کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت ویرجینیا
سلام به بچه های گل مهاجرسرا...
این تاپیک هم برای جمع آوری اطلاعات راجع به ایالت ویرجینیا... امیدوارم مفید باشه...
در این تاپیک به طور رسمی از خانوم ندا و دیگر دوستانی که در این ایالت هستن دعوت به عمل میاد تا بیان و بیشتر از ویرجینیا بگن...
بی صبرانه منتظریم...
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
پاسخ
لقب های ایالت:
Old Dominion
اولد دومینیون
Mother of Presidents
مادر رئیس جمهور ها
شعار رسمی:
Sic semper tyrannis
بدور باد ستمکاران

ویرجینیا ایالتی است در شمال شرقی آمریکا واقع می باشد. پایتخت آن ریچموند و شهرهای مهم آن ویرجینیابیچ، نورفولک، و آرلینگتون است. ایالت ویرجینیا با ۷٬۷ میلیون جمعیت نفر، دوازدهمین ایالت پرجمعیت در ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود.
1. تاریخچه
نام «ویرجینیا» از نام الیزابت یکم ملکه انگلستان گرفته شده است که در تمام عمر خود تن به زناشویی نداد و باکره ماند.

ایالت ویرجینیا اولین مستعمره دائمی بریتانیا در قارهٔ جدید آمریکا بود و در تاریخ ۱۳ مه سال ۱۶۰۷ میلادی رسماً توسط شرکت ویرجینیای لندن بنیان گذاشته شد. ویرجینیا یکی از سیزده مستعمره‌ای است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا شورش کردند.

2. اقتصاد
در سال ۲۰۰۷، این ایالت تولید ناخالص داخلی برابر با ۳۸۲٫۹۶۴ میلیارد دلار داشت، که تقریباً برابر تولید ناخالص داخلی کشور تایوان (۳۸۳٫۳۰۸ میلیارد دلار) بود.

3. ترکیب جمعیتی
بیشتر جمعیت ایالت ویرجینیا را سفیدپوستان تشکیل می‌دهند که نیاکانشان از شمال اروپا مهاجرت کرده بودند. یک پنجم جمعیت ایالت سیاه‌پوست هستند و جمعیت قابل توجهی از مهاجرین آمریکای لاتین و آسیایی-آمریکایی نیز در این ایالت زندگی می‌کنند.

4. مراکز علمی ویرجینیا

قبرستان ملی آرلینگتون جاییست که بسیاری از شهدای جنگهای آمریکا در آن آرمیده اند.
تاسیسات شتابدهنده ملی توماس جفرسون در این ایالت قرار دارند. دانشگاه ویرجینیا نیز از آثار جهانی ثبت شده یونسکو بشمار می‌رود. از دانشگاه‌های اصلی دیگر این ایالت می‌توان به اسامی زیر اشاره نمود:

•دانشگاه ویلیام اند ماری
•دانشگاه ویرجینیا تک
•دانشگاه جیمز مدیسون
•دانشگاه جرج میسون

پاسخ
(2010-07-25 ساعت 06:41)Neda نوشته:  سلام.
من ویرجینیا زندگی میکنم که تا washington DC یک ربع راهه. دلیل من برای اومدن این بود که هم اسپانسرم هم 2 تا از دوستام اینجا بودن ولی الان خوشحالم که اینجام.
چون نزدیک پایتخت هست، کار پیدا کردن خوبه. ضمن اینکه از چند نفری که 30-35 ساله اینجا زندگی میکنن شنیدم که وقتی بحران اقتصادی میشه، DC وایالتهای اطراف زود تر خودشونو جمع و جور میکنن و از بحران میان بیرون. حالا دوستانی که در ایالتهای دیگه هستن میتونن راجع به این موضوع بیشتر نظر بدن

دوست عزیزمون " خانوم ندا" این متن رو در تاپیک "برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟" نوشتن...
با اجازه همه توی این تاپیک آوردمش به عنوان مقدمه...
پاسخ
(2011-01-29 ساعت 02:08)mori نوشته:  
(2010-07-25 ساعت 06:41)Neda نوشته:  سلام.
من ویرجینیا زندگی میکنم که تا washington DC یک ربع راهه. دلیل من برای اومدن این بود که هم اسپانسرم هم 2 تا از دوستام اینجا بودن ولی الان خوشحالم که اینجام.
چون نزدیک پایتخت هست، کار پیدا کردن خوبه. ضمن اینکه از چند نفری که 30-35 ساله اینجا زندگی میکنن شنیدم که وقتی بحران اقتصادی میشه، DC وایالتهای اطراف زود تر خودشونو جمع و جور میکنن و از بحران میان بیرون. حالا دوستانی که در ایالتهای دیگه هستن میتونن راجع به این موضوع بیشتر نظر بدن

دوست عزیزمون " خانوم ندا" این متن رو در تاپیک "برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟" نوشتن...
با اجازه همه توی این تاپیک آوردمش به عنوان مقدمه...
سلام.
خوشحال میشم اگه کمکی از دستم بر بیاد، انجام بدم.
من اطلاعات تاریخی آنچنانی راستش ندارم ولی در مورد زندگی روزمره و هزینه ها و یکم دانشگاه و کار شاید بتونم مفید باشم.

در هر حال نمیدونستم هم میرم سوال میکنم و با شما جوون ترا هم قدم میشیم مادر Big Grin

با آرزوی موفقیت برای تک تک شما عزیزان

پاسخ
سلام... ممنون از ندای عزیز... اطلاعاتی که ما نیاز داریم در مورد مسائل روزمره ست... اطلاعات تاریخی توی نت هست... اگر در مورد هزینه ها، شرایط آب و هوائی و ... به ما آگاهی بدین ممنون میشم...
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر حسن ، a.r.a.s.h1 ، Solitude ، HAZARA ، farshadsh ، azar1348 ، آنی ، godot ، behfaza ، soli asali ، سلی ، mehdi.topol ، مرآت74 ، msar
سلام.

هزینه ها:
اجاره مسکن: شهر های نزدیک DC مثل arlington, Alexandria گرون تر و هرچی از DC , مترو دور میشه، مثل Leesburg, Manassas ارزونتره.
شهری که من هستم (McLean ) از شهرهای نسبتا خوبشه که spanish نشین و سیاه نشین کمتره.
هزینه اجاره آپارتمان در اینجایی که من هستم برای یک خوابه 1345 و دوخوابه 1445 دلاره. ایجا معمولا شما خونه های آپارتمانی رو از شخص اجاره نمیکنید. معمولا یک سری خونه متعلق به یک کمپانی هست و یک office داره و شما از اونجا اجاره میکنید. حالا ممکنه شما در وقت خوب و کسادی بازار برسید و این مجتمع ها offer های خوبی داشته باشن. مثلا من چون خونه دوستم اطراق( شایدم اتراق) کرده بودم و عجله ای هم نداشتم، یک offer خوب داشتن که از خونه یک خوابه رو 1000 دلار برای دوماه دیگه مبداد منم قرارداد بستم.
که این قیمت در این شهر تقریبا غیر ممکنه.

توصیه: اگر مجرد هستین یا زوج بدون بچه، برای اینکه نخواین خیلی هزینه کنید، میتونین basement اجاره کنین که حدودا بین 500 تا 800 دلاره. فقط بدیش اینه که basement ها آشپزخونه ندارن. حالا اگه صاحب خونتون ایرانی باشه، یک اجاق گاز رو میزی یواشکی براتون گذاشته که در حد احتیاج میتونین آشپزی هم بکنین.
طرفهای arlington اجاره تا 2500 هم هست و طرف leesburg که اولش من اونجا بودم دوخوابه زو میتونین 1200 اجاره کنین که خیلی هم نوساز هستن.

سلیقه شخصی: من کلا از جایی که دسترسی به مرکز خریدش دور باشه خوشم نمیاد. یعنی حس میکنم تو قفسم. دوست دارم همه چی اطرافم باشه و اراده میکنم بتونم برم. واسه همین با Mclean حال میکنم.
دو تا Mall بزرگ داره که یکیشو میگن یکی از مالهای بزرگ تو ایالتهای اطرافه. خداییش هم همین طوره. اکثر brand ها هستن. طبقه بالاش سینما داره که فقط 16 تا سالن توشه.مقایسه کنین با کل سینما های تهران.
یک سری fastfood هم هست که روزهای تعطیل دیدن داره.

این از اجاره.
اینجا اکثرا ماشین دارن. وضع اتوباسهاش تعریفی نداره. مخصوصا زمستون، اگه جا بمونین حداقل باید 30 دقیقه تو سرما بمونین تا بعدی بیاد. به نفعتونه که ماشین بگیرین تا در زمان صرفه جویی کنین. ماشین هم تو هر رنجی میشه خرید.یک ماشین قدیمی با millage بالا رو2000 دلار هم میتونین بخرین ولی اگه وسط راه بگذارتتون، فقط 200 دلار میگیرن تا ماشینتونو حمل کنن.

خوب واسه امشب بسه. فارسی نوشتن یکم برام سخته. فردا در مورد ماشین و هزینه های ماهیانه میگم.

پاسخ
بخش دوم هزینه ها:

ماشین: اگربخواید ماشین بخرید، که فکر میکنم لازمه، جدا از پول خریدش، شما هزینه بنزین و بیمه رو دارین.
هزینه بنزین ماشین من هر دوهفته 35 دلاره که 5 روز باهاش مسیر 10 دقیقه ای میرم و 2 روز مسیر 1 ساعته تا کلاس.ماشینم 4 سیلندر و sedan است. اگر مسیر روزانه بیشتر باشه متوسط هفته ای باید بنزین بزنید.
اینجا چون بنزین دست شرکتهای خصوصی هست، با توجه به نرخ بازار و اوم کمپانی قیمت فرق میکنه و حدود 2.5 تا 3.5 دلار برای هر گالن هست.
بیمه هم اگر سه سال از گواهی نامه گذشته باشه و هیچ report بدی نداشته باشین، ارزون تره وگرنه میانگین 100 دلار براش بگذارین کنار. باز به نوع و مدل ماشین، قدیمی با جدید بودنش هم بستگی داره.

هزینه خورد و خوراک : برای من تقریبا 300 تا 400 دلار میشه. اون اول که اومده بودم، همه چیز و میخواستم تست کنم . کلا آدم شیکویی هستم. هزینم بیشتر بود ولی الان با 300 دلار هر هفته یک رستوران متوسط هم میرم.

هزینه تلفن:
من شخصا بعد 2 سال هنوز برای خونم تلفن ثابت ندارم. به دلایل زیر:
1- بیشتر دوستما م هم خطشون مثل من at&t هست و به همین دلیل وقتی با اونا صحبت میکنم، از دقیقه هام کم نمیشه.
2- از ساعت 9 شب تماس داخل آمریکا مجانیه.
3- شنبه و یکشنبه ها هم که با ایران تماس میگیرم مجانیه.
به نظر شما آیا لازمه؟Wink
ماهی 45 دلار برای 500 دقیقه در ماه و 30 دلار برای data و 5 دلار برای 100 یا 200 تا sms میدم. هر ماه هم یک عالمه دقیقه اضافه میارم.

برای دوستانی که چند تا خط برای افراد خانوادشون میخوان، هزینه پایین تره.
به عنوان family plan میتونن بگیرن که فکر کنم برای نفر دوم به بعد، 20 دلار هزینه ماهیانه میشه.
at&t ، verizon و ،Tmobile , sprint از کمپانی های بزرگ تلفن هستن که شدید در رقابت با هم هستن. من قیمت بقیه رو نمیدونم فقط اگر iphone میخواین داشته باشین، at&t و جدیدن verizon با apple قرارداد دارن.
نکته : چون شما تازه واردین و credit ندارین هنوز، به عنوان وثیقه به ازای هر نفر 500 دلار ازتون میگیره که مطمئن باشه پول ماهیانه رو پرداخت میکنین. یا اینکه بگین از دوستان و آشناهاتون براتون بگیرن.

هزینه آب و برق و گاز: من سیستم خونم گازیه، یعنی اجاق گاز و سیستم حرارتی با گازه. در ماههایی که نه کولر نه هیتر روشن بوده تا 35دلار هم شده ولی اگر تابستان باشه تا 120 دلار هم پرداخت کردم.

این رشته سر دراز داردBig Grin...
پاسخ
دوستان گرامی
ایا ایرانی دیگری بجز mori و neda تو این ایالت های ویرجینیا -واشنگتن دی سی -مریلند ساکن نیستن تا اطلاعات شون رو در اختیار دیگران قرار بدن ؟
با تشکر

پاسخ
(2011-02-07 ساعت 06:36)Neda نوشته:  بخش دوم هزینه ها:

ماشین: اگربخواید ماشین بخرید، که فکر میکنم لازمه، جدا از پول خریدش، شما هزینه بنزین و بیمه رو دارین.
هزینه بنزین ماشین من هر دوهفته 35 دلاره که 5 روز باهاش مسیر 10 دقیقه ای میرم و 2 روز مسیر 1 ساعته تا کلاس.ماشینم 4 سیلندر و sedan است. اگر مسیر روزانه بیشتر باشه متوسط هفته ای باید بنزین بزنید.
اینجا چون بنزین دست شرکتهای خصوصی هست، با توجه به نرخ بازار و اوم کمپانی قیمت فرق میکنه و حدود 2.5 تا 3.5 دلار برای هر گالن هست.
بیمه هم اگر سه سال از گواهی نامه گذشته باشه و هیچ report بدی نداشته باشین، ارزون تره وگرنه میانگین 100 دلار براش بگذارین کنار. باز به نوع و مدل ماشین، قدیمی با جدید بودنش هم بستگی داره.

هزینه خورد و خوراک : برای من تقریبا 300 تا 400 دلار میشه. اون اول که اومده بودم، همه چیز و میخواستم تست کنم . کلا آدم شیکویی هستم. هزینم بیشتر بود ولی الان با 300 دلار هر هفته یک رستوران متوسط هم میرم.

هزینه تلفن:
من شخصا بعد 2 سال هنوز برای خونم تلفن ثابت ندارم. به دلایل زیر:
1- بیشتر دوستما م هم خطشون مثل من at&t هست و به همین دلیل وقتی با اونا صحبت میکنم، از دقیقه هام کم نمیشه.
2- از ساعت 9 شب تماس داخل آمریکا مجانیه.
3- شنبه و یکشنبه ها هم که با ایران تماس میگیرم مجانیه.
به نظر شما آیا لازمه؟Wink
ماهی 45 دلار برای 500 دقیقه در ماه و 30 دلار برای data و 5 دلار برای 100 یا 200 تا sms میدم. هر ماه هم یک عالمه دقیقه اضافه میارم.

برای دوستانی که چند تا خط برای افراد خانوادشون میخوان، هزینه پایین تره.
به عنوان family plan میتونن بگیرن که فکر کنم برای نفر دوم به بعد، 20 دلار هزینه ماهیانه میشه.
at&t ، verizon و ،Tmobile , sprint از کمپانی های بزرگ تلفن هستن که شدید در رقابت با هم هستن. من قیمت بقیه رو نمیدونم فقط اگر iphone میخواین داشته باشین، at&t و جدیدن verizon با apple قرارداد دارن.
نکته : چون شما تازه واردین و credit ندارین هنوز، به عنوان وثیقه به ازای هر نفر 500 دلار ازتون میگیره که مطمئن باشه پول ماهیانه رو پرداخت میکنین. یا اینکه بگین از دوستان و آشناهاتون براتون بگیرن.

هزینه آب و برق و گاز: من سیستم خونم گازیه، یعنی اجاق گاز و سیستم حرارتی با گازه. در ماههایی که نه کولر نه هیتر روشن بوده تا 35دلار هم شده ولی اگر تابستان باشه تا 120 دلار هم پرداخت کردم.

این رشته سر دراز داردBig Grin...

ندا جان،واقعا ممنون از اینکه وقت میزاری و تجربیات و اطلاعات رو تقسیم میکنی. یه سوال دارم و اینکه آیا اونجا خونه ها مبله furnishedهستند؟یا برای شروع چه وسایلی واسه خونه لازم هستش؟
باز هم مچکرم
پاسخ
(2011-04-19 ساعت 01:46)najibi نوشته:  
(2011-02-07 ساعت 06:36)Neda نوشته:  ...

ندا جان،واقعا ممنون از اینکه وقت میزاری و تجربیات و اطلاعات رو تقسیم میکنی. یه سوال دارم و اینکه آیا اونجا خونه ها مبله furnishedهستند؟یا برای شروع چه وسایلی واسه خونه لازم هستش؟
باز هم مچکرم
خواهش میکنم.
فقط آشپزخونه ! اگر از یک مجتمع آپارتمان اجاره کنید ، معمولاکلیه تجهیزات آشپزخونه روکه شامل اجاق گاز، یخچال و فریزر، ماشین ظرف شویی، لباس شویی و خشک کن، و عموما ماکروفر هست رودارن. اگر از شخص اجاره کنید، بعضی وقتها کم وکسری ممکنه داشته باشه. مثلا جایی که دوست من اجاره کرده ماشین لباسشویی نداره.
اینجا سرویس loundary room هست.اونهایی که ماشین لباس شویی ندارن میتونن برن اینجا ها و از ماشین لباس شویی های عمومی که با سکه کار میکنه استفاده کنند. البته برای ما ها خیلی جالب نیست.
بقیه تجهیزات رو باید خودتون زخمتشو بکشینBig Grin
به نظر من ، مخصوصا برای مجردین محترم، بهتره اول کار از اجاره basement شروع کنید که پول ایرونی عزیز سه سوت بر باد نره. وقتی کار مناسب پیدا شد اونوقت آپارتمان اجاره کنید.
اینجا حتی وقتی خونه میخرید هم تجهیزات آشپزخونه روی خونه معمولا هست.

پاسخ
دوستان عزیز
سلام
امیدوارم در این ایالت راحت و راضی باشین
در صورت امکان خواستم راهنمایی بفرمایین
ما یک خانواده 4 نفره هستیم که شامل دو فرزند 14 و 16 ساله هستیم
1-محل سکونت مناسب برای اقامت کوتاه مدت در حد 2 یا 3 هفته ؟
2-اجاره محل سکونت دایم که برای مدرسه بچه ها هم مناسب باشه ؟
3-در این ایالت بیشتر از کدوم خط تلفن at&t یا T-mobile استفاده می شود و شما کدوم را انتخاب کردین ؟
4-در این ایالت بیشتر با کدوم بانک کار می کنند ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: ghorbat ، امیر حسن ، younes77 ، HAZARA ، farshadsh ، nooshshahnar ، azar1348 ، behfaza ، esmaili ، armin021 ، msar
(2011-04-24 ساعت 22:34)amir1345 نوشته:  دوستان عزیز
سلام
امیدوارم در این ایالت راحت و راضی باشین
در صورت امکان خواستم راهنمایی بفرمایین
ما یک خانواده 4 نفره هستیم که شامل دو فرزند 14 و 16 ساله هستیم
1-محل سکونت مناسب برای اقامت کوتاه مدت در حد 2 یا 3 هفته ؟
2-اجاره محل سکونت دایم که برای مدرسه بچه ها هم مناسب باشه ؟
3-در این ایالت بیشتر از کدوم خط تلفن at&t یا T-mobile استفاده می شود و شما کدوم را انتخاب کردین ؟
4-در این ایالت بیشتر با کدوم بانک کار می کنند ؟
با تشکر
1- اگر آشنا نداشته باشین اصلا امکان نداره برای 2-3 هفته به شما خونه اجاره بدن. مگر دوستی، آشنایی اینکارو بکنه.
2- مدارس دولتی Fairfax County جزو مدارس خوبه. با این شرایط سنی بچه ها بهتره طرف Herendon و Reston نرید. شنیدم دبیرستانش به گنگ بازی و مواد مخدر معروفه. یک توصیه: به بچه هاتون از الان قوی بودن رو یاد بدین. چون اوایل خیلی مشکل در مدرسه خواهند داشت.
3- به نظر من at&t و Verizon
4- اینجا بانکها خصوصیه. ممکنه بانکی در ویرجینیا یک عالمه شعبه داشته باشه ولی در ایالتهای دیگه اصلا نباشه. Bank of america هم سرویسهای خوب و متنوع داره هم سراسر آمریکا و حتی دوبی و کشورهای دیگه هم شعبه داره. من شخصا با این بانک کار میکنم.

موفق باشین و پیشاپیش خیر مقدمSmile
پاسخ
از دوستان کسی از شهر Charlottesville هست؟ اگه هست لطفا راجع به این شهر توضیح بدند شرایط زندگی، کار، امنیت، و هرچه مفید هست. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر حسن ، HAZARA ، farshadsh ، azar1348 ، behfaza ، لاتاری ، msar ، atlantis770
دوست عزیز NEDA
ممنون از راهنمایی شما
این اشنای ما در منطقه Britwell Place, Chantilly, VA, United States ساکن هست نمی دونم منطقه خوبیه یا نه ؟
در ضمن مدرسه مناسب اون نزدیکی سراغ دارین ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر حسن ، HAZARA ، farshadsh ، azar1348 ، behfaza ، ghasoo ، msar
سلام NEDA ی عزیز
من و همسر و پسر 3 سالم تا 2 ماه دیگه به شهر شما میایم . یه سوال دارم آیا سایتی هست که بشه خونه های اجاره ای رو توش دید؟ و این تخفیفی که گفتید معمولا تو چه ماهیه؟ ممنون میشم جواب بدید؟
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد؛ منتظر چیزهای خوب باش.Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: marjan59 ، ghorbat ، امیر حسن ، Solitude ، younes77 ، HAZARA ، farshadsh ، azar1348 ، behfaza ، ghasoo ، soli asali ، maryamoo ، مرآت74 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان