کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کسب و کار در امارات
رییس شرکت قراره بعد از 15 روز برای ما اقامت دائم بگیره ؟
میخواستم ببینم اقامت دائم همون سیتیزن هست ؟
بعد اینکه ایا میتونه بگیره ؟
و ایا خوبه یا بد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-04-11 ساعت 16:18)kami190 نوشته:  رییس شرکت قراره بعد از 15 روز برای ما اقامت دائم بگیره ؟
و ایا خوبه یا بد ؟

اقامت دائم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شوخیتون گرفته؟!!!! اگه اقامته ۳ ساله براتون بگیره ممنوندارش باشید!!!!!! امارات همینطوری کسی رو شهروند خودش نمیکنه خیلی از ایرانیها رو میشناسم که اونجا دنیا اومدن بزرگ شدن زندگی تشکیل دادند ........حالا پدربزرگ و مادربزرگ شدن ولی هنوز اماراتی (یا همون سیتیزن امارات ) نشدند !!!!!! اول با ویزای ویزیت وارد میشید که عموما اعتبارش ۳ ماهه بعد باید آزمایشات پزشکی انجام بدید بعد از تایید پزشکی تو پاستون اقامت چند ماهه (عموما ۶ ماهه ) تا چند ساله میخوره .
پاسخ
سلام به دوستان عزيز
من پارسال رفتم دبي با تور راستش خيلي خوشم اومد و دوستاني كه اونقدر بد ميگفتن نبود بعد از برگشتن پيگير شدم براي رفتن به اونجا گفتن بايد استخدام يه شركت بشي و بتوني كار و درآمد داشته باشي تا بتوني ويزاشو داشته باشي
kami190 عزيز تبريك ميگم موقعيت خوبيه براتون اگه منم يه موقعيت مشابه داشتم حتما ميرفتم

دوستان اگه كسي تو دبي يا ابوظبي شركت داره يا آشنا داره من حاظرم برم ( چشم بسته غيب گفتم )

موفق سربلند باشين
پاسخ
(2011-04-11 ساعت 17:13)Shiva7223 نوشته:  
(2011-04-11 ساعت 16:18)kami190 نوشته:  رییس شرکت قراره بعد از 15 روز برای ما اقامت دائم بگیره ؟
و ایا خوبه یا بد ؟

اقامت دائم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شوخیتون گرفته؟!!!! اگه اقامته ۳ ساله براتون بگیره ممنوندارش باشید!!!!!! امارات همینطوری کسی رو شهروند خودش نمیکنه خیلی از ایرانیها رو میشناسم که اونجا دنیا اومدن بزرگ شدن زندگی تشکیل دادند ........حالا پدربزرگ و مادربزرگ شدن ولی هنوز اماراتی (یا همون سیتیزن امارات ) نشدند !!!!!! اول با ویزای ویزیت وارد میشید که عموما اعتبارش ۳ ماهه بعد باید آزمایشات پزشکی انجام بدید بعد از تایید پزشکی تو پاستون اقامت چند ماهه (عموما ۶ ماهه ) تا چند ساله میخوره .

والا اینطور که رییسش میگفت ابتدا یه ویزای سیاحتی از طریق رییس شرکت به سفارت امارارات در ایران برای ما درخواست میشه و میگفت 15 تا 30 روز حداکثر میتونید باشید در این مدتم از طریق خود کشور امارات اقامت دائم رو میگیریم براتون .... به من اینطور گفت
حالا شاید منظورش چند ساله بوده باشه شایدم دائم
ولی چون رییس شرکت از کارمندان سفارت ایران هست ( البته در یه کشور اروپایی ) گفتم شاید براش راحت تر باشه !!
(2011-04-11 ساعت 17:35)usa نوشته:  سلام به دوستان عزيز
من پارسال رفتم دبي با تور راستش خيلي خوشم اومد و دوستاني كه اونقدر بد ميگفتن نبود بعد از برگشتن پيگير شدم براي رفتن به اونجا گفتن بايد استخدام يه شركت بشي و بتوني كار و درآمد داشته باشي تا بتوني ويزاشو داشته باشي
kami190 عزيز تبريك ميگم موقعيت خوبيه براتون اگه منم يه موقعيت مشابه داشتم حتما ميرفتم

دوستان اگه كسي تو دبي يا ابوظبي شركت داره يا آشنا داره من حاظرم برم ( چشم بسته غيب گفتم )

موفق سربلند باشين

لطف میکینید بفرمایید از چه چیزهای خوشتون اومد و از چه چیزهایی خوشتون نمیومد ؟
چه مزیتی به نظر شما نسبت به ایران داشت ؟
پاسخ
دوستان یه سوال :
همون رییس شرکت در تماس تلفنی به من گفت که اگر بتونی ماشین بخرید خیلی کارتون بهتره
چون اونجایی که ما زندگی میخواهیم بکنیم در جبل علی هست و برای خرید هم مغازه در جبل علی نیست

داشتم چند تا سایت ماشین در امارات رو نیگاه میکردم برای خرید ماشین تا رنج قیمت دستم بیاد
که این چند تا چشمم رو گرفت :
میخواستم ببینم کدامیک به نظر شما بهتره و اگر مثلا 2 سال دیگه خواستم بفروشمش کمتر ضرر میکنم و سریعتر میفروشمش
در حدود 15 میلیون رو برای خرید ماشین گذاشتم ....

1- پژو 405 صفر کیلومتر = حدودا 10000 درهم = 3 میلیون
2- BMW 520i = مدل 2005 = 50000 درهم = حدودا 15 میلیون
اینم لینکش
http://dubai.dubizzle.com/classified/aut...price__lte=

3- بی ام دبیلو 530 ای = تقریبا 70 هزار درهم
http://dubai.dubizzle.com/classified/aut...price__lte=

4- تویوتا کمری حدود مدل 2005 تا 2007 هم همین حدودا پیدا میشه
5- پرادو هم بین سال 2004 تا 2005 همین حول و حوش 15 میشه یافت

در کل میخوام ببینم چه ماشینی ارزش خریدن بهتری داره ؟ چه مارکی و مدل ؟ و صفر باشه بهتره یا کار کرده چه برندی بهتره بخرم ؟ چقدر برای خرید ماشین بزارم بهتره ؟

پاسخ
اگر من و همسرم قبل انجام کار بخواییم 1-2 روز واسه دیدن به دبی بریم ! اگر از طریق دفاتر مسافرتی اقدام کنیم ایا میشه ؟ و ویزا چه مدته تهیه میشه ؟ چقدر طول میکشه اصولا تا ویزا سیاحتی مثل تور اماده بشه ؟
پاسخ
kami190 عزيز سلام
راستش من خودم بچه اهوازم و گرما و آب و هوا زياد برام مهم نيست و در شرايط سخت هم ميتونم زندگي كنم و از زندگي با عربها هم راضي بودم هر چند خودم عرب نيستم اما عربها زود با ما ايرانيها جور ميشن و ارتباط برقرار كردن باهاشون براي من راحت بود
از جهت زندگي در دبي راستش با اينكه يه شهر پولداري هستش و بيشتر به درد افراد پولدار ميخوره اما من فكر ميكنم اگه كسي تنها باشه يا دو نفر باشن و بتونن زندگي سبك با مخارج كم داشته باشن خيلي بهتره از ايران ميتونن از زندگيشون لذت ببرن
مثلا همين ماشين شما قيمت همين ماشينهاي كه گفتي با قيمت ماشينهاي توي ايران مقايسه كن خوب براي خود من شايد هيچوقت نتونم سوار bmw يا پرادو يا كمري بشم چون با حقوق كارمندي نميشه ماشين 50 يا 100 ميليوني خريد اما اونجا چي ....
دبي يه شهر پيشرفتس با موقعيتهاي فوق العاده براي كساني كه توانايي پيشرفت دارن كساني ميشناسم كه به عنوان كارگري از همون بچه هاي جنوب رفتن اونجا و وضعشون الان خيلي خوبه درسته كه سختي هاي خودش داره اما فكر ميكنم ارزش داشته باشه تو يه شهر پيشرفته با مردمي كه از همه دنيا هستن كار و زندگي كني و تجربه خيلي خوبي هستش
دوست عزيز kami190 اگر واقعا با شرايطي كه گفتي ميتونين برين و اقامتتون حتي چند ساله جور هستش بنظر من بريد و شرايط اونجا خيلي بهتر از ايران هستش
دست منم بگير با خودتون ببريد

موفق سربلند باشيد
براي تور فكر ميكنم الان خيلي سريع حاظر ميشه اگه امروز اقدام كنين شنبه يا يكشنبه ميتونين برين البته اگه تور براي اين زمان باشه

موفق باشيد
پاسخ
بسیار ممنونم از پاسخ خوبتون
اره براحتی میتونید یه ماشین خیلی خوب رو سوار بشی و لذت ببری
خونه هم مهیا و فراهم هست
ولی نکته مهم اینجاست که بقول خودت دبی شهر پیشرفته هاست و فردی توش موفق میشه که بتونه از شرایط نهایت استفاده رو بکنه

منم بچه جنوبم
من خیلی ها رو میشناسم که الان خیلی خیلی پولدار هستند فقط کارشون این بوده که چنیدن سال ( قدیم ) میرفتن از امارات مواد غذایی مثل شکر و چایی رو میوردند ایران و میفروختن
میشه به راحتی یه کار خوبی راه انداخت مخصوصا اینکه به قول معروف ما هم الان یه کاری مستقل داریم با یه حقوق ثابت ماهیانه و یه خونه ! پس در واقع به نفع ما هست ! ولی خوب اگر یکی جدا میخواد بره - برای کسب سود - باید خونه بگیره بعدشم بشینه ببینه ایا کاری که میخواد انجام بده سودی واسش داره یا نه و ماهی باید بین 1 تا 2 میلیون هزینه زندگیش میشه !

ولی باز حساب کنی یه بدی داره ! بدیش اینجاست که اگر نتونی یه کار مستقل و جدایی که درامد خوبی داشته باشه رو پیدا کنی شاید با این حقوقی که به ما میدن نشه یه زندگی رو چرخوند ! بعدشم جنبه های عاطفی که همون غربت میشه .....

باید رفت و دید .....
پاسخ
آقا اینا ویزای ما رو صادر کردند و شمارشو دادند ؟
ایا جایی هست بشه چک کرد که ایا این تا کی اعتبار داره یا نه ؟
پاسخ
من هم دوبی را خیلی دوست دارم و اگر یک زمانی پیشنهاد کاری خوبی در آنجا داشته باشم ممکن است که قبول کنم چون به ایران نزدیک است و آدم احساس خوبی دارد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، msar
جسارتا به چه علتی احساس خوبی در دبی میکنید ؟
قضیه گواهینامه چی هست ؟
باید گواینامه بین اللملی بگیرم یا باید یه بار دیگه اونجا امتحان بدم ؟
پاسخ
(2011-04-13 ساعت 23:40)kami190 نوشته:  جسارتا به چه علتی احساس خوبی در دبی میکنید ؟
قضیه گواهینامه چی هست ؟

قیمت بنزین امارت چند درهم است؟
و برای گرفتن گواهینامه آیا باید امارات اقدام کرد یا همین گواهینامه بین اللملی کفایت میکنه ؟
پاسخ
(2011-04-13 ساعت 23:57)kami190 نوشته:  
(2011-04-13 ساعت 23:40)kami190 نوشته:  جسارتا به چه علتی احساس خوبی در دبی میکنید ؟
قضیه گواهینامه چی هست ؟

قیمت بنزین امارت چند درهم است؟
و برای گرفتن گواهینامه آیا باید امارات اقدام کرد یا همین گواهینامه بین اللملی کفایت میکنه ؟

سلام من در ارسال ۳ در مورد گواهینامه رانندگی گفتم ...وقتی شما اقامت میگیرید دیگه نمیتونید از گواهینامه بین و المللی که در ایران تهیه کردن استفاده کنید و باید driving licence بگیرین.... یعنی باید در یک آموزشگاه رانندگی ثبت نام کنید کلاس تئوری و آشنائی با مقررات را بگذرونی بعد برات کلاس عملی در شهر میزارن بعد از اتمام کلاس ی pre exam بعدش امتحان اصلی رو میگیرن .....در مورد قیمت بنزین حالا شما برو اقامت بگیر ،licence بگیر تا اون موقع خدا کریمه !!!!
پاسخ
به زبان عربی تدریس میشه ؟ این کلاس ها !؟ بعد چطوره اسونه یا سخت ؟

میخوام ببینم قیمت بنزین در دبی از ایران بیشتره یا کمتر ؟ یکی میگفت 1000 تومنه - خودم یه جا دیدم زده بود 1.7 درهم
در کل میخوام روشنتر بشم ....
پاسخ
شاید به خاطر اینکه اولین سفر من به دوبی خیلی برایم خاطره انگیز بود و هنوز هم آنجا برایم سمبل خارج است. من همان اول که رسیدم عاشق دوبی شدم و ماشین ها و خیابان ها برایم خیلی جالب و رویایی بود. بعدها هم برای کار زیاد رفتم دوبی و یک سوئیت در برج چلسی داشتیم که مال رئیس شرکت بود و ما هم از آن استفاده می کردیم. آنقدر آنجا تجملات وجود داشت که آدم فکر می کرد شخص مهمی است. مثلا وقتی راننده ما را به خانه می رساند در پایین برج دربان در ماشین را برای ما باز می کرد و وسایلمان را با خودش می برد بالا. سوئیت ما در طبقه سی و سوم بود و تمام شهر را می شد از آن بالا دید. شب ها می رفتیم استخر و در کنار آن بر روی تخت ها دراز می کشیدیم. و همان جا شام سفارش می دادیم که وقتی گرسنه بر می گشتیم به سوئیت آماده بود.
در امریکا اگر آدم بخواهد چنین امکاناتی را داشته باشد احتمالا باید راکی فلر باشد. البته در دوبی هم اگر خودم می خواستم بمانم و خانه ای اجاره کنم اوضاع و احوال خیلی متفاوت می شد و این خبرها نبود. ولی به هر حال دوبی را دوست دارم و اگر سیتیزن امریکا بشوم و پیشنهاد کاری خوبی به من بشود هیچ بعید نیست که بار و بندیلم را جمع کنم و بروم آنجا.
فقط تنها بدی که دوبی دارد سرمای بیش از حد داخل خانه ها است. من می توانم گرما را تا حدودی تحمل کنم ولی داخل خانه ها آنقدر سرد بود که آدم تمام استخوانهایش درد می گرفت.
اضافه کنم که تمام این ماجراهایی که می گویم مربوط به ده سال و یا هشت سال پیش است و نمی دانم که شرایط الآن دوبی چگونه است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان