کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت ویرجینیا
سلام
از بچه های 2013 کسی ویریجینیایی هست پیغام بده لطفا تا بتونیم با هم همفکری کنیم
من دنبال این هستم تا انجا بتونم بیزینس راه بندازم از بچه ها اگه کسی هست پیغام بده یا راهنمایی کنه
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، batis2010 ، Tomas ، shkhmo ، Solitude ، behfaza ، khder ، امین 13 ، msar
(2012-07-18 ساعت 00:36)taha_jam_co نوشته:  سلام
از بچه های 2013 کسی ویریجینیایی هست پیغام بده لطفا تا بتونیم با هم همفکری کنیم
من دنبال این هستم تا انجا بتونم بیزینس راه بندازم از بچه ها اگه کسی هست پیغام بده یا راهنمایی کنه

سلام دوست عزیز منم فکرکنم ویرجینیا جای مناسبی هست اما نمیدونم در مورد بیزینس چطوری راهنمایی کنم.من دو تا کوچولو دارم و فوق ریاضی دارم.خوشحال میشم کاری بتونم انجام بدم براتون.راستی کیس من 3 رقمیه.
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، كاميلا ، honey62 ، shkhmo ، HAZARA ، farshadsh ، behfaza ، mehdi.topol ، khder ، امین 13 ، msar ، copol
سلام به دوستان مهاجرسرایی،
اخیرا چند تا ایمیل از شما عزیزان دریافت کردم که اطلاعات بیشتری در مورد این ایالت و واشنگتن دی سی میخواستید.
ترجیح دادم اینجا بنویسم که دوستان دیگه هم اگه دوست داشتن ، بخونن.
من فکر میکنم اطلاعات کلی رو دادم ولی حالا دوباره هم میگم. منظورتونو از اطلاعات بیشتر نمیدونم. شما سوال کنید ، من جواب میدم. مثلا یکی از شما در مورد قیمت میوه و سبزی جات سوال کرده بود قبلا. خوب منم رفتم مغازه و قیمتها رو براش نوشتم.
برای دوستانی که از زندگی من پرسیده بودن:
من 3.5 سال هست که در این ایالت زندگی میکنم و از برندگان 2008 هستم. رشته تحصیلیم کامپیوتره و در این زمینه هم مشغول کار هستم.

آب و هوا:
شبیه تهرانه . 4 فصل داره ولی تابستونهاش به دلیل رطوبت گرمتره.
Fairfax County و Loudon County جزو گرون ترین County های آمریکا در این ایالت قرار دارن.
مدارس دولتی خوبی داره ولی باید با دقت انتخاب کنین. مخصوصا در دبیرستان.
مالیاتی که روی خرید اجناس از شما میگیرن 5% هست. یعنی شما هرچی بخرین، 5% هم روش بزارین برای مالیات.
اینجا بابت نفس کشیدن هم باید مالیات بدین. ماشین ، خونه و .... همه چی مالیات داره.
شما روی چک حقوقتون هم مالیات پرداخت میکنین.بسته به درآمد سالیانه تون درصدش متفاوته. مثلا اگر شما در آمد سالیانتون 35000 دلار هست فکر کنم حدود 18-20% ازتون مالیات کم میشه و اگر 85000 در ساله، نزدیک 30%.
این مبلغ رو به اضای هر حقوق بطور تقریبی از شما میگیرن و آخر سال شما تصفیه میکنین با دولت. آخر سال اگه اضافه پرداخت کرده باشین ، بهتون یه چیزی پس میدن ، اگر هم کم باشه باید پرداخت کنین.

کردیت کارت:
کردیت شما اعتبار شماست. وقتی تازه وارد هستید، یعنی هیچ اعتباری ندارین. اول از همه یک Secure Credit Card باز کنین. خرید کنید ازش و سریع پر کنید. بعد از یک مدت – 6-9 ماه شما اعتبار میسازین و میتونین برای کارت اعتباری واقعی اقدام کنید.
از گرفتن credit card های کلیه فروشگاهها اکیدا خودداری کنید. شما حداکثر 2 تا داشته باشین کافیه. دلیلش طولانیه. فقط قبول کنین.

اجاره آپارتمان:
شهرهای نزدیک دی سی و محله های بهتر، از 1400 یک خوابه و 1700 دوخوابه شروع میشه. مثل mclean, Alexandria, Arlington و هر چی دورتر بشین ارزون تر هست.
اجاره بیسمنت:
از 700-800 دلار تا 1200 دلار – خیلی از بیسمنت های اینجا فرق چندانی با آپارتمان نداره. آشپزخونه، حمام و دستشویی و حتی 1 یا 2 تا اتاق. فرق عمدش اینه که سیستم گرمایش و سرمایش تحت کنترل شما نیست و توسط صاحب خونه کم و زیاد میشه که عمدتا زمستونها سرد تره و دیگه اینکه ماشین لباسشویی معمولا با صاحبخونه مشترکه.
اجاره اتاق:
از 450 تا 700-800 دلار.
1- نرخ اجاره به دوری و نزدیکی به دی سی، مترو، امنیت محله بستگی داره.
2- معمولا برای اجاره آپارتمان، نیاز به ضامن دارین. فکر کنم اگر اجاره چند ماهو زودتر بدین، بدون ضامن هم میشه ولی مطمئن نیستم.
3- معمولا بیسمنت و اتاق ، لازم نیست هزینه آب، برق، گاز و اینترنت بدین ولی برای آپارتمان مبلغ 50 تا 120 دلار ماهی کنار بگدارید. تایستونها بخاطر کولر و زمستونها بخاری بالاتره ولی بهار و پاییز کمتر.
4- اینترنت: ماهی 30 دلار شروع میشه به بالا

کار:
من تجربه زندگی در ایالتهای دیگه رو ندارم ولی از چیزهایی که دیدم و شنیدم میتونم بگم اینجا هیچ کس بیکار نمیمونه . بدترین حالتش اینه که شما زبان هیچی نمیدونین، تخصص هم ندارین. میتونین برین شیفت شب از 1 شب تا 7 صبح تو فروشگاههای زنجیره ای کار کنید و ساعتی 8-9 دلار بگیرید ولی اولش ببینید توقع شما از آمریکا چیه و چی میخواین اینجا! چقدر میتونین دوام بیارین و ادامه بدین؟ اینجا هم مثل ایران پارتی بازی داریم. مسلما اگه آشنا داشته باشین و سفارشتونو بکنن راحتتر کار پیدا میکنید.
تا میتونید زبانتونو تقویت کنید که دچار مشکل نشین.
اگر بتونین یک کار تخصصی – منظورم غیر از کار در فروشگههاست – پیدا کنید، حداقل سالی 35 هزار دلار در سال میسازین.
اگر در فروشگاه کار کنید، حداقل 7.25 هست تا 12-13 دلار در ساعت.
در مورد آرایشگری پرسیده بودین: بله خوبه . اگر بخواین در سالنهای آرایشی کار کنید باید حتما مدرک اینجا رو بگیرید. اگر حرفه ای بلد هستین میتونین به دوستان و آشناها بسپرید ومشتری جذب کنید.
خیاطی: عموما اینجا اینجور کارها خوبه. مثلا شما یک شلوار جین میخرین 40 دلار، 20 دلار میگیرین که پاچه هاشو کوتاه کنن. البته کسی اینچا اینکارو نمیکنه. چون شلوارها هم دور کمرشو هم قدشون، سایز بندی داره. ولی عموما این رشته دست چینی هاست. اطلاعات چندانی ندارم.

سرمایه گذاری: اینجا بیزینس زدن به نظر من خیلی کار سختیه. 1- باید بدونین چه بیزینسی میخواین داشته باشین. 2- رقباتون کیا هستن. 3- راه و چاه اونو در این کشور و ایالت بدونین. 4 – پول لازم فراهم باشه. 5 – مهم تر از همه اگه نگرفت، واقعیت

ماشین:
شما اینجا به ماشین نیاز دارین. یک ماشین 1995 با 200 هزار مایلیج، از 1000 دلار شروع میشه تا ..... تا نداره.
توصیه من: یک ماشین در حدی بخرید که خرج نزاره هر روز رو دستتنون. ایجا هزینه ها خیلی بالاست. حداقل 6 تا 7 هزار تا برای ماشین کنار بگزارید.
ماشین حتما باید بیمه بشه و بسته به مدل ماشین و سال اون متفاوته. حداقل از 80 دلار در ماه شروع میشه.
هزینه بنزین: اگر فاصله محل کار شما تا خونه حدود 40 دقیقه باشه، فکر کنم حداقل هفته ای یک باک بنزین لازم باشه که هر متوسط میشه 35 تا 40 دلار در هفته

تلفن :
دوستان تو همه جا نظراتشونو گفتن ولی اگه آنتن دهی درست میخواین فقط Verizon or at&t

درمان:
هزینه درمان ایجا خیلی بالاست. ویزیت یک دکتر عمومی حدود 200 دلاره. یک سری قرص آنتی بیوتیک 500-600 دلاره.
توصیه اکید: قبل از سفر حتما از یکی از این موسسات بیمه ای در ایران بیمه مسافرتی بین الملل بگیرید. اگه اشتباه نکنم من از بیمه دانا گرفتم و نوع بیمه هم آکسا بود. شما با مبلغی خودتونو برای مدت 3 یا 6 ماه بیمه میکنید واگر اینجا لازم بشه دکتر برین و یا اورژانس، کل هزینه دکتر و دارو درمان رو پرداخت میکنن. من خودم حدود 1400 دلار از این طریق هزینه دکتر و دارومو گرفتم.
اینجا میتونی خودتون، خودتونو بیمه کنین ولی یک بیمه متوسط نفری حدود 350 تا 400 دلار میشه.

بحث شیرین خوردن و آشامیدن:
به نظر من حداقل هزینه خورد و خوراک یک نفر از 300 دلار شروع میشه. این فقط درصورتی هست که شما خودتون آشپزی کنید. وگرنه بالاتر میشه. یک ساندویچ از 5-6 دلار شروع میشه. البته ارزون تر بخواین در McDonald میتونین پیدا کنین. رستوران متوسط از 25 دلار هست تا 300 دلار.
سبزیجات از گوشت و مرغ میشه گفت گرون تره.

دوستان عزیز، این اطلاعاتی که نوشتم، نظرات و تجربیات شخصی منه. ممکنه خیلی ها موافق یا مخالف این نظریات باشن.
خودتونو برای سختی های اولیه آماده کنین وتوقع و هدفتون رو از آمریکا اومدن تعیین کنید. هرچی زبانتون بهتر باشه و پول بیشتری بیارین، استرس اولیه تون کمتر خواهد بود.

سوال داشتین همینجا بپرسین. ولی خواهشا پستهای قبلی رو بخونین تا تکراری نباشه.
موفق باشین.

پاسخ
(2012-03-19 ساعت 19:31)emran_no نوشته:  با تشکر از همه کسانی که با وجود مشغله زیاد میان و به بقیه کمک می کنن
یه سوال از دوستانی که در ویرجینیا زندگی می کنن دارم
اوضاع پیدا کردن کار چطوره راحت می شه کار پیدا کرد یا نه ؟
من مهندس کامپیوترم برای رشته من اونجا کار هست ؟
اصلا چقدر ممکنه ادم تو رشته تحصیلیش بتونه کار پیدا کنه؟

کامپیوتر اینجا کارش خوبه. البته باید دانشت به روز باشه. نرم افزار خوندین یا سخت افزار؟
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، honey62 ، s$s ، كاميلا ، Tomas ، shkhmo ، Solitude ، HAZARA ، farshadsh ، el333 ، behfaza ، msar ، 1234560
سلام ندا جون،‌ ممنون به خاطر اطلاعات مفيدت. به نظر شما ميشه يه جورايي از زير خريد ماشين در رفت؟ يعني مثلا دوچرخه بخريم؟ Big Grin
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali DV-2013 ، batis2010 ، s$s ، كاميلا ، Tomas ، shkhmo ، farshadsh ، HAZARA ، behfaza ، msar
(2012-08-04 ساعت 15:52)honey62 نوشته:  سلام ندا جون،‌ ممنون به خاطر اطلاعات مفيدت. به نظر شما ميشه يه جورايي از زير خريد ماشين در رفت؟ يعني مثلا دوچرخه بخريم؟ Big Grin

سلام من به جای ندا خانم جواب بدم! اینجا دوچرخه واقعا داشتنش خیلی خوبه من یدونه دست دوم خریدم از craigslist
60$ من با دوچرخه همه جا میرم! چون دوچرخه رو میتونی جلو اتوبوس بذاری و داخل مترو ببری! یعنی کل منطقه دی سی و اطرافش تو دستاته.من که واقعا از دوچرخه داشتن راضیم هزینه هارو کم میکنه. این وبسایت سیستم حمل و نقل دی سی و اطرافش. من خودم alexandria هستم
http://www.wmata.com/ موفق باشید بچه های ویرجینیا و دی سی و مریلند هر کی دوست داشت پیام بده تا بیشتر باهم آشنا شیم
2012AS00020XXX
اطلاع از قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:3 sep از طریق e mail
رسید فرمها: 3 sep تایید مدارک:27 sep
کارنت شدن: 9 oct
دریافت نامه دوم:19 DEC
مصاحبه: FEB
دریافت ویزا:یکضرب
هزینه ها:در سفرنامه اعلام کردم
بچه های مهاجرسرا خیلی مخلصیمTongue
پاسخ
امراه عزیز کلاسهای زبانتون در چه وضعیه خوب پیش میرین، مفید هست؟
وضعیت کار چطوره؟
شماره کیس : 2012AS00044XXX
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 21 july
کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن:April
مصاحبه: اواسط june
دریافت کلیرنس:19 sep 
2 نفر 
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، batis2010 ، كاميلا ، shkhmo ، HAZARA ، farshadsh ، behfaza ، khder ، armin021 ، msar
(2012-08-05 ساعت 09:26)emrah66 نوشته:  
(2012-08-04 ساعت 15:52)honey62 نوشته:  سلام ندا جون،‌ ممنون به خاطر اطلاعات مفيدت. به نظر شما ميشه يه جورايي از زير خريد ماشين در رفت؟ يعني مثلا دوچرخه بخريم؟ Big Grin

سلام من به جای ندا خانم جواب بدم! اینجا دوچرخه واقعا داشتنش خیلی خوبه من یدونه دست دوم خریدم از craigslist
60$ من با دوچرخه همه جا میرم! چون دوچرخه رو میتونی جلو اتوبوس بذاری و داخل مترو ببری! یعنی کل منطقه دی سی و اطرافش تو دستاته.من که واقعا از دوچرخه داشتن راضیم هزینه هارو کم میکنه. این وبسایت سیستم حمل و نقل دی سی و اطرافش. من خودم alexandria هستم
http://www.wmata.com/ موفق باشید بچه های ویرجینیا و دی سی و مریلند هر کی دوست داشت پیام بده تا بیشتر باهم آشنا شیم

همون طوری که emrah66 توضیح داد با دوچرخه میتونی راحت در دی سی رفت و آمد کنی، ولی این مستلزم اینه که محل سکونتت و کارت با فاصله کمی از هم باشه. اینجا به دلیل هزینه ها مردم تو شهرهای اطراف زندگی میکنن و برای کار به دی سی میرن و سیستم حمل و نقل عمومی اینجا وضع چندان مناسبی نداره. به طور مثال ، مسافت خونه تا محل کار من 7 دقیقه با ماشینه ولی امروز مجبور بودم با اتوبوس برم و نزدیک 1:10 دقیقه طول کشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، s$s ، honey62 ، ronmony ، el333 ، Tomas ، shkhmo ، Solitude ، younes77 ، amiry ، HAZARA ، farshadsh ، آنی ، behfaza ، aghaghia ، khder ، armin021 ، moony ، امین 13 ، msar ، rbrb-2015 ، 1234560 ، atlantis770
ویرجینیا ما داریم میایم...
***2012As41
مصاحبه ١٢جون
كليرنس ٨ اگوست
دريافت ويزا ١٧اگوست
كلا ٢نفر
اولين ورود :27 آگوست
ایالت ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، shkhmo ، majid.s ، Solitude ، farshadsh ، behfaza ، armin021 ، msar
سلام به همه دوستان عزیز از طرف خودم و همسرم

اول از همه یک تشکر ویژه از ندا خانم و همسر دوست داشتنیشون که در ابتدای اقامت ما خیلی خیلی به ما کمک کردن که واقعا فکر می کنم قابل جبران نباشه.همچنین سپاس فراوان از بقیه دوستانمون.
دوم ، ببخشید که به دلیل مشغله و استرس های اولیه و اون اولا عدم دسترسی به اینترنت اینجا حضور نداشتم.
سوم ، الان ما 4 ماهه که اینجا در ایالت ویرجینیا هستیم و خدا رو شکر راضی.من با کمک دوستانم کار پیدا کردم و مشغول زندگی هستیم .
چهارم ، سعی میکنم بیشتر از قبل به سایت راهگشای مهاجرسرا سر بزنم و جوابگوی سوالات احتمالی شما دوستان که در آینده نزدیک روزهای مشابه من رو خواهید داشت باشم.

موفق باشید
شماره کیس : 2012AS00008XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت : اواخر جولای 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : اوايل آگوست 2011
تاريخ كارنت: اکتبر 2011
تاریخ مصاحبه: نوامبر 2011
تاريخ كليرنس: دسامبر 2011 Smile
تاریخ دریافت ویزا: فوريه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2013
تاریخ دریافت گرین کارت : May 2013
پاسخ
سلام دوستان.واسه ترجمه گواهینامه رانندگی کسی پیشنهادی نداره؟ من ALEXANDRIA,VIRGINIAA هستم, ترجمه گواهینامه رو باید شنبه صبح نشون DMV بدم.یه جا قیمت گرفتم که کالیفرنیا بود 65 دلار !!!!!!!!!!!!که با پست سریع بفرستن 85 دلار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کسی تجربه ای در این رابطه نداره؟؟؟ ممنون. تو اینترنت کلی سرچ کردم به نتیجه خاصی نرسیدم!
2012AS00020XXX
اطلاع از قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:3 sep از طریق e mail
رسید فرمها: 3 sep تایید مدارک:27 sep
کارنت شدن: 9 oct
دریافت نامه دوم:19 DEC
مصاحبه: FEB
دریافت ویزا:یکضرب
هزینه ها:در سفرنامه اعلام کردم
بچه های مهاجرسرا خیلی مخلصیمTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، shkhmo ، HAZARA ، farshadsh ، behfaza ، khder ، armin021 ، امین 13 ، msar
(2012-08-22 ساعت 03:07)taha_jam_co نوشته:  
(2012-08-07 ساعت 06:12)Neda نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 09:26)emrah66 نوشته:  

همون طوری که emrah66 توضیح داد با دوچرخه میتونی راحت در دی سی رفت و آمد کنی، ولی این مستلزم اینه که محل سکونتت و کارت با فاصله کمی از هم باشه. اینجا به دلیل هزینه ها مردم تو شهرهای اطراف زندگی میکنن و برای کار به دی سی میرن و سیستم حمل و نقل عمومی اینجا وضع چندان مناسبی نداره. به طور مثال ، مسافت خونه تا محل کار من 7 دقیقه با ماشینه ولی امروز مجبور بودم با اتوبوس برم و نزدیک 1:10 دقیقه طول کشید.
ندا خانم من به عنوان یک عضو از مهاجر سرا و به عنوان یک ایرانی از شما ممنونم که به بچه ها کمک می کنید
همیشه موفق و پاینده باشید
لطف دارین شما.
امیدوارم این حلقه های کمک مثل زنجیر همچنان بین دوستان ادامه داشته باشه.

(2012-08-23 ساعت 09:33)emrah66 نوشته:  سلام دوستان.واسه ترجمه گواهینامه رانندگی کسی پیشنهادی نداره؟ من ALEXANDRIA,VIRGINIAA هستم, ترجمه گواهینامه رو باید شنبه صبح نشون DMV بدم.یه جا قیمت گرفتم که کالیفرنیا بود 65 دلار !!!!!!!!!!!!که با پست سریع بفرستن 85 دلار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کسی تجربه ای در این رابطه نداره؟؟؟ ممنون. تو اینترنت کلی سرچ کردم به نتیجه خاصی نرسیدم!

من سراغ دارم. براتون پیغام گذاشتم. اگه خواستین، اطلاع بدین.
پاسخ
تشکر کنندگان: emrah66 ، Tomas ، shkhmo ، Solitude ، mohajer13 ، farshadsh ، HAZARA ، parastoo mohajer ، آنی ، behfaza ، aghaghia ، khder ، armin021 ، msar ، atlantis770
سلام ما 8 روز هست که اومدیم ویرجینیا.فعلا سوشال نیومده.و در منزل اشناهامون هستیم.ایا کسی بدون سوشال حساب باز کرده؟ ما زبانمون خوب نیست.واسه همین تنهایی سخته بشه کاری کرد. لطفا اگه کسی کاری سراغ داشته باشه حتی کار ساده ممنون میشم مارو در جریان بگذاره.ضمنا دنبال یه استودیو ارزان هستیم و یا بیس منت.لطفا خبر بدین جند اجاره کردین.اینجا یک خابه 1500 و بیس منت900 تاست.
ممنون میشم . ما نزدیک کالج نوا هستیم.
***2012As41
مصاحبه ١٢جون
كليرنس ٨ اگوست
دريافت ويزا ١٧اگوست
كلا ٢نفر
اولين ورود :27 آگوست
ایالت ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، marjan59 ، farshadsh ، HAZARA ، behfaza ، mehdi.topol ، khder ، armin021 ، امین 13 ، msar ، 1234560
ببخشید چرا به ترجمه گواهینامه نیاز هست؟ به چه درد می خوره؟
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، marjan59 ، Tomas ، farshadsh ، HAZARA ، behfaza ، msar ، atlantis770
(2012-08-03 ساعت 19:50)Neda نوشته:  
(2012-03-19 ساعت 19:31)emran_no نوشته:  با تشکر از همه کسانی که با وجود مشغله زیاد میان و به بقیه کمک می کنن
یه سوال از دوستانی که در ویرجینیا زندگی می کنن دارم
اوضاع پیدا کردن کار چطوره راحت می شه کار پیدا کرد یا نه ؟
من مهندس کامپیوترم برای رشته من اونجا کار هست ؟
اصلا چقدر ممکنه ادم تو رشته تحصیلیش بتونه کار پیدا کنه؟

کامپیوتر اینجا کارش خوبه. البته باید دانشت به روز باشه. نرم افزار خوندین یا سخت افزار؟

ممنون از جوابتون سخت افزار خوندم
تو شبکه کارم بد نیست ولی الان دارم رو برنامه نویسی کار می کنم همونظور که می دونین برا سخت افزار تو ایران خیلی کار نیست
می شه لطف کنین بگین الان اونجا چی رو بورسه - php - asp - سی شارپ؟
شماره کیس : 2012AS00035XXX
تاریخ کارنت شدن کیس: 8 مارس
تاریخ مصاحبه: MAY 21
تاریخ رویت جواب کلیرینس : 29 جون
تاریخ دریافت ویزا: 17 جولای
جمع هزینه ها : 10000 عکس + 82000 DHL دوسری + هزینه سفارت 330 دلار + دکتر 240 دلار + 1500000 دو بار سفر به آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، Tomas ، farshadsh ، HAZARA ، behfaza ، mehdi.topol ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان