کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زبان فرانسه برای مصاحبه: معرفی منابع، متدها و دوره ها
(2011-02-06 ساعت 21:02)علی فلاحی نوشته:  
(2011-02-06 ساعت 16:58)dastaran نوشته:  دوست عزیز با تشکر از تاپیکی که ایجاد کردی
من در حال حاضر تازه می خواهم اقدام کنم. خودم و همسرم باید زبان فرانسه را طی شش ماه یاد بگیریم . هر دو هم هیچی از فرانسه نمی دونیم.اما انگلیسی مون خوبه
پیشنهاد دوستان چیه؟ آیا لازمه از همون اول معلم خصوصی بگیریم یا چند ماه عمومی بریم بعد آخرش را خصوصی بگیریم؟

سلام منم چهار ماهه خواندن فرانسه را آغاز کردم اما چون زبان انگلیسی ام کامل بود زود یاد گرفتم. اون چیزی که واسه ما خیلی مهمه یکی صحبت کردن است و یکی هم شنیدن و اون دو مهارت دیگه فعلا بدرد کار ما نمیخوره. چند تا کتاب بهتون معرفی می کنم که به نظر من خیلی خوبه حتما بخونید. کلاس خصوصی هم نیاز نیست چون شما که دیگه زبان انگلیسی را خوب بلدید حتما می دونید یادگیری زبان نیاز به زمان و تکرار زیاد دارد و کلاس فشرده و خصوصی زیاد کارآمد نیست. کتاب داستان هم که همراه با فایل صوتی باشه زیاد بخونید تا بهتون کمک کنه مهارت شنیداریتون تقویت بشه. اگه کمکی از دست من ساخته است حتما بهم ایمیل بزنید. 1- Grammer progressive du france 2- Vocabulaire progressive du france 3-Grammer en dialogues
سلام من مترجم زبان انگلیسی هستم . انگلیسیم عالیه. فکر میکنید برا فرانسه چقدر زمان نیاز داشته باشم میخواام کامل بخونم نه فقط برای قبولی در مصاحبه. سخته آسونه چطوریه چون گفتید برا کسی که انگلیسی بدونه راحت تره. ممنونم. من شیراز زندگی میکنم اینجا کسی رو نمیشناسید و بهتره معلم خصوصی بگیرم یا نه. مرسی.

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-05-08 ساعت 13:48)s_ostad2000 نوشته:  
(2011-02-06 ساعت 21:02)علی فلاحی نوشته:  
(2011-02-06 ساعت 16:58)dastaran نوشته:  دوست عزیز با تشکر از تاپیکی که ایجاد کردی
من در حال حاضر تازه می خواهم اقدام کنم. خودم و همسرم باید زبان فرانسه را طی شش ماه یاد بگیریم . هر دو هم هیچی از فرانسه نمی دونیم.اما انگلیسی مون خوبه
پیشنهاد دوستان چیه؟ آیا لازمه از همون اول معلم خصوصی بگیریم یا چند ماه عمومی بریم بعد آخرش را خصوصی بگیریم؟

سلام منم چهار ماهه خواندن فرانسه را آغاز کردم اما چون زبان انگلیسی ام کامل بود زود یاد گرفتم. اون چیزی که واسه ما خیلی مهمه یکی صحبت کردن است و یکی هم شنیدن و اون دو مهارت دیگه فعلا بدرد کار ما نمیخوره. چند تا کتاب بهتون معرفی می کنم که به نظر من خیلی خوبه حتما بخونید. کلاس خصوصی هم نیاز نیست چون شما که دیگه زبان انگلیسی را خوب بلدید حتما می دونید یادگیری زبان نیاز به زمان و تکرار زیاد دارد و کلاس فشرده و خصوصی زیاد کارآمد نیست. کتاب داستان هم که همراه با فایل صوتی باشه زیاد بخونید تا بهتون کمک کنه مهارت شنیداریتون تقویت بشه. اگه کمکی از دست من ساخته است حتما بهم ایمیل بزنید. 1- Grammer progressive du france 2- Vocabulaire progressive du france 3-Grammer en dialogues
سلام من مترجم زبان انگلیسی هستم . انگلیسیم عالیه. فکر میکنید برا فرانسه چقدر زمان نیاز داشته باشم میخواام کامل بخونم نه فقط برای قبولی در مصاحبه. سخته آسونه چطوریه چون گفتید برا کسی که انگلیسی بدونه راحت تره. ممنونم. من شیراز زندگی میکنم اینجا کسی رو نمیشناسید و بهتره معلم خصوصی بگیرم یا نه. مرسی.

سلام دوست عزیز
بله مطمئن باش زود یاد میگیری کمتر از یک سال. اول خودت باورت نمیشه چون منم همینطور بودم خیلی واسم سخت بود تلفظ کردن لغات انگلیسی به یه شکل دیگه. هر سوالی یا کمکی خاستی حتما باهام از طریق ایمیل یا تلفن در تماس باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: s_ostad2000 ، msar
سلام اینم یه سایت فوق العاده فارسی برای یاد گیری زبان فرانسهhttp://learning-french.netfirms.com/
On me dit que le temps qui glisse est un salaud
Que de nos chagrins il s'en fait des manteaux
پاسخ
تشکر کنندگان: rahbar ، maria2000 ، msar
سلام به همگی
من زبان فرانسه ام خوبه،تو مکالمه سطح پیشرفته مشکلی ندارم، ولی برای از بین بردن استرسم از مصاحبه دلم می خواد یه کلاس talk show یا همچین چیزی به زبان فرانسه پیدا کنم که فقط مکالمه آزاد باشه و در سطح پیشرفته برگذار شه ! کسی تو تهران یا کرج همچین کلاسی سراغ داره؟؟!
پاسخ
ممنوم جناب فلاحی. حتما مزاحم میشم.
پاسخ
(2011-05-10 ساعت 11:26)schazi نوشته:  سلام به همگی
من زبان فرانسه ام خوبه،تو مکالمه سطح پیشرفته مشکلی ندارم، ولی برای از بین بردن استرسم از مصاحبه دلم می خواد یه کلاس talk show یا همچین چیزی به زبان فرانسه پیدا کنم که فقط مکالمه آزاد باشه و در سطح پیشرفته برگذار شه ! کسی تو تهران یا کرج همچین کلاسی سراغ داره؟؟!

با سلام اول دربند ی موسسه هست به نام HLH که من گاهی در English Free Discussion ان شرکت میکنم دیدم که برای فرانسه هم ی همچین کلاسهائی دارند .البته این موسسه دو شعبه دیگر یکی در قیطریه و یکی در ونک هم داره .
پاسخ
تشکر کنندگان: schazi ، msar
همگی سلام
بعضی وقتا تو بعضی سایتها می بینم که یه سری فرمت نامه پیگیری و از این جورچیزا نوشته شده که کلی غلط توش هست، خوب یه سری هم که زبانشون خوب نیست اینارو copy-paste میکنن و با جاسازی اطلاعات خودشون تو این نامه ها، اینارو همین طوری غلط می فرستن. من می تونم تو این جور موردها و یا کارهای دیگه ای که نیاز به دونستن زبان فرانسه داره و از دستم بر میاد کمک کنمSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، msar
(2011-02-04 ساعت 23:52)علی فلاحی نوشته:  سلام به همه دوستانی که دارن خودشونو واسه مصاحبه فرانسه آماده می کنند. خواستم بدین شکل به همه بگم هر راهنمایی می تونن به هم بکنن دریغ نکنن. اگه کتاب هاب مفید، سایت های مفید، استادهای خوب واسه مصاحبه می شناسن به هم معرفی کنند. از اونجایی که تو امتحان شنیدار و گفتار خیلی مهمه برای نمونه خودم یک داستان زدم تو وبلاگم تا همه بتونن دانلود کنند (شامل فایل صوتی می شود - www.alifallahi.blogfa.com). خوشحال می شوم کتاب هام و داستانامو با بقیه تقسیم کنم و اونا هم بهم کتاب داستان همراه با فایل صوتی برای تقویت شنیدار بدهند. از همه دوستان متشکرم.

کتاب Comprehension orale که این روزها در بازار ایران کمیاب شده را برای دانلود داخل وبلاگ قرار داده ام. میتوانید آن را دانلود کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، msar
سلام من لیسانس ادبیات فرانیسه دارم اگه کمکی ازم بربیاددر خدمت دوستانم.(برای دوستانی که تازه شروع کردن سی دی های Bienvenue en France خوبه )
jiva persia
پاسخ
سلام
من سطح زبانم رو برای سفارت 9 زدم و انها به جای دعوت من به مصاحبه مدرک TCF خواستند ولی رتبه من کم شد الان دوباره نامه زدند که باید باید امتیارم رو بالا ببرم لطفا اگه کسی می دونه به من بگویید که من چه سطحی از این امتحان باید قبول بشم که سفارت منو رد نکنه؟
پاسخ
سلام اقای فلاحی من که نتونستم دانلود کنم راهنمایی کنید
پاسخ
(2011-05-30 ساعت 19:52)پارین نوشته:  سلام
من سطح زبانم رو برای سفارت 9 زدم و انها به جای دعوت من به مصاحبه مدرک TCF خواستند ولی رتبه من کم شد الان دوباره نامه زدند که باید باید امتیارم رو بالا ببرم لطفا اگه کسی می دونه به من بگویید که من چه سطحی از این امتحان باید قبول بشم که سفارت منو رد نکنه؟
سلام پارین عزیر
سوالت زیاد واضح نبود اما اگه درست متوجه شده باشم باید C1 ارایه بدی. نمیدونم چرا اینقدر سطح زبانتو بالا زدی شاید به امتاز نیاز داشتی. اما امتیاز C1 گرفتن کار آسونی نیست.
(2011-05-30 ساعت 20:04)پارین نوشته:  سلام اقای فلاحی من که نتونستم دانلود کنم راهنمایی کنید

متاسفانه چند روزی است که فایل های منو فیلتر کردن اما اگر فیلتر شکن داشته باشی می تونی دانلود کنی.
(2011-05-12 ساعت 17:32)schazi نوشته:  همگی سلام
بعضی وقتا تو بعضی سایتها می بینم که یه سری فرمت نامه پیگیری و از این جورچیزا نوشته شده که کلی غلط توش هست، خوب یه سری هم که زبانشون خوب نیست اینارو copy-paste میکنن و با جاسازی اطلاعات خودشون تو این نامه ها، اینارو همین طوری غلط می فرستن. من می تونم تو این جور موردها و یا کارهای دیگه ای که نیاز به دونستن زبان فرانسه داره و از دستم بر میاد کمک کنمSmile

سلام شما رشتتون زبان فرانسه بوده اگه متن واستون ارسال کنم میتونید اصلاحش کنید؟
پاسخ
(2011-05-30 ساعت 21:28)علی فلاحی نوشته:  سلام شما رشتتون زبان فرانسه بوده اگه متن واستون ارسال کنم میتونید اصلاحش کنید؟

بله حتماً. اگه بتونم در خدمتم. برام email کنید.
(2011-05-30 ساعت 19:52)پارین نوشته:  سلام

سلام تبریک میگم! من که میگم تو موسسه امتحان دادن خیلی راحت تر از مصاحبه است، استرسش کمتره!!! پس یه پله جلو هستین.برای سطح 9 و 10، c1 باید ارائه بدین. یه کم ecouter ش سخته ولی میتونین!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: jahan_roone ، msar
دوستان لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید

اصولا ما بعد از مهاجرت به کبک میریم کلاس فرانسه و احتمالا از نوع دولتی هم میریم که یه پول تو جیبی‌ هم بگیریم. Big Grin میدونم که اونجا موسسات خصوصی هم فرانسه تدریس می‌کنن که بدیهیه که باید پول بدیم. Cool

حالا سوال من اینه:

آیا میشه برای خوندن فرانسه در یکی‌ از این موسسات و یا یه کالج ثبت نام کرد و ویزا گرفت. و مثلا ۵-۶ ماه رو در مونترال فرانسه بخونیم و بعد برگردیم ایران. ( شبیه این دوره‌های آموزشی انگلیسی‌ در انگلستان، و یا دوره‌های فرانسوی در فرانسه). می‌خوام بدونم که چنین دوره هایی رو میتونیم در مونترال بگذرونیم؟

اینجوری هم فرانسه یاد میگیریم ( چون احتمالا ۶ماه درس خوندن در اونجا بهتر از ۶ماه درس خوندن در ایرانه!!!) و هم امتیاز سابقه سکونت در کبک رو میگیریم.Rolleyes
.
غرق شدن ، زیر آب رفتن نیست. زیر آب ماندن است.
.
پاسخ
(2011-06-03 ساعت 01:28)maxsoulfly نوشته:  دوستان لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید

اصولا ما بعد از مهاجرت به کبک میریم کلاس فرانسه و احتمالا از نوع دولتی هم میریم که یه پول تو جیبی‌ هم بگیریم. Big Grin میدونم که اونجا موسسات خصوصی هم فرانسه تدریس می‌کنن که بدیهیه که باید پول بدیم. Cool

حالا سوال من اینه:

آیا میشه برای خوندن فرانسه در یکی‌ از این موسسات و یا یه کالج ثبت نام کرد و ویزا گرفت. و مثلا ۵-۶ ماه رو در مونترال فرانسه بخونیم و بعد برگردیم ایران. ( شبیه این دوره‌های آموزشی انگلیسی‌ در انگلستان، و یا دوره‌های فرانسوی در فرانسه). می‌خوام بدونم که چنین دوره هایی رو میتونیم در مونترال بگذرونیم؟

اینجوری هم فرانسه یاد میگیریم ( چون احتمالا ۶ماه درس خوندن در اونجا بهتر از ۶ماه درس خوندن در ایرانه!!!) و هم امتیاز سابقه سکونت در کبک رو میگیریم.Rolleyes

بله دوست عزیز اتفاقا سفارت فرانسه در تهران این کارو برای شما انجام میده برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.ambafrance-ir.org/sommaire.php3?id_rubrique=2 مراجعه کنید
On me dit que le temps qui glisse est un salaud
Que de nos chagrins il s'en fait des manteaux
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان