کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن حسابدارها
Exclamation 
هزاران دانشگاه معتبر در آمریکا ، برنامه های کارشناسی و یاتحصیلات در مقطع تکمیلی در رشته حسابداری ارائه می دهند. تقریباً 170 دانشگاه از بین آنها، دارای اعتبارنامه تخصصی مکمل در حسابداری از AACSB بین المللی (www.aacsb.org ) هستند، که یکی از گروههای حرفه ای معتبر مابین چندین گروه حرفه ای ، برای اعتبارگذاری برنامه هایی است که در زمینه های بازرگانی مدرک دانشگاهی اعطاء می کنند.
ارزیابی این نوع اعتبارگذاری اختیاری است و دانشکده های بازرگانی می توانند برنامه های خود را از طریق استانداردهای عادی بازرگانی AACSB (بیش از550 دانشگاه دارای این چنین اعتبارگذاری هستند) مورد ارزیابی قرار دهند، و یا به علاوه اعتبارگذاری در حسابداری، طبق استانداردهای سخت گیر تر از آنچه AACSB در این زمینه مقرر داشته است، عمل نمایند.

همچنین، دوره های دو ساله در مقطع کاردانی و یک سری برنامه های اجرایی و آموزش مداوم، گواهی نامه های حرفه ای، و سایر فرصتهای کارآموزی غیر دانشگاهی مربوط به حسابداری نیز در دسترس می باشند. برای دانشجوی زبان انگلیسی، برنامه های تخصصی نیز برای دانشجوی مقطع قبل از کارشناسی ارشد، و هم برای متخصصین بازرگانی موجود است.

ارسال تقاضا برای مقطع کارشناسی و آموزش
اگر برنامه دانشگاهی را مد نظر دارید، باید هر چه زودتر دست به کار شوید. دوره های دبیرستانی در ریاضیات، کاربرد رایانه (اگر موجود باشد)، و حیطه های بازرگانی می توانند برای آماده سازی شغلی ارزشمند باشند، اما برای پایه ریزی جهت آموزش در آمریکا، کلاسهایی را در انگلیسی و سایر زبانها، تاریخ، زیست شناسی، شیمی، و فیزیک نیزانتخاب کنید. ترجیحاً، یک سال یا بیشتر از تاریخی که می خواهید کلاسها را شروع کنید، روند پذیرش را در دانشگاه آغاز کنید. برای یافتن برنامه ای که مناسب شما باشد، و برخورداری از بهترین موقعیت جهت پذیرش و کمکهای مالی، به زمان نیاز دارید.

برای برنامه های مقطع کارشناسی، شرایط پذیرش مانند سایر رشته های اصلی است.

در درجه اول شما باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید (به طور معمول با گذراندن آزمون TOEFL ). اگر انگلیسی شما در سطح بسیار خوبی نیست، اما دارای سایر شرایط ورود هستید، بعضی از دانشگاهها "پذیرش منوط" ارائه می کنند –این بدان معنی است که شما برنامه زبان انگلیسی را شروع خواهید کرد و سپس بلافاصله بعد از اینکه با موفقیت آموزش مربوطه را به پایان رساندید/ و یا نمرات قابل قبول توفل/ TOEFL را کسب کردید، می توانید دوره مطالعات دانشگاهی را ادامه دهید.

دانشگاهها عموماً می خواهند اصل ریز نمرات دبیرستان، و یا اگر اصل آن در دسترس نیست، نسخه تایید شده رسمی آنرا بینند. از شما خواسته می شود که یک فرم درخواست پر کنید و هزینه پردازش آن را پرداخت نمایید. اکثر اوقات نمرات استدلال SAT و /یا دو یا سه رشته SAT برای متقاضیان مقطع کارشناسی درخواست خواهد شد، با وجود این که برخی از دانشگاه ها از دانشجویان خارجی و بعضی ها نیز به طور کل آن را ملزم نمی دانند. دانشگاههایی که بیشتر گزینشی هستند، اکثر اوقات شرایط مکملی را مانند توصیه از سوی معلم، اطلاعات در مورد فعالیتهای فوق برنامه ای، و یک اظهارنامه جهت تبیین اهداف و یا انشاء دیگری را درخواست می کنند.

در مقطع کارشناسی، آنهایی که حسابداری را به عنوان رشته اصلی انتخاب کرده اند، عموماً در زمینه خاصی از حسابداری تخصص کسب نمی کنند، اما زمینه های گسترده ای را مانند حسابرسی، تخصص در ارزیابی، ارزش گذاری بازرگانی، مالیات بندی، حسابداری بین المللی، سیستمهای اطلاعاتی حسابداری، حسابداری قانونی، حسابداری دولتی/غیر انتفاعی، و تحلیل گزارش مالی را تحت بررسی قرار می دهند. به استثنای برنامه های حرفه ای ( که عموماً فقط دو سال طول می کشند و فقط برای شروع به اشتغال کاردر نظر گرفته شده اند تا اینکه برای انتقال به آموزش دانشگاهی)، از دانشجویان همچنین انتظار می رود تا با انتخاب دوره هایی در انگلیسی، زمینه های مربوط به علوم انسانی، زبان خارجی، علوم اجتماعی و علوم، درسایر زمینه ها نیز پایه ای از دانش کسب نمایند.

پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و آموزش

برای ورود به برنامه ای در مقطع تحصیلات تکمیلی در آمریکا، حتماً لازم نیست که مدرک کارشناسی در حسابداری کسب کرده باشید. تمامی رشته های اصلی در مقطع کارشناسی قابل قبول هستند، هر چند که انتظار می رود که دارای مهارتهای کمی قوی باشید، و دوره های مربوطه را تکمیل کرده باشید. این دوره هاممکن است از آزمون GMAT به عنوان شرط لازم برای پذیرش به برنامه های مقطع کارشناسی ارشد استفاده نمایند، با این وجود برخی از برنامه ها GRE را قبول دارند و یا آن را به عنوان آزمون متناوب درخواست می کنند. همچنین، عموماً از متقاضیان خواسته می شود تا یک اظهارنامه دانشجو برای تبیین اهداف خود، و برخی اوقات انشاء های مکملی را نیز به عنوان مرجع از استادان و یا کارفرمایان خود ارائه نمایند.

تجربه کاری یکی از مهم ترین فاکتورها برای برنامه های تکمیلی است. بسیاری از برنامه ها انتظار حد اقل دو سال تجربه کاری تمام وقت را دارند. اما، ممکن است که دانشجویان بتوانند مستقیماً از دانشگاه مقطع کارشناسی وارد برنامه ای شوند. برخی از برنامه های حسابداری فقط به ثبت نام چنین دانشجویانی مبادرت می ورزند.

متقاضیان می توانند ما بین برنامه های کارشناسی ارشد در بازرگانی (M.B.A.) ، که تمامی زمینه های بازرگانی را در بر می گیرد، با صرف کمی وقت برای تاکید بر حیطه های تخصصی مانند برنامه های حسابداری، و کارشناسی ارشد در علوم (M.S.) ،که تاکید بیشتری بر حسابداری دارد و آموزش کامل تری را ارائه می دهند، انتخاب نمایند. همچنین کسب درجه تحصیلی تخصصی در زمینه هایی مانند حسابرسی، سیستمهای اطلاعاتی حسابداری، مشاوره مالی و یا حسابداری قانونی امکان پذیر است.

برنامه های M.S. عموماً بیشتر گرایش پژوهشی دارند و در برخی از مواقع به منظور رسیدن به آموزش دکترا طراحی شده اند. برنامه های دکترای مدیریت، عموماً به اخذ درجه دکترا در علوم یا دانش های انسانی (Ph.D.) می انجامد، و برای حرفه تحصیلی و یا پژوهشی آماده می کند.

اخذ گواهینامه حرفه ای

اخذ گواهینامه حرفه ای عموماً در این زمینه حائز اهمیت است. برای کار کردن در حرفه حسابداری عمومی، برای ارائه رایزنی فردی به مشتریان در ارتباط با رشته گسترده ای از امور حسابداری، اکثر ایالات آمریکا نیاز به کسب صلاحیت به عنوان حسابدار قسم خورده (CPA) یا رسمی دارند. ضوابط اخذ گواهینامه به عنوان حسابدار قسم خورده توسط هیات حسابداری ایالتی تعیین می شود، و از یک ایالت به ایالت دیگر متفاوت است، اما معمولاً شامل گذراندن امتحان یکپارچهCPA ، که توسط انجمن حسابداران قسم خورده آمریکا طرح ریزی شده است، تحصیلات دانشگاهی تا حد اقل برابر با رشته اصلی درکارشناسی حسابداری، و حد اقل دو سال تجربه کاری به عنوان حسابدار است.

همچنین، ارائه گواهینامه و اعتبارنامه حرفه ای نیز برای سایر حیطه های حسابداری در دسترس است. به عنوان مثال، مابین بسیاری از گزینه ها، یک نفر می تواند حسابدار رسمی مدیریت (CMA) ، حسابرس داخلی رسمی (CIA) ، و یا حسابرس رسمی سیستمهای اطلاعاتی (CISA) بشود. همانند گواهینامه CPA ، اکثر اعتبارنامه ها از طریق ترکیبی از شرایط تحصیلی، تجربه و گرفتن آزمون اعطاء می شوند.

برای حفظ گواهینامه های حرفه ای و پروانه ایالتی، حسابداران باید جهت حفظ دانش کنونی در رشته، آموزش مداوم را به اتمام برسانند. به این جهت، بسیاری از تضمین کنندگان این گونه کارآموزی را ارائه می دهند، اما برنامه ها معمولاً بسیار کوتاه هستند (یک یا دو روز طول می کشند) وارزش سفر از خارج جهت حضور یافتن را ندارند. برای یافتن گزینه مناسب کارآموزی غیر دانشگاهی ، شاید بهتر باشد که حسابداران بین المللی و دانشجویان حسابداری برنامه هایی را که توسط جلسات تابستانی دانشگاه، مراکز آموزشی ارشد دانشگاه، و انجمنهای حرفه ای، به علاوه گزینه های آموزشی از راه دور، ارائه می شوند را تحت بررسی قرار دهند.
پاسخ
با سلام و تشكر از شما به خاطر توضيحات كاملتون
من در لاتري 2012 برنده شدم و به اميد خدا سال آينده در امريكا باشم. رشته من حسابداري هست و در حال حاضر كار تجزيه و تحليل مالي و بودجه بندي انجام مي دم. قصد دارم كه در امريكا مدرك CPA بگيريم و به كارم تو رشته حسابداري ادامه بدم. ممنون مي شم اگه راهنمايي كنيد كه آيا الان مي تونم اقدامي تو اين زمينه انجام بدم؟ مثل ارسال مدارك و ريز نمرات؟ يا كاري هست كه اگه از الان شروع كنم، من رو در گرفتن مدرك CPA كمك كنه؟
با تشكر
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: arefsteps ، humsun ، pariya2 ، msar ، nima24
خوش بحالتون..........

من حسابدار هستم......ولی در آرزوی امریکا.....Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، pariya2 ، r_ent ، arezoo bj ، msar ، golia
(2011-08-16 ساعت 14:16)arefsteps نوشته:  خوش بحالتون..........

من حسابدار هستم......ولی در آرزوی امریکا.....Sad

ايشاا... شما هم برنده بشي. من هم عمراً فكرشو هم نمي كردم به روز برنده بشم ولي شدم. شما هم ديدي 2013 برنده شدي خدارو چه ديدي؟
ممكنه اگه اطلاعات داري جواب سؤالات پست قبلي من رو بدي؟Cool
2012AS00018XXX
پاسخ
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، arefsteps ، humsun ، pariya2 ، r_ent ، msar
(2011-08-16 ساعت 12:17)shahab2000 نوشته:  با سلام و تشكر از شما به خاطر توضيحات كاملتون
من در لاتري 2012 برنده شدم و به اميد خدا سال آينده در امريكا باشم. رشته من حسابداري هست و در حال حاضر كار تجزيه و تحليل مالي و بودجه بندي انجام مي دم. قصد دارم كه در امريكا مدرك CPA بگيريم و به كارم تو رشته حسابداري ادامه بدم. ممنون مي شم اگه راهنمايي كنيد كه آيا الان مي تونم اقدامي تو اين زمينه انجام بدم؟ مثل ارسال مدارك و ريز نمرات؟ يا كاري هست كه اگه از الان شروع كنم، من رو در گرفتن مدرك CPA كمك كنه؟
با تشكر

بهترین کارهایی که قبل از اومدن می تونید انجام بدید گرفتن مدارک تافل و جی مت است و ترجمه ی ریز نمرات و ارتباط با استادا برای گرفتن توصیه نامه
از طرف دیگه تحقیق راجع به دانشگاه هایی که مد نظرتونه
2010
------------------------------
آموخته ام ... که زندگي دشوار است، اما من از او سخت ترم
پاسخ
تشکر کنندگان: arefsteps ، humsun ، myfriendsmy2010 ، pariya2 ، r_ent ، arezoo bj ، msar
سلام عزیزم.

والا زیاد اطلاع ندارم ، ولی این سوالات رو توapplyabroad بپرسید خیلی زودتر به نتیجه میرسی.

تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !
http://www.applyabroad.org/forum/showthr...B%8C%D8%AF-!
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، pariya2 ، r_ent ، lighter ، msar
سلام و با تشكر از شما دوستان عزيز (aadine و arefsteps) به خاطر پاسختون
ولي من قصد ادامه تحصيل در دانشگاه رو ندارم و مي خوام CPA بخونم كه فكر نكنم نياز به تافل و جي مت و اين جور چيزها داشته باشه و اصلا در دانشگاه تدريس نمي شه.
به نظر من گرفتن مدارك حرفه اي مثل CPA در رشته حسابداري از مدرك دانشگاهي بهتره و كمك بيشتري تو گرفتن شغل داره.
البته اين نظر منه ولي اگه دوستان مقايسه اي بين مدارك حرفه اي و دانشگاهي دارن و يا مي دونن گرفتن كدوم بهتره، ممنون ميشم اطلاعات بدن.
arefsteps عزيز لينكي كه گذاشتي خيلي عالي بود ممنون.
با تشكر
2012AS00018XXX
پاسخ
تشکر کنندگان: arefsteps ، humsun ، pariya2 ، r_ent ، SEPIDEHHHH ، afshinghwink ، msar
سلام.

یه بار من با یه بنده خدایی تو دالاس داشتم چت میکردم...میگفت شما وقتی بیای امریکا تو اون رشتت که نمیتونی سری وارد کار بشی ، باید 1-2 سال تو اون رشتت بری دوری ببینی لایسنس بگیری.
اولشم باید با یه کار ساده شروع کنی بعد که جا افتادی و و اون دوره هارو گذروندی میتونی بری کار مورد علاقت.

مثل دوست داداشم ، که شهریور 88 رفت امریکا (آتلانتا) ، 2 سال تو یه رستوران کار کرد ( با این که وضع مالیشونم خوب بود) و بعد 2 سال خودش یه فست فود کوچیک زدش....
پاسخ
تشکر کنندگان: shahab2000 ، humsun ، pariya2 ، SEPIDEHHHH ، msar
با سلام به همه دوستان مهاجرسرایی
یک سوال داشتم،می خواستم ببینم آیاهیچ شرکتی درآمریکا به حسابداری که مدرک cpaنداشته باشه کارنمی دهد؟یعنی حتی شرکت های کوچک هم مدرک cpaمی خواهند؟
شماره کیس :2012AS00019XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: july 15
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: aug
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:10 dec
تاریخ دریافت نامه دوم:10 dec
تاریخ مصاحبه:13 feb
تاریخ دریافت ویزا: به امیدخدا یکضرب Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: arefsteps ، pariya2 ، SEPIDEHHHH ، msar
(2011-12-23 ساعت 21:30)ازناوه نوشته:  با سلام به همه دوستان مهاجرسرایی
یک سوال داشتم،می خواستم ببینم آیاهیچ شرکتی درآمریکا به حسابداری که مدرک cpaنداشته باشه کارنمی دهد؟یعنی حتی شرکت های کوچک هم مدرک cpaمی خواهند؟
دوست خوبم من تو جستجو هايي كه تو سايت هاي كار يابي كردم، ديدم كه داشتن cpa يه مزيت خوب محسوب ميشه ولي الزامي نيست. بعضي از شركت ها cpa نمي خوان. به خصوص براي رده هاي پايين كار حسابداري و حسابرسي و بعضي ها هم مي خوان كه شما فقط دانشجوي cpa باشيد.
در هر صورت داشتن اين مدرك كمك بزرگي به گرفتن شغل با مزاياي خوب براي ما حسابدار ها محسوب مي شه.Cool
با آرزوي موفقيت
2012AS00018XXX
کارنت شدن: 2011 ِDecember
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان
پاسخ
تشکر کنندگان: shitili ، arefsteps ، pariya2 ، aadine ، r_ent ، msar ، golia
سلام دوستان
منم رشتم حسابداریه ولی امسال مشمول سربازی میشم یعنی 19 سالم میشه Big Grin
من واقعا میخوام که شرایطی محیا بشه که مهاجرت کنم
خواهشا پوز خند نزنید
کنار درسم کار صدا برداری، نوازندگی گیتار (بلوز) ، پیانو (کلاسیک و راک) ، آهنگسازی انجام میدم
من میتونم بعد از سربازی با یکی از این شرایط مهاجرت کنم؟
من واقعا به کمک نیاز دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: arefsteps ، pariya2 ، goliii ، msar
(2012-04-14 ساعت 00:01)nima-seven73 نوشته:  سلام دوستان
منم رشتم حسابداریه ولی امسال مشمول سربازی میشم یعنی 19 سالم میشه Big Grin
من واقعا میخوام که شرایطی محیا بشه که مهاجرت کنم
خواهشا پوز خند نزنید
کنار درسم کار صدا برداری، نوازندگی گیتار (بلوز) ، پیانو (کلاسیک و راک) ، آهنگسازی انجام میدم
من میتونم بعد از سربازی با یکی از این شرایط مهاجرت کنم؟
من واقعا به کمک نیاز دارم

درود بر شما ...
دوست گرامی شما میتونید در انجمن ( مهاجرت به آمریکا ) یا ( انجمن ویزای دانشجویی و تحصیل در آمریکا )اندکی جستجو کنید تا به جواب ها برسید ...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: arefsteps ، pariya2 ، soruosh ، msar
سلام
عموی یکی از دوستای من تو آمریکا هست و حسابداری میکنه میگه که حدودا ماهی 40.000 تا در میاره ولی ناراضی هست چون میگه بقیه حدود 100.000 تادارن در میارن
واقعا حقوق حسابداری انقدر تو آمریکا زیاده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: arefsteps ، pariya2 ، msar
منهم ليسانس حسابداري دارم گرين كارتم هم اومده ولي فعلا ايران هستم از بابت كار پيدا كردن نگرانم و نميدونم وقتي رفتم چه طوري شروع كنم؟ كسي ميتونه منو راهنمايي كنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-04-16 ساعت 12:08)smith نوشته:  
(2012-04-16 ساعت 11:42)Cpt price نوشته:  سلام
عموی یکی از دوستای من تو آمریکا هست و حسابداری میکنه میگه که حدودا ماهی 40.000 تا در میاره ولی ناراضی هست چون میگه بقیه حدود 100.000 تادارن در میارن
واقعا حقوق حسابداری انقدر تو آمریکا زیاده؟

بستگی داره مال چه شرکتی باشه؟
بستگی داره حسابداری باشه یا حسابرسی؟
بستگی داره چه قدر سابقه داشته باشه؟
بستگی داره کدوم شهر تو چه ایالتی باشه؟
ولی اصولا اینقدر نیستش کمتره
یه نکته ی دیگه هم هستش توی آمریکا حقوق ها رو سالیانه میگن نه ماهیانه
احتمالا هم منظورش همین بوده
فقط میدونم که حدود 20 سال سابقه کاری داره و حقوقی هم که گفتم ماهیانه هست
ایالت و شهر هم هردو نیویورک هست
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، pariya2 ، air ، msar ، nima24

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان