کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ويزاي J1
ین ویدئو میتونه به دوستان در مصاحبه ویزای J-1 کمک کنه!

http://www.youtube.com/watch?v=VBRY-ac4I...re=related
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان
در مورد ویزای J1 چند تا سوال داشتم . ممنون می شوم اگر کمک کنید.
1- برای دانشجوهای دکترا که برای فرصت مطالعاتی اقدام می کنند گرفتن ویزای J1 آسان تر است یاF1 ؟
2- با کدام یک از این دو نوع ویزا گرفتن ویزا برای خانواده راحت تر است؟

ممنون
پاسخ
(2011-06-28 ساعت 07:39)soleiman نوشته:  سلام دوستان
در مورد ویزای J1 چند تا سوال داشتم . ممنون می شوم اگر کمک کنید.
1- برای دانشجوهای دکترا که برای فرصت مطالعاتی اقدام می کنند گرفتن ویزای J1 آسان تر است یاF1 ؟
2- با کدام یک از این دو نوع ویزا گرفتن ویزا برای خانواده راحت تر است؟

ممنون

سلام
مهم اینه که مقصدتون (محلی که فرصت مطالعاتی میده) واستون چه ویزایی درخواست می کنه. اما در حال حاضر به نظر می رسه با توجه به تغییرات اخیر قوانین در مورد ایرانیا, گرفتن هر دو نوع ویزا شبیه هم و به یه اندازه سخت باشه. البته این سختی مربوط به ماهیت غیر مهاجرتیشون میشه. در هر صورت مهم گرفتن ویزای اصلیه و ویزای خانواده فرد تا جایی که من می دونم روالش تو هر دو ویزا شبیهه.
حتما از منابع دیگه هم تحقیق کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: bhr bhr ، msar
سلام دوستان. من هم ویزا J-1 گرفتم، مولتی‌ و برای ۳ سال. شامل ۲ سال برگشت به محل اقامت هم نشدم خدا رو شکر. امیدوارم همه دوستانی که دنبال ویزا هستند موفق شوند.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sanaz_attari ، amir287 ، delir ، sadegh59 ، bhr bhr ، msar ، maral-map
(2011-07-02 ساعت 17:34)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان. من هم ویزا J-1 گرفتم، مولتی‌ و برای ۳ سال. شامل ۲ سال برگشت به محل اقامت هم نشدم خدا رو شکر. امیدوارم همه دوستانی که دنبال ویزا هستند موفق شوند.
سلام
کسی میدونه که برای ویزای J1 احتیاجی به مدرک زبان هست یا نه؟
ممنون میشم اگه کسی جواب بده
پاسخ
تشکر کنندگان: Sahar-Germany ، blanch ، msar
(2011-07-02 ساعت 17:34)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان. من هم ویزا J-1 گرفتم، مولتی‌ و برای ۳ سال. شامل ۲ سال برگشت به محل اقامت هم نشدم خدا رو شکر. امیدوارم همه دوستانی که دنبال ویزا هستند موفق شوند.

لطف می کنید رشته و مقصدتونو بگید.
اگه نکته ای هست که کمک کرد شامل 2 سال بازگشت نشید ممنون میشم بگید.
پاسخ
(2011-08-20 ساعت 09:00)shstar_2008 نوشته:  
سلام
کسی میدونه که برای ویزای J1 احتیاجی به مدرک زبان هست یا نه؟
ممنون میشم اگه کسی جواب بده

از من مدرکِ خاصی‌ نخواستند.
(2011-08-31 ساعت 13:35)amir287 نوشته:  

۳ نکته هست که باعث می‌شه شما جز این ۲ سال شوید. یکی‌ اینکه رشتتون پزشکی‌ باشه و شما برای رزیدنتی میخواید برید آمریکا. دوم اگر از دولتِ ایران یا آمریکا پول بگیرید. سوم اگر اسم کشور محلِ تولدِ شما در یک لیستِ خاص باشه که فکر کنم ایران جزوِ این لیست نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir287 ، msar
Sahar-Germany نوشته:

۳ نکته هست که باعث می‌شه شما جز این ۲ سال شوید. یکی‌ اینکه رشتتون پزشکی‌ باشه و شما برای رزیدنتی میخواید برید آمریکا. دوم اگر از دولتِ ایران یا آمریکا پول بگیرید. سوم اگر اسم کشور محلِ تولدِ شما در یک لیستِ خاص باشه که فکر کنم ایران جزوِ این لیست نیست.

ممنون بابت پاسختون.
من این شرایط رو میدونم. اما آیا هیچ کدوم شامل شما نمیشد؟
یعنی اگه من به عنوان پزشک برای دوره ی postdoc fellowship بخوام برم (دوره ی رزیدنتی نیست) و بقیه شرایط هم جور باشه یعنی ساپورتر مالیم یه شرکت خصوصی باشه، شامل 2 سال نخواهم شد؟
پاسخ
(2011-09-07 ساعت 19:14)amir287 نوشته:  
Sahar-Germany نوشته:

ممنون بابت پاسختون.
من این شرایط رو میدونم. اما آیا هیچ کدوم شامل شما نمیشد؟
یعنی اگه من به عنوان پزشک برای دوره ی postdoc fellowship بخوام برم (دوره ی رزیدنتی نیست) و بقیه شرایط هم جور باشه یعنی ساپورتر مالیم یه شرکت خصوصی باشه، شامل 2 سال نخواهم شد؟

من هم پست‌داک هستم ولی‌ مدرک ِ دکترام، پزشکی‌ نیست. از طرف دانشگاه حقوق میگیرم ولی‌ فاند به حساب نمیاد در واقع استخدام دانشگاه به حساب میام. فکر کنم اگر فاند می‌گرفتم اونوقت شاملِ این طرح میشودم. فکر کنم فقط اگر کمکِ دولتی بگیرید شاملِ این طرح بشوید. فکر می‌کنم فقط رزیدنتی شامل این طرح بشه. راستی‌ میتونید از این وبسایت کمک بگیرید و دقیقا ازشون بپرسید.
educationusairan

پاسخ
تشکر کنندگان: amir287 ، msar
با سلام
همسرم با ویزای j2 برای دوره post doc اقدام کرده و الان با دریافت ویزای multi برای دو سال در کالیفرنیا می تونه باشه.می خواستم بدونم برای دریافت گرین کارت چه کاری باید انجام بده و اصلا با ویزای j2 می تونه اقدام کنه یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، msar
سلام دوستان

من ویزای J1 یک بار ورود 5 ساله گرفتم ولی شامل قانون 2 سال برگشت شدم. حالا می خواستم بپرسم آیا می تونم وسط تحصیل برگردم و دوباره واسه ویزا اقدام کنم؟ به عبارت دیگه آیا اون 2 سال مربوط به زمان بعد از فارغ التحصیلیه یا اینکه خدایی نکرده اگه وسط تحصیل برگردم تا 2 سال یا به عبارتی برای همیشه دکترام پریده؟؟
پاسخ
با سلام
مطا لب مرتبط با ويزاي J1 را دنبال کردم و سوالي برايم وجود داشت چنانچه کسي ميداند راهنمايي کند.

همسرم براي Podtdoc با ويزاي J1 دعوت شده است ( آمريکا براي 3 سال) البته هنوز در ابتداي راه هست ( فعلا ارسال نامه تا براي سفارت اقدام کنيم)
با توجه به اينکه من شاغل هستم و قصد ندارم از همان ابتدا با ايشان راهي بشوم ، خواهشمندم بفرماييد آيا نيازي هست از همان ابتدا نام من هم در نامه براي سفارت اعلام شود يا خير؟
البته خودم ميدانم که بهتر است اينجا بمانم تا سفارت تاييدي داشته باشد که همسرم برميگردد و روند دادن ويزا برايش سهل تر باشد، با اينهمه اگر اطلاعات بهتري هست ممنون ميشوم دريغ نفرماييد.

و مطلب ديگر اينکه بحث 2 سال برگشت به ايران را هم خواندم و بعضا 3 دليل هم ذکر شد که ميتواند اين برگشت رخ ندهد. سوالم اين است اگر اين 2 سال يرگشت شامل همسرم نشود و ويزايش هم تمديد شود آيا بايد باز آمريکا را ترک کند و به جايي ديگر برود؟ براي چه مدتي؟ , و يا ميتواند همانجا بماند و مثلا پروسه ويزايش تبديل شود به H

مرتبط با سوالاتم حدودا اطلاعات خوبي در اين سايت وزين بدست آورده ام و همينطور درباره موارد ديگر که همينجا هم دوباره تشکر و سپاسم را اعلام ميکنم و ممنون از دوستاني که راهنمايي ميکنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
با سلام
در رابطه با دريافت ويزاي J1 همسرم داريم اقدام ميکنيم.هر اطلاعات تازه اي بدستم بياد اينجا ميگذارم
فعلا بايد براي وقت اضطراري اقدام کنيم و براي اين منظور فکر ميکنم آنکارا بهتره
بگذريم که بحث کارت اعتباري و گرفتن pin و .... سوالاتي بود که حسابي آدمو ميپيچونه
سعي ميکنم لحظه به لحظه پروسه کارامون را اينجا بگذارم تا دوستان مشابه وضعيت ما بتوانند استفاده کنند
همانطور که من اطلاعات بسيار مفيدي از اين سايت کسب کردم و خودم را به اين سايت مديون ميدانم
با احترام فراوان به همه شما
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
با سلام
آيا براي گرفتن ويزاي J1 هم نياز به معاينه پزشکي هست؟ اگر آري، اين معاينه کي و کجا بايد انجام بشود؟ چنانچه جوابي درباره اين موضوع موجود است ممنون ميشوم لينک آنرا بدهيد. و يا اگر اطلاعات دقيقي وجود دارد دوستان آشنا به اين موضوع راهنمايي بفرمايند.
ضمنا اميدوارم از خانم sahar germany هم خبري پيدا بشود گويا ايشان ديگر کمتر فرصت حضور دارند تا بتوانند تجارب جديد و شرايط جديدشان را با ديگران در ميان بگذارند
با تشکر
پاسخ
[/font]

متشکرازپاسخ های شماSmile
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان