کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
محاسن و معایب استفاده از جی پی اس هنگام رانندگی
بهترین App جی پی اس برای کسانی که آی فون دارند، Waze ِ . رایگانه. خیلی راحت و دقیقه. و یه قابلیت خیلی خوب داره که کسانی که از این برنامه استفاده می کنند، همگی امکان ارسال پیام های اخطار و این قبیل چیزها رو دارند.
مثلا اگر پلیسی دیدند، یا دوربین ثبت سرعت، یا اگر تصادفی شده بود یا ماشینی کنار اتوبان پارک کرده بود، کاربرای دیگه گزارش میکنند و شما حواستون هست.
مثلا دارین میرین و برنامه اعلام میکنه:
watch out! Police reported ahead
watch out: car stopped at shoulder ahead
و زمان رسیدن به مقصدتون رو هم با توجه به ترافیک مسیر آپیدت میکنه و مثلا میگه که 3 دقیقه به خاطر ترافیکی که داره بوجود میاد تاخیر داریم. یا 2 دقیقه زودتر میرسیم چون ترافیک پیش رو از بین رفت.
دانلود کنید و لذت ببرید.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
با سلام دوستان نظرتون در رابطه با GPS جدا از موبایل چی؟ قیمت اون چقدره؟
کیس نامبر: ***2012AS00012
تاریخ مصاحبه:20 ژانویه
تاریخ دریافت ویزا:22Feb
تاریخ ورود به آمریکا:june 21 2012Wink
تاریخ گرفتن گرین کارت:July 26 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، taherifar
واقعا اگه gps نباشه اینجا زندپی غیر ممکنه.ما 1 خوبشو با بیمه و همه چی 200 دلار.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، ronmony ، saeedshafiee ، taherifar
افا من یک گارمین دست دوم تمیز خریدم که صاحبش نقشه اش رو هم برام 2012 آپدیت کرده فرستاد. البته نقشه رو بخوای از سایت گارمین بخری هفتاد هشتاد چوق پولشه اما تو سایتهای اشتراک گوذاری فایل به رایگان راحت میشه پیدا کرد و رو دستگاه کپی کرد. در حد کپی پیست کردنه و مکافات نداره! البته ناگفته نماند که اینکار خلاف قوانین کپی رایت هست!
دستگاه رو پنجاه چوق خریدم و با اینکه دستگاه خیلی خوبیه در نوع خودش و نو اون بالای صد دولار زمان خرید قیمت داشت ولی اولا اطلاع دادن لین در جاده رو نداره که برام مهم نیست چون معدود جاها کار میکنه و دو اینکه روشنش که میکنی کمی بیش از اندازه طول میکشه که به ماهواره وصل بشه که کمی دردناکه! روی نقشه اش هم مانند دستگاههای جدید مکانهای معروف (رستورانها و پمپ بنزینها و جاهای دیدنی و پارکها و ...) رو در حین حرکت نشون نمیده در حالیکه انواع جدید که دیدم عین گوگل مپز موقع حرکت همین جوری لوگوهای اینجور جاها هی پدیدار میشن و غیب میشن و آدم میدونه از نزدیکی چه چیزهایی رد میشه که البته برام زیاد مهم نیست چون در جای پر تراکم زندگی نمیکنم ولی هر یک از اینا ممکنه برای کسی که در شهر پر تراکمی هست مهم باشه پس در خرید دقت کنید.
ولی در نهایت باید توصیه کنم که بجز گارمین به برند دیگه ای فکر نکنین. از تام تام که اصالتا برندی انگلیسی هست خیلی بد شنیدم. خانم خود منو در ایتالیا رسما فرستاده بود وسط دهکده مافیایی ها اونم نصفه شب!! خلاصه شانس میاره که اولا تنها نبوده و ثانیا پلیس دیده و گفته تو اینجا چکار میکنی و با کمکشون کرده برگردن.
یک از مزایای گارمین همین مسئله نقشه هاش هست که خیلی دم دست تر هست. حتی نقشه هایی برای گارمین شنیدم هست که محله های خطرناک رو توش مشخص کردن و شما رو از اون محله ها عبور نمیده و بنوعی دور میزنین اون جاها رو!
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، vroom ، ronmony ، mavarfan ، mahakk ، taherifar
من بالاخره از شر آن ماشین آوودی خودم راحت شدم و یک فورد مدل قدیمی تر خریدم. هم می توانم پول پس انداز کنم و هم اینکه به نظرم ماشین خوبی است و تمام نیازهای من را برآورده می کند. تنها مشکلی که با این ماشین داشتم این بود که به سیستم راهیاب و امکانات صوتی ماشین آئودی عادت کرده بودم در حالی که این ماشین فقط یک رادیو و سیدی قدیمی داشت. از آنجایی که بدون راهیاب نمی توانستم مسیرهای ناآشنا را پیدا کنم به هرحال می بایست یک جی پی اس می خریدم و آن را به شیشه می چسباندم. وقتی در اینترنت جستجو کردم متوجه شدم که بسیاری از کمپانی های چینی برای هر نوع ماشینی که داشته باشید یک دستگاه جی پی اس و صوتی و تصویری ساخته اند که شما رادیو را از پنل در می آورید و به جای آن جی پی اس را در آن می گذارید. این دستگاه که با ویندوز سی ای کار می کند هم رادیو و دی وی دی است و هم جی پی اس دارد که برنامه های راهیاب مختلف را اجرا می کند. هم تلویزیون دارد و هم آی پاد و یا یو اس بی را می خواند و عکس و ویدیو را هم پخش می کند. در ضمن می توانید دوربین و سنسور عقب را هم کار بگذارید که اگر دنده عقب بگذارید پشت سر شما را در صفحه نشان می دهد. در ضمن بلوتوث هم دارد و وقتی تلفن شما زنگ می زند اتوماتیک می توانید از طریق میکروفن و بلندگوی ماشین صحبت کنید بدون اینکه به تلفن دست بزنید. من یک هفته است که آن را نصب کرده ام و خیلی راضی هستم. آن را سیصد و پنجاه دلار خریدم و فقط دویست دلار از یک جی پی اس معمولی گران تر است ولی به نظر من واقعا ارزش آن را دارد و اصلا قیافه پنل ماشین شما را عوض می کند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، hoda2012 ، teoden ، mavarfan ، ronmony ، mml ، soheilbadami ، MPU ، سارا کوچولو ، mahakk ، m.ghoreishi ، taherifar
عباس آقا! اون ای ترکس که میگی شما جی پی اس دستی هست نه؟ ازونایی که میری کوه و گردش استفاده میکنی؟ مال ماشین نیست که؟ من یکی سیاه سفید شو گرفتم برای کمپینگ اما خوشم نیومد و فروختم دوباره به همان قیمت. اگه اهل جئوکشینگ یا همان گنج یابی با دستگاه جی پی اس باشین که محشره مدلهای آخرش.

پورت سریال عزیز (خسته شدم از بس صفحه کلید فارسی انگلیسی کردم!) من کلا به ماشین آمریکایی قدیمی اعتقادی ندارم. بد خرجه! اما نو بگی هستم. البته عاشق ماشین آمریکایی هستم هااا اما وقتی بحث پول میاد وسط که ندارم مجبورم طرف ماشین ژاپنی و کره ای (البته فقط مدلهای 2010 کره ای به بعد) رو بگیرم. این دستگاهی هم که شما میگی من دیدیم. به دو دلیل مطلوب من نیست! اول اینکه با نصب هر وسیله گرانقیمت یا حتی ظاهرا گرانقیمت به ماشین موافق نیستم چون به دزد جماعت بیا بیا میگه تو پارکینگ!! ثانیا این برندهای چینی اولش خیلی خوبن اما بعد از یکی دو سال یا کمتر زهوارشون در میره و باید بندازه دور آدم. مخصوصا اینجوری درست میکنن ها البته وگرنه بخوان بهترین میسازن.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، mavarfan ، ronmony ، m.ghoreishi ، taherifar
Geocaching سرچ کنی آمار دستت میاد عباس آقا. به این روال هست که یک عده ای که عضو گروههای جئوکشینگ هستن یک قوطی بسته ای چیزی رو که شامل دفتر یادداشت نوشته های اعضا و چند چیز بی ارزش مثل سکه پول و اسباب بازی و ایناست رو در یک جایی در کوه و کمر قایم میکنن زیر خاک! بعد مختصات تاریخ جغرافی اجتماعی اون نوخطه رو تو سایت میزنن. شما میری با ماجراجویی پیداش میکنی و یکی از وسایل رو یادگاری برمیداری و بجاش یک چیز دیگه میذاری و تو دفتره هم یک خط خاطره مینویسی. و دوباره قایمش میکنی یا مثلا جاشو کمی عوض میکنی و مختصات جدید رو میزنی تو سایت و الا آخر. گارمین خودش فکر کنم سایت انجمن جئوکشینگ داره که اسمش OpenCaching هست
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، mavarfan ، ronmony ، taherifar
در مورد نحوه انتخاب جی پی اس به این لینک و سایت نگاهی بندازین. دقیقا راهنمایی میکنه که چه جی پی اسی برای کاربرد شما خوبه اما خوب اگه صرفا برای رانندگی بخواهین و بحث طبیعت گردی نباشه، انتخاب زیاد سخت نیست. گارمین و هرچه گرونتر بهتر!!! هه هه هه

در مورد ماشین هم یک خبره ماشین یک چیزی به من گفت که بهتون میگم. به من گفت این شرکت KIA در چند سال آینده بازار اتوموبیل آمریکا رو چنان قبضه خواهد کرد که بیا و ببین. میگفت اگه شرکت GMC بیشتر سهام KIA رو نداشت تا الان خیلی وقت بود که زیر آب این شرکت رو در آمریکا زده بودن. با اینکه Hyundai در واقع صاحب اصلی KIA هست ولی با مقایسه ماشینهاشون با هم و قیمتهاش دخالت آمریکایی از طراحی و ساخت و قیمت کاملا مشخصه! طرف ما اگه یک ماشین قراضه بدی به نمایندگیش بهتون 4 تا 9 هزار دولار تخفیف میده!!!!!!!! ماشینهاشم که انصافا حرف نداره در کیفیت. ده سال یا صد هزار مایل گارانتی که فروش ماشین رو بعد از استفاده بسیار راحتتر میکنه چون هنوز گارانتی داره.
اون مدلهایی هم که در جورجیا آمریکا مونتاژ میشن که دیگه محشر واقعی هستن مثل اوپتیما. من که خودم معتقدم اگه بخواهین ماشینی در کیفیت و طراحی KIA از تویوتا یا مثلا مزدا بخرین باید حدود یک و نیم تا دو برابر اون پول خرج کنین.
الان که ماشینم رو که مزدا پروتجی بود فروختم اما حدس میزنم ماشین بعدیم 90 درصد یکی از مدلهای ارزان قیمت KIA خواهد بود با اینکه به شدت به نیسان آلتیما ارادت دارم.
به مدلهای کانسپت کیا یک نگاهی بکنین تا ببینین این شرکت داره رسما با دم شیرها در آمریکا بازی میکنه!
http://www.kia.com/#/concept/?fvPageID=h...cleID=home
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، mml ، vroom ، ronmony ، mahakk ، m.ghoreishi ، taherifar
(2012-06-19 ساعت 02:54)yami نوشته:  در مورد نحوه انتخاب جی پی اس به این لینک و سایت نگاهی بندازین. دقیقا راهنمایی میکنه که چه جی پی اسی برای کاربرد شما خوبه اما خوب اگه صرفا برای رانندگی بخواهین و بحث طبیعت گردی نباشه، انتخاب زیاد سخت نیست. گارمین و هرچه گرونتر بهتر!!! هه هه هه

در مورد ماشین هم یک خبره ماشین یک چیزی به من گفت که بهتون میگم. به من گفت این شرکت KIA در چند سال آینده بازار اتوموبیل آمریکا رو چنان قبضه خواهد کرد که بیا و ببین. میگفت اگه شرکت GMC بیشتر سهام KIA رو نداشت تا الان خیلی وقت بود که زیر آب این شرکت رو در آمریکا زده بودن. با اینکه Hyundai در واقع صاحب اصلی KIA هست ولی با مقایسه ماشینهاشون با هم و قیمتهاش دخالت آمریکایی از طراحی و ساخت و قیمت کاملا مشخصه! طرف ما اگه یک ماشین قراضه بدی به نمایندگیش بهتون 4 تا 9 هزار دولار تخفیف میده!!!!!!!! ماشینهاشم که انصافا حرف نداره در کیفیت. ده سال یا صد هزار مایل گارانتی که فروش ماشین رو بعد از استفاده بسیار راحتتر میکنه چون هنوز گارانتی داره.
اون مدلهایی هم که در جورجیا آمریکا مونتاژ میشن که دیگه محشر واقعی هستن مثل اوپتیما. من که خودم معتقدم اگه بخواهین ماشینی در کیفیت و طراحی KIA از تویوتا یا مثلا مزدا بخرین باید حدود یک و نیم تا دو برابر اون پول خرج کنین.
الان که ماشینم رو که مزدا پروتجی بود فروختم اما حدس میزنم ماشین بعدیم 90 درصد یکی از مدلهای ارزان قیمت KIA خواهد بود با اینکه به شدت به نیسان آلتیما ارادت دارم.
به مدلهای کانسپت کیا یک نگاهی بکنین تا ببینین این شرکت داره رسما با دم شیرها در آمریکا بازی میکنه!
http://www.kia.com/#/concept/?fvPageID=h...cleID=home

نیسان آلتیما با اینکه خیلی زیبا است ولی به خاطر اشکال فنی تمام ماشین های 2012 خودش را فراخوان کرده است. نیسان ورسا را هم اصلا به طرفش نرو چون واقعا بد است و در اتوبان برای خودش لزگی می رقصد. من یک فورد اج 2007 خریدم که خیلی تمیز است و مایلیج آن هم کم است. البته من هم به ماشین ژاپنی بیشتر از امریکایی اعتقاد دارم ولی چیز مناسبی با قیمتی که مورد نظرم بود پیدا نکردم. از هوندا هم که اصلا خوشم نیامد. ولی کیا ماشین خوبی است و ظاهر قشنگی هم دارد. هیوندای هم بد نیست.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، hoda2012 ، ronmony ، yami ، سارا کوچولو ، taherifar
(2012-05-18 ساعت 23:16)یاشار و ماری نوشته:  بهترین App جی پی اس برای کسانی که آی فون دارند، Waze ِ . رایگانه. خیلی راحت و دقیقه. و یه قابلیت خیلی خوب داره که کسانی که از این برنامه استفاده می کنند، همگی امکان ارسال پیام های اخطار و این قبیل چیزها رو دارند.
مثلا اگر پلیسی دیدند، یا دوربین ثبت سرعت، یا اگر تصادفی شده بود یا ماشینی کنار اتوبان پارک کرده بود، کاربرای دیگه گزارش میکنند و شما حواستون هست.
مثلا دارین میرین و برنامه اعلام میکنه:
watch out! Police reported ahead
watch out: car stopped at shoulder ahead
و زمان رسیدن به مقصدتون رو هم با توجه به ترافیک مسیر آپیدت میکنه و مثلا میگه که 3 دقیقه به خاطر ترافیکی که داره بوجود میاد تاخیر داریم. یا 2 دقیقه زودتر میرسیم چون ترافیک پیش رو از بین رفت.
دانلود کنید و لذت ببرید.

من یکماه از Verison Navigator روی گوشیم استفاده کردم ولی خوشم نیامد الان حدود یکساله که از گوگل استفاده می کنم و چون تا حالا ازش راضی بودم به فکر برنامه های دیگه نبودم. الان که نوشته شما را خواندم رفتم توی فروشگاه اندروید و این برنامه Waze Social GPS را دانلود کردم. با وصف شما و مرورهایی که خواندم باید هیجان انگیز باشه.
الان نصبش کردم و ظاهر تمیز و امکانات عالی. امیدوارم که سرعتش هم بالا باشه که بعد از چهارراه تازه یادش نیفته بگه Make a U-tutn...U-turn ...U-turn
پاسخ
دیروز من از Waze استفاده کردم، چند تا اشکال داشت؛ اول اینکه آدرسی که می خواستم برم یکطرفه بود و برعکس گوگل که نزدیکترین مسیر را دور می زنه و از سوی درست هدایت می کنه، این از سوی نادرست می گفت برو. دوم اینکه اگر مسیری غیر مسیر خودش می رفتی زیاد طول می کشید تا Routing کنه. و سوم هم اینکه این خانمه خیلی کم رو تشریف داره و خیلی کم حرف می زنه و مرتب باید به صفحه نگاه کنی برعکس برنامه گوگل که خانمه خیلی پر چانه است و وقتی اشتباه می ری تند و تند مسیر می ده.

ولی خوبیهای زیادی هم داره مانند: اینکه در هر جا که باشی بدون خروج از برنامه می شه مسیر جدید بهش داد. نقشه خواناتره و پیغامهای سوشیال که بسیار کمک دهنده است و کلی برنامه متنوع و جذاب.

به نظر من Waze برای جاهای خلوت و به ویژه برای مسافرتهای تفریحی خیلی خوبه و Google Navigaor هم برای جاهای شلوغ و مسافرتهای کاری عالی هستش.
پاسخ
من بعد از اینکه جی پی اسم رو از تو ماشین دزدیدن (خودم در رو نبسته بودم و نمیدونم چرا اتومات قفل نشده بود ) از روی ای بی یک فکتوری ریفربیشد با مارک اینسیگما یا یه همچین چیزایی خریدم به 14 دلار ! خوبم کار میکنه اون خانم برنادت توش هم خیلی خوش الحان هست ! البته شاید ماهی 1 بارم کار باهاش ندارم.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، ronmony ، taherifar
(2012-06-24 ساعت 11:21)soheilbadami نوشته:  من بعد از اینکه جی پی اسم رو از تو ماشین دزدیدن (خودم در رو نبسته بودم و نمیدونم چرا اتومات قفل نشده بود ) از روی ای بی یک فکتوری ریفربیشد با مارک اینسیگما یا یه همچین چیزایی خریدم به 14 دلار ! خوبم کار میکنه اون خانم برنادت توش هم خیلی خوش الحان هست ! البته شاید ماهی 1 بارم کار باهاش ندارم.

مال من گارمین هست ولی خانمم نمیذاره استفاده کنم. میگه یا من یا اون!!
خیلی دیگه گیر کنیم جایی در حضور خودش فقط میذاره استفاده کنم و حق پرسیدن مسائل غیر جی پی اسی هم از خانمه توش ندارم!!!!! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، ronmony ، vroom ، mavarfan ، masih sh ، یاشار و ماری ، reza6966 ، shatsi ، m.ghoreishi ، taherifar
بعد از از دست رفتن شرکت نوکیا ، نرم افزار معظم مسیر یابی این شرکت با نام Here خود نمایی کرده.
مزیت اصلی این نرم افزار این هستش که بصورت آفلاین هم به خوبی کار میکنه. البته اگر آن لاین هم باشید اطلاعات مفید دیگه ای از جمله وضعیت ترافیک مسیر رو هم نشون میده.
نرم افزار رو باید از سایت Here.com بر روی گوشی اندرویدی خودتون نصب کنید و بعد از ثبت نام در نرم افزار میتونید شهر و ایالتی رو که ساکن هستید برای دانلود انتخاب کنید.
کیس نامبر: **2014AS000000 (همسرم) / سفارت: آنکارا --> ایروان / ارسال فرمها : 8 June (ایمیل) / دریافت تاییدیه : 16 June / تاریخ دریافت نامه دوم: 13 September/ زمان مصاحبه : هفته اول نوامبر / کلیر همسرم: 21 می بعد از 199 روز و کلیر شدم خودم : روز 9 جولای ، ورود به خاک آمریکا در تاریخ 5 دسامبر ، /[/color] معرفی یک وسیله کاربردی 220V<->110V

پاسخ
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، taherifar ، moqadam

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان