا همچین چیزی نیست.
با داشتن پاس سفید شما می تونید 2 سال خارج از امریکا باشید .

برخی حتی تونستن با ارائه مدارک، موفق بشن 2 بار پاس سفید بگیرن.

جهت اینکه اطمینان خاطر از عرایض بنده داشته باشید می تونید به سایت اداره مهاجرت مراجعه کنید و از صحت اطلاعات بنده مطمئن بشید و حرف هر نا-وکیلی باعث نگرانی براتون نشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، storagemeter ، naka_sach ، f1f ، mohajer13 ، GBUSA ، شاپرک ، frozen mind ، amjad ، aarman ، zina s ، ed2008
دقیقا حرف بلیز درسته.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، storagemeter ، girl ، frozen mind ، aarman ، zina s
دوستان، با تفاسیر بالا اگه شخصی پاس سفید بگیره و به ایران بره و در طی این دو سال کمتر از هر شش ماه بیاد آمریکا و ده روزی بمونه و بره مشکلی براش پیش نمی یاد چون اگه آفیسر خواست گیر بده پاس سفید رو می تونه ارائه بده. از طرفی چون هر بار کمتر از شش ماه خارج از آمریکا بوده مدت زمانها و ماههایی هم که آمریکا بوده نمی سوزه و مثلاً اگه سه سال آمریکا بوده روند سیتیزن شدنش دوباره از صفر شروع نمی شه و با این روش اون سه سال رو حفظ می کنه.
درسته؟
نظرتون چیه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-16 ساعت 07:57)ehsan_mohajer1 نوشته:  دوستان، با تفاسیر بالا اگه شخصی پاس سفید بگیره و به ایران بره و در طی این دو سال کمتر از هر شش ماه بیاد آمریکا و ده روزی بمونه .....

فکر نمیکنم به این سادگی باشه ، حتما قبل از اقدام با یک وکیل صحت کنید .
چون مهم نیست که شما هر ۶ ماه یک بار به امریکا برید ، مهم این است که شما در یک سال حداقل ۶ ماه در امریکا باشید.این در صورتی که پاس سفید نداشته باشید
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، ehsan_mohajer1 ، mrhj50 ، ed2008
(2011-01-26 ساعت 18:00)helia_4783 نوشته:  سلام دوستان
گرین کارتم بخاطربیشتر از 1 سال خارج آمریکا موندن ازم گرفته شده توسط دادگاه الانم ایرانم راهی هست بشود یا ویزا بروم یا خیر
هر کسی وضعیت مثل من داره منو راهنمایی کند با تشکر

سلام ،میشه لطفا بگین که توی فرودگاه وقتیکه وارد شدین چی گفتین وچه پرسیدن؟در دادگاه چطور؟ممنون میشم!
پاسخ
تشکر کنندگان: kaveklm
(2013-01-19 ساعت 23:14)abdolreza نوشته:  فکر نمیکنم به این سادگی باشه ، حتما قبل از اقدام با یک وکیل صحت کنید .
چون مهم نیست که شما هر ۶ ماه یک بار به آمریکا برید ، مهم این است که شما در یک سال حداقل ۶ ماه در آمریکا باشید.این در صورتی که پاس سفید نداشته باشید

لطفا لینک صفحه مربوط به این چیزی که گفتید را ارائه کنید. من شک دارم که درست گفته باشید.
متشکرم
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، amjad ، amir2640 ، GBUSA ، zina s
سلام
ببخشید این سایت منقضی شده یا هنوز فعاله؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-10 ساعت 08:50)ehsan_mohajer1 نوشته:  سلام
ببخشید این سایت منقضی شده یا هنوز فعاله؟

تقریبا دو ساله که پستی گذاشته نشده ولی شما اگر سوالی داشتید بپرسید ، قطعا دوستان با تجربه و مطلع در حد توان پاسخ میدهند
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، m.ghoreishi
من ايران زندگي ميكنم اما امريكا خونه دارم و پول گاز و برق و تلفن بنامم مياد تا به حال بيشتر از ٤ماه خارج از آمريكا نبودم اما جمعا در سال به ششماه نميرسه موندنم در آمريكا . به نظر شما راهي براي سيتيزن شدنم هست ؟؟؟چون شنيدم كه بايد به ازاي هر سال ششماه به علاوه يك روز (يعني بيشتر از نيمى از سال)رو داخل آمريكا گذروند.يعني دقيقا چك ميشه ورود وخروجم ؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزيزم سلا م من گرين كارت از طريق خواهر دارم اگر سالي شش ماه و نيم بطور پيوسته در آمريكا باشم و بعد دو ماه به ايران بروم و باز برگردم و به همين نحو ادامه بدهم اشكال قانوني براي حفظ گرين كارتم بوجود نمي آيد؟
ضمناً دختر من سال ديگر باميد خدا سيتيزن مي شود ، اگر من گرين كارتم را از دست بدهم قانون آمريكا مجدداً اجازه مي دهد كه من از طريق دختر سيتيزنم براي بار دوم گرين كارت بگيرم يا منع قانوني دارد؟
با پاسخ دادن به دو سؤال فوق مرا ممنون خود مي سازيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-10 ساعت 21:49)faranakrz نوشته:  من ايران زندگي ميكنم اما امريكا خونه دارم و پول گاز و برق و تلفن بنامم مياد تا به حال بيشتر از ٤ماه خارج از آمريكا نبودم اما جمعا در سال به ششماه نميرسه موندنم در آمريكا . به نظر شما راهي براي سيتيزن شدنم هست ؟؟؟چون شنيدم كه بايد به ازاي هر سال  ششماه به علاوه يك روز (يعني بيشتر از نيمى از سال)رو داخل آمريكا گذروند.يعني دقيقا چك ميشه ورود وخروجم ؟؟

سلام عزيزم من حدود ٤ سال است كه گرين كارت دارم و دراين مدت هر ٤ يا ٥ ماه يكبار به آمريكا آمده ام و هر بار سه ماه ونيم و يكبار هم ششماه يعني  جمعاً حدود ١٨ ماه در اينجا اقامت داشته ام . دخترم مجرد است واينجا زندگي مي كند و مرا در فرم مالياتي خودش وارد كرده است. اينبار كه بعد از حدود ٥ ماه وارد آمريكا شدم  آفيسر با تندي با من برخورد كرد و مرا به نزد پليس ايميگريشن فرستاد و آنجا مي خواستند مرا به دادگاه بفرستند و يا من گرين كارتم را پس بدهم كه خواهش كردم كه چون من تك فرزندم قبول كنند و به من يك فرصت ديگر بدهند تا من اينجا بمانم كه قبول كردند و گرين كارت مرا بمن پس دادند. پس مسئله خيلي جديست و ورود و خروج شما به دقت كنترل مي شود و صرف داشتن مالكيت نمي توانيد با اين اقامت نصفه و نيمه گرين كارتتان را حفظ كنيد چه برسد كه انتظار سيتيزن شدن هم داشته  باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2018-05-30 ساعت 08:27)naeiji1974 نوشته:  سلام دوستان. من گرین کارتم رو از طریق لاتاری در سال 2012 گرفتم.در بود ورود پاس سفید گرفتم.برگشتم و مجددا در سال 2014 و 2016 وارد شدم و هر بار پاس سفید گرفتم( تاکنون سه بار براحتی و بدون سوال و جواب).
می بایست تا پایان تیر ماه وارد بشوم اما مشکلی وجود داره.در سفر قبلی ام(سال 2016) بعلت مساله خانوادگی دخترم رو نتونستم ببرم یعنی در واقع آخرین ورود ایشان 2014 بوده است که همانموقع پاس سفید گرفتند و قاعدتا در سال 2016 باید بهمراه بنده می بودند که نیامدند.حال سوال دارم :
1- اگر ایشان بهمراه من وارد شموند سناریو های پیش رو چیست؟
ممنون از همگی
در مورد سوالتون خودم اطلاع کاملی ندارم
ولی برای مشکلی که برای من پیش اومده بود راهنایی خوبی کردن(البته حدود یک ماه طول کشید جواب بدن). کلا پرسش و پاسخ های زیر این پست ممکنه بهتون کمک کنه
http://lawandborder.com/guide-to-reentry-permits/
ببخشید می تونم بپرسم پاس سومتون چقدر اعتبار داشت؟
اینطور که مشخصه باید دو سال بوده باشه
اگر 2 ساله آیا شما در این مدت بالای 6 ماه در خاک آمریکا بودین یا خیر؟ چون در صفحه پاس سفید خوندم که اگر برای بار سوم اقدام بشه  فقط یکسال اعتبار داره
(مجموعا 5 سال)
چون خودم برای بار سوم قصد اقدام دارم اطلاعات دقیق شما می تونه راهگشا باشه
برنده 2012-اولین ورود: ژانویه 2013- دریافت پاس سفید اوت 2013- ورود مجدد سپتامبر 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2018-05-30 ساعت 08:27)naeiji1974 نوشته:  سلام دوستان. من گرین کارتم رو از طریق لاتاری در سال 2012 گرفتم.در بود ورود پاس سفید گرفتم.برگشتم و مجددا در سال 2014 و 2016 وارد شدم و هر بار پاس سفید گرفتم( تاکنون سه بار براحتی و بدون سوال و جواب).
می بایست تا پایان تیر ماه وارد بشوم اما مشکلی وجود داره.در سفر قبلی ام(سال 2016) بعلت مساله خانوادگی دخترم رو نتونستم ببرم یعنی در واقع آخرین ورود ایشان 2014 بوده است که همانموقع پاس سفید گرفتند و قاعدتا در سال 2016 باید بهمراه بنده می بودند که نیامدند.حال سوال دارم :
ممنون از همگی
تنها راه ایمیل زدن به یک سفارت است (ترجیحآ از سفارتی که اخذ ویزا کرده اید)..تقاضای ملاقات کنید ..درآنجا فرم i-131a را باید پر کنید که هزینه هم دارد..اگر دلایل شما فانع کننده باشد یه دخترتان نامه اجازه وزود مجدد خواهند داد.
در ضمن اگر شما پاس سوم را هم دوساله گرفته اید در حالیکه 5 سال بیشتر از اخذ اقامت نگذشته باشد بسیار خوش شانس بوده اید چون قاعدتآ یکسا ل بیشتر نمیدهند احتمالآ آن افسر مربوطه روز خوبی داشته است!!
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-11 ساعت 17:52)frz61 نوشته:  
ممنون از همگی
در مورد سوالتون خودم اطلاع کاملی ندارم
ولی برای مشکلی که برای من پیش اومده بود راهنایی خوبی کردن(البته حدود  یک ماه طول کشید جواب بدن). کلا پرسش و پاسخ های زیر این پست ممکنه بهتون کمک کنه
http://lawandborder.com/guide-to-reentry-permits/
ببخشید می تونم بپرسم پاس سومتون چقدر اعتبار داشت؟
اینطور که مشخصه باید دو سال بوده باشه
اگر 2 ساله آیا شما در این مدت بالای 6 ماه در خاک آمریکا بودین یا خیر؟ چون در صفحه پاس سفید خوندم که اگر برای بار سوم اقدام بشه  فقط یکسال اعتبار داره
(مجموعا 5 سال)
چون خودم برای بار سوم قصد اقدام دارم اطلاعات دقیق شما می تونه راهگشا باشه
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid769803
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: Arashslm

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان