کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در استرالیا
(2011-08-18 ساعت 15:58)ابی22 نوشته:  درود بر شما ...
تمام مراحل اخذا ویزای تحصیلی :
فرستادن مدارک به دبیرستان مورد نظر و گرفتن پذیرش - ساپورت مالی خوب برای دوران دبیرستان - جمع آوری تمامی مدارک پذیرش و تشکیل پرونده در سفارت - درخواست ویزای تحصیلی در سفارت -( باید نظر سفارت رو جلب کنید از نظر ساپورت مالی که تا اتمام دوره دبیرستان به مشکل بر نخواهید خورد .)
و زمانی که با ویزای شما موافقت شد » پرواز به استرالیا برای ادامه تحصیل ..
زبان انگلیسی هم که باید خوب بلد باشین تا در هنگام تحصیل به مشکل برنخورید ... البته در هنگام تحصیل میتونید به کلاس زبان هم برید برای تقویت بیشتر ...
خیلی ممنون از جوابتون
ما با وکیل مهاجرت صحبت کردیم برای انجام این کارها، به ما گفت قانون عوض شده و شرایط فرق کرده
مثلا شما باید یه حساب با ۱۰۰ هزار دلار ( یا ۱۰۰ میلیون خودمون ) داشته باشید به عنوان بکاپ مالی تا سفارت قبول کنه و .........
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-08-19 ساعت 00:45)otaku نوشته:  
(2011-08-18 ساعت 15:58)ابی22 نوشته:  درود بر شما ...
تمام مراحل اخذا ویزای تحصیلی :
فرستادن مدارک به دبیرستان مورد نظر و گرفتن پذیرش - ساپورت مالی خوب برای دوران دبیرستان - جمع آوری تمامی مدارک پذیرش و تشکیل پرونده در سفارت - درخواست ویزای تحصیلی در سفارت -( باید نظر سفارت رو جلب کنید از نظر ساپورت مالی که تا اتمام دوره دبیرستان به مشکل بر نخواهید خورد .)
و زمانی که با ویزای شما موافقت شد » پرواز به استرالیا برای ادامه تحصیل ..
زبان انگلیسی هم که باید خوب بلد باشین تا در هنگام تحصیل به مشکل برنخورید ... البته در هنگام تحصیل میتونید به کلاس زبان هم برید برای تقویت بیشتر ...
خیلی ممنون از جوابتون
ما با وکیل مهاجرت صحبت کردیم برای انجام این کارها، به ما گفت قانون عوض شده و شرایط فرق کرده
مثلا شما باید یه حساب با ۱۰۰ هزار دلار ( یا ۱۰۰ میلیون خودمون ) داشته باشید به عنوان بکاپ مالی تا سفارت قبول کنه و .........

درود دوستان خوب ...
خوب ایشون درست می فرمایند ...
شما اگه حساب کنید دوره دبیرستان در استرالیا 3 یا 4 سال می باشد ... هزینه تحصیل سالیانه هم ذکر شده بعلاوه اینکه هزینه مخارج هر سال زندگی هم درج شده ... با این حساب کسی که میخواد 3 سال دبیرستان رو در استرالیا بگذرونه باید مبلغ 100 میلیون ساپورت مالی بشه ...
و برای گرفتن ویزا هم باید شما مدارک معتبر مالی به سفارت نشون بدین تا بتونید نظر سفارت رو در گرفتن ویزا جلب کنید ...
مثلا برای گرفتن ویزای تحصیل دوران دانشگاه ، باید مدارک مالی برای حداقل 2 سال اول رو نشون بدید ... که همین خودش چیزی حدود 60 الی 80 میلیون هزینه رو در بر می گیره ...
به هر حال این نشون میده که برای گرفتن ویزای تحصیل در چنین کشورهای ( استرالیا . نیوزیلند . کانادا . آمریکا و ... ) مدرک مالی معتبر ( ساپورت مالی ( پول )) خیلی تاثیر گذاره ...
موفق باشید ...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، msar
درود بر دوستان خوب مهاجرسرا ...
در این قسمت اندک اطلاعات در مورد خوابگاه های دانشگاه ملی استرالیا می گذارم و امیدوارم دوستان استفاده کنند ...
خوابگاه های دانشگاه ملی استرالیا :»»»»

دانشگاه ملی استرالیا تعداد قابل ملاحظه ای خوابگاه ارائه می دهد که نام و مشخصات آنها در زیر فهرست شده است. از آنجاییکه این دانشگاه برترین دانشگاه استرالیا می باشد، سالانه تعداد متقاضیان بالاست و با وجود تعداد زیاد و متنوع خوابگاه ها دانشجویان مشکلی از بابت مکان زندگی نخواهند داشت. در اکثر خوابگاه ها دانشجویان دوره های کارشناسی و پایین تر از آن با دوره های بالاتر از کارشناسی از هم جدا می شوند. در برخی خوابگاه ها غذا سرو می شود.

خوابگاه دانشجویان کارشناسی و ارشد :
خوابگاه Bruce Hall قدیمی ترین خوابگاه دانشگاه ،
دانشجویان کارشناسی:
ظرفیت برای 240 نفر،
به همراه سرو غذا،
اتاق های تک نفره با سرویس بهداشتی مشترک،
اتاق کامپیوتر، اینترنت، پیانو، اتاق موسقی، اتاق بیلیارد، امکانات تفریحی-ورزشی،
قرارداد برای 40 هفته، اجاره بها 297.50$ به ازای هر هفته.

دانشجویان ارشد:
66 اتاق یک نفره و 12 اتاق دو نفره خاص دانشجویان متاهل،
بدون سرو غذا،
امکانات تفریحی-ورزشی،
قرارداد برای 40 هفته، اجاره بها از 215.90$ تا 35.80$ به ازای هر هفته.
......................
خوابگاه کالج Burgmann College
دانشجویان کارشناسی
در هر طبقه 40 نفر ظرفیت، به همراه سرو غذا،
اتاق تک نفره با سرویس بهداشتی مشترک،
تلفن، اینترنت، اتاق برای معلم خصوصی، اتاق موسقی، پیانو، سالن برای برگزاری جشن و مراسم، پارکینگ،
اجاره بها 293$ در هفته، این مبلغ قبل از شروع هر ترم تسویه می شود.
دانشجویان ارشد:
120 نفر ظرفیت بدون سرو غذا،
آپارتمان هایی با 2 ،3 و 5 اتاق خواب،
اتاق های تکی با سرویس بهداشتی مشترک،
اتاق برای دانشجویان متاهل،
امکانات تفریحی-ورزشی،
اجاره بها از 189$ تا 240$ در هفته.

خوابگاه Jhon XXIII College
317 نفر ظرفیت برای دانشجویان کارشناسی و ارشد،
اتاق تک نفره با سرویس بهداشتی مشترک،
اینترنت، تلفن، اتاق کامپیوتر، پرینتر، پارکینگ، امکانات تفریحی-ورزشی،
قرارداد برای 40 هفته، اجاره بها 299$ به ازای هر هفته.
پیروز باشید ...
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
درود بر دوستان خوب ...
رتبه بندی چند دانشگاه معتبر استرالیا در سطح ملی و بین المللی در سال 2010

دانشگاه....................رتبه ملی.....رتبه جهانی

دانشگاه ملبورن................1.................36
دانشگاه ملی استرالیا.......2.................43
دانشگاه سیدنی..............3.................71
دانشگاه ادلاید..................4.................73
دانشگاه کویینزلند............5..................81
دانشگاه نیوسوث ویلز.......6.................152
دانشگاه موناش...............7.................188
منبع : اینترنت
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، ParsTrader ، sabafarsi1985 ، msar
درود بر دوستان خوب ...
من اطلاعاتی راجع به رشته دندانپزشک دانشگاه کویینزلند گرفتم با منبع ..:

دوره های کارشناسی
شرایط ورود به دوره: داشتن آیلتس 7 با نمره 7 در هر چهار مهارت. شرایط ورود: در صورتی که پیش دانشگاهی را در استرالیا نبوده اید یا باید مدرک کارشناسی داشته باشید یا آزمون GAMSAT را انجام دهید، در هر دو صورت یک مصاحبه خواهید داشت.
کارشناسی دندانپزشکی: طول دوره 5 سال. شهریه سالانه 45700$ استرالیا. این دوره هم به صورت آنرز و هم غیر آنرز به صورت دو رشته جدا از هم در این دانشگاه ارائه می شود.
کارشناسی آنرز بهداشت دهان: طول دوره 1 سال، شهریه سالانه 37875$ استرالیا.

کارشناسی ارشد و دکترای تحصیلی
شرایط ورود: داشتن آیلتس 7 با نمره 7 در هر چهار مهارت. داشتن مدرک تحصیلی دندانپزشکی از استرالیا. لازمه ورود دانشجویان ایرانی به دوره دکترا داشتن مدرک دندانپزشکی به همراه حداقل دو سال سابقه کاری در کلینیک دندانپزشکی است. بسته به پرونده شما ممکن است یک آزمون عملی و تئوری نیز از شما در استرالیا قبل از ورود به رشته گرفته شود. هزینه ثبت نام آزمون 3500$ است. دانشجویانی که با موفقیت این آزمون را انجام می دهند هزینه پرداختی آزمون از شهریه آنها کسر می شود. دانشجویان باید مدرک دندانپزشکی خود را توسط انجمن دندانپزشکان به ثبت برسانند.
دکترای دندانپزشکی: طول دوره 3 سال، شهریه سالانه 49900$ استرالیا. دوره های تخصصی عبارتند از:

رادیولوژی دندان و فک
ارتودنتیس
دندانپزشکی کودکان

کارشناسی ارشد دندانپزشکی در این دانشگاه برای دانشجویان خارجی ارائه نمی شود.

کارشناسی ارشد و دکترای تحقیقاتی
دندانپزشکی در دانشگاه کویینزلند وجود دارد در صورتی که تز تحقیقاتی مناسب دارید می توانید اقدام نمایید.

منبع »
http://www.uq.edu.au/study/program.html ................................... http://www.uq.edu.au/study/program.html
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، OverLord ، farzad-it ، msar
دوستان یک چیز کلی که در تمام ایالات ولایت استرالیا یکسانه عرض کنم که همانطور که رنکینگ دوستمون هم نشون میده دانشگاه موناش اصلا مالی نیست و فقط به دلیل دادن ویزای اینترنشنال هست که خیلی ایرانیان اونو میشناسند نه بدلیل رنکینگ بالاش از لحاظ امکانات هم اصلا قابل مقایسه با دیگر دانشگاه ها نیست. ولی در مورد انتخاب دانشگاه های دیگر رنکینگ کلی نمیشه داد و به شدت بستگی به ایالت و خصوصا رشته مورد نظر دارد ولی به طور کلی در رشته های فنی آر ام آی تی و نشنال و ملبورن یونی خیلی نزدیک به هم و در حال رقابت هستند این که گفتم اصلا هیچ ربطی به رنکینگ های تبلیغاتی داخل سایت ها نداره بلکه کاملا از نتایج کار پیدا کردن و موفق بودن فارغ التحصیلانشونه و واقیعیتیه که دیدم.
پ.ن.
از نثر سلیس فارسیم عذرخواهی میکنم!
این پست صرفا جهت اطلاع آن دوستانی است که میخواهند حقیقت را بدانند و نه اون چیزی که دلشون میخواد بشنوند.
اگر در دانشگاه موناش درس میخونید و یا به تازگی ویزای دانشجویی برای موناش گرفتید این پست را ندیده، یا بول شت یا هر چی دلتون خواست بینگارید.
قابل توجه انهایی که هر پستی میدم بهشون برمیخوره و پیغام خصوصی میدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: sabafarsi1985 ، msar
درود...
مدیران گرامی اگر امکان دارد این تاپیک را با تاپیک پرسش و پاسخ در همین انجمن ادغام کنید ...
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: sabafarsi1985 ، msar
درود بر دوستان ...
طبق گفته دوستم در استرالیا ، دانشجویان می توانند بعد از حدود 2 الی 3 سال برای اقامت اقدام کنند ...
البته باید شرایط پرونده نیز بررسی شود ...
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، ghalandar_img ، sabafarsi1985 ، msar

TAFE
،
چيزي ميخوام راجع بهش صحبت كنم TAFE هست!
فني حرفه اي استراليا TAFE نام داره كه در خيلي از كشورها از جمله ايران هم نمايندگي داره
خيلي خلاصه ميگم چون بايد برم خريد...

شما ميريد نمايندگي هاي TAFE در ايران در يه سري رشته هاي خاص مثل مديريت - معماري - آي تي و غيره ثبت نام ميكنيد.. طول دوره 2 ساله كه هفته اي 2 روزه (‌ پنج شنبه و جمعه ) و رشته هاي متنوعي هم داره .. كه ميتونيد در سايت خود TAFE اونها رو ببينيد
http://www.detinternational.nsw.edu.au/tafe/index.html

بعد از اين 2 سال به شما مدرك ديپلم ميدن كه در استراليا كارداني محاسبه ميشه ...
حالا !‌ كسي كه اين مدرك رو گرفت با آيلتس 5.5 ميتونه اقدام كنه
نه اسس ميخواد نه مديكال نه لاج و نه هيچي ديگه!
خود TAFE از اول ثبت نامتون مداركتون رو ميفرسته استراليا ... بعد از اين 2 سال كه شما مدرك رسمي رو گرفتين ميشه قدم بعدي پذيرش دانشگاه

شما با اين ديپلم ميتونيد در تمام دانشگاهاي استراليا پذيرش بشيد يا در خود TAFE واسه تكميل

مدنظر داشته باشيد چون TAFE استراليا همون فني و حرفه اي خودمونه بدون دانشگاه هم ميتونيد از طريق ويزاي كاري بريد كار كنيد ولي واسه اقامت ميگم بهتون كه يا يه دانشگاه پذيريش بگيريد يا خود TAFE

پذيرش دانشگاه خب مسلما ساده تر ميشه چون شما دوره هاي تخصصي TAFE رو گذرونديد و دانشگاه مشكلي نداره با شما

حالا اگه شما بخوايد دانشگاه رو معمولي در استراليا بريد بايد سالي حداقل 13 ميليون تومن بدون هزينه هاي متفرقه خوراك پوشاك مسكن بديد كه واقعا واسه ما ايروني ها گرونه

اما وقتي مدرك ديپلم TAFE رو داشته باشيد فقط كافيه يك سال در دانشگاه درس بخونيد تامدرك كارشناسي رو بگيريد!!!!!

به جاي 4 سال فقط يك سال!!!! و بعد از كارشناسي ميتونيد ظرف 6 ماه تقاضاي اقامت بديد ...
اينطوري از شر اسس و مديكال و سابقه كار اين چيزا راحت ميشيد .. هم صرفه جويي در زمان هم در هزينها ...

البته اين روش واسه كسايي كاربرد داره كه برنامه ريزي هاي ميان مدت واسه استراليا دارن
كسايي كه همه چيشون تكميل اسس كنن راحت تر و كم هزينه تر خواهد بود..

هزينه TAFE در ايران يه خورده گرونه كه وقتي من شنيدم يه خورده شوكه شدم .. ولي حساب كردم ديدم نسبت به دانشگاهاي استراليا و هزينه هاي جاري مقرون به صرفه است
هزينه كل دوره 2 ساله حدود 10 ميليون تومن ميشه كه در 12 قسط ميتونيد پرداخت كنيد

حساب كردم روزي 54 تومن ميشه .... ولي با اون مدرك حتي اگه استراليا نريد كشورهايي مثل انگليس نيوزلند امريكا كانادا ميتونيد كار پيدا كنيد !
واسه اونايي كه وضعشون خوبه يه نقطه اميد عالي به حساب مياد!

يه بخشي از آموزش TAFE به زبان انگليسي (20 درصد )‌هست و بخشهايي داره مثل شناسوندن بازار كار استرليا - فرهنگ اونجا و شيوه كار در صنايع و غيره ...
تجربه فوق العاده اي ميشه اگه هزينه اش هم باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: ARASH@MH ، ابی22 ، brotherhood ، شيدا ، Yashar1989 ، RosalovesUSA ، stopir ، sabafarsi1985 ، mahannn4779 ، satin ، msar
در مجتمع فنی تهران
دپارتمان بین الملل به من گفتن که هزینه ترمی 2 میلیون هست + 950 دلار
و در کل 4 سال طول میکشه تا دیپلمای تیف رو دریافت کنید
و خودشون کارهای اقامتی و مهاجرتی رو انجام میدن
پاسخ
تشکر کنندگان: شيدا ، RosalovesUSA ، 2013 ، sabafarsi1985 ، mahannn4779 ، msar
5 شنبه ها ساعت 11 سمینار توجیهی رایگان دارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
یکم بیشتر توضیح میدید‌؟ از زمان شروع دوره تا رسیدن به استرالیا پروسه چه قدر طول میکشه ؟
پاسخ
جالبه روش نسبتا اسونی به نظر میاد که یکم شک بر انگیزه .......
اگه اینجور به این راحتی بود که الان همه اقدام میکردن ....
یا قاعدتا باید دوره هاش سخت باشه که هر کس نتونه از پسش بر بیاد ...
من سایت رو چک کردم نمایندگی رو تو ایران نمایندگی داره ولی عجیبه
[font=Arial]به نام اهورامزدا خدای یکتا و خالق بخشنده[/font]
پاسخ
(2011-10-02 ساعت 04:15)nightwolf نوشته:  جالبه روش نسبتا اسونی به نظر میاد که یکم شک بر انگیزه .......

اره خوب معتبر که هست مشکلی برای این مسئله که معتبر هست یا نه وجود نداره , بخاطر هزینه ها و سختیه درس ها شاید اینطوری باشه
من خودم یکم شک دارم بهش!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: stopir ، 2013 ، msar
(2011-10-02 ساعت 11:34)mohammad.maleki نوشته:  
(2011-10-02 ساعت 04:15)nightwolf نوشته:  جالبه روش نسبتا اسونی به نظر میاد که یکم شک بر انگیزه .......

اره خوب معتبر که هست مشکلی برای این مسئله که معتبر هست یا نه وجود نداره , بخاطر هزینه ها و سختیه درس ها شاید اینطوری باشه
من خودم یکم شک دارم بهش!!!!
والا از یه بنده خدایی که برای اینکار اقدام کرده بود و 2 سال هم کلاس رفته بود پرسیدم گفت فقط ریختن پول تو سطل اشغاله
میگفت اولا درست حسابی درس نمیدن و چیزی درست درمون یاد نمیگیری وگفت تو کلاسشون که 13 نفر بودن فقط 3 نفر تونستن پذیرش بشن اونم تو جاهای داغون استرالیا که بعدا هم ازشون خبری نشد !!!!
ولی با همون مدرکش توسنته بود تو ایرانسل کار پیدا کنه و اصلا توصیه نمیکرد چون میگفت این روش فقط برای سر کیسه کردنه ادمایی مثله ماست که دنباله یه راه هستن که برن چون راه هم اسون به نظر میاد هم بهش حجوم میارن ولی نمیدونن که همش تبلیغاته و اینجوری نیست
[font=Arial]به نام اهورامزدا خدای یکتا و خالق بخشنده[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، mahannn4779 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان