کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
عدم سو پيشينه
سلام دوستان
آيا در اين سايت كسي هست كه غير از ايران در كشور ديگري هم زندگي كرده باشه و الان براي اقامت آمريكا ازش نامه عدم سو پيشينه از اون كشور را خواسته باشن؟ اگه اين طوره دقيقا ازش چي خواستن؟ فقط نامه عدم سو پيشينه يا فينگر پرينت ( انگشت نگاري ) هم ازش خواستن؟ ممنون ميشم اگه اطلاعاتي دارين بهم بگين...
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، ed2008
با سلام

هم سو پيشينه ایالتی وهم فدرال ضروری است.اول باید انگشت نگاری کنیدوسپس درخواست back ground check امضا ها ومدارک همگی باید notarized بشوند.

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، ed2008
مرسي از راهنماييتون.
من مدت يك سال به صورت توريستي براي ديدار به كانادا رفتم. الان هم براي افامت دايم آمريكا اقدام كردم. همسرم سيتيزن هستن...فكر كنم اين سايت بيشتر در مورد كساني هست كه اقامت اون كشور رو دارن... مورد سما چه طور بوده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من حدود 10 ماه در ترکیه زندگی کردم
وکیل به من گفت معمولا سوء پیشنه ایران رو زیاد جدی نمی گیرن ولی برای ترکیه رو حتما بگیر
من هم گرفتم
در کل اگر نیاز به سوء پیشنه باشه و شما بیشتر از 6 ماه در کشوری غیر از کشور خودتون باشید باید از اونجا هم برگه سوء پیشنه رو بگیرید
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان:
از دوستان کسی. هست سوئ پیشینه کشور دیگری رو لازم داشته باشه و نتونسته باشه تهیه کنه واسه مصاحبه؟
من سوئ پیشینه هند رو لازم دارم و براش هم اقدام کردم ولی بهم گفتن یکسال طول میکشه تا برسه دستت!!!
الان نمیدونم باید چی کار کنم؟
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
دوستان چرا سوء پيشينه ايران را قبول ندارند؟
پس ايرانيها را چجوري چك مي كنند؟
اگه سوء پيشينه ما را قبول داشتند ممكن بود چك بهمون نخوره، يعني اون كشورهايي كه گواهي سوء پيشينه بهشون ميدن ديگه اف بي اي بهشون نمي خوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون از پاسخ هاتون و مهاجر سرا
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-18 ساعت 18:33)Haghighat نوشته:  از دوستان کسی. هست سوئ پیشینه کشور دیگری رو لازم داشته باشه و نتونسته باشه تهیه کنه واسه مصاحبه؟
من سوئ پیشینه هند رو لازم دارم و براش هم اقدام کردم ولی بهم گفتن یکسال طول میکشه تا برسه دستت!!!
الان نمیدونم باید چی کار کنم؟

سفارت هند باید براتون صادر کنه و اصلا نباید طول بکشه !
در 5 سال گذشته اگر هند اقامت داشتین با ویزای اقامتی یا دانشجویی لازم دارید ونه توریستی

(2011-02-10 ساعت 01:05)Yegane نوشته:  سلام دوستان
آيا در اين سايت كسي هست كه غير از ايران در كشور ديگري هم زندگي كرده باشه و الان براي اقامت آمريكا ازش نامه عدم سو پيشينه از اون كشور را خواسته باشن؟ اگه اين طوره دقيقا ازش چي خواستن؟ فقط نامه عدم سو پيشينه يا فينگر پرينت ( انگشت نگاري ) هم ازش خواستن؟ ممنون ميشم اگه اطلاعاتي دارين بهم بگين...

شما باید تا الان کارتون تموم شده باشه شاید هم سیتیزن شدین
اگر تجربه دارید توضیح بدین اینجا لطفا که چکار کردین و سوء پیشینه از کجا برای آمریکا بردین
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008
(2015-08-18 ساعت 19:03)Sam-90 نوشته:  دوستان چرا سوء پيشينه ايران را قبول ندارند؟
پس ايرانيها را چجوري چك مي كنند؟
اگه سوء پيشينه ما را قبول داشتند ممكن بود چك بهمون نخوره، يعني اون كشورهايي كه گواهي سوء پيشينه بهشون ميدن ديگه اف بي اي بهشون نمي خوره؟

مشکل اصلی همین جاست
البته بکگراند چک ربطی به سوء پیشینه نداره.
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
(به پاس زحمات مهمانسرا و سفر نامه دوستان که راه گشای راه تازه واردین مثل ما بودند ممنون از همه و همیشه درهمه جا موفق باشند )
اول اینکه به هیچ عنوان سو پیشینه ایران را سفارت ا.مری.کا قبول نمیکنه هر چند هم که شما ترجمه اش کرده باشید یا مثل من از اثرانگشت پیش پلیس ایران گرفته باشید و به انها نشان بدهید قبول نمیکنند علتش را من نمیدانم
حالا اصلا ربطی به این که شما گواهی سو پیشنیه ارائه بدید یا نه شما چک اف.ب.ی ای .میشید وکلیرنس میخورد (در صورت ندادن گواهی سو پیشینه از کشوری که در ان به هر دلیل دانشجویی توریستی بلند مدت و... بودید شما نقص مدارک میخورید ربطی هم به این نداره که قبلا ام.ریکا بودی یا نه مراحل اداری و تشکیل پرونده از اول هست مگر یک چند نفر که ap نخوردند استثنا هم هست )
حالا میرسیم به موضوعی که من را عصبانی کرده همون تهیه گواهی از کشور که نه سفارت داره و نه کنسولی در ایران هر چند هم که اطراف ایران سفارت داشته باشه اما کاری نمیشه کرد برای گرفتن گواهی عدم سو پیشینه باید مرحل کوفتی فینگر پرینت دیجیتالی انجام بشه من سفارت کانادا را میگم که فعلا خود من درگیر ان هستم
روز مصاحبه افسر خوش تیپ و محترم رو به من :
Ap و نقص مدارک فقط گواهی عدم سو پیشینه (همون برگه ابی و چک سایت که رنگ برگه هم دوستان گفتن مهم نیست من یک کشور دیگه هم دانشجو بودم از ان گواهی داشتم ولی مهم این هست که برای هر کشور انها میخواهند )
من (چون برای من مهم نبود که Ap بخورم چون دانشجو هستم ) کی باید نقص مدارک را ارئه بدم :هر وقت کیس شما در سایت رویت شد با پاس در صندوق درب وردی سفارت
خلاصه من برگشتم و تحقیق کردم دیدم که روش کار به این صورت هست که چند تا شرکت هست که ادرس ان در جایی که شما میخواهد عدم سو پیشینه بگیرید (مثل پلیس خودمان برای عدم سو پیشینه ) معرفی کرده که اینها برای افرادی که خارج از ان کشور هستند مسئول هستند و فرد باید یکی از این شرکت های واسط را انتخاب کنه (هر کدامشان هزینه هاشان متفاوت هست فکر کنم خصوصی هستند )و با انها مکاتبه کنه انها چند تا فرم با ایمیل برایش ارسال میکنند تو فرمها باید بره پیش پلیس ایران و از انها درخواست کنه که اثر انگشت فرد را بصورت رولی یا همون جوهری بگیرند یعنی اثر انگشت روی کاغذ و بعد که پلیس ایران هم تایید کرد باید ان را برای شرکت واسط بفرستید انها اثر انگشت شما را دیجیتالی میکنند و به پلیس همون کشور که باید گواهی عدم سو پیشینه را ارسال کنه میفرستند و بعد جواب ان را شرکت واسط برای شما میفرسته این مراحل کار اما موضوع سر هزینه بالای ان هست
مثلا تو خود کانادا
عدم سو پیشینه ۲۵ دلار کانادا
هزینه شرکت واسط ۱۵۰ تا ۱۹۵ دلار
پول ارسال پستی از کانادا به ایران ۷۵ دلار تا ۸۶ دلار (این یکی خیلی برای من زور داره چند تا ادرس حتی خارج از ایران را دادم ولی همین هزینه پستی ثابت هست )
یعنی برای یک برگه کاغذ باید مینیموم ۲۰۰دلار ادم باید بدهد خود گرین کارت با این همه شانس و ادعا و زحمت ۳۳۰ دلار هست
حالا ببینید برای یک دانشجو چطوری هزینه اضافی میافته خود شما قضاوت کنید لطفا سو تفاهم نشه موضوع سر پول نیست سر هزینه گزاف و اضافی هست یعنی هر چی فکر میکنی که ایا این هزینه واقعا مشکلی را حل میکنه
چ.ک قدرتمند اف.ب. ای بعد این Sad
امیدوارم این تجربه کوچک راه گشای دوستان برای گرفتن گواهی عدم پیشینه باشه
(دوستان برای اینکه بدونید واقعا شما احتیاج به گواهی عدم سو پیشینه دارید یا نه باید با جایی که مصاحبه دارید یا KCC مکاتبه کنید من واقعا نمیدونم کسی که مثلا سه ماه یا ۶ ماه بوده در کشوری گواهی میخواهد یا نه )
ممنون از دوستان
روز خوش
CN: 2016AS26XX ●●● YEREVAN ●●● DS-260: ۸ June ۲۰۱۵ ●●● ۱ PERSON ●●● CURRENT: 12 Agu 2015 ●●● INTERVIEW: N/A
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، shadoow ، hamidoo_b ، ep30lon ، Alissa
من نوشته بودم سوء پیشینه ترکیه از سفارت ترکیه در تهران می تونین بگیرید
اما این کار باعث شد من سه ماه عقب بیافتم و مجبور بشم برم آنکارا بگیریم
دقت کنید فقط نامه ای رو که از
Turkiye Cumhuriyeti, Adalet Bakanligi, Adli Sicil Genel Mudurlugu, Tuna Caddesi No. 10, Ankara
بگیرید قبول می کنند.
دقت کنید تا این مدرک رو نداشته باشید پرونده به سفارت انتقال داده نمیشه.
===========
پی نوشت
در ضمن این مدرک یکساعته در ترکیه صادر میشه و نیازی به یکی دو روز نداره

providing all identifying information and including international postage.
به این مهر در ترکیه میگن آپستیل کردن مدرک که در ادارات دادگستری انجام میشه
کلیه مدارک رسمی اداری باید این مهر رو داشته باشه که در کشور های دیگر اعتبار قانونی داشته باشه.
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
سلام

من روش عدم سو پیشینه گرفتن از انگلیس وقتی‌ ایران زندگی‌ می‌کنین رو اینجا میگم چون تاپیک دیگه‌ای نبود.

من چند سال پیش یک سال انگلیس زندگی‌ کردم و الان ایران هستم، الان می‌خوام مدارکمو بفرستم به ‎NVC‎ باید از انگلیس هم عدم سو پیشینه بگیرم برای اون یک سال. من خیلی‌ در موردش تحقیق کردم، روش گرفتن عدم سو پیشینه از انگلیس تقریبا راحت هست. اول وارد این سایت که لینکش این زیر هست میشین.و میتونین آنلاین اقدام کنید، یک سری مدارک هست که باید داشته باشین مثل پاسپورت، عکس، آدرس محل زندگی‌ در ۱۰ سال گذشته، و اثبات اینکه در حال حاضر کجا ساکن هستین. حدود ۴۵ پوند هم هزینش می‌شه که میتونین آنلاین با کردیت کارت یا دبیت کارت پرداخت کنید یا یه نفر که کارت داره میتونه براتون پرداخت کنه. بهتره که برای ارسال عدم سو پیشینه آدرس ایران که زندگی‌ می‌کنین رو ندین و آدرس دوست یا فامیلتون تو انگلیسو بدین و اون نفر براتون با مسافر بفرسته یا ‎DHL‎ کنه چون بعد از اینکه پست بشه برای انگلیس نهایتأ یک هفته طول میکشه و برای ایران ۴۵ روز (اگه برسه) . برای پرداختش دو حالت عادی ۱۰ روز (۴۵ پوند) و فوری ۲ روز (۸۰ پوند) وجود داره.

‎https://www.acro.police.uk/police_certificates.aspx
CR1-K3
I-130 sent: 2016/08/05
NOA1: 2016/08/31
NOA2: 2017/03/22
NVC Received: 2017/03/27
NVC Case Number and Invoice ID Number: 2017/04/05
Interview in Ankara
Form DS-261: 2017/04/06
Send IV and AOS package: 2017/05/12
Case Complete: 2017/07/07
receive instruction and interview appointment letter: 2017/08/02
interview date: 2017/09/06
result: check list (lack of proof of domicile docs)
sending documents for proof of domicile: 2017/10/07
visa issuance: 2017/10/14
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام برای گرفتن سوع پیشینه حتما باید بری آنکارا و به آدرس ذکر شده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
آیا برای گرفتن عدم سوپیشینه از ترکیه حتما باید به آنکارا و به آدرس مشخص شده رفت ؟ از شهر وان هم میشه گرفت ؟ من یه سال را تو ازمیر بودم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-02 ساعت 17:58)f.abbasi نوشته:  با سلام
آیا برای گرفتن عدم سوپیشینه از ترکیه حتما باید به آنکارا و به آدرس مشخص شده رفت ؟ از شهر وان هم میشه گرفت ؟ من یه سال را تو ازمیر بودم.

من ترکیه زندگی می کنم و برای دریافت سو پیشینه می تونید از e Devlet اقدام کنید . باید رمز داشته باشین . و اینکه میتونید به چند زبان بگیرید
https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان