کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بورس تحصیلی
سلام دوست عزيز،

من كارشناس ارشد مهندسي هستم و بيش از 7 سال هست كه هيئت علمي دانشگاه هستم و چند تا مقاله پژوهشي هم دارم. گرفتن تافل هم برام كاري نداره و با 2-3 ماه كار قابل دسترسي هست. راستش امسال از لاتاري اسمم در اومد.
پيشنهادي براي بورس تحصيلي در مقطع دكترا داريد؟ ممنون از لطف شما.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوست عزيز،

من كارشناس ارشد مهندسي هستم و بيش از 7 سال هست كه هيئت علمي دانشگاه هستم و چند تا مقاله پژوهشي هم دارم. گرفتن تافل هم برام كاري نداره و با 2-3 ماه كار قابل دسترسي هست. راستش امسال از لاتاري اسمم در اومد.
پيشنهادي براي بورس تحصيلي در مقطع دكترا داريد؟ ممنون از لطف شما.
پاسخ
سلام
حتما در جريان هستيد كه براي پذيرش از دانشگاه هاي امريكا علاوه بر مدرك تافل بايد مدرك GREهم داشته باشين.اونم از نوع خوبش!تو خيلي از دانشگاه ها تعيين كنندست
اگه مقالاتتون در ژورنال هاي معتبر چاپ شده و با ISI يا هر جاي معتبر ديگه اي هست ميشه براي گرفتن فاند سانستونو امتحان كنيم
اما گرفتن فاند از جاهاي ديگه با شرايط شما راحت تره
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، msar
سلام من دانشجوی فوق لیسانس صنایع چوب و کاغذ در دانشگاه آزاد هستم و بعد از عید دارم با Green card میرم آمریکا چند تا سوال در مورد ادامه تحصیل در آمریکا دارم
اول اینکه ایا مدرک دانشگاه آزاد و قبول دارن ( یا برای اینکه مدرکمو قبول کنن باید چند ترم اونجا بخونم ) ؟ من TOEFL بالای 100 می تونم بیارم و چند تا مقاله هم از پایان نامم دارم معدلمم هم 17.05 هستش ( البته هنوز تموم نشده ) ، ایا من که Green Card دارم می تونم برای ادامه تحصیل ( در صورت قبول کردن مدرک فوقم ) درخواست بورس کنم و چه دانشگاهی ( خوب یا بد ) . شنیدم TOEFL بالای 100 برای گرفتن بورسیه خیلی کمک می کنه . همچنین داشتن Green Card چه برتری برای من نسبت به کسی که نداره و خواهان درخواست بورس داره ( با شرایط یکسان )
( ممنون میشم که اگر باید سوالامو جای دیگه ای مطرح کنم بهم بگید )
پاسخ
تشکر کنندگان: taniya ، msar
با داشتن لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد تهران شمال میشه بورس تحصیلی گرفت؟
پاسخ
سلام
من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد تهران شمال دارم
در حال گرفتن تافل هم هستم
می تونم بورس تحصیلی برای ارشد بگیرم
اگر آره
اگر بخوام در کالیفرنیا باشه چی؟
نمره تافلم باید چند باشه؟
چقدر طول می کشه؟
پاسخ
سلام من فوق لیسانس ادبیات فارسی از دانشگاه دولتی دارم معدلم 16.22 و 1مقاله هم تو نشریه تخصصی داخلی دارم.2سال هم سابقه تدریس در دانشگاه پ.نور دارم.آیا میتونم از یکی از دانشگاههای آمریکا بورس بگیرم؟
با توجه به اینکه موضوع پایان نامه ام با زبان شناسی مرتبطه میخواستم راهنماییم کنین.
پاسخ
Sad 
اینطوری که شما گفتین باید کلا قید بورسیه آمریکا رو بزنمSad یعنی تا این حد سخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
سلام دوستان ،

راستش من برای برادرم چند تا سوال دارم ، ممنون میشم اگر راهنمایی کنید ، مرسی‌

بردار من الان در مالزی داره فآندیشن میخونه ( مثل پیش دانشگاهی) البته این فآندیشن‌یی‌ هم که داره میخونه Canadian International Matriculation Programهستش، و مال Ontorio,Canadaهست ، ، و می‌خواد برای دانشگاه ، داروسازی بخونه ..حالا سوال من اینه امکنش هست لیست چند تا دانشگاه در آمریکا رو بدید که داروسازی داشته باشن ؟ و اینکه نمره‌های برادرم خیلی‌ خوب هستن ، آیا فکر می‌کنید امکان بورسیه شدنش باشه ؟ منظورم اینکه در مقطع لیسانس با نمره‌های دیپلم و پیش دانشگاهی هم بورسیه میدن ؟
پاسخ
کشور آمریکا برای بورسیه واقعا عالیه و بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی خوبی داره ... اما پذیرش گرفتن و درخواست ویزا اندکی سخت ....
باید تلاش کرد برای پذیرش و نظر سفارت رو جلب کرد در مورد ویزا گرفتن ...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
سلام
من تو شرایطی هستم که نیاز به راهنمایی فوری دارم. ممنون میشم اگر دوستانی که اطلاعات لازم رو دارن زود جواب بدن
من لیسانس زبان انگلیسی دارم از دانشگاه آزاد با معدل 18.5
امسال ارشد مدیریت اجرایی پیام نور قبول شدم
دو سال سابقه کار دارم و یه چن تایی مدرک که نمیدونم واسه گرفتن بورسیه به درد می خوره یا نه
میخوام بورسیه از یکی از دانشگاههای آمریکا بگیرم. در اصل دنبال اقامت بودم که گرین کارت اسمم درنیومد و فعلا واسه ادامه تحصیل میخوام برم
با موسسات اعزام دانشجو تماس گرفتم میگن اگر میخوای بمونی واسه کشور دیگه ای مثلا اسپانیا اقدام کن چون آمریکا خیلی سخت ویزا میده
ولی من هزینه ها برام خیلی مهمه و چون چند نفر از اقوام آمریکان هم هزینه مکان و هم هزینه خووراک ندارم واز این بابت خیالم راحته
از طرفی من باید مطمئن بشم با این شرایط امکان اینکه بهم بورسیه داده بشه چقدره؟ چون تا آخر شهریور باید برای ثبت نام پیام نور اقدام کنم و اگر به امید بورسیه اقدامی نکنم می ترسم از اینجا هم بمونم. بعلاوه اینکه دانشگاه فردوسی هم پذیرش بدون کنکور داره که از اون هم می مونم.

ممنون میشم اگر فوری جواب بدید و راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
(2011-09-05 ساعت 17:41)scholarship نوشته:  سلام
من تو شرایطی هستم که نیاز به راهنمایی فوری دارم. ممنون میشم اگر دوستانی که اطلاعات لازم رو دارن زود جواب بدن
من لیسانس زبان انگلیسی دارم از دانشگاه آزاد با معدل 18.5
امسال ارشد مدیریت اجرایی پیام نور قبول شدم
دو سال سابقه کار دارم و یه چن تایی مدرک که نمیدونم واسه گرفتن بورسیه به درد می خوره یا نه
میخوام بورسیه از یکی از دانشگاههای آمریکا بگیرم. در اصل دنبال اقامت بودم که گرین کارت اسمم درنیومد و فعلا واسه ادامه تحصیل میخوام برم
با موسسات اعزام دانشجو تماس گرفتم میگن اگر میخوای بمونی واسه کشور دیگه ای مثلا اسپانیا اقدام کن چون آمریکا خیلی سخت ویزا میده
ولی من هزینه ها برام خیلی مهمه و چون چند نفر از اقوام آمریکان هم هزینه مکان و هم هزینه خووراک ندارم واز این بابت خیالم راحته
از طرفی من باید مطمئن بشم با این شرایط امکان اینکه بهم بورسیه داده بشه چقدره؟ چون تا آخر شهریور باید برای ثبت نام پیام نور اقدام کنم و اگر به امید بورسیه اقدامی نکنم می ترسم از اینجا هم بمونم. بعلاوه اینکه دانشگاه فردوسی هم پذیرش بدون کنکور داره که از اون هم می مونم.

ممنون میشم اگر فوری جواب بدید و راهنماییم کنید

سلام
احتمال گرفتن بورسیه برای فوق لیسانس خیلی کمه
برای بورسیه شدن انها بیشتر به کارهای تحقیقاتی و علمی شما نگاه می کنند
شما فوق لیسانس در ایران بخونید و سعی کنید که فردوسی مشهد این کار را انجام بدید نه پیام نور
بعد در طول تحصیل هم با کمک یکی از اساتید مقاله علمی با کیفیت داشته باشید و معدلتون خوب باشه شانستون برای گرفتن بورسیه دکتر بالا میره
ولی الان شانستون خیلی کمه
با ارزوی موفقیت برای شما

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، ابی22 ، faranak.n ، msar
سلام من دیپلم نقاشی ام دانشگاه سراسری امسال قبول شدم ولی ازمون عملی دارم الان هم دارم زبان امریکایی میخونم در موسسه میشه منو برای بورسیه گرفتن در کشور امریکا راهنمایی کنید برای کارشناسی میخوام .میخوام تو کشور خودمون کاردانی بخونم من در ایران تهران زندگی میکنم ممنونم
پاسخ
گرفتن بورسیه به این راحتی ها نیست می دونم شما الان انتخابتون رو کردید و امیدوارم که رفته باشید دانشگاه مشهد و این رشته رو بخونید. ببنید گرفتن پذیرش یه حرفه و گرفتن fellowship,TA و RA یه چیز دیگه من برای PhD خیلی تحقیق می کنم برای رشته های غیر فنی مثل مدیریت و غیره اوضاع پذیرش گرفتن و بعد کار تحصیلی و اینا خیلی سخت تره من می دونم ومطمئنم برای یک سال جز TA که اونم 20 ساعت در هفته با دستمزد پایینه چیزی بیشتر نخواهد بود و بعدش هم یه سیستم رقابتی که حالا می شه بالای 90% TA و fellowship خواهد بود.
در ضمن من می بینم اینجا کسی به این موضوع اشاره نکرده که اغلب همه از لیسانس برای دکترا اقدام می کنند به جز رشته های فنی و مهندسی. و یک چیز دیگه اینکه اگه دوست دارید برای مقاطع بالاتر از لیسانس پذیرش بگیرید GRE و نمره تافل/آیلتس حتما لازم دارید و اینکه فرمودید تصمیم دارید زود یکی رو انتخاب کنید من متوجه نمی شم که بدون پذیرش و ... چرا به بورس فکر می کنید؟ اگه راهی می شناسید که برید اونجا و بعداقدام کنید به مننم لطفا بگید. مرسی.
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، faranak.n ، msar
سلام
من نیاز به راهنمایی فوری شما دارم میشه کمکم کنید/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من دیپلم نقاشی ام دانشگاه سراسری امسال قبول شدم ولی ازمون عملی دارم الان هم دارم زبان امریکایی میخونم در موسسه میشه منو برای بورسیه گرفتن در کشور امریکا راهنمایی کنید برای کارشناسی میخوام .میخوام تو کشور خودمون کاردانی بخونم من در ایران تهران زندگی میکنم ممنونم
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان