کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مالیات یا همان TAX
همونطور که دوستان گفتن مالیات بر مبنای در امد است که شما ندارید. در ضمن پولتون رو خرد خرد مثلا 5000 تا5000 تا به حساب بگذارید . راجع هر پولی هم هر وقت که سوال شد میگید که پول فروش دارایی یا asset شما در
کشورتان هست یا اینجا هم از کسی پول میگیرید زیر 10000 باشد ونهایتا اینکه مالی رو در کشور خودتون به این شخص داده اید ! پول شویی هم در مبالغ بالا ردگیری میشه و اینها میدونن که خیلی از ادمها از کشورشون براشون پول میرسه با همه اینها مدتی اگر بمونید در خواهید یافت که اینجا انقدر بزرگ و در گیر مسایل مختلف هست که کسی اصلا از وجود من و شما هم خبر ندارد و نظم چندانی در امور دولتی نیست مگر اینکه کسی گزارشی راجع شما بدهد یا مواقعی که وامی خدماتی چیزی بخواهید. فکرتان راحت باشد امریکایی مالیات نده اینقدر هست که نوبت به ما نمیرسد. البته این به معنای این نیست که اگر در امد داشتید مالیات ندید که اونوقت دیگه بد میشه !
(2011-02-25 ساعت 09:18)anab نوشته:  lاین سوال من هم هست وقتی ما میاییم امریکا و هنوز کار نداریم و همینطور داریم از پس اندازهای ایران خرج میکنیم چرا باید مالیات بدیم. یکی از اقوام ما دانشجو هستش در امریکا الان وکیل گرفتند تا مالیات هایی که تا الان دادن پس بگیرند. اگه کسی راهنمایی بکنه ممنون میشم

پس دادنی نیست. 1 برنامه ای هست به اسم tax credit
که اگر در امد های شما زیر خط فقر بوده باشه مالیات شما رو و 1 مقداری از بیمه تون رو پس میدن و این قانون از 2008 برای تشویق مردم به کار کردن اجرا شده چون وقتی شما درامدت کلی ازش مالیات کم بشه و چیزی دستت رو نگیره میری سمت کار نکردن و استفاده از کمکهای دولتی.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، shahrzad_a ، hvm ، Linspire ، mitr.p ، maxsoulfly ، parviz ، صوفیا صوری ، parastoo mohajer ، Rock ، milade
(2011-02-25 ساعت 10:44)hvm نوشته:  افرادی که ویزای توریستی دارند از پرداخت هرگونه مالیات برای درآمدهای خارج از آمریکا معافند اما چنانچه درآمدی در آمریکا داشته باشند موظف به پرداخت مالیات آن هستند و با توجه به اینکه این افراد دارای شماره سوشیال نیستند پرداخت مالیات آنها از طریق w7 امکانپذیر است
افرادی که دارای گرین کارد هستند موظف به پرداخت مالیات برای تمام درآمدهای خود در داخل و یا خارج میباشند (به غیر از مستثنیات مانند هدایا)
بنابر این اگر کسی دلش خواست به شما هدیه بدهد شما از پرداخت مالیات معافید
مبالغ زیر 100000$ نیاز به اعلام منشاء ندارند پس با خیال راحت میتوانید به بانک بروید و پولتان را به آن بسپارید
آخه میشه ثابت کرد که این پول هدیه است یا درآمد؟؟ من رو خیلی از این بابت ترسوندن راستش. اگر مثلا چند بار پول زیر 10000$ بیاد اما مجموعش در سال بیشتر باشه چی؟ پس من اگر در امد داشته باشم باید w7 پر کنم؟؟ الان که ندارم لازم نیست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، soheilbadami
(2011-02-25 ساعت 11:02)soheilbadami نوشته:  همونطور که دوستان گفتن مالیات بر مبنای در امد است که شما ندارید. در ضمن پولتون رو خرد خرد مثلا 5000 تا5000 تا به حساب بگذارید . راجع هر پولی هم هر وقت که سوال شد میگید که پول فروش دارایی یا asset شما در
کشورتان هست یا اینجا هم از کسی پول میگیرید زیر 10000 باشد ونهایتا اینکه مالی رو در کشور خودتون به این شخص داده اید ! پول شویی هم در مبالغ بالا ردگیری میشه و اینها میدونن که خیلی از ادمها از کشورشون براشون پول میرسه با همه اینها مدتی اگر بمونید در خواهید یافت که اینجا انقدر بزرگ و در گیر مسایل مختلف هست که کسی اصلا از وجود من و شما هم خبر ندارد و نظم چندانی در امور دولتی نیست مگر اینکه کسی گزارشی راجع شما بدهد یا مواقعی که وامی خدماتی چیزی بخواهید. فکرتان راحت باشد امریکایی مالیات نده اینقدر هست که نوبت به ما نمیرسد. البته این به معنای این نیست که اگر در امد داشتید مالیات ندید که اونوقت دیگه بد میشه !

والا سیستمشون که قربونش برم... صد رحمت به ایران!
این رقم بالا یعنی چقدر؟؟ آخه من الان 10 $ یکی بهم بده می گم اووووووووووووو جقدر زیاد! Rolleyes اگرم 5 $ بگیرن ازم که انگار جونمو گرفتن( وای باز آخر ماه شد! اجاره رو چه کنم؟)
شنیدم اوضاع بد تر شده و دیگه پول از ایران آوردن سخت تره! وقتی پول آوردن راحت بود هم که پول درآوردن سخت بود!!! ( الان آسونه یعنی؟؟ بعیید میدونم)

پس با این حساب اگر ادعا کنم که این پول بابت خدماتی یا کالایی در ایرانه مشکلی نیست؟!؟ حالا میان از آدم می پرسن یا یهو یه کار می کنن ادم بره رو هوا؟؟ اهان گفتین از وجود ما بیخبرن! عمراً! جالبه اینجا همش احساس می کنم دارم ردیابی می شم. ایران اقلا VPN داشتم .

(2011-02-25 ساعت 10:33)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.کی‌ گفته ما باید مالیات بدیم؟؟؟به جز مواد غذأیی بقیه چیز‌ها شامل پوشاک،رستوران،خرید اتوبیل و ...باید مالیاتشون رو پرداخت کرد.اینها اجباریه ولی‌ مالیات سالیاینه رو نباید پرداخت کنیم چونکه هیچ شغلی‌ نداریم.حتی من شنیدم اگه شغلی‌ هم داشته باشیم و درامد سالیانه کمتر از ۱۲ هزار دلار باشه بازم مالیات تعلق نمیگیره
ولی می دونین نگرانیم چیه؟ درامد کم رو هم باید اعلام کرد. اگرم نداریم باید اعلام کنیم صفره . مشکل وقتیه که میگیم در آمد نداریم ولی می بینن که چند تا پول قلمبه رفته تو حساب!!! اون وقت فلانی بیار و باقالی بار کن

پاسخ
تشکر کنندگان: milade
shahrzad_a عزيز
من كه هنوز نفهميدم شما چي مي خواين. از يك طرف ميگين پول ندارين و حتي آرزو مي كنين كه ماشيني داشتين تا مي فروختين و پولشو مي آوردين آمريكا، از طرف ديگه نگران هستين كه مبادا شما رو به خاطر پولي كه با خودتون ميارين به پولشويي! متهم كنن. بهتره مسأله رو واضحتر بيان كنين.

مگه شما با ويزاي «توريستي» چقدر مي خواين با خودتون پول بيارين كه نگران اتهام پولشويي هستين؟ يك ميليون دلار؟! يا حتي 500هزار دلار؟! Smile
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: arshida ، Linspire ، hvm ، laili ، soheilbadami ، AMIN3Y ، mitr.p ، maxsoulfly ، humsun ، kiana11 ، milade
(2011-02-25 ساعت 12:58)frozen mind نوشته:  shahrzad_a عزيز
من كه هنوز نفهميدم شما چي مي خواين. از يك طرف ميگين پول ندارين و حتي آرزو مي كنين كه ماشيني داشتين تا مي فروختين و پولشو مي آوردين آمريكا، از طرف ديگه نگران هستين كه مبادا شما رو به خاطر پولي كه با خودتون ميارين به پولشويي! متهم كنن. بهتره مسأله رو واضحتر بيان كنين.

مگه شما با ويزاي «توريستي» چقدر مي خواين با خودتون پول بيارين كه نگران اتهام پولشويي هستين؟ يك ميليون دلار؟! يا حتي 500هزار دلار؟! Smile

آهااااان! به قول اینا گود کواسشن !
frozen mind جان اولا علت اینکه قاطی پاتی شد اینه که مثل اون همشهری اصفهانی که یه سطل پر نمونه برد آزمایشگاه بعد به فامیل زنگ زد گفت همه سالمین... منم سوالای کل فامیل رو اعم از سیتی زن ,گرین کارت , دانشجو , کارمند, توریست و حتی اونا که هنوز ایرانن پرسیدم. Big Grin
بعدشم اگر اینجا کسی ماشین داشت و فروخت چی میشه( اینم مثال بود که بگم پول نقد اگر دست کسی بود) میدونین اندر احوالات مهاجرت همینه که اغلب تو ایران سرمایه خوبی داشتیم .حداقل اونقدر داشتیم که$ 2200 پول بلیط هواپیما مونو بدیم. اما اومدیم اینجا و به N تا آدم native یاد میدیم که چطوری از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنن و من که خودم پا به پای گوگل مپ Direction می دم برای اتوبوس . خلاصه ماشین بی ماشین . حالا ما آدم حسابی های سابق و مهاجر طفلکی فعلی (خودمو میگم) برای اینکه بتونیم زندگیمون و راه بندازیم پول می خوایم دیگه نه ؟؟
حالا به هر شکلی بود دوستان و آشنایان را تشویق کردیم که بدهی هایی که سالها به خانواده شون داشتن را از طریق خانواده من در ایران پرداخت کنند.این بنده گان خدا هم بدهی رو از این ور می دن به من . آقا جرات ندارم بزارم تو بانک که!!! یکی میگه چی؟؟1000$ ؟؟فردا دیپورتت می کنن.یکی میگه زیر 10000$ دلار کاریت ندارن.
دیگه اینکه من چون واقعا توریستی اومدم و قصد موندن نداشتم برای 3-4 ماه پول آوردم و وقتی هم تو فرودگاه آفیسر مارو برد 3/5 ساعت نگه داشت و تاریخ تولد پدر بزرگی که سال 1330 فوت کرده رو پرسید و گفت منتظر جواب FBI هستیم با اعتماد به نفس گفتم اومدم تو مملکتتون پول خرج کنم باید از خداتونم باشه( حالا کار نداریم که اون فهمید من چی می گن یا نه؟ چون فوری درجه دمای لوس آنجلس را برام گفت!) اما حالا دست به عصا راه می رم .
راستی هیچ سیتی زنی حاضر نشد که 5000$ به حسابش از دوبی واریز شه!
به هر حال می دونین که اوایل همه چیز برای آدم گیج کننده است. بعد از مدتی که اینجا اونقدر درآمد داشتین که به چندرغاز ایران کاری نداشتین همه چی راحت تر میشه.
الان معلومه من و فامیل چی می خوایم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: PAYAM1055 ، milade
لازم نیست ثابت کنید که فلان پولی که برایتان فرستاده اند هدیه است
نفس فرستادن پول دز مبالغ اندک همین است منتها اگر فرستنده از نزدیکان شما باشد چه بهتر
اما در مورد اینکه بگوئید این پول بابت خدماتی است که در ایران برای فلان شخص انجام داده اید موافق نیستم چون اگر گرین کارد داشته باشید مشمول مالیات خواهد شد (در صورتی که ویزا توریستی باشد نخواهد شد چون برای توریستها فقط درآمدهای داخل آمریکا محاسبه خواهند شد)
اما در مورد مبالغی که ادعا خواهید کرد بابت فروش ماشین (یا ملک یا ارث و یا هرچیز دیگر)به آمریکا آورده اید باید منشاء آنرا مشخص کنید و اینکه شما مالیات آنرا در ایران پرداخت کرده اید و نیز اینکه قبل از اقامت در آمریکا مالک آن اموال بوده اید مهم است وگرنه مشمول مالیات درآمدهای اتفاقی خواهید شد و باید مالیات آنرا در آمریکا پرداخت نمایید.
هرگونه سند و حتی قولنامه رسمی در اینگونه موارد برای اثبات صحت منشاء مفید و موثر خواهند بود

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، shahrzad_a ، soheilbadami ، mitr.p ، maxsoulfly ، parastoo mohajer ، Rock
شهرزاد عزیز نوشته های طنزت جالبه و گاهی لبخندی روی لب آدم میاره ولی چون در کنارش سوال هم میپرسی متاسفانه آدم خیلی متوجه ی سوالت نمیشه..
یعنی من که میخونم و خنده ای میکنم و نمیفهمم چی به چی شد و ازش میگذرم..برای همین لطفا نوشته های طنز رو بذار برای زمانی که میخواهی خاطره تعریف کنی و یا سوالی نداری و اگه سوال داشتی بدون حاشیه و مستقیم بپرس تا جواب دادن بهش راحت باشه..
خدائیش من هنوز متوجه ی منظورت نشدم که اصلا چی میخواهی و کلا چی میگی؟؟؟؟Smile
(2011-02-26 ساعت 01:36)hvm نوشته:  لازم نیست ثابت کنید که فلان پولی که برایتان فرستاده اند هدیه است
نفس فرستادن پول دز مبالغ اندک همین است منتها اگر فرستنده از نزدیکان شما باشد چه بهتر
اما در مورد اینکه بگوئید این پول بابت خدماتی است که در ایران برای فلان شخص انجام داده اید موافق نیستم چون اگر گرین کارد داشته باشید مشمول مالیات خواهد شد (در صورتی که ویزا توریستی باشد نخواهد شد چون برای توریستها فقط درآمدهای داخل آمریکا محاسبه خواهند شد)
اما در مورد مبالغی که ادعا خواهید کرد بابت فروش ماشین (یا ملک یا ارث و یا هرچیز دیگر)به آمریکا آورده اید باید منشاء آنرا مشخص کنید و اینکه شما مالیات آنرا در ایران پرداخت کرده اید و نیز اینکه قبل از اقامت در آمریکا مالک آن اموال بوده اید مهم است وگرنه مشمول مالیات درآمدهای اتفاقی خواهید شد و باید مالیات آنرا در آمریکا پرداخت نمایید.
هرگونه سند و حتی قولنامه رسمی در اینگونه موارد برای اثبات صحت منشاء مفید و موثر خواهند بود

hvm جان صرفا داشتن گرین کارت باعث نمیشه که مالیات بدی.
در صورتی که درآمد نداشته باشی و یا درامد شما زیر خط فقر باشه از مالیات معافی .
و برای مهاجرینی که تازه اومدند تا 2 سال هر پولی رو وارد آمریکا کنند باز هم از مالیات معاف میشن.
در مورد پولهائی که از کشورهای مختلف حواله میشه کافیه توی یه کاغذ میزان اون پول رو و تاریخ واریز اون رو یادداشت کنید و اون رو نوترایز کنید و نگه دارید زمانی که آخر هر سال دارین فرمهای مالیاتی رو پر میکنید اون رو همراه داشته باشین و بگین که این پول جزو درآمد من حساب نمیشه در اینصورت بهش مالیات تعلق نمیگیره..

جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، soheilbadami ، frozen mind ، satusa ، anab ، Hossein81 ، hvm ، AMIN3Y ، mitr.p ، Blaze ، صوفیا صوری ، parastoo mohajer ، Gerdoo ، milade ، ey1366
به قول لیلی جان منم درست متوجه سوالهای شما نشدم. ولی فکر میکنم اگه با ویزای توریستی پولتون رو تو بانک بذارید باید مالیات اونو بدید. ما اول که اومدیم و هنوز گرین کارتامون نیومده بود پولهامون رو گذاشتیم بانک. بعد از چند هفته فرمهای مالیاتی رو برامون فرستادن. بعد ما گرین کارتهامون رو بردیم و اونا رو وارد سیستم کردن و دیگه اون پول معاف از مالیات شد.
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، soheilbadami ، satusa ، Gerdoo
(2011-02-26 ساعت 01:36)hvm نوشته:  لازم نیست ثابت کنید که فلان پولی که برایتان فرستاده اند هدیه است

قولنامه عالی بود ! فکر کنم بهترین کاره. فقط نمی دونم کی و چطوری و به کی باید ارایه بشه. مثلا یه نامه میاد که بگو منشا این چیه بعد من می گم طبق این سند من ملکم رو تو ایران فروختم این پولشه آوردم اینجا؟ یا وفتی دارم پول رو تو بانک می زارم باید بگم آقای اداره مالیات من این پول را که از فروش ملکم تو ایران آوردم دارم میزارم تو بانک؟
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، mitr.p ، milade

laili جان از تذکرتون ممنون . اما قبل نوشتن داشتم گریه می کردم بس که گیج بودم. اگه با همون حس می نوشتم کاسبی مهاجرت کساد می شد.
اما یکی از عللی که باعث میشه سوالمو نفهمین فکر کنم اینه که هنوز نمی دونین شرایطم چیه.
من با ویزای توریسیتی به قصد موندن 1 ماه وارد شدم. نیم نگاهی به اقامت 4 ماه داشتم.به اندازه ای پول همراهم بود که 4ماه سفر تفریحی و اقامت در منزل اقوام داشته باشم. بعد از این مدت کار پیدا کردم. حالا ویزام که 2 روز دیگه منقضی میشه در حال تبدیل به ویرای H1B هستش. بنابراین گرین کارت نخواهم داشت. این کار پیدا کردن هزینه هایی هم بهم تحمیل کرد مثل 1300 $ اجاره و انواع صورتحساب و پول وکیل. کارم و شروع کردم و کل حقوقم میره به خساب وکیل و اقامتم جنبه نیمه قانونی داره( ویزای قبلی تموم شده و جدید صادر نشده). حالا همه داراییمو می خوام تو ایران تبدیل کنم به دلار.( به همه طرقی که تا حالا گفتم)بیارم اینجا . آدمای محتاط یه جور راهنمایی می کنن . آدمای ریسک پذیر یه جور دیگه. اما من می خوام بدونم قانون چیه؟
اگر با گرین کارت میومدم معلوم بود باید دارایی رو اعلام کنم و احتمالا طبق قوانینی می شد اون دارایی رو وارد کرد. اما تکلیف من چیه ؟
از طرف دیگه آشنایی داریم که 3 ساله با گرین کارت اومدن اما درامد ندارن. خیلی می ترسن و منو می ترسونن از این مسئله که ما که در آمد نداریم پولی که به حسابمون می ره تحت کنترله. حتی اگه بهش بگم این پول را بگیر از حسابت کرایه منو پراخت کن, میگه نه! چون نمی تونم دیگه این پول را به حساب برگردونم . میگن از کجا آوردی؟ خودش خونشو فروخته ایران و پولش رو نمی تونه بیاره( نمی د ونم چرا)
یکی دیگه که 30 ساله اینجاس خواستیم از دوبی 5000$ به حسابش بریزیم گفت نمی شه.
به یکی دیگه 6000$ بورو دادیم change کنه (کارمند بانک) 3000$ تا کرد گفت بقیه اش را می گن این همه یورو از کجا اوردی؟ ( پس واقعا کنترل میشه)
من الان جرات نفس کشیدن هم ندارم. اصلا از اول می پرسم. این شرایط من و شرایط اون آشنامونه. چی کار کنم که مشکل بر نخورم و از گشنگی هم نمی رم ؟؟
راستی نمی دونم این مشکلات بخاطر مالیاته یا منشا درآمد . مشکل ورود پول به امریکاست یا خروج از ایران؟ اگر تحریم نبودیم فرق داشت ؟

راستی ابهت اسم مدیر منو جدی کرد. اما خودمم حوصله خوندن اینی که نوشتم رو ندارم .
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، maxsoulfly
فکر کنم تمام مباحثی که اینجا شد بر این پایه هست که مقدار پول شما کم باشد و در چند تراکنش زیر 10000 تایی انجام شود که این واقعا مشکلی نباید داشته باشد و خیلیها هم انجام میدن
ولی اگر رقم بیشتر هست خب باید راه قانونی رو برید و از یک متخصص حالا وکیل یا بانک یا اداره مالیات استعلام
کنید و مبحثی نیست که به شکل خودمونی جواب بده ! البته که اینجا ( امریکا) هم اگر از 10 تا متخصص امر بپرسید شاید 5 تا جواب جورواجور بگیرید . این موضوع در امریکا بعید نیس البته این تجربه شخصی خودم هست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، satusa ، maxsoulfly
دیروز توی یکی از کانالها یه وکیلی اورده بودن که داشت در همین مورد صحبت میکرد ، تقریبا آخراشو دیدم (اگه کسی از اول دیده میتونه بهتر توضیح بده) . چیزی که من فهمیدم این بود که جدیدا برای تراکنشها از امریکا به ایران و بالعکس باید مجوز دریافت کرد وگرنه ممکنه تخلف محسوب بشه و مشمول جریمه های سنگین بشین . ما که خودمونم موندیم باید چکار کنیم ، هر کی یه چیزی میگه ....
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، seidi_f84
(2011-02-26 ساعت 12:33)armido نوشته:  دیروز توی یکی از کانالها یه وکیلی اورده بودن که داشت در همین مورد صحبت میکرد ، تقریبا آخراشو دیدم (اگه کسی از اول دیده میتونه بهتر توضیح بده) . چیزی که من فهمیدم این بود که جدیدا برای تراکنشها از امریکا به ایران و بالعکس باید مجوز دریافت کرد وگرنه ممکنه تخلف محسوب بشه و مشمول جریمه های سنگین بشین . ما که خودمونم موندیم باید چکار کنیم ، هر کی یه چیزی میگه ....

آره منم شنیدم .نیپاک هم سمیناری داره در این مورد.

حیف از ایران ...Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، armido
(2011-02-26 ساعت 12:33)armido نوشته:  دیروز توی یکی از کانالها یه وکیلی اورده بودن که داشت در همین مورد صحبت میکرد ، تقریبا آخراشو دیدم (اگه کسی از اول دیده میتونه بهتر توضیح بده) . چیزی که من فهمیدم این بود که جدیدا برای تراکنشها از امریکا به ایران و بالعکس باید مجوز دریافت کرد وگرنه ممکنه تخلف محسوب بشه و مشمول جریمه های سنگین بشین . ما که خودمونم موندیم باید چکار کنیم ، هر کی یه چیزی میگه ....

بله منم اون برنامه رو ديدم.
اون آقاي وكيل مي گفت كه بردن پول زياد به ايالات متحده آمريكا فقط از طريق بانكي بايد انجام بگيره و حمل پول به صورت فيزيكي جرمه. گوينده پرسيد كه ايران ت.ح. ر.ي.مه پس چطوري ايرانيهاي داخل به خارج پول بفرستن؟ گفت «بايد از طريق يكي از بانكهاي داخل ايران كه ت.ح. ر.ي.م نباشه پول رو بفرستن به يه بانك واسط در يكي از كشورهاي خارجي و بعد از اونجا به آمريكا». من فكر مي كنم اين چيزي كه ايشون گفت مدتهاست كه به طور تقريبي صرافيهاي ايران دارن انجام ميدن.

درباره سرمايه گذاري و خريد ملك و اين جور چيزا در ايران توسط افرادي كه در آمريكا اقامت دارن (سيتيزن، داراي كارت اقامت دائم، و حتي افرادي كه با انواع ويزاها مثلا ويزاي كاري در آمريكا اقامت دارن) گفت كه اين كار از نظر قوانين آمريكا جرمه.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، Linspire ، shahrzad_a ، armido ، feidom30

امروز من رفته بودم برای به اصطلاح ارائه اظهارنامه مالیات ! اولا" در کتابخانه های عمومی قسمتی رو موقتا" درست کردن برای راهنمایی و حتی انجام کل امور اظهارنامه .
8-9 نفر نشسته بودن و راهنمایی می کردند و هم اطلاعات رو آنلاین ثبت میکردند و در آخر میگفتن بهتون مالیات تعلق میگیره یا نه و حدودا" چقدر.
جائی تو فرمها پرسیده بودن هر درآمد دیگری رو هم داشتین اعلام کنید و جای دیگه پرسیده بودند آیا حساب سپرده و درآمد از سود اون رو داشتید یا خیر؟
گفتم حساب پس انداز دارم ولی نمیدونم چطور باید این قسمت رو پر کنم . گفت آیا اخیرا" صورتحسابی از بانک دریافت کردید که باید ارائه بدین؟ گفتم همون صورتحساب های ماهیانه؟ گفت نه صورتحساب جداگانه ای که تاکید کرده در هنگام ارائه اظهانامه باید ارائه کنید. گفتم نه . گفت پس به حسابتون مالیت تعلق نمی گیره. چون نگران پول های آورده و ارسالی از ایران بودم بازهم سوال کردم و باز همون جواب رو داد.
راستی مبنای محاسبه مالیات برای خانواده رو اینطور توضیح داد که تخمین زدیم یک خانواده مثل شما معموله که چقدر درآمد داشته باشه و بعد درآمدها (حقوق - نفقه - کمک مالی - جایزه و ...) و مخارج شما ( شامل مخارج تحصیل خانواده - خرید خونه - کمک های خیریه - خدمات درمانی و ...) حساب میکنیم و نتیجه وضع شما رو نشون میده.
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، hasti_banoo ، shahrzad_a ، soheilbadami ، hamed_gh ، AMIN3Y ، mitr.p ، saied-k ، parastoo mohajer

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان