کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در استرالیا
سلام
برای گرفتن ویزای دانشجویی نیازی به گرفتن وکیل نبود خودتون اقدام می کردید خیلی راحتتر بود .
وکیلها هیچ کمک خاصی نمی کنند جز اینکه گاهی اوقات کار ادم را عقب می اندازند.
شما رشته خود را نگفتید تا بهتر بتوان قضاوت کرد اما به طور کل شما دیر برای گرفتن ویزا اقدام کردید معمولا 3 ماه فرایند ویزا گرفتن طول می کشد
خواهر شما هیچ نکته منفی برای شما ندارد چون ایشون هم مثل شما دانشجو است .
برای رشته های حساس مثل مواد . شبیه سازی و کلا رشته هایی که ممکن است در ساخت تسلیحات کاربرد داشته باشد خیلی دیر سکیوری چک حاظر می شود .
به نظر من با دانشگاه مکاتبه کنید و موضوع را اطلاع دهید . تا یکی دو هفته تاخیر معمولا مجاز است اما برای بیشتر از ان باید شروع تحصیل خود را یک ترم دیفر کنید . که بهتر است از همین الان به فکر ان باشید و تقاصای خود را بدهید
البته قبل از ان خودتون با دفتر اردن تماس بگیرید و از راهنمای فارسی سفارت در مورد ویزای خود سوال کنید . فقط در نظر داشته باشید براقراری ارتباط از ایران با اردن به سختی امکان پذیر است و باید حوصله زیادی داشته باشید. البته به خواهرتون می توانید بگویید از استرالیا تماس بگیرد و فقط شماره پرونده خود را به ایشون بگید .
تلفن تماس دفتر استرالیا در اردن : 96265807070+
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، sam11 ، Tomas ، mahannn4779
برای شروع باید چکار کرد؟
من لیسانس کامپیوتر دانشگاه آزادم
امیدی هست برای رفتن؟
میشه فقط بگید از کجا شروع کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
چند سوال دارم از دوستان

1- رشته ها در master ، به دو نوع courswork و research ارائه می شوند . آیا هر دو نوع مورد تایید ایران هست یا خیر ؟

2- برخی دانشگاهها یک رشته را طی 1 سال ارائه می دهند ، برخی 1.5 سال و برخی دیگر 2 ساله دوره را برگزار می کنند . اینها در تایید وزارت علوم ایران تاثیری ندارد ؟

3- من الان هنوز امتحان آیلتس ندادم . تا چه زمانی وقت دارم مدرک آزمون رو به دانشگاه ارائه بدم ؟ آیا بدون این مدرک هم میتوان اقدام کرد تا بعد که آزمون دادم آن را برایشان ارسال کنم ؟

4- دوستانی که تجربه دارند بفرمایند که فرایند پذیرش از سمت دانشگاه چقدر طول می کشه ، و اینکه آیا هرزمان مدارک را دادیم بررسی میشه یا همه را جمع می کنند تا زمان خاصی ؟ یعنی از الان بخوام برای ترم july 2013 اقدام کنم ، کی بهم جواب می دهند ؟

من به خاطر معدل پایین شانس فاند ندارم و می خوام با هزینه ی خودم برم
با تشکر از دوستان گرامی
پاسخ
(2012-08-13 ساعت 21:29)soheilsoal نوشته:  چند سوال دارم از دوستان

1- رشته ها در master ، به دو نوع courswork و research ارائه می شوند . آیا هر دو نوع مورد تایید ایران هست یا خیر ؟

2- برخی دانشگاهها یک رشته را طی 1 سال ارائه می دهند ، برخی 1.5 سال و برخی دیگر 2 ساله دوره را برگزار می کنند . اینها در تایید وزارت علوم ایران تاثیری ندارد ؟

3- من الان هنوز امتحان آیلتس ندادم . تا چه زمانی وقت دارم مدرک آزمون رو به دانشگاه ارائه بدم ؟ آیا بدون این مدرک هم میتوان اقدام کرد تا بعد که آزمون دادم آن را برایشان ارسال کنم ؟

4- دوستانی که تجربه دارند بفرمایند که فرایند پذیرش از سمت دانشگاه چقدر طول می کشه ، و اینکه آیا هرزمان مدارک را دادیم بررسی میشه یا همه را جمع می کنند تا زمان خاصی ؟ یعنی از الان بخوام برای ترم july 2013 اقدام کنم ، کی بهم جواب می دهند ؟

من به خاطر معدل پایین شانس فاند ندارم و می خوام با هزینه ی خودم برم
با تشکر از دوستان گرامی

درود بر شما ....
دوست گرامی در مورد فوق لیسانس اطلاعات دقیقی ندارم .
اما در مورد پذیرش از دانشگاه باید کلیه مدارک به همراه مدر ک آیلتس با نمره خاصی که در نظر گرفته شده به دانشگاه ارسال کنید . در مورد وقت پذیرش هم که در سایت خود دانشگاه اطلاعات وجود داره .
بعد از پذیرش گرفتن از دانشگاه مدارک برای شما ارسال می شود و کلیه مدارک و مدارکی که سفارت مشخص کرده همراه با ترجمه به سفارت می برید به همراه تمکن مالی .
از زمان مراجعه به سفارت و اینکه شما از نظر سفارت مجاز به ادامه تحصیل در استرالیا هستید ، حدود 3 ماه طول می کشد تا شما ویزای تحصیلی دریافت کنید .
موفق باشید.
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sam11 ، Tomas
سلام به همه دوستان.من سال قبل مدرکم فوق دیپلم عمران از دانشگاه آزاد را با معدل خوب (بالای 18) گرفتم.31 سالمه و بیش از 6سال سابقه کار در پروژه های عمرانی (سد سازی , راهسازی و ...) را دارم. الان هم یه شرکت پیمانکاری داریم که خودم از اعضای هیأت مدیره اش هستم.سؤال : 1. آیا دانشگاههای استرالیا پذیرش از فوق دیپلم به لیسانس میدن؟ 2. آیا اگه پذیرش بدن افسر من رو رد نمیکنه؟ میخام اینجوری هم تحصیلاتمو تو استرالیا تموم کنم هم تو این مدت فکری واسه موندنم بکنم. مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، mahannn4779
سلام. من میخواستم یک سری اطلاعات در خصوص اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای استرالیا برای مقطع دکتری داشته باشم و میخواستم بدونم با شرایط من امکان دریافت این بورسیه وجود دارد یا خیر.
لیسانس: مدیریت بازرگانی با معدل 15.58
فوق لیسانس: مدیریت بازرگانی با گرایش بازاریابی بین الملل با معدل 17.45
دارای مقاله هستم
سابقه 7 سال کار در زمینه بازاریابی هم دارم
ممنونم میشم اگر کسی اطلاعی داره من رو در جریان بزاره.
سلام به همه.دانشجوي سال 3 مهندسي صنايع(سراسري) هستم.با احتساب 2سال تا ليسانس و 2سال سربازي/4سال فرصت دارم براي ادامه تحصيل هرچي مدرك ميخواد اماده كنم.دارم واسه ايلتس هم اماده ميشم.ميگن داشتن مقاله isiواجبه.واقعا همينطوره؟لطفا منو راهنمايي كنين من در حال حاضر براي اينكه بتونم 4سال ديگه از ايران برم بايد چه كاراييو انجام بدم؟اصلا ميشه رفت استراليا؟
پاسخ
سلام سوالی دارم در مورد رشته تعمیر و نگهداری هواپیما درکدام از دانشگاه های استرالیل و نیوزلند تدریس می شود و حدود شهریه ان؟
پاسخ
با سلام و احترام
من در حال اقدام برای گرفتن ویزای دانشجویی برای یکی از کالج ها در سیدنی هستم.همینطور که میدونید لازم به داشتن حساب مالی به مدت 3 ماه است ولی من اخیرا شنیدم که این قانون تغییر کرده و نیازی به مدت 3 ماه نیست و فقط باید 1 پرینت مالی از موجودی مبلغ در حسابمان داشته باشیم.آیا این جریان صحت داره؟؟لطفا راهنماییم کنید.ممنون[/size]
پاسخ
(2012-09-21 ساعت 12:40)M.MON نوشته:  با سلام و احترام
من در حال اقدام برای گرفتن ویزای دانشجویی برای یکی از کالج ها در سیدنی هستم.همینطور که میدونید لازم به داشتن حساب مالی به مدت 3 ماه است ولی من اخیرا شنیدم که این قانون تغییر کرده و نیازی به مدت 3 ماه نیست و فقط باید 1 پرینت مالی از موجودی مبلغ در حسابمان داشته باشیم.آیا این جریان صحت داره؟؟لطفا راهنماییم کنید.ممنون[/size]

درود بر شما
شما میتونید شرایطش رو از خود سفارت اگر اقدام کردید بپرسید چون در ورودی سفارت استرالیا شرایط اخذ ویزای دانشجویی نصب شده .
اگر شرایط تغییر کرده من در جریان نیستم .
البته همین الان از دوستم در استرالیا پرسیدم و منتظر پاسخ هستم و اگر جواب دادند حتما پاسخ خواهم داد .
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sam11 ، Tomas
درود

بنده دیپلمه هستم و میخام در TAFE استرالیا از از صفر شروع به ادامه تحصیل کنم

کلا باید چه اقداماتی رو انجام بدم؟

چه شرایطی داره؟

از کجا شروع کنم؟

با سپاس
پاسخ
(2012-09-09 ساعت 12:25)pooria.x نوشته:  سلام به همه.دانشجوي سال 3 مهندسي صنايع(سراسري) هستم.با احتساب 2سال تا ليسانس و 2سال سربازي/4سال فرصت دارم براي ادامه تحصيل هرچي مدرك ميخواد اماده كنم.دارم واسه ايلتس هم اماده ميشم.ميگن داشتن مقاله isiواجبه.واقعا همينطوره؟لطفا منو راهنمايي كنين من در حال حاضر براي اينكه بتونم 4سال ديگه از ايران برم بايد چه كاراييو انجام بدم؟اصلا ميشه رفت استراليا؟
سلام هزینه تحصیل و زندگی و شهریه و .... کلا در استرالیا حدود 40000 دلار در سال میشه اگر همچین پولی دارید استرالیا راحت می توانید بروید ولی به نظرم برای کانادا اقدام کنید خیلی بهتر است چون هم شهریه تحصیل در انجا کمتر است و هم راحتتر اقامت می گیرید
با ارزوی موفقیت برای شما

(2012-10-16 ساعت 10:31)1406 نوشته:  درود

بنده دیپلمه هستم و میخام در TAFE استرالیا از از صفر شروع به ادامه تحصیل کنم

کلا باید چه اقداماتی رو انجام بدم؟

چه شرایطی داره؟

از کجا شروع کنم؟

با سپاس
سلام
هزینه تحصیل و شهریه وزندگی و... شما سالی بالای 30000 دلار تمام می شود
باید ایلتس 5.5 اکادمیک بگیرید و از سایت تیف استرالیا اقدام کنید برای پذیرش گرفتن. فعلا مدرک زبان را بگیرید که مهمترین موضوع است .
تیف شعبات مختلفی در سرتاسر استرالیا دارد
برای تیف مرکزی استرالیای غربی در شهر پرث از سایت زیر می توانید دیدن کنید
http://www.central.wa.edu.au/Pages/default.aspx
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: 1406 ، Tomas
با سلام من ليسانس و فوق ليسانس اقتصاد از دانشگاه هاي معتبر با معدل بالا دارم اما مشاور تحصيلي استراليا به من گفته بهتره به جاي دكترا اونجا فوق حسابداري بخونم كه زودتر بتونم اقامت بگيرم به نظر شما پيشنهاد خوبيه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Tomas
(2012-11-02 ساعت 22:45)setiya نوشته:  با سلام من ليسانس و فوق ليسانس اقتصاد از دانشگاه هاي معتبر با معدل بالا دارم اما مشاور تحصيلي استراليا به من گفته بهتره به جاي دكترا اونجا فوق حسابداري بخونم كه زودتر بتونم اقامت بگيرم به نظر شما پيشنهاد خوبيه؟
سلام
با توجه به هزینه بالای تحصیل در استرالیا اول باید ببینید کدام دانشگاه در کدام رشته با توجه به مقالات شما حاضر است شما را بورسیه کند . شهریه تحصیل در استرالیا سالانه حدود 30000 دلار است و هزینه زندگی در حدود 20000 دلار در سال میشود .
اگر این هزینه برای شما مشکلی ایجاد نمیکند که هیج . وگرنه فکر نان باشید که خربزه اب است .
البته هم اکنون کانادا به راحتی به تمامی دانشجویان دکترا بعد از 2 سال اقامت میدهد که البته شهریه دانشگاههای ان کمتر از نصف استرالیا است .
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11 ، Tomas
سلام
من اول إبان مداركم رو فرستادم سفارت تو عمان . ١٠ إبان جواب دادن كه مرحله اول قبول شدم و ٢٨ روز وقت دارم كه كاراي بزشكي إنجام بدم . اين يعني به من ويزا ميدن يا هنوز معلوم نيست ؟ من كل هزينه دانشكاه هم دادم
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان