کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کاردانی به کارشناسی در مالزی
Smile 
با سلام به دوستان
درباره دانشگاههایی که در مقطع کاردانی به کارشناسی برق پذیرش دارند اطلاعات می خواستم .
و آیا دانشگاهی در مالزی یا جای دیگر دنیا مدرک ما را به عنوان کاردانی قبول دارند
( نه تطبیق واحد) و در تطبیق واحد چند تا از 83 واحد پاس شده ما را قبول دارند .
پاسخ
تشکر کنندگان: odiseh00 ، msar
با سلام به دوستان

از مديران و دوستان عزيز تقاضا دارم اگر در اين مورد اطلاعاتي دارند به اين سوال پاسخ دهند .
To Wounds From One[font=Arial][/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: odiseh00 ، msar
با سلام
تا جای که من تو این مدت تحقیقاتم متوجه شدم،دانشگاه لجندا(لینتون)مالزی که دانشگاه خصوصی هم هست،مدرک کاردانی ایران رو قبول دارن،مدرک زبان هم نمیخوان،کلاس زبان میدارن واسه تازه واردا به صورت رایگان،و مهندسی برق توش 3 ساله اگه کاردانی فنی و حرفه ای یا کار و دانش باشی،ولی اگه کاردانی رشته نظری باشی که پیش دانشگاهی هم گذرونده باشی،2 سال میشه،هزینه خوابگاه و بیمه و،ویزا و تحصیلت رو هم ازت میگیرن،خوابگاهاش هم تر و تمییزن،هر اتاق 1 نفر،مدرک مهندسیش رو هم،دانشگاه شرق انگلیس میده،که توی انگلیس بین دانشگاهاش رتبه 109 رو داراست،توی مدرکت اسمی از مالزی نیست،که هزینه کل این 3 سال میشه:76460 رینگیت،چیزی حدود 26761000 تومان

البته رتبه دانشگاش خیلی پایینه،خیلی از دانشگاههای ما رتبشون نسبت به دانشگاه لجندا بهتره،این لینک رو میذارم،خودت ببینی،با تشکر http://www.webometrics.info/rank_by_coun...&offset=50

--------------------------------------------------------------------------------

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
با این اوصاف من که کلافه شدم،رشته ما(برق قدرت) واسه دانشگاه دولتی،2 تا دانشگاه بیشتر نداریم،که سهمیه بومی،رزمنده،بسیجی،فرهنگی،و...جای واسه داوطلب های مثل من نذاشته،دانشگاه آزادم،با سیستمش نمیتونم کنار بیام،دانشگاههای دولتی مالزی هم که شرایطشو ندارم،دانشگاههای خصوصیش هم با صرف هزینه بالا،اوضاع رتبه جهانیشون،خوب نیست،کاردانیم هم تو کشورای دیگه اندازه پیش دانشگاهی عرضش داره،صرفه نظر از تافلی که میخوان،پس من چیکار کنم؟؟؟؟
قید ادامه تحصیل رو بزنم؟؟؟؟
کسی میتونه یه راهی جلو پام بذاره؟
کاشکی میرفتم برقو از ریاضی فیزیک میخوندم،نه فنی حرفه ای،افسوس!!!
پاسخ
من معدلم 13/65 از دانشگاه آزاد هستم،مدرک زبان ندارم و زبانم هم خیلی ضعیفه،کاردانی الکتروتکنیکم،دیونهٔ برق قدرتم،میخوام واسه مالزی اقدام کنم،بهم گفتن مدرک کاردانیم رو به صورت HND- Higher Nationa Diploma ترجمه کنم،27 سالمه،سابقه کاری هم ندارم،خودم به دانشگاه لینتون فکر میکنم،چون بعضی از واحدامو میپذیرن احتمالا،کسی پیشنهادی بهتر نداره که راهنماییم کنه(از لحاظ طول دوره تحصیل و هزینه دانشگاه و اعتبار دانشگاه منظورمه؟)،در ضمن من نمیخوام به ایران برگردم،و میخوام یه سکوی پرتاپ پیدا کنم واسه رفتن و ادامه تحصیل در اروپا یا آمریکا.یه سئوال دیگه هم دارم،با توجه به این که مدرک دانشگاه لینتون مالزی (مدرک مهندسیش)رو دانشگاه east london انگلیس میده،با توجه به این که،اسمی از دانشگاه مالزی تو مدرکش نیست،و به اسم دانشگاه east london و رتبه این دانشگاه انگلیسی تو دنیا 1227 میباشه،به نظرتون رفتن به این دانشگاه می صرفه؟
اینم لینک رتبه دانشگاهeast london :

http://www.webometrics.info/rank_by_coun...ast+london

با تشکر پیشاپش از دوستان
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان