کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت دائم بعداز اتمام تحصیل؟
سلام دوستان....
من تا دو سال دیگه هم دیپلم و هم تافل و IELTS ام رو میگیرم.
رشتم هم ریاضی فیزیک هست.
اگر خدا بخواد تمام سعی ام رو میکنم که معدل دیپلم عالی بگیرم.
من میخوام اول برای تحصیل و بعد هم برای زندگی اونجا برم.از نظر مالی تقریبا مشکلی ندارم.
از سربازی هم معاف هستم.(معافیم پزشکی نیست)
متاسفانه کسی رو هم آمریکا ندارم.
میخواستم ببینم اصلا با شرایط من تحصیل و زندگی در آمریکا امکان پذیر هست؟
از کی باید اقدام کنم؟
چند سال طول میکشه تا اقامت دائمم رو بگیرم؟
چند تا سوال هم در مورد دانشگاه های آمریکا دارم:
اونجا دانشگاه های رایگان هم داره؟شرایطشون چیه؟
هزینه دانشگاه برای زندگی تو آمریکا سالیانه چقدره؟

پیشاپیش از کمکتون تشکر میکنم.با احترام / کورش
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
واقعا کسی اطلاعاتی نداشت؟
....
پاسخ
دوسته عزیز شما باید در زمان عضو شدن قوانینو به خوبی مطالعه کنید
ارسال تاپیک تکراری ممنوع میباشد
چند تاپیک مشابه که با یه سرچ پیدا میشه
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3207
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3204
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2465
مدیران محترم لطفا تاپیک رو قفل کنند
پاسخ
سلام
من دانشجوی فوق لیسانس هستم و تا هفته دیگه دفاع میکنم. با یکی از استادای توی یکی از دانشگاههای تاپ رنک امریکا در حال چاپ 2 مقاله هستم و قرار هست روی همین موضوع کار کنیم. راستش هر چند اون دانشگاه جز برترین هاست ولی نمیخوام سال اول phd بخونم و احتمال داره به apply امسال هم نرسم و نمیخوام وقتم یک سال تلف بشه. خواستم بدونم اگه استاد اون دانشگاه برام دعوتنامه بفرسته به عنوان RA میتونم ویزا بگیرم؟ این ویزا جز کدوم نوع ویزا محسوب میشه؟
پاسخ
سلام
من دانشجوی ترم 3 کارشناسی ارشد سازه (عمران) دانشگاه شیراز هستم
معدل دوره کارشناسیم 16 (رتبه دوم ورودی)
معدل دوره ارشدم احتمالا بالای 16 (رتبه اول یا دوم ورودی)
می خواستم بدونم واسه گرفتن پذیرش از آمریکا یا کانادا، از کجا باید شروع کنم، اولین کارهایی که باید انجام بدم چیه و زمانشون کی هست
ممنون
پاسخ
دوست عزیز
برای گرفتن پذیرش بهتر است به سایت applyabroad.org مراجعه کنید. این انجمن در باره راه های مهاجرت بحث می کند.
این موضوع بسته می شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، smith ، msar
سلام به همه
من هیچی از مهاجرت و اینا نمیدونم
یکی از دوستام چون یک دین دیگه یی داره (سوم دبیرستان) می خواد واسه ادامه تحصیل از همین تابستون بره آمریکا بعد از یکم صحبت قرار شد منم برم حالا اومدم تحقیق کنم
چون سپهر(همون دوستم) میگه اول باید چند وقت بریم ترکیه بعد بریم امریکا
در ضمن ما فقط دو نفریم می خواستم بدونم چه جوری ، با چه شرایط و با حدودن چه هزینه ای میشه کارمون راه افتاد

نیاز به نصیحت ندارمCool
پاسخ
تشکر کنندگان: yekmohamad ، msar
دوستان سلام
خواهش میکنم در زمیه زیر اگه اطلاعاتی دارید کمک کنید بینهایت ممنون می شم
اگه فردی برای مقطع دکتری از یکی از دانشگاههای امریکا بورسیه داشته باشه بعداز اتمام تحصیلش چطور میتونه اقامت دائم بگیره؟
همزمان که تحصیل میکنه میتونه برای گرفتن گرین کارت اقدام کنه؟
مراحلی رو که این فرد باید طی کنه بگید؟
ممنون
پاسخ
باید دید که شما چه رشته تحصیلی را انتخاب کردید اما شرایط بخاطر مدرک تحصیلی راحت تر است
پاسخ
این شرایط برای برادرم هست ایشون تونستن در مقطع دکتری اخترفیزیک دانشگاه تگزاس - آستین بورس بگیرن اما نمی خوان بعداز اتمام درسشون به ایران برگردن بلکه می خوان مقیم دائم اونجا بشن؟ حالا سوال اینه که ایشون چطور می تونن برای اقامت دائم اقدام بکنن؟
فکرکنم تا زمانی که دانشجوهستن نمیتونن برای اقامت دائم اقدام کنن اما ازاونجا که ایشون RA دارن یعنی به نوعی کارمند دانشگاه به حساب میان بعدازاتمام درسشون چطوری و از چه راهی میتونن برای سیتینی اقدام کنن؟
اصولا چه فرقی بین کسی که گرین کارت داره با کسی که سیتی زنه وبا کسی که اقامت دام داره هست؟
پاسخ
(2011-02-12 ساعت 21:42)lf8059 نوشته:  این شرایط برای برادرم هست ایشون تونستن در مقطع دکتری اخترفیزیک دانشگاه تگزاس - آستین بورس بگیرن اما نمی خوان بعداز اتمام درسشون به ایران برگردن بلکه می خوان مقیم دائم اونجا بشن؟ حالا سوال اینه که ایشون چطور می تونن برای اقامت دائم اقدام بکنن؟
فکرکنم تا زمانی که دانشجوهستن نمیتونن برای اقامت دائم اقدام کنن اما ازاونجا که ایشون RA دارن یعنی به نوعی کارمند دانشگاه به حساب میان بعدازاتمام درسشون چطوری و از چه راهی میتونن برای سیتینی اقدام کنن؟
اصولا چه فرقی بین کسی که گرین کارت داره با کسی که سیتی زنه وبا کسی که اقامت دام داره هست؟

با توجه به اینکه ایشان در حال حاضر با ویزای تحصیلی در آمریکا هستند چند راه دارند:

1- بعد از اتمام تحصیل جذب بازار کار شده و ویزای H1b از طریق کارفرما دریافت کرده و در صورت توافق با کارفرما پرونده گرین کارت از طریق استخدام را باز کنند.
2- به عنوان هیات علمی به یک دانشگاه ملحق شوند و وکلای دانشگاه از طریق Outstanding Researcher برایشان تقاضای گرین کارت کنند.
3- با یک وکیل مهاجرتی صحبت کنند و در صورت داشتن تالیفات مهم و متعدد و یا داشتن ثبت اختراع در آمریکا با تهیه توصیه نامه های قوی از افراد مطرح در زمینه تحقیقاتیشان از طریق National Interest تقاضای گرین کارت کنند.
4- با یک سیتیزن آمریکا ازدواج کنند

راه چهارم از راه سوم و دوم سریعتر و راه اول از همه کندتر به گرین کارت منتهی می شود. در جواب سوال آخرتون هم اقامت دائم همان گرین کارت هست و به شخص خارجی داده می شود که بدون داشتن ملیت آمریکایی اجازه کار و زندگی دائم در آمریکا را دارد. به برادرتان توصیه کنید با دفتر مشاوره دانشجویان خارجی که در هر دانشگاه موجود است صحبت کنند.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، frozen mind ، Ali Sepehr ، WIKIMAN ، ParsTrader ، hanim ، Lamborghini ، aNTea ، Nightsky007 ، alinet ، smith ، m9780 ، dreamer60 ، اردوان ، miladtorfi ، msar
admin عزیز
از پاسخ کاملتون ممنون
راه چهارم که کاملا منتفی است چون ایشون متاهل هستن و یه بچه هم دارن
اما پتانسل لازم برای راه دوم وسوم را دارن فکرنکنم بشه دررشته ایشون اختراعی چیزی انجام داد اما تادلتون بخواد مقاله و ژورنال داره اونجام حتما به تعدادشون اضافه میشه فکرکنم همون راه دوم وسوم مناسب باشه
دردانشگاههای امریکا post DOC هست که فکرکنم دوتاسه سال طول میکشه و یه نوع کار به حساب میاد میشه کسی که دراین مقطع پزیرش داره از دانشگاه بخواد براش تقاضای گرین کارت بکنن؟بنظرتون درصورتی که ایشون فعالیت خوبی درزمینه کاریش نشون بده امکان این هست که دانشگاه براش تقاضای گرین کارت بکنه؟
زیاد حرف زدم ببخشید
راستش این راه دادشمو میخوام خودمم ادامه بدم اینه که من بیشترازایشون دنبال این کارم
بازم سپاس
پاسخ
(2011-02-13 ساعت 23:04)lf8059 نوشته:  admin عزیز
از پاسخ کاملتون ممنون
راه چهارم که کاملا منتفی است چون ایشون متاهل هستن و یه بچه هم دارن
اما پتانسل لازم برای راه دوم وسوم را دارن فکرنکنم بشه دررشته ایشون اختراعی چیزی انجام داد اما تادلتون بخواد مقاله و ژورنال داره اونجام حتما به تعدادشون اضافه میشه فکرکنم همون راه دوم وسوم مناسب باشه
دردانشگاههای امریکا post DOC هست که فکرکنم دوتاسه سال طول میکشه و یه نوع کار به حساب میاد میشه کسی که دراین مقطع پزیرش داره از دانشگاه بخواد براش تقاضای گرین کارت بکنن؟بنظرتون درصورتی که ایشون فعالیت خوبی درزمینه کاریش نشون بده امکان این هست که دانشگاه براش تقاضای گرین کارت بکنه؟
زیاد حرف زدم ببخشید
راستش این راه دادشمو میخوام خودمم ادامه بدم اینه که من بیشترازایشون دنبال این کارم
بازم سپاس

اگر آکادمیک رکوردشون خوب باشه در دوره Post doc از یکی از اون راههایی که اشاره کردم میتوانند اقدام کنند. وکلای دانشگاه یا سایر وکلای مهاجرتی می توانند ایشان را با توجه به شرایطشان راهنمایی کنند.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، aNTea ، smith ، msar
جناب ادمین عزیز
وسایردوستان عزیز مهاجرسرا
یه سوال مهمی برام پیش اومده
اگه کسی با بورسیه تحصیلی وارد امریکا شود درزمانی که درحال تحصیله خودشه یا همسرش میتونن برای لاتاری اقدام کنند یانه؟اگه این کارو بکنن باعث نمیشه که ویزای تحصیلیشون باطل بشه؟
سپاس فراوان
پاسخ
(2011-02-23 ساعت 00:19)lf8059 نوشته:  جناب ادمین عزیز
وسایردوستان عزیز مهاجرسرا
یه سوال مهمی برام پیش اومده
اگه کسی با بورسیه تحصیلی وارد امریکا شود درزمانی که درحال تحصیله خودشه یا همسرش میتونن برای لاتاری اقدام کنند یانه؟اگه این کارو بکنن باعث نمیشه که ویزای تحصیلیشون باطل بشه؟
سپاس فراوان

امکانش هست و هیچ مشکلی برای ویزای تحصیلی ایجاد نمی کند. من چند نفر برنده خوش شانس را می شناسم که به ویزای تحصیلی در آمریکا بودند و با برنده شدن در لاتاری گرین کارت دریافت کردند. نیازی به ترک آمریکا هم نیست و با Adjustment of status کار انجام می شود.

پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، frozen mind ، Ali Sepehr ، lf8059 ، ابی22 ، smith ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان