کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط اخذ ویزای دانشجویی
سلام
من دانشجوی مالزی هستم و ترم دوم و از طرف دوستم دعوت شدم امریکا ، من 8 روز دیگه سفارت امریکا در مالزی مصاحبه دارم ولی من فرم I134 رو پیدا نمیکنم توی این صفحه سفارت بنابراین دوستم که اسپانسر من برای این سفر است صورتحساب و دعوتنانشو به صورت ایمیل واسه من فرستاده ...ایا این مشکلی نداره و اینکه من مجرد و بالای 30 سال و دانشجوی مالزی هستم به نظرتون شرایط من چه جوریه ؟من تلاش میکنم تای خودمو هم ثابت کنم و همینطور نامه از دانشگاه هم گرفتم. ممنون منتظر جوابتون هستم Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
من می خواستم برای ویزای دانشجویی فوق برای آمریکا اقدام کنم اصلا نمی دونم از کجا بایدشروع کنم وآیا وکیل بگیرم بهتر است؟ و آیا برای اخذ ویزای دانشجویی اگردر لاتاری شرکت کردم دچار مشکل ویزا می شوم؟
پاسخ
(2012-03-08 ساعت 02:24)heli7tedi نوشته:  من می خواستم برای ویزای دانشجویی فوق برای آمریکا اقدام کنم اصلا نمی دونم از کجا بایدشروع کنم وآیا وکیل بگیرم بهتر است؟ و آیا برای اخذ ویزای دانشجویی اگردر لاتاری شرکت کردم دچار مشکل ویزا می شوم؟

درود بر شما ...
دوست گرامی شما در همین انجمن اگر جستجو کنید به جواب تمام سوالات خواهید رسید ...
چندین تایپیک در مورد ویزای دانشجویی هستند که اطلاعات کاملی در این مورد دارند .
اگر سوالی پیش آمد میتونید در همین انجمن و تایپیک مربوطه بپرسید تا به جواب برسید ..
بدرود..
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
(2012-03-12 ساعت 22:20)smith نوشته:  سلام به همه
افرادی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا رو دارند هر سوالی که داشته باشند میتونن از من بپرسن
هستم در خدمتشون
مخلصیم

سلام دوست عزیزم
ویزای تحصیلی به چه چیزی بستگش داره؟! یعنی معدل یا رشته؟!
مثلا من مهندسی مکانیک تو دانشگاه سراسری که از نظر رنکینق دانشکده های مکانیک ایران جز 5 دانشگاه اول هستش و معدلم حول و حوش 14 تا 15 ، با این وضع میشه ویزا تحصیلی گرفت؟!
وجود آدم زنده از پنج جز ساخته شده است
تن ، جان ، روان ، وجدان ، فروهر
پاسخ
(2012-03-12 ساعت 23:18)smith نوشته:  
(2012-03-12 ساعت 22:32)erfan1992 نوشته:  
(2012-03-12 ساعت 22:20)smith نوشته:  سلام به همه
افرادی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا رو دارند هر سوالی که داشته باشند میتونن از من بپرسن
هستم در خدمتشون
مخلصیم

سلام دوست عزیزم
ویزای تحصیلی به چه چیزی بستگی داره؟! یعنی معدل یا رشته؟!
مثلا من مهندسی مکانیک تو دانشگاه سراسری که از نظر رنکینق دانشکده های مکانیک ایران جز 5 دانشگاه اول هستش و معدلم حول و حوش 14 تا 15 ، با این وضع میشه ویزا تحصیلی گرفت؟!

لیسانس گرفتین؟
کدوم دانشگاه؟
با چه معدلی؟
100 درصد به معدل بستگی داره
در مورد رنکینگ دانشگاه بهتره که صحبت نکنیم چون بهترین رنکینگ دانشگاه ایرانی رو هم بخوایم صحبت کنیم بازم جای تاسف داره پس برگردیم سر معدلت و وضع زبان بهتره
(2012-03-07 ساعت 19:01)sahimeh نوشته:  سلام
من دانشجوی مالزی هستم و ترم دوم و از طرف دوستم دعوت شدم امریکا ، من 8 روز دیگه سفارت امریکا در مالزی مصاحبه دارم ولی من فرم I134 رو پیدا نمیکنم توی این صفحه سفارت بنابراین دوستم که اسپانسر من برای این سفر است صورتحساب و دعوتنانشو به صورت ایمیل واسه من فرستاده ...ایا این مشکلی نداره و اینکه من مجرد و بالای 30 سال و دانشجوی مالزی هستم به نظرتون شرایط من چه جوریه ؟من تلاش میکنم تای خودمو هم ثابت کنم و همینطور نامه از دانشگاه هم گرفتم. ممنون منتظر جوابتون هستم Shy

این فرم
http://www.uscis.gov/files/form/i-134.pdf
معدلت چنده؟ کدو دانشگاهی؟ چی میخوای بخونی؟ کدوم دانشگاه میخوای بری؟ GRE چند داری؟
(2012-03-08 ساعت 02:24)heli7tedi نوشته:  من می خواستم برای ویزای دانشجویی فوق برای آمریکا اقدام کنم اصلا نمی دونم از کجا بایدشروع کنم وآیا وکیل بگیرم بهتر است؟ و آیا برای اخذ ویزای دانشجویی اگردر لاتاری شرکت کردم دچار مشکل ویزا می شوم؟

اگه توی لاتری شرکت کردی 90 درصد ویزای دانشجویی نمیگیری
راهنمایی های این سایت رو بخون
اگه دیدی میتونی که خودت انجام بده اگرم دیدی نمیتونی هم میتونی سوالات رو بپرسی همینجا هم میتونی وکیل بگیری

خوشبختانه یا متاسفانه لاتاری شرکت کردم ، دانشگاه سراسری تیریز درس میخونم
ولی یکی از استادامون از دانشگاه پلی تکنیک کالیفرنیا فارغ التحصیل شده و شاید بتونه کمک کنه! با این طریق میشه کاری کرد؟!
پاسخ
(2012-03-13 ساعت 10:36)smith نوشته:  
(2012-03-12 ساعت 23:36)erfan1992 نوشته:  خوشبختانه یا متاسفانه لاتاری شرکت کردم ، دانشگاه سراسری تیریز درس میخونم
ولی یکی از استادامون از دانشگاه پلی تکنیک کالیفرنیا فارغ التحصیل شده و شاید بتونه کمک کنه! با این طریق میشه کاری کرد؟!

برای پاسخ دادن قسمت های اضافه رو پاک کنیم بهتره چون فضای اضافی از سایت رو اشغال نمیکنه
ممنونم
ببین اگه بخوای برای سال مثلا 2015 APPLY بکنی برای admission نباید توی لاتری سال 2014 و 2015 شرکت کنی
نمیگم حتما اما اینجوری 100 درصد بهت گیر نمیدن
عزیزم معدلت رو لطف کن بگو و اینکه زبانت خداییش در چه حدیه؟ رشتت چیه؟

رشته مهندسی مکانیک ، دانشگاه سراسری تبریز ، معدلم 14.32 ، زبان در سطح مکالمات روزانه (که البته در کلاس های فشرده زبان هم شرکت می کنم)
پاسخ
(2012-03-13 ساعت 11:34)smith نوشته:  
(2012-03-13 ساعت 10:52)erfan1992 نوشته:  رشته مهندسی مکانیک ، دانشگاه سراسری تبریز ، معدلم 14.32 ، زبان در سطح مکالمات روزانه (که البته در کلاس های فشرده زبان هم شرکت می کنم)

معدلت رو اگه بکشی بالای 15 خیلی احتمال بالایی برای گرفتن پذیرشت وجود داره
بالای 17 هم که میتونی برای بورسیه اقدام کنی
از اونجایی که دانشگاه سراسری هستی معدلتم بالای 14 هست میتونی بکشیش بالای 15 من بهت آلمان رو پیشنهاد میدم که هزینش فوق العاده کمه
و الان مثل قبل نیست که فقط بخوای آلمانی بخونی اکثر رشته ها انگلیسی تدریس میشن
اما اگه عاشق آمریکایی و جای دیگه نمی خوای بری
باید تافل ibt بالای 80 برای پذیرش داشته باشی
اگرم می خوای بورس بگیری
- معدل بالای 17
2- ibt بالای 100
3- GRE نمره ی قابل قبوله اون دانشگاهی که می خوای بری رو باید کسب کنی
4- برای فوق مدیریت هم GMAT

من عشق آمریکا دارم و میخوام به هر نحوی شده وارد آمریکا بشم
اگه بخوام از صفر یعنی واسه کارشناسی پذیرش بگیرم چه طوره؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، maral-map
(2012-03-13 ساعت 13:14)smith نوشته:  
(2012-03-13 ساعت 11:41)erfan1992 نوشته:  من عشق آمریکا دارم و میخوام به هر نحوی شده وارد آمریکا بشم
اگه بخوام از صفر یعنی واسه کارشناسی پذیرش بگیرم چه طوره؟!

اونجوری باید با دیپلم اقدام کنی اگه زیر 22 یا 23 سالته باید امتحان SAT یا ACT بدی بهت بورسیه خیلی سخت میدن و ویزا گرفتن برای کارشناسی خیلی سخته

بدون بورس شدن ، هزینه ی تحصیل چقدر هستش؟!
و اینکه مثل اسرالیا در زمان دانشجویی کار نمیتونب بکنی جز 21 ساعت در هفته؟!!
پاسخ
(2012-04-01 ساعت 19:12)f.r نوشته:  که اینطور ... پس یعنی‌ فعلا تا ۲ سال نمی‌شه برای ویزا دانشجوی اقدام کرد !!! نمیدونستم اینو .. البته بعضی‌ از دوستان هم گفتن که اگر برادر من لاتاری هم ثبت نام نکرده بودن، احتمال اینکه ویزا دانشجوی بهشون بدن باز هم کم بوده ، به این دلیل که ایشون برای مقطع لیسانس اقدام کرده بودن ، آیلتس ۷ و معدل "A" داشتن ، همچنین بورسیه از یه دانشگاهِ خوب، و دوستان اینجوری گفتن که کلا به مقطع لیسانس به سختی ویزا میدن، در حالیکه من هم که یکی‌ از اعضای خانواده هستم گرین کارت دارم ، و این امتیاز منفی‌ حساب می‌شه...آیا این مسئله هم صحّت داره ؟

ممنون از پاسختون
 البته از طرف دیگه ، من خودم چند نفر رو میشناسم با شرایط برادرم، یعنی‌ شرکت در لاتاری و یا اقدام برای مهاجرت خانوادگی ، و همچنین اقدام برای ویزای دانشجوئ ، و آفیسر بهشون ویزای دانشجوی داده، کلا فکر می‌کنم ، این هم تا حدی شانسی باشه،و بستگی به آفیسر داشته باشه.امیدوارم کار برادر من هم درست بشه، به هر حال ممنون از راهنمأیتون.
پاسخ
(2012-04-01 ساعت 19:28)f.r نوشته:  
(2012-04-01 ساعت 19:12)f.r نوشته:  که اینطور ... پس یعنی‌ فعلا تا ۲ سال نمی‌شه برای ویزا دانشجوی اقدام کرد !!! نمیدونستم اینو .. البته بعضی‌ از دوستان هم گفتن که اگر برادر من لاتاری هم ثبت نام نکرده بودن، احتمال اینکه ویزا دانشجوی بهشون بدن باز هم کم بوده ، به این دلیل که ایشون برای مقطع لیسانس اقدام کرده بودن ، آیلتس ۷ و معدل "A" داشتن ، همچنین بورسیه از یه دانشگاهِ خوب، و دوستان اینجوری گفتن که کلا به مقطع لیسانس به سختی ویزا میدن، در حالیکه من هم که یکی‌ از اعضای خانواده هستم گرین کارت دارم ، و این امتیاز منفی‌ حساب می‌شه...آیا این مسئله هم صحّت داره ؟

ممنون از پاسختون
 البته از طرف دیگه ، من خودم چند نفر رو میشناسم با شرایط برادرم، یعنی‌ شرکت در لاتاری و یا اقدام برای مهاجرت خانوادگی ، و همچنین اقدام برای ویزای دانشجوئ ، و آفیسر بهشون ویزای دانشجوی داده، کلا فکر می‌کنم ، این هم تا حدی شانسی باشه،و بستگی به آفیسر داشته باشه.امیدوارم کار برادر من هم درست بشه، به هر حال ممنون از راهنمأیتون.

درود بر دوستان ...
البته به نظر من و جستجو هنگام درخواست ویزای دانشجویی ، هزینه های مالی زیاد در درخواست ویزای دانشجویی خیلی خیلی تاثیر گذاره ...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ

[/quote]

درود بر دوستان ...
البته به نظر من و جستجو هنگام درخواست ویزای دانشجویی ، هزینه های مالی زیاد در درخواست ویزای دانشجویی خیلی خیلی تاثیر گذاره ...

[/quote]
بله دوست عزیز حق با شماست ، ولی‌ برادر من حتا از این لحاظ هم تکمیل بودن، خیلی‌ بیشتر از مبلغی که معمولا باید به عنوان پشتوانه‌ مالی ارائه داد، داشتن..و آفیسر تنها ایرادی که گرفته، لاتاری بوده!
پاسخ
(2011-08-30 ساعت 19:03)wushu kung fu نوشته:  واسه کار رو مطمئنی؟؟؟

یعنی همه ی دوستان مهاجرسرای ساکن آمریکا تافل دارن؟؟؟

نه !
تافل برای کار احتیاج نیست!! شاید موارد خاااااااااااااااااااص
درباره تافل:
تافل آزمون تعیین سطح زبان آمریکایی هست و آیلتس اروپایی اون!
برای دانشگاه ها هم همه شون تافل رو قبول میکنن و بعضی هاشون علاوه بر تافل، آیلتس رو هم قبول میکنن.
=================================-

سوال:
نمره کارشناسی عمران با معدل 14.30نمیشه ادامه تحصیل داد نه؟؟؟ منظورم اینه خیلی سطحش پایینه!
سطحش چنده؟؟B- یا C ؟؟؟
ممنون
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
دوستان عزیز سارا هستم 24 ساله از ایران. از اطلاعاتتون خیلی ممنونم. به نظر شما با وجود داشتن لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی از ایران اینکه چرا واسه اسوشیت ارتس (associate in arts)از کامیونیتی کالج گلندل پذیرش گرفتم و نرفتم مقطع فوق لیسانس ممکن باعت رد شدن ویزام بشه؟
با سپاس فراوان
پاسخ
با سلام...دوستان عزیز از راهنمایی تون پیشاپیش تشکر میکنم...........نامزد من موفق به کسب اجازه تحصیل در یکی از دانشگاههای امریکا شده البته از مقطع لیسانس به دکترا و دانشگاه امریکایی کلیه شهرییه دانشگاه رو بخشیده و سالیانه مبلغ14800$ هم بابت تحصیل به ایشون پرداخت میکنه.......مشکلی که داریم اینه که اگه ایشون زمان مصاحبه همسر رسمی بنده باشه احتمال داره برای دریافت ویزای خودش به مشکل بر بوخوره.......هدف اینه که ایشون بعد از ویزاش و بعد از FBI CHECK عقد رسمی بکنیم و مراسم کامل عقد و عروسی بگیریم با کلی عکس و فیلم...........ایشون شهریور ماه پرواز کنه و بعد از اسکان کامل برای من اقدام کنه........من با عقدنامه و عکسهای عروسی و خانوادگی به سفارت مراجعه کنم..........اونجا برای سفارت سوال پیش میاد که همسر شما چرا در هین مصاحبه اعلام نکرده متاهل بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟و چه جوابی من باید پس بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خودم فکر میکنم که باید عنوان کنم که ما سالیانه سال باهم بودیم و اصلا فکر نمیکردیم که ویزای ایشون OKبشه برای همین تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم...و بعد از ازدواج ویزای ایشون آماده شد و ما توی این شرایط قرار گرفتیم.......اینجا سفارت میتونه بگه تاریخ عقد شما بعد از FBI CHECK درج شده اینجا چه باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟احتمال داره بگن به شما ویزا داده نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و همسر من 5 سال اونجا باید تنها زندگی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟در بهترین حالت چند وقت طول میکشه در بدترین حالت چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه پیشنهادی دارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و درست ترین راه کدومه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
با سلام

می‌خواستم که اگه می‌شه من رو راهنمایی کنید ؛

راستش من ۲۹ سال دارم . پیش دانشگاهیم رو ۷۹ گرفتم و ساله ۸۰ رشتهٔ عمران آزاد قبول شدم ولی‌ از اونجا که همیشه عاشق بازرگانی خارجی‌ و بازاریابی بودم ۳سال بعد درسم رو نصفه کاره رها کردم و تو یه شرکت حمل و نقل بین‌المللی شروع به کار کردم ؛

بخاطر علاقه و پشتکار زیادم خیلی‌ زود تو کارم پیشرفت کردم و البته در کنارش چندتا دورهٔ مختلف هم دیدم ؛ ۲تا مدرک بین‌المللی هم در زمینه کارم گرفتم ؛ در حال حاضر هم در شرکت حمل و نقل فعالیت دارم و هم برای ۲تا شرکت دیگه کارهای مربوط به بازرگانی خارجیشون رو انجام میدم ؛

ولی‌ همیشه آرزوم بوده که دوباره درس بخونم ولی‌ اینبار اون رشته‌ای رو که دوست دارم ؛

حالا از شما دوستان عزیز این سوال رو دارم که آیا من با ۶-۷ سال سابقهٔ کار تو یه شرکت معروف با روابط خارجی زیاد + کار به صورت پاروقت در ۲ شرکت دیگه و با چندتا مدرکی که ذکر کردم امکان اینو دارم که از یکی‌ از دانشگاههای آمریکا در مقطعی لیسانس در یکی‌ از رشته‌های مرتبط با بازرگانی پذیرش بگیرم ؛ و آیا امیدی هست که فاند هم بهم تعلق بگیر ؟؟ ضمنا زبان انگلیسیه من هم در حد علی‌ است

خیلی‌ خیلی‌ ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید

با تشکر
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان