کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ويزاي J1
(2012-02-01 ساعت 12:35)admeyl نوشته:  با سلام
آيا براي گرفتن ويزاي J1 هم نياز به معاينه پزشکي هست؟ اگر آري، اين معاينه کي و کجا بايد انجام بشود؟ چنانچه جوابي درباره اين موضوع موجود است ممنون ميشوم لينک آنرا بدهيد. و يا اگر اطلاعات دقيقي وجود دارد دوستان آشنا به اين موضوع راهنمايي بفرمايند.
ضمنا اميدوارم از خانم sahar germany هم خبري پيدا بشود گويا ايشان ديگر کمتر فرصت حضور دارند تا بتوانند تجارب جديد و شرايط جديدشان را با ديگران در ميان بگذارند
با تشکر

سلام
من ويزای j1 گرفتم از آنکارا نيازی به معاينه پزشکی و مدرک زبان نبود. البته مصاحبه به زبان انگليسی انجام می شه.
يکی از دوستام جديدا از ازبکستان اقدام کرده هم ارزونتر در اومده براش هم اينکه بهش مولتی دادن.
(2011-08-20 ساعت 09:00)shstar_2008 نوشته:  
(2011-07-02 ساعت 17:34)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان. من هم ویزا J-1 گرفتم، مولتی‌ و برای ۳ سال. شامل ۲ سال برگشت به محل اقامت هم نشدم خدا رو شکر. امیدوارم همه دوستانی که دنبال ویزا هستند موفق شوند.
سلام
کسی میدونه که برای ویزای J1 احتیاجی به مدرک زبان هست یا نه؟
ممنون میشم اگه کسی جواب بده

سلام
من ويزای J1 گرفتم از آنکارا. مدرک زبان نخواستن.
(2012-01-25 ساعت 12:29)admeyl نوشته:  با سلام
مطا لب مرتبط با ويزاي J1 را دنبال کردم و سوالي برايم وجود داشت چنانچه کسي ميداند راهنمايي کند.

همسرم براي Podtdoc با ويزاي J1 دعوت شده است ( آمريکا براي 3 سال) البته هنوز در ابتداي راه هست ( فعلا ارسال نامه تا براي سفارت اقدام کنيم)
با توجه به اينکه من شاغل هستم و قصد ندارم از همان ابتدا با ايشان راهي بشوم ، خواهشمندم بفرماييد آيا نيازي هست از همان ابتدا نام من هم در نامه براي سفارت اعلام شود يا خير؟
البته خودم ميدانم که بهتر است اينجا بمانم تا سفارت تاييدي داشته باشد که همسرم برميگردد و روند دادن ويزا برايش سهل تر باشد، با اينهمه اگر اطلاعات بهتري هست ممنون ميشوم دريغ نفرماييد.

و مطلب ديگر اينکه بحث 2 سال برگشت به ايران را هم خواندم و بعضا 3 دليل هم ذکر شد که ميتواند اين برگشت رخ ندهد. سوالم اين است اگر اين 2 سال يرگشت شامل همسرم نشود و ويزايش هم تمديد شود آيا بايد باز آمريکا را ترک کند و به جايي ديگر برود؟ براي چه مدتي؟ , و يا ميتواند همانجا بماند و مثلا پروسه ويزايش تبديل شود به H

مرتبط با سوالاتم حدودا اطلاعات خوبي در اين سايت وزين بدست آورده ام و همينطور درباره موارد ديگر که همينجا هم دوباره تشکر و سپاسم را اعلام ميکنم و ممنون از دوستاني که راهنمايي ميکنند.

سلام
همسرتون بايد از دانشگاه يک دعوتنامه بگيره به علاوه يک فرم DS2019 که تو اون فرم می تونن قيد کنن که همسر شما همراه داره و بر اساس اون برای شما ويزای J2 صادر می شه. البته فک کنم که برای ويزای J2 نمی تونيد نوبت emergency از سفارت بگيريد و بايد نوبت معمولی بگيرید. اينو دقيق نمی دونم.
در مورد قانون دوسال برگشت اگه تو ويزا نوشته که اعمال نمی شه ولی توی فرم DS2019 نوشته اعمال می شه می تونيد به امور بين الممل دانشگاه مراجعه کنيد و بگيد براتون یه فرم جديد صادر کنن حتی بعد از اينکه رفتيد آمريکا. اما اگه تو ويزا نوشته اعمال می شه يک کم کارتون سخت می شه که اين قانون را دور بزنيد.

پاسخ
تشکر کنندگان: khabaloo ، ParsTrader ، nora ، msar
سلام به همه دوستان
خیلی ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید
همسر من این جا (ایران) دانشجوی دکتری است و با یه استاد توی بوستون در مورد فرصت مطالعاتی 6 ماهه صحبت کرده و اون هم قبول کرده و گفته برای اواخر آذر یا اوایل دی همسر من اون جا باشه
ما یک ساله که عقد کردیم و من خودم فوق لیسانس روانشناسی هستم و قصد داریم هر جور شده با هم بریم
از شما دوستان عزیز چند سوال دارم
سفارت کدام کشور همسایه ایران از نظر گرفتن وقت و در نهایت ویزا بهتر و مناسب تر است؟
چه مدارکی کمک می کنه که به من هم به عنوان همسر ویزا داده بشه؟
منظور از ویزای جی 1 چیست؟ آیا این همون ویزایی است که همسر من باید بگیره؟
من واقعاً ممنون می شم اگه هر نوع اطلاعات یا سایت مفیدی در این زمینه دارید، در اختیارم بذارید.
به امید شادی همه شما.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
من تجربه تا حدی مشابه شما رو داشتم.ویزای j1 به کسی تعلق میگیره که برای posdoc یا فرصت مطالعاتی اقدام میکنه و به همسر چنین فردی در صورت درخواست ویزای j2 تعلق میگیره. وقت ویزا رو هم میتونید با کمک آژانس های هواپیمایی در یکی از کشورهای همسایه دریافت کنید.اما من به شخصه به صورت انلاین از سفارت در امارات (دبی) وقت گرفتم که البته باید چند روز مدام وارد سایت شوید تا فرصت رو از دست ندهید. در ضمن دانشگاه مد نظرتون باید برای ویزای شما تقاضا و فرم جداگانه ای را تنظیم کند که شما را به عنوان همسر فرد j1 و متقاضی J2 معرفی میکند.
در خصوص مدارک هم من موارد زیر را ارائه دادم که پذیرفتند(البته من در روز مصاحبه سفارت تنها بودم و همسرم در امریکا بود)
ترجمه عقدنامه و شناسنامه
مدارک ارسالی از دانشگاه مبنی بر درخواست ویزای j2 و اینکه همسرم j1 دارد
رزومه کاری همسرم و خودم
مدارکی از حساب بانکی در ایران که نشان بدهد درایران سرمایه ای دارم (البته این مورد تا جایی که من میدونم برای این ویزا نیاز نیست اما من برای اطمینان همراه برده بودم که اتفاقا مفید واقع شد)
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، msar ، storagemeter
سلام دوستان عزیز
من اکنون با ویزای j1 در آمریکا هستم. ویزای j1 فقط یه مشکل داره ، اونم قانون دو سال اقامت تو کشوری هست که متولد شدی. این قانون به سه دلیل ممکنه شامل حال یک نفر بشه:
1- اگر دولت ایران(منظورم کشور محل اقامت) یا یک ارگان دولتی مثل وزارت علوم یا یک شرکت خصوصی در داخل ایران بخشی از هزینه ها یا کل هزینه سفر و اقامت کوتاه مدت شما را به آمریکا بپردازد. البته اگر دولت آمریکا هم بخشی از این هزینه یا کل هزینه را بپردازد مجددا این قانون اعمال می شود.
2- اگر کشور محل اقامت شما و رشته تحصیلی شما در Skill Lists باشد که خوشبختانه کشور ایران در این لیست وجود ندارد و این بند شامل ایرانی ها نمی شود.
3- دانشجوهای رشته پزشکی که برای training یا تحصیل تحت ویزای j1 وارد آمریکا می شوند.

خوب در مورد دوم و سوم که هیچ کاریش نمی توانید بکنید چون اگر شامل حالتون باشه هیچ جوری نمی توانید تغییرش بدید. ولی در مورد اول باید بگم کسانی که bank statement از حساب بانکی خودشون ارائه ندهند و اینکه نامه ای برای دولت آمریکا بفرستن که توش نشون بده دولت ایران یا یک ارگان دولتی یا یک شرکت خصوصی داره اونا را support مالی میکنه حتما مشمول مورد اول میشن. بنابراین دوستان عزیز اگر میخواهید مشمول این قانون افتضاح و دست و پا گیر نشید دلتون رو به چند هزار دلار کمک وزارت علوم خوش نکنید و سعی کنید bank statement را به صورت کامل از حساب شخصی خودشون ارائه کنید.
البته در این حالت اگر اشتباه کرده باشید و نامه support از ارگان داخلی نشان داده باشید و بعد مشمول قانون دو سال شده باشید تنها راه waive کردن است که به این صورت است که باید از همان ارگانی که شما را حمایت مالی کرده نامه ای بگیرید که در آن نوشته شده باشد شما هیچ تعهدی به آن ارگان ندارید. البته به این راحتی ها هم نیست. این نامه باید از طریق دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا برای دولت آمریکا ارسال شود و نمی توانید به صورت شخصی آن را برای دولت آمریکا ارسال کنید.
پس توصیه من به تمامی دوستان این است که به هیچ وجه نامه ای مبنی بر حمایت مالی ارگان دولتی برای دولت آمریکا نفرستید تا گرفتاری های بعدی شامل حالتون نشه.

همچنین به هیچ وجه از کمک مالی و support دولت آمریکا استفاده نکنید چون مجددا مشمول مورد اول می شوید و در این صورت امکان waiver گرفتن تقریبا صفر است.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، دخت گیلان ، armstrong ، msar ، storagemeter ، maral-map
(2012-07-16 ساعت 23:53)kami-0098 نوشته:  سلام دوستان عزیز
من اکنون با ویزای j1 در آمریکا هستم. ویزای j1 فقط یه مشکل داره ، اونم قانون دو سال اقامت تو کشوری هست که متولد شدی. این قانون به سه دلیل ممکنه شامل حال یک نفر بشه:
1- اگر دولت ایران(منظورم کشور محل اقامت) یا یک ارگان دولتی مثل وزارت علوم یا یک شرکت خصوصی در داخل ایران بخشی از هزینه ها یا کل هزینه سفر و اقامت کوتاه مدت شما را به آمریکا بپردازد. البته اگر دولت آمریکا هم بخشی از این هزینه یا کل هزینه را بپردازد مجددا این قانون اعمال می شود.
2- اگر کشور محل اقامت شما و رشته تحصیلی شما در Skill Lists باشد که خوشبختانه کشور ایران در این لیست وجود ندارد و این بند شامل ایرانی ها نمی شود.
3- دانشجوهای رشته پزشکی که برای training یا تحصیل تحت ویزای j1 وارد آمریکا می شوند.

خوب در مورد دوم و سوم که هیچ کاریش نمی توانید بکنید چون اگر شامل حالتون باشه هیچ جوری نمی توانید تغییرش بدید. ولی در مورد اول باید بگم کسانی که bank statement از حساب بانکی خودشون ارائه ندهند و اینکه نامه ای برای دولت آمریکا بفرستن که توش نشون بده دولت ایران یا یک ارگان دولتی یا یک شرکت خصوصی داره اونا را support مالی میکنه حتما مشمول مورد اول میشن. بنابراین دوستان عزیز اگر میخواهید مشمول این قانون افتضاح و دست و پا گیر نشید دلتون رو به چند هزار دلار کمک وزارت علوم خوش نکنید و سعی کنید bank statement را به صورت کامل از حساب شخصی خودشون ارائه کنید.
البته در این حالت اگر اشتباه کرده باشید و نامه support از ارگان داخلی نشان داده باشید و بعد مشمول قانون دو سال شده باشید تنها راه waive کردن است که به این صورت است که باید از همان ارگانی که شما را حمایت مالی کرده نامه ای بگیرید که در آن نوشته شده باشد شما هیچ تعهدی به آن ارگان ندارید. البته به این راحتی ها هم نیست. این نامه باید از طریق دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا برای دولت آمریکا ارسال شود و نمی توانید به صورت شخصی آن را برای دولت آمریکا ارسال کنید.
پس توصیه من به تمامی دوستان این است که به هیچ وجه نامه ای مبنی بر حمایت مالی ارگان دولتی برای دولت آمریکا نفرستید تا گرفتاری های بعدی شامل حالتون نشه.

همچنین به هیچ وجه از کمک مالی و support دولت آمریکا استفاده نکنید چون مجددا مشمول مورد اول می شوید و در این صورت امکان waiver گرفتن تقریبا صفر است.

با تشکر از توصیه های مفیدتون; میخواستم اگر امکان داره جزییات این قانون 2 سال را توضیح بدید و اینکه برای دوره research fellowship که همون دوره postdoc برای متخصصین پزشکی محسوب میشه اگر از دانشگاه یا کلینیکی که قراره اونجا کارهای تحقیقاتی انجام بدیم Fund بگیریم هم شامل این قانون میشه؟ با تشکر.
پاسخ
سلام ممنون میشم کمکم کنید، خیلی فوری و مهم برام
من الان ویزای J1 (Exchange visitor) گرفتم از دانشگاه Pennsylvania university برای 6 ماه short time البته دعوت نامه من 1 ساله بود که برای اینکه 2 Years Rule Apply نخوره که راهنمایی غلط مشاور دانشگاه بود و فرقی نمی کرد من کردمش 6 ماهه و به دلیل Financing Goverment از دولت ایران که تنها 6 هزار یورو و معلوم نیست بدن یا ندن من با وجود Bank Statment دوبرابر آنچه لازم بود بهم ویزا با 2 Year Rule Apply دادن که وقت گرفتم و نامه از استاد در آمریکام بردم که توان مالی من کافیه و بهشون گفتم من فکر نمی کردم مشکل ایجاد بکنه و حالا من نمی خوام از این کمک مالی استفاده کنم قبول نکردن و گفتن یا باید این ویزا رو لغو کنی و از اول اقدام کنی یا باید بری آمریکا و درخواست Waiver کنی از دولت آمریکا وقتی نوبت گرین کارتت شد و الان یک نامه دادن که تصمیم با خودم و اگر از این ویزا استفاده کنم حتی اگر گرین کارت بگیرم باز باید صبر کنم 2 سال بگذره و بعد می تونم برم آمریکا برای زندگی.

حالا مشکلات من اینه که مادر من 17th Sep 2001 = Receipt Date اقدام کرده از طریق خالم برای گرین کارت و من متولد 14th July 1983 هستم و سال 2010 جوابش آمد ولی مجددا فایل ها 2 سال عقب افتاد و الان طبق نوبت برای Visa Bulletin گروه F4 که گروه ماست 5 ماه دیگه نوبت مصاحبه گرین کارت و مهاجرتمان هستش. البته این زمان قطعی نیست. که از لینک زیر قابل مشاهده است :
http://travel.state.gov/visa/bulleti...etin_1360.html
سئوال اول ) من نیز رد صلاحیت نشدم و برای مصاحبه اسم من نیز کنار اسم مادر پدر و بردیا زیر 21 سال در آمده و موقع پر کردن فرم تنها من 18 سال دو ماهم بود، حالا روز مصاحبه در صد دادن ویزا به من چقدر است.

سئوال دوم ) اگر من از ویزای J1 که گرفتم استفاده کنم نحوه اقدام برای Waiver از قانون 2 Year Rule چگونه است و کی و کجا باید اقدان کنم از ایران یا آمریکا و احتمال قبول آن چقدر است.

سئوال سوم ) اگر من بازم پول وزارت علوم ایران نگیرم و نامه آنها رو نگهدارم و از دانشگاه بخوام اگه قبول کنن در فرم DS-2019 این Ministry of science رو حذف کنن در پرونده Waiver موثر یا نه.

بازم ممنون
Approval Date: 23 Sep 2009
Prioty Date = 12 Sep 2001
Interview Date : 12 Jan 2014
کلیر 22 اکتبرBig GrinBig Grin
پاسخ
(2011-07-02 ساعت 17:34)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان. من هم ویزا J-1 گرفتم، مولتی‌ و برای ۳ سال. شامل ۲ سال برگشت به محل اقامت هم نشدم خدا رو شکر. امیدوارم همه دوستانی که دنبال ویزا هستند موفق شوند.
سلام

سلام دوست عزیز من پزشک ستم ممکنه مدارک لازم برای j1 و بگید

(2011-09-06 ساعت 06:21)Sahar-Germany نوشته:  
سلام

از من مدرکِ خاصی‌ نخواستند.
(2011-08-31 ساعت 13:35)amir287 نوشته:  

لطف می کنید رشته و مقصدتونو بگید.
اگه نکته ای هست که کمک کرد شامل 2 سال بازگشت نشید ممنون میشم بگید.

۳ نکته هست که باعث می‌شه شما جز این ۲ سال شوید. یکی‌ اینکه رشتتون پزشکی‌ باشه و شما برای رزیدنتی میخواید برید آمریکا. دوم اگر از دولتِ ایران یا آمریکا پول بگیرید. سوم اگر اسم کشور محلِ تولدِ شما در یک لیستِ خاص باشه که فکر کنم ایران جزوِ این لیست نیست.

هسلام دوست عزیز من پزشک ستم ممکنه مدارک لازم برای j1 و بگید
پاسخ
متاهل هستم با همسر و دو فرزندم برای ویزای دانشجویی ( از نوع فرصت تحقیقاتی) می خوام استفاده کنم اگه کسی تجربه ای داره یا از دوستان دیگه شنیده به نظرتون کردوم سفارت بهتره آنکارا یا دبی؟
پاسخ
سلام
من تازه با سایت شما آشنا شدم و آرزو میکردم کاش قبلتر این اتفاق افتاده بود. تونستم از یکی از دانشگاههای طراز اول امریکا برای پست داک پذیرش بگیرم اما وقتی متوجه شدم باید .یزای J1 بگیرم و دوسال باید برگردم ایران گفتم بهشون که نمی خوام. بعد دیدم انگار میشه شامل دو سال نشد حالا نمی دونم واقعا ایا امکانش هست که شامل اون دو سال نشد نه پزشکی هستم و نه فاند دولتی دارم قراره دانشگاه حقوقم رو بده اما اداره بین الملل اونجا میگه J1 شامل دو سال برگشت میشه. کسی هست کمک کنه یا اطلاعات دقیقتری بده که شامل این دو سال نشده. واقعا به کمکتون احتیاج دارم
پاسخ
سلام من برای j1 از دبی اقدام کردم با همسر و 3 تا بچه ولی بعد از اینترویو رد شدم. به نظرتون دوباره اقدام کنم? از کجا باشه بهتره? به من گفتن وابستگی خانوادگی و مالی در ایران نداری، اسناد مالکیت روهم ازم نخواستن و زود ریجکت کردن. نظر شما چیه?
پاسخ
سلام دوستان
من اقامت یک ساله سویس دارم و همچنین فرم DS-2019 برای مصاحبه سفارت جهت ویزای J1 دوره تحقیقاتی توی امریکا دستمه. حالا دو سوال دارم

آیا توصیه میکنید همین سفارت آمریکا توی سویس (Bern) برم برای ویزام؟
با توجه به اینکه تاریخ شروع دوره من تو فرم تو ماه پایانی اقامتم توی سویس هست آیا میتونم یک ماه دیرتر از تاریخی که توی دی اس زده وارد امریکا بشم؟ یعنی زمان مجاز برای ورود به امریکا یک ماه قبل از تاریخ شروع و یک ماه بعدشه یا نه دیرتر از تاریخ دی اس حتما نامه Late arrival میخواد؟

با تشکر
پاسخ
از دوستان کسی در مورد آزمون زبان IFSS اطلاعاتی داره کمک کنه ممنون میشم چون واسه فرصت مطالعاتی باید مدرکش رو داشته باشم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، ازدوستان عزیز کسی اطلاع کامل و جامعی راجع به مدارک مورد نیاز و موثر جهت مصاحبه و گرفتن ویزای J1 برای postdoc از سفارت آمریکا دارند، البته من دارم از طریق سفارت آمریکا در مالزی اقدام می کنم. آیا در زمان مصاحبه باید اصل مدارک همراه داشته باشم؟ یا ترجمه رسمی مدارک هم مورد قبول هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
نامزد من با ویزای j1 رفتن آمریکا و برای گرین کارت هم اقدام کردن که مرحله اول گرین کارتشون تموم شده و وارد مرحله دوم شدن. با توجه به اینکه زمانی که ایشون اقدام کردن برای ویزا ما ازدواج نکرده بودیم:
1- چنانچه ما الان عقد کنیم من میتونم به عنوان همراه ایشون و با ویزای j2 وارد آمریکا بشم؟
2-چنانچه من از دانشگاهی پذیرش بگیرم و در آمریکا عقد ما ثبت بشه میتونم به عنوان همراه ایشون در آمریکا بمونم؟
3-در کل بهترین راه خروج من از ایران برای ملحق شدن به ایشون چیه؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام.
من میخوام برای ویزای J1 اقدام کنم. از نوع Trainee . یکی از دوستان من در کالیفرنیا هست که میتونه کارای مربوط به اونور رو انجام بده. حالا میخوام بپرسم کسی اطلاع داره شانس من در گرفتن این ویزا چقدر هست؟ با توجه به اینکه من میخوام همسرم و دخترم رو هم با خودم ببرم و درواقع ویزای J2 برای اونا درخواست بدیم. ما هیچ فامیل درجه 1 و 2 و3 در امریکا نداریم و کل اقواممون ایران هستند, حساب بانکی نسبتا خوب + خونه اینا میتونم نشون بدیم و اینکه پدر مادرهامون هم بازنشسته هستند، فقط مشکل اینه که ما 3 نفر با هم میخوایم بریم. کسی میدونه یا تجربه ایی داره که بشه تا حدی حدس زدچقدر سخت گیری میکنن و شانس ما چقدره؟
ضمنا اگر بخوایم ثابت کنیم پدرمدرمون بازنشسته اند چه مدارکی باید ببریم؟
مرسی
یکی بود یکی نبود، غیر از خدا همه بودن!
پاسخ
تشکر کنندگان: kingjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان