کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویکی نوشت: اجازه خروج موقت برای مشمولین دانشجو (آغاز تا پایان)
Question 
یکی از بزرگترین دغدغه های دانشجویان مشمول خدمت سربازی برای خروج از کشور، مسائل مربوط به اجازه خروج از سازمان وظیفه عمومی است.
در مقاله زیر به صورت جامع و دقیق، قوانین و اصطلاحات این پروسه ذکر شده و شامل مفاهیم، اصلاحات، ضوابط و مقررات خروج و نحوه تنظیم فرمهای خروج توسط واحد‌ها و مراکز دانشگاهی و تایید آن‌ها در مراجع دانشگاه، مستندات علت خروج از کشور و روند ارائه فرم در سازمان وظیفه عمومی یا معاونت وظیفه عمومی استان‌ها می شود. امیدوارم که مفید باشه

[عکس: attachment.php?aid=1951]

*من بعد بیشتر مطالب من را از ویکی مطالعه می تونید کنید و در صورت داشتن هر گونه پرسشی در مورد مطالب ویکی به تاپیک مربوطه اش مراجعه کنید و سوال خود را بپرسید.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
خیلی عالیه.
از این به بعد برای مقاله های خیلی خوب برای ویکی یک نوشته هم تو اینجا ایجاد می کنیم که بحثش اینجا بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، Linspire ، WIKIMAN ، Amir78 ، hamed_gh ، Ali Sepehr ، lorecance
سلام دوستان.
من یکبار با این قانون جدید در عید از کشور به صورت غیر علمی خارج شدم و دقیقا همه ی موارد عین این بخشنامه موجود در ویکی بود.

فقط یک نکته اینکه دقیقا نمی دونم این مقصد که ذکر میشه در گیت فرودگاه بررسی می شه یا نه؟
مثلا من می خوام برم سنگاپور ولی پروازم اول میره به کوالالامپور، آیا باید خروج را به مقصد کوالالامپور بگیرم؟
از گذرنامه فرودگاه پرسیدم گفت خروج داشته باشی هرجا می تونی بری. ..

ولی یادمه در نامه نظام وظیفه به گذرنامه می نویسند که فقط و فقط اجازه به مقصد فلان کشور صادر شود.
توی این انجمن هم نوشته بودن که به مقصد یه جا گرفتن جای دیگه ای رفتن و فرودگاه گیر نداده!
لطفا کسی اطلاعی از این موضوع داره بگه
پاسخ
تشکر کنندگان: nastaran86 ، mmn
سلام خسته نباشد من کل دانشگاهو زیر پا گذاشتم همه میگن چنین فرمی نیست(فرم خروج از کشور برای نظام وظیفه) اگه میشه یه نمونه از فرمو تو سایت بزارین یا اطلاعاتی که باید توش ذکر بشه رو بگین ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-02 ساعت 13:54)amirreza1368 نوشته:  سلام خسته نباشد من کل دانشگاهو زیر پا گذاشتم همه میگن چنین فرمی نیست(فرم خروج از کشور برای نظام وظیفه) اگه میشه یه نمونه از فرمو تو سایت بزارین یا اطلاعاتی که باید توش ذکر بشه رو بگین ممنون.

خدمت شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
کل پروسه از درخواست تا صدور پاسپورت چقدر طول میکشه؟ میشه گذاشت همون برای زمان مصاحبه اقدام کرد؟ یا بهتره الان یه سفر صوری توی تابستون جور کنم که پاسپورت بگیرم و داشته باشم؟؟؟
شماره کیس: 2013AS42XX(پدر،مادر،خواهر)/کنسولگری:ANKARA
ارسال فرمهای سری اول:12MAY2012با ایمیل/کارنت شدن کیس:Feb2013/مصاحبه:w1 Feb2013/ کلیرنس26March/دریافت ویزا22May
پاسخ
تشکر کنندگان:
در صورتی که وثیقه بذاریم و بعدش در خارج کشور دانشجو بیشم، آیا بعد از اینکه وثیقه رو ضبط کردند، اجازه ورود به کشور داریم (با توجه به اینکه در خارج از کشور دانشجو شدم) یا فراری محسوب می شویم؟
اینو هم بگم که به قصد دانشگاه رفتن وثیقه رو نمی ذارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه توی اون زمان 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی (که الان شده 1 سال) برای خروج تقاضا کنیم ، گیر نمیدن. یعنی راحت قبول میکنن یا نه. اذیت نمیکنن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان