کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن وقت ازسفارت آمریکا برای ویزای توریستی
(2010-02-12 ساعت 11:42)e1ham نوشته:  سلام - از آنجا که اخیرا سفارت آمریکا در ابوظبی ویزاها را به جای یک روزه یک هفته ای صادر می کند می خواستم بدانم آیا کسی در این انجمن برای pick-up کردن ویزا از آژانس استفاده نکرده؟ لطفاً تجربه خودتان را بنویسید. نمی دانم آیا برای دریافت ویزا شخصاً به ابوظبی بروم و یا به آژانسها اعتماد کرده و مخارج را به یک سوم کاهش دهم!
در صورتی که آژانس معتبری سراغ دارید هم متشکر میشوم نام و مشخصات آن را اعلام کنید. با تشکر!

جهت اطلاع: نوع ویزای من : K1
تاریخ مصاحبه: 24 ژانویه 2010
نتیجه : Administrative Process
تاریخ Release شدن : 11 فوریه 2010

سلام
یکی هست که من میشناسم
چون اینجا اعلام کردنش ممنوعه بهم ایمیل بزنید که تلفنشو بدم
SUN_AND_SAND2000@YAHOO.COM
ShyRolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2008-12-04 ساعت 00:29)alimasumi نوشته:  AbuDhabiIV@state.gov
شما می توانید با این ای میل مکاتبه کنید . من مکاتباتم رو با این آدرس انجام می دهم . موفق باشی

سلام
این ایمیلی که دادید ایرانیه؟فارسی زبانه؟
ShyRolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: jamshid8765 ، msar
سلام دوست عزیز. باید صریحا عرض کنم که نه خیر اشتباه می کنید. چون من در لاتاری امسال شرکت کردم 2011 و الان 20 روز است که ویزای امریکا را هم گرفتم. و به امید خدا به زودی خواهم رفت.
پاسخ
تشکر کنندگان: bahram_fadakar ، negi ، shatsi ، anahita 62 ، msar
با درود.
ضمن عرض تبریک سال جدید،دوستان من لینک گرفتن وقت از سفارت آمریکا در دوبی رو میخوام(نه ابوظبی).در ضمن سئوال دیگه من اینه که اول باید فرم رو پر کنم بعد وقت بگیرم؟نمیشه اول وقت بگیرم بعد فرم رو پر کنم؟در ضمن میشه بفرمایید معمولا چند روز بعد وقت مصاحبه میده؟
با سپاس فراوان.
پاسخ
خوب ظاهرا از بخت شما چند روزی هست که فرم مذکور تحت وب شده و باید مرحله به مرحله از طریق اینترنت اونو پرکرد که خود این کارو سخت تر میکنه.شبیه فرم ویزای توریستی سفارت بریتانیا.
دوست تست کنند لطفا.
پاسخ
دوست گرامي سلام
در اكتبر 2008 مادرم براي من و همسرم درخواست مهاجرت كرده ( F3 ). اما چون مدتهاست خانواده ام را نديده ام فعلا براي ويزاي توريستي كوتاه مدت اقدام كرده ايم. آيا با اين وجود ممكن است اين تقاضاي ويزاي توريستي كوتاه مدت را قبول كنند ؟ آيا منعي هست كه به متقتضيان مهاجرت ، ويزاي كوتاه مدت بدهند ؟ لطفا اگر در اين زمينه اطلاعات و تجاربي داريد من را راهنمايي كنيد. / با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Ashkan78 ، eblam ، shatsi ، msar
سلام لیلا خانم

بله من تجربه مشابه دارم. سال گذشته برای شرکت در یک کنفرانس دانشگاهی می خواستم آمریکا برم. خودم ارائه دهنده مقاله بودم و دانشگاه مربوطه هم دعوتنامه رسمی با کلی تعریف و تمجید برام صادر کرد. اما وقتی خواهرم که در آمریکا ساکن است برای کنسول سفارت در آنکارا و قبرس نامه داد و شرایط رو گفت ( اینکه برخی اعضای خانواده من آمریکا هستند و برای من هم تقاضای گرین کارت شده)، پاسخ آمد که تضمینی نیست.
چرا؟
چون از شرایط اعطای ویزای توریستی ان است که با دلایل محکم ثابت کنید حتما باز می گردید. مثلا اگر همسر و فرزند دارید ، آنها در ایران می مانند. یا کاری دارید که با مدرک نشان می دهید باید برگردید. یا در حال تحصیل هستید و .. در حالی که خود تقاضای گرین کارت یا حتی سابقه شرکت در لاتاری نشون می ده شما قصد رفتن و موندن دارید.
.
گرچه کنسول صریحا به ما نگفت که ویزا نمی دن اما گفته باید با دلایل قوی ثابت کنید تا زمان صدور گرین کارت حتما بر می گردید . این متن نامه از بخش کنسولی قبرس که الان پیداش کردم:

Your sister can apply for a B1/B2 visa while she is waiting for her green card; however we cannot guarantee that she will get the B1/B2 visa. The officers will analyze her case and see how strong her ties are to Iran now to return until she gets the green card.
Thank you,

Consular Section
U.S. Embassy, Nicosia

من دیگه اقدام نکردم چون نمی خواستم یک مورد رد شدن تو پرونده ام قرار بگیره. اما به هر حال تصمیمگیری با خودتونه.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Ashkan78 ، joseph ، یه مهاجر ، eblam ، shatsi ، Lemony ، msar
دوست عزیز برای من و همسرم هم توسط والدین همسرم درخواست گرین کارت شده (سال 2005)
سال 2008 برای مراسم فارغ التحصیلی خواهر همسرم تو آمریکا اقدام به درخواست ویزای توریستی کردیم البته ما اون موقع انگلیس بودیم و از سفارت آمریکا تو لندن اقدام کردیم اما بهمون ویزا ندادند و موقع مصاحبه افسر ویزا مدام تاکید میکرد خانواده شما همگه اونجا هستند؟؟! اما مهری تو پاسپورت نزدند و فقط یه نامه به ما دادند مبنی بر اینکه مدارک شما ما رو قانع نمیکنه که برمیگردید اگر مدارک محکمتری دارید ارائه بدید تا مجددا" درخواستتون رو بررسی کنیم. البته ناگفته نماند که ما اصلا" هیچ مدرک مالی با خودمون نبرده بودیم نه سند خونه نه پرینت حساب بانکی !!! چون خیلی بی مقدمه تصمیم گرفتیم بریم به هر حال ندادند!!
من حتی شنیدم کسانیکه پرونده مهاجرت خانوادگی دارند نمیتونند تو لاتاری شرکت کنند نمیدونم این قضیه چقدر صحت داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، eblam ، shatsi ، msar
سلام

منم یه پیشنهاد دارم.

میتونید یه مدرک اشتغال به کار با حقوق بالا البته معقول از یجا جور کنید(تو ایران می‌شه درست کرد) ، اگه سند خونه هم داشته باشین که نور الا نور می‌شه ، توکلتون به خدا باشه ، اونوقت دوباره اقدام کنید.

.
نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol_fazaee ، shatsi ، msar
لطفا به من بفرمایید جواب سفارت ویزای امریکا دردبی را چند روزبعد از مصاحبه میدهند
پاسخ
(2010-08-01 ساعت 22:48)tahery نوشته:  لطفا به من بفرمایید جواب سفارت ویزای امریکا دردبی را چند روزبعد از مصاحبه میدهند

جواب را همان روز به شما میدهند.برگه زرد به همراه case num یعنی Smile ok
برو خوش باش.
(2010-02-22 ساعت 19:25)amini2010 نوشته:  آخر یک نفر پیدا نشد به من بگه راهش چیه که وقت بستست ولی وقت میفروشن آژانسها؟

آ ژانسها با کمک همکاران سفارتیشان وقت ملاقات میفروشند عادی:53000 تومان وفوری:88000 تومان .حالا میل خودتان اگه میخواید برید پشت درهای بسته.Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: shatsi ، msar
بعد از زمان مصاحبه در دبي و گرفتن ويزا چه زمان ميتوان به امريكا مسافرت كرد
پاسخ
تشکر کنندگان: IrradaArislal ، Nsser ، msar
(2010-08-02 ساعت 13:11)tahery نوشته:  بعد از زمان مصاحبه در دبي و گرفتن ويزا چه زمان ميتوان به امريكا مسافرت كرد

این بستگی به تاریخی دارد که شما در فرم ds160اعلام کرده اید که میخواهید آمریکا باشید.
پاسخ
(2010-08-02 ساعت 13:39)leilanosa نوشته:  
(2010-08-02 ساعت 13:11)tahery نوشته:  بعد از زمان مصاحبه در دبي و گرفتن ويزا چه زمان ميتوان به امريكا مسافرت كرد

این بستگی به تاریخی دارد که شما در فرم ds160اعلام کرده اید که میخواهید آمریکا باشید.

آیا بدون دعوتنامه برای ویزای توریستی امکان گرفتن ویزای امریکا در دبی وجود دارد
پاسخ
(2010-08-02 ساعت 18:42)tahery نوشته:  
(2010-08-02 ساعت 13:39)leilanosa نوشته:  

آیا بدون دعوتنامه برای ویزای توریستی امکان گرفتن ویزای امریکا در دبی وجود دارد

بله این بستگی به نظر آفیسر و قانع کننده بودن مدارک شما دال بر برگشت به ایران داره ولی برای ویزایb1 ممکن لازم باشه .به هر حال آفیسر میتواند هر بهانه ای برای رد کردن بیاوردحتی نداشتن دعوتنامه .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان