کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سان فرانسیسکو، ایالت کالیفرنیا
سلام
من هم مي خوام برم سن خوزه شما كي ميريد؟
(2011-08-10 ساعت 00:52)AmericanHamid نوشته:  
(2011-08-08 ساعت 23:55)Ehaqiqi نوشته:  
(2011-08-08 ساعت 02:33)AmericanHamid نوشته:  هیچ کدوم از دوستان سان فرانسیسکو نمیره. یا ازدوستان کسی هست اونجا زندگی کنه . محتاج اطلاعات شما هستیم .
سلام دوست عزيز
تبريك ميگم بابت ويزاتون.
اگه خدا خواست و ما هم ويزا گرفتيم قصد داريم بريم سنفرانسيسكو.
سلام
ممنون امیدوارم شما هم زودتر با ویزا برگردید. هر روز پیگیر کار شما هستم و منتظرم ویزا رو بگیرید. راستش من پس از مشورت با یکی از دوستان تصمیم گرفتم برم سن خوزه که نزدیک به سنفرانسیسکو هست. چون اینطور که میگند. اونجا خیلی گرونتره .ویک جای توریستی هست . و به نظر سن خوزه برای شروع بهتر باشه.

کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، New York ، امیر مهاجر ، Tomas ، kavirr ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، Daneshjo
(2011-08-12 ساعت 01:20)mahmood_eng نوشته:  سلام
من هم مي خوام برم سن خوزه شما كي ميريد؟
سلام
من هنوز تصمیم صد در صد نگرفتم ولی بیشتر برای آخر اکتبر دارم برنامه ریزی میکنم. من هنوز بلیط نگرفتم ونمیدونم از کدوم هواپیمایی بگیرم . شما از کجا گرفتید و کدوم فرودگاه میرید؟
سپاس

پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، alirezanz
سلام دوستان
من می خواستم از دوستان خواهش کنم، مناطق خوب سان فرانسیسکو رو اگر براشون ممکنه بگن که بتونم دقیقتر سرچ کنم.
پیشاپیش ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، farnaz82 ، امیر مهاجر ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، alirezanz
(2011-08-12 ساعت 14:57)ardavan2535 نوشته:  سلام دوستان
من می خواستم از دوستان خواهش کنم، مناطق خوب سان فرانسیسکو رو اگر براشون ممکنه بگن که بتونم دقیقتر سرچ کنم.
پیشاپیش ممنونم

تنها منطقه ای از سنفرانسیسکو که خطرناک است بخش جنوب شرقی آن تا قبل از دیلی سیتی است که هانتر پوینت نام دارد و حتی عبور کردن از آنجا هم خطرناک است. بقیه مناطق مشکلی ندارد. در حومه سنفرانسیسکو هم بخشی از اوکلند و ریچموند خطرناک است ولی بقیه شهرهای اطراف نسبتا خوب است. شما اگر به قیمت خانه ها و یا اجاره ها نگاه کنید خودتان متوجه خوبی و بدی یک منطقه می شوید. اگر اجاره یک خانه دو خوابه در سنفرانسیسکو 1000 دلار بود بدانید که خطرناک است ولی اگر اجاره یک استدیو 1000 دلار بود بدانید که منطقه خوبی است و اگر استدیو 1200 دلار بود بدانید که منطقه عالی است .در امریکا قیمت اجاره ها بر مبنای میزان راحتی و امنیت آن منطقه است و ممکن است پنجاه دلار از ارزش آن بالا و پایین باشد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
من دوبار با امارات رفت و برگشت رفتم . خوب بود . خوبیش مسیر نسبتا" مستقیم- هواپیمای پیشرفته boeing 777-er - پذیرایی خوب و مناسب - پرواز روزانه به سانفرنسیسکو است.
با یک پرواز کوتاه حدود 2 ساعته می روید دبی . امارات روزانه سه پرواز از تهران به دبی دارد . بعد یک پرواز بین قاره ای مستقیم از دبی حدود ساعت 8:30 صبح به سانفرانسیسکو دارد که ساعت 14 به وقت محلی می رسد . حدود 16 ساعت است و از ایران -روسیه- گرینلند-کانادا- آمریکا می گذرد. به خاطر اختلاف ساعت 11:30 ساعته شما اگر صبح چهارشنبه سوار هواپیما شوید ساعت 14 بعد از ظهر سانفرانسیسکو هستید. البته موقع برگشت این موضوع جبران می شود و شما حدود 2 روز در راه هستید.
پروازهای مناسب از تهران فکر می کنم یکی ساعت 10 شب و یکی ساعت 3 صبح باشد . سعی کنید پرواز ساعت 10 را بگیرید تا نگران تاخیر نباشید. با پرواز ساعت 3 حدود ساعت 7 می رسید و ممکن است زمان کمی بین دو پرواز داشته باشید.
هر دو پرواز را با امارات بگیرید زیرا در صورت تاخیر خودشان سعی می کنند پرواز بعدی را نیز عقب بیندازند تا مسافرها برسند . در ضمن دبی نیم ساعت از تهران عقبتر است.
بعضیها به خاطر مسافران هندی و پاکستانی زیاد از این پرواز خوششان نمی آید ولی من چیز بدی ندیدم اتفاقا" ملت صبوری هستند . ایرانیها هم آش دهن سوزی نیستند!در ضمن اکثرا" وضع مالی مناسبی دارند که آمریکا می روند.
سری آخر موقع رفتن یک جوون هندی پهلویم نشسته بود که کلا" کاری غیر خوردن و خوابیدن نداشت ! و من غبطه می خوردم چون کلا" در هواپیما نمی توانم بخوابم .موع برگشت هم به علت اشتباه خودم به موقع نتوانستم صندلی رزرو کنم و بین دو صندلی افتاده بودم که یکیشون یک مرد جا افتاده عرب بود و به نظر می رسید وضع مالی خیلی خوبی داشته باشد و وقتی فهمید ایرانیم خوشش آمد. اونطرفی هم یک پیرمرد بی آزار هندی بود که درست نمی دانست باید چکار کند و برخی کارها مثل سفارش غذا یا کارهایی که مهماندارها می خواستند برایش انجام می دادم.البته بگم سفارش غذا برای کسی که بار اولش باشد و زیاد دقیق نباشد و انگلیسیش هم خوب نباشد و مهاجر سرا را هم نخواند! شاید بار اول یک کم سخت باشد تا چیز دلخواهی گیرش بیاید.موقع غذا همش می گفت " من vegeterian( گیاه خوار ) هستم)) و لی غذاهاش زیاد جالب نبود و خودش هم نمی توانست بخورد .
یک نکته مهم اینکه بعد از اینکه بلیط گرفتید با شماره reference روی بلیطتان وارد سایت www.emirates.com بشوید و در وحله اول صندلیتان را رزرو کنید. بهترین صندلی حتی الامکان نزدیک به بال هواپیما و کنار راهرو است تا هر وقت خواستید بلند شوید و راه بروید یا به دستشویی برویدحتی الامکان نیز از دستشویی دور باشید..این قسمت شامل اطلاعات دیگری مثل میزان چمدان مجاز شما-نوع هواپیمایتان- غذاو... نیز می شود. اگر e-mai را بدهید چند ساعت از پرواز مطلعتان می کند.
تهویه داخل هواپیما بسیار عالی است و در صورت نیاز می توانید تا میزان هوای تازه که به سمتتان می وزد را تنظیم کنید تا احیانا" هیچ بویی را نشنوید. ردیفهای چسبیده به دستشوییها مخصوص بچه دارهاست که آنقدر جادار است که می توانید بنشنید زمین .
منوی غذایی برای هر وعده معمولا" سه پیشنهاد دارد که به دقت مطالعه کنید . یک غذاش مطابق ذائقه ماست و مرغ و گوشت با برنج برای نهار و شام یا املت برای صبحانه است.بقیه ممکن است با ذائقه ایرانی نخورد. مخلفات هم به اندازه کافی دارد. در پرواز سانفرانسیسکو دو وعده غذا به علاوه یک وعده پیتزا سرو می شود( کوچک و مخصوص هواپیماست)
بهتان یک کیسه می دهند که در آن تعدادی وسایل شخصی از جمله یک جوراب مخصوص است که می توانید کفشتان را در آورید و آنرا بپوشید.
یک سیستم نرم افزاری به نام ice دارد که حدود 400 تا از فیلمهای معروف و از جمله فیلمهای روز آمریکا دارد به علاوه کلی موسیقی و بازی و...
از آنطرف ساعت حدود 4 بعد از ظهر پرواز دارد و ساعت 7 بعد از ظهر ( البته روز بعد ! اینجا باید جواب اون 11:30 که موقع رفتن صرفه جویی کردید بدهید!) هم میرسد دبی . ساعت 1 شب هم یک پرواز به تهران دارد که ساعت 3 می رسد و شما صبح خانه هستید.یعنی اگر مثلا" ساعت 4 بعد از ظهر شنبه از آمریکا راه بیفتید صبح دوشنبه خانه اید.
از انطرف معمولا" صف طولانی برای check -in تشکیل می شود و حتما" 3 ساعت قبل پرواز در فرودگاه sfo( فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو ) باشید.
خوب چیز دیگری به نظرم نمی رسد . اگر سوالی بود در اینجا یا پیغام خصوصی بپرسید . من 4 دفعه با این روش پرواز کردم. می توانید اطلاعات دیگر از سایت خودش بگیرید .البته خطوط دیگر مثل لوفت هانزا یا klm را امتحان نکردم ولی از کیفیت هواپیمای klm خوشم نیامد . لوفت هانزا می گویند صندلی economy آن جای کمی دارد. ولی خوب اروپاست و لطف خودش را دارد.
در ضمن یک آزانس در تهران است که یک شعبه هم در سانفرانسیسکو دارد . البته کار من به شعبه سانفرانسیسکو یشان نیفتاد ولی خوب شاید برای روز مبادا بد نباشد.

راستی اگر هتل خواستید از همینجا برای چند روز رزرو کنید یا خواستید وکیل بگیرید برای بعضی کارها مثل reentry permit با توجه به تجربه خودم می توانم کمک کنم.
پاسخ
سلام
من میخام برم سن خوزه . ولی متاسفانه هیچ آدرسی در آمریکا ندارم .که در فرودگاه بدم آیا از دوستانی که در شمال کالیفرنیا هستند براشون امکان داره آدرسشون رو در اختیار من قرار بدند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، maryam.azad
سلام
من هم بلیط سانفرانسیکو گرفتم چه ردیفی انتخاب کنم خوبه فعلا ردیف 19 را اتخاب کردم؟
(2011-08-13 ساعت 01:49)ARASH@MH نوشته:  من دوبار با امارات رفت و برگشت رفتم . خوب بود . خوبیش مسیر نسبتا" مستقیم- هواپیمای پیشرفته boeing 777-er - پذیرایی خوب و مناسب - پرواز روزانه به سانفرنسیسکو است.
با یک پرواز کوتاه حدود 2 ساعته ...

راستی اگر هتل خواستید از همینجا برای چند روز رزرو کنید یا خواستید وکیل بگیرید برای بعضی کارها مثل reentry permit با توجه به تجربه خودم می توانم کمک کنم.

کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، Tomas ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، armin021 ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، alirezanz
فکر کنم بد نباشد . به هر حال نقشه داخل هواپیما را حفظ نیستم! ولی فکر کنم حول و حوش 20 بد نباشد. در هواپیما هر چند وقت یکبار بلند شوید راه بروید داخل راهرو ها . سفر خوبی داشته باشید . الان فصل توریستی سانفرانسیسکو است امیدوارم لذت ببرید .
جناب americanhamid گرین کارت و سوشیال مدارک مهمی هستند . پیشنهادی که به نظرم عملی و بی دردسر و فوری است . گرفتن یک وکیل رسمی و دادن آدرس دفتر اوست .
پاسخ
(2011-08-13 ساعت 21:58)ARASH@MH نوشته:  جناب americanhamid گرین کارت و سوشیال مدارک مهمی هستند . پیشنهادی که به نظرم عملی و بی دردسر و فوری است . گرفتن یک وکیل رسمی و دادن آدرس دفتر اوست .
سلام
دوست عزیز ممنون از راهنمایی . فکر میکنید گرفتن یک وکیل چقدر هزینه داره؟
و من میخام برم سن خوزه آیا شما اطلاعاتی در مورد محلهای امن این شهر و هتل ارزان اطلاعاتی دارید؟
سپاس

پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Tomas ، kavirr ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، armin021 ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، Daneshjo
این سایت شاید بد نباشد:
WWW.BERIMSAFAR.COM
WWW.ATALAND.COM
از اینجا می توانید رزرو کنید . برای مدت طولانیتر باید همانجا اقدام کنید .
اگر حوصله دارید می توانید آدرس سایتی را بدهم که تقریبا" نظر مشتریان تمام هتلهای دنیا به همراه عکسهایشان را در آن قرار داده اند. فقط در ایران ف.ی.ل.ت.ر است.
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، perna ، امیر مهاجر ، Tomas ، kavirr ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، alirezanz
در همان سایت ATALAND دیدم ظاهرا" MOTEL6 چند جا دارد که چند نفر دیگر هم ظاهرا" از آن استفاده کرده اند. قیمتها حدود شبی 60 دلار است.
WWW.MOTEL6.COM
اگر کاملا" مطمئن شدید از همان ATALAND بگیرید . بسیار با حوصله و حرفه ای هستند. آدرسشان در خیابان امیر آباد است.
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، امیر مهاجر ، Tomas ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، Daneshjo ، alirezanz
خود سانفرانسیسکو چون شهر توریستی است گران است. مگر اینکه هم خانه بگیرید یا اینکه از شهر دور شوید مثلا" سمت شمال یا جنوب( نزدیک فرودگاه ) بروید . سایت هم زیاد است . کلمه rent apartment in san francisco یا کلمات مشابه را جستجو کنید .
همان motel6 یک مرکز نزدیک فرودگاه دارد که تا شهر حدود یکساعت رانندگی در بزرگراه دارد و تا فرودگاه فکر کنم یکربع رانندگی باشد. .شبی فکر کنم حدود 59 دلار بود با یخچال و مایکروویو و تلویزیون . یک مرکز هم درست داخل سانفرانسیسکو دارد که قیمت بیشتری دارد فکر کنم جای زیاد جالبی نباشد و شلوغ است . منطقه سانفرانسیسکو رسما" شامل خود سانفرانسیسکو ( شمال و جنوب تا فرود گاه)-سن خوزه- اکلند است. اکلند منطقه جرم خیزی است به علاوه مرکز سانفرانسیسکو حول و حوش خیابان مارکت ( البته شبها و صبح زود )
بازهم بچه هایی که در سانفرانسیسکو ساکن هستند شاید بتوانند اطلاعات دقیقتری بدهند. اما اون motel6 را از همین جا با پرداخت ریال !می توانید رزرو کنید و از فرودگاه مستقیم می روید محل اقامتتان.
البته من بودجه را در نظر گرفتم ولی اگر بخواهید کوتاه مدت بمانید و شبی حدود 200 دلار حاضر باشید پرداخت کنید جاهایی بهتان معرفی می کنم که آنقدر امکانات دارند خودشان و دور و برشان که واقعا" جاهای دیگر شاید نبینید و شما تقریبا" هیچ نیازی به خروج از هتلتان ندارید و از کافه استار باکس تا فروشگاه مواد غذایی داخل هتل هست . اگر هم هوس جوجه کباب و سالاد شیرازی و شیشلیک کردید ( جهت اطلاع جوجه کباب با برنج حدود 7 دلار مرکز تجاری سانفرانسیسکو!) یکی دوجا را می توانم معرفی کنم .
البته همه اینها با فرض اینست که شما کارهای مهمترتان را انجام داده اید و برنامه دقیقی دارید.
پاسخ
(2011-08-18 ساعت 03:11)AmericanHamid نوشته:  
(2011-08-13 ساعت 21:58)ARASH@MH نوشته:  جناب americanhamid گرین کارت و سوشیال مدارک مهمی هستند . پیشنهادی که به نظرم عملی و بی دردسر و فوری است . گرفتن یک وکیل رسمی و دادن آدرس دفتر اوست .
سلام
دوست عزیز ممنون از راهنمایی . فکر میکنید گرفتن یک وکیل چقدر هزینه داره؟
و من میخام برم سن خوزه آیا شما اطلاعاتی در مورد محلهای امن این شهر و هتل ارزان اطلاعاتی دارید؟
سپاس
پیغام خصوصیتان را چک کنید.وکیل نرخش مشخص است ولی کلا" همه چیز را با تهران مقایسه کنید!
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، Tomas ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar
سلام خدمت دوستان
من تا چند ماه دیگه کارم درست میشه و به امید خدا میام آمریکا
همین یک ساعت پیش داشتم با فامیلمون در سانتا کلارا نزدیک سانفرانسیسکو حرف میزدم
من هنوز هیچ ایالتی را برای زندگی انتخاب نکردم و هر کسی یه جایی رو میگه
شما دوستان آیا اطلاعاتی از زندگی در سانتاکلارا و شرایط اونجا دارید ؟
از نظر امنیت و کار چطوریه؟
این فامیل ما که میگه فقط سن خوزه (سانتاکلارا)
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Tomas ، kavirr ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، Daneshjo
سن خوزه جزء منطقه سانفرانسیسکو است و به خاطر قیمت مسکن بهتر از سانفرانسیسکو است . فکر کنم برای شروع بد نباشد.
یک سایت جالب هم برای جستجوی آپارتمان پیدا کردم . می توانید قیمتها را مقایسه کنید.
http://www.apartmenthunterz.com
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Tomas ، kavirr ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، amin arefi ، زهره7859 ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان