کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای B2
سلام دوستان عزیز من یه سوال داشتم اما قبلش یه توضییحی در مورد خودم میدم که با کیسم آشنا بشید بعد ممنون میشم سوالم رو جواب بدید.
4-5 ماه پیش از طریق بیروت اقدام کردم اما ریجکت شدم آفیسر گفت ایرانی ها باید از دبی یا ترکیه اقدام کنن با اینکه یکماه پیش یکی از آشنایان از لبنان ویزا گرفته بود خودم هم پارسال ویزای 6 ماهه آمریکا گرفتم از کشور اطریش و امسال نیز با توجه به شلوغی دبی و ترکیه من نتونستم از طریق این دو کشور وقت بگیرم برای همین به ناچار از بیروت رفتم البته خود آژانس مسافرتی لبنان را پیشنهاد کرد و گفت هر هفته برای هزاران ایرانی وقت سفارت میگیرن که اینطوری شد.........حالا شرایط خودم رو میگم:
تمام خانواده ام 10 ساله مقیم آمریکا هستند و با توجه به اینکه سیتیزنند و من تا به حال تقاضای گرین کارت نکردم یعنی قصد ماندن ندارم و برمیگردم قبلا هم به آمریکا سفر داشته ام و قبل از اینکه ویزام تموم شه برگشتم,
متاهلم و بدون همسرم تقاضای ویزا دارم.
سند مالکیت بنامم دارم.
حساب بانکی قوی دارم.
ترجمه مدارک شغلی دال بر اینکه من عضو هییت مدیره شرکت هستم و ثبت شرکت بنامم با تایید دادگستری.
سوابق 5 سال اخیرم ویزای شینگن و آمریکا.

اما بر خلاف انتظارم و با وجود مدارک کافی...لبنان ریجکتم کرد
شنیدم امریکا بخاطر مشکلاتش با حکومت به متقاضیان ایرانی جواب درست نمیده و ریجکت میکنه!!!
من میخوام از طریق ترکیه دوباره اقدام کنم اما میخوام بدونم کسی جدیدا موفق به دریافت ویزای توریستی شده؟
اینکه بخاطر مشکلات سیاسی متقاضیان رو ریجکت میکنن درسته؟!

خواهشاٌ کسانی که یه تازگی تجربه اخذ یا ریجکت شدن دارن میشه به اشتراک بگذارند تا بتونم تصمیم عاقلانه ایی بگیرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
هیچکس نبود که در مورد سوال من آگاهی داشته باشه؟
پاسخ
(2012-07-26 ساعت 18:12)افروز نوشته:  هیچکس نبود که در مورد سوال من آگاهی داشته باشه؟
من چیزی در این مورد نشنیدم و دیدم افرادی که این روزا ویزای توریستی گرفتن. ولی با توجه به شرایط شما، باید بگم شانس ویزا گرفتنتون بالای 90 درصده و اینکه چرا بیروت ریجکت کرده شاید جدیدا اصلا ایرانی نمیپذیرن.
یادمه پارسال که من میخواستم واسه توریستی اقدام کنم از سفارت آمریکا توی ارمنستان و قطر و بحرین پرسیدم که میتونم از اونجا اپلای کنم یا نه، و اونا هم گفتن ما ایرانی نمیپذیریم.
به نظر من از قبرس اقدام کنید. هم خلوت تره هم وقت گرفتنش آسون تره.

راستی
الان دیدم که پدر شما سیتیزن هستن. آیا براتون اقدام کردن؟ پارسال که ویزا گرفتید پدرتون سیتیزن شده بودن؟
آخه اگه واستون اقدام کردن که دیگه اصلا بهتون ویزای توریستی نمیدن. شاید پارسال که گرفتید، پدرتون هنوز سیتیزن نشده بودن. چون اگه پدرتون سیتیزن باشه و حتی اگه اقدام هم نکرده باشن واستون شانستون خیلی کمه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: افروز ، حاجی واشنگتن ، msar
(2012-07-26 ساعت 18:12)افروز نوشته:  هیچکس نبود که در مورد سوال من آگاهی داشته باشه؟

دوست عزیز شما فقط از دبی، استامبول، فرانکفورت، ناپل، وین (و گاها قبرس) می تونید تقاضای ویزای توریستی بکنید. هرگز به راهنمایی آژانسهای مسافرتی اعتماد نکنید اونها فقط به فکر پول گرفتن (برای وقت سفارت و هزینه تور) هستند.
جاهای دیگه آشنایی با مدارک ایرانی مثل شناسنامه و سند ازدواج و مالکیت ندارند برای همین ریجکت می کنند. از یکی از کشورهای بالا (به خصوص دبی و فرانکفورت) اقدام کنید و حتما ویزا خواهید گرفت چون شرایط خوبی دارید.

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: افروز ، msar
الهه جان و نگی عزیز مرسی که جواب دادید به سوالم (:
من چون قبلا ویزای USA گرفته بودم اصلا شک نداشتم که accept میشم و از ترس High season و افزایش قیمت بلیط USA هم OK کرده بودم!!! اما متاسفانه بی دلیل ریجکت شدم...آژانس ها وقت سفارت آمریکا و تور لبنان داشتند, از آشناهامون هم یه آقایی از بیروت 2 ماه قبله من اقدام کرده بودو accept شده بود؟!!! منم چون اعتماد به نفس بالایی داشتم خیلی پرس و جو نکردم!!! وفتی ریجکت شدم تور لیدر گفت ما هر هفته متقاضی داریم برای وقت سفارت؟! اما چرا من و ریجکت کرد نمی دونم.
در مورد تقاضای گرین کارت هم باید بگم من از عوامل اعتماد به نفس بالام این بود که پدرم چندین ساله سیتیزنه و تقاضای گرین کارت نکردم.......تازه اگه قرار بود برم و بر نگردم خوب دفعه پیش اینکار و میکردم!!!
الان هم میخوام دوباره اقدام کنم اما چشم ترسیده گفتم قبلش ببینم کسی جدیدا ویزا گرفته , یا واقعا به ایرانی ها دارن سخت میگیرن!!!
الهه جان میشه بگی اون دوستی که جدیدا accept شده بود از کجا اقدام کرده بود و کی اقدام کرده بود؟
بازم ممنونم
پاسخ
(2012-07-28 ساعت 01:26)افروز نوشته:  الهه جان و نگی عزیز مرسی که جواب دادید به سوالم (:
من چون قبلا ویزای USA گرفته بودم اصلا شک نداشتم که accept میشم و از ترس High season و افزایش قیمت بلیط USA هم OK کرده بودم!!! اما متاسفانه بی دلیل ریجکت شدم...آژانس ها وقت سفارت آمریکا و تور لبنان داشتند, از آشناهامون هم یه آقایی از بیروت 2 ماه قبله من اقدام کرده بودو accept شده بود؟!!! منم چون اعتماد به نفس بالایی داشتم خیلی پرس و جو نکردم!!! وفتی ریجکت شدم تور لیدر گفت ما هر هفته متقاضی داریم برای وقت سفارت؟! اما چرا من و ریجکت کرد نمی دونم.
در مورد تقاضای گرین کارت هم باید بگم من از عوامل اعتماد به نفس بالام این بود که پدرم چندین ساله سیتیزنه و تقاضای گرین کارت نکردم.......تازه اگه قرار بود برم و بر نگردم خوب دفعه پیش اینکار و میکردم!!!
الان هم میخوام دوباره اقدام کنم اما چشم ترسیده گفتم قبلش ببینم کسی جدیدا ویزا گرفته , یا واقعا به ایرانی ها دارن سخت میگیرن!!!
الهه جان میشه بگی اون دوستی که جدیدا accept شده بود از کجا اقدام کرده بود و کی اقدام کرده بود؟
بازم ممنونم
کسی که من میگم یه خانوم مسن بود که از آنکارا اقدام کرده بود و FBI check هم خورد. همین هفته پیش بودش که اقدام کرده بود.
ممکنه دلیل ریجکت کردنشون همین سیتیزن بودن پدرتون باشه که دفعه پیش گیر ندادن ولی حالا دارن گیر میدن.
شاید هم درست توی همون ایامی که شما رفتید اونا تصمیم گرفتن که دیگه کیس های ایرانیو نپذیرن.
البته اینو بگم که مثلا همین سفارت ارمنستان که ایرانی نمیپذیره، ولی توی سایتش اعلام کرده که دانشجوهایی که وقت اورژانسی میخوان میتونن واسه مصاحبه برن.
شاید این آژانسیا که بهتون گفتن بیروت وقت میده، چندتا دانشجو رو فرستادن.
البته من پارسال خواستم از بیروت اقدام کنم که بهشون ایمیل زدمو پرسیدم و اونا گفتن چون ما با کیس های ایرانی آشنایی نداریم شانستون خیلی کمه و از دبی و ترکیه اقدام کنید.
در حالیکه همون موقع ها یکی از دوستان از بیروت واسه دانشجویی اقدام کرده بود و ویزا هم گرفته بودش.

ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، msar
مرسی الهه جون
پدر من تازه سیتیزن نشده! تمام خانواده ام ( مادر , پدر , خواهر , برادر و زن برادرم ) نزدیک 10 ساله سیتیزنن و من هم چون قصد زندگی در آمریکا را نداشتم و بخاطر طولانی بودن پروسه گرین کارت و اینکه بعد از اپلای کردن نمیتونم ویزای توزیستس بگیرم ترجیح دادم اپلای نکنم تا هر سال ویزیتوری برم خانوادم رو ببینم بعد هر موقع که تصمیم به بارداری داشتم برم اونجا تا فرزندم سیتیزن بشه و از طریق سیتیزنی فرزندم تا 21 سالش بشه و به سن قانونی برسه من هم دیگه راحتتر میرم و میام 10 سال هم معطل گرین کارت نمیشم!
میخواستم مطمئن بشم که مشکل از شرایط بدی که الان حاکمه نباشه بعد application پر کنم و دوباره تقاضا کنم!
درسته من نباید از بیروت اقدام میکردم...پارسال از وین اقدام کردم و خیلی سریع ( ظرف 3 روز کاری ) ایمیل دادند که ویزات آماده است...حالا خودم ترجیح میدم دوباره از وین اقدام کنم اما الان که به من گفتند از دبی یا ترکیه اقدام کنم اگه برم وین ممکنه جایی ثبت شده باشه و بعد بگن باید میرفتی دبی یا ترکیه؟! دوباره ریجکت شم؟!
فکر میکردم کسی که سابقه دریافت ویزا آمریکا رو داشته باشه دیگه سخت نمیگیرن...که اشتباه فکر میکردم!
ببخشید پر حرفی کردم, وسواس شدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، msar
افروز جان
شما اگه میخوای از وین اقدام کنی حتما حتما بهشون ایمیل بزن و بپرس و اوکی رو بگیر تا قضیه بیروت پیش نیاد.
من بعید میدونم بخاطر شرایط شما رو ریجکت کرده باشن. هر روز تعداد زیادی از بچه های لاتاری و کیس های مهاجرتی دیگه دارن ویزا میگیرنو میرن.
پاسخ
تشکر کنندگان: افروز ، msar
مرسی الهه جان
چشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، msar
دایی من سیتیزن آمریکاست. برای مادر تنها. و پدر و مادر با هم دو دعوتنامه جدا داده است.

تا جایی که خوندم تایپ ویزاشون b-2 میشه. آیا استانبول هم میتونن برای مصاحبه برن؟ کجا راحت تر این نوع ویزا را میدن؟
توی ویکی راهنمای جامع ندیدم توی انجمن هم چیز جدید ندیدم.
در ضمن فقط یک نامه دعوتنامه با تاییدیه امضا داده و فرم اسپانسری نداده ولی توی نامه همون اطلاعات لازم شامل شماره شهروندی و اینکه اسپانسر میشه و در منزل خودش ساپورت میکنه وجود داره.
آیا باز هم مدارک میخواد؟ کلا مراحلش را راهنمایی کنید ممنون میشم.

در ضمن زمانش خیلی منطقی نمیاد همینه؟؟؟؟
از تو سایت خودشون در آوردم.
http://travel.state.gov/visa/temp/wait/w...x=125&y=18
ankara

Typical Wait Time (Calendar Days*) for a Nonimmigrant Visa Interview Appointment

Visitors Visas: 17 Days
پاسخ
دوست عزیز
مدارکی که ارائه میدید باید آفیسرو قانع کنه که پدر و مادرتون حتما به ایران برمیگردن.
اگر داییتون واسه گرین کارت برای مادرتون اقدام کرده باشن که شانس ویزاشون بسیار پایینه. بخصوص که شما هم گرین کارت دارید و احتمالا آمریکا هستید، خوب آفیسر میگه این زن و شوهر دارن با هم میرن آمریکا، بچشون هم که گرین کارت داره، پس ایران برگشتنشون با خداست! و ویزا نمیده
کلا داشتن ویزای شینگن و سفرهای متعدد و مدارک محکمی که نشون بده شخص به کشور خودش برمیگرده، شانس ویزا رو بالا میبره.
داشتن گواهی اشتغال بکار و سند ملکی میتونه نشون بده که شخص به کشورش برمیگرده.
استانبول ایرانیارو مصاحبه نمیکنه و باید برن آنکارا یا دبی یا قبرس یا باکو.
در مورد مدت زمان صدور ویزا هم چون اکثر افراد fbi check میخورن مدت زمان اون رو هم باید درنظر بگیرید
مراحلش هم همون پر کردن فرم ds160 و بعد گرفتن وقت مصاحبه است. روز مصاحبه هم ترجمه مدارک شناسایی و عکس و مواردی رو که گفتم باید ببرن. مشخصات عکس هم مثل عکس لاتاریه
پاسخ
تشکر کنندگان: jordanir ، حاجی واشنگتن ، msar
(2012-08-27 ساعت 00:06)elahenadafy2 نوشته:  دوست عزیز
..، خوب آفیسر میگه این زن و شوهر دارن با هم میرن آمریکا، بچشون هم که گرین کارت داره، پس ایران برگشتنشون با خداست! و ویزا نمیده
....
مراحلش هم همون پر کردن فرم ds160 و بعد گرفتن وقت مصاحبه است. ...
ممنون و سپاسگزار دوست عزیز.

دقیقا من هم نگرانیم همینه و فکر نکنم به هر دو ویزا بدن. آیا میشه برای هر دو دعوت نامه همزمان اقدام کرد و یا اصلا نیازی نیست و خودشون میتونن به آفیسر بگن خب حالا که هر دو نمیشه لااقل فقط مادر ویزا بگیره؟

در ضمن آیا دعوتنامه ای که گفتم کفایت میکنه یا فرم اسپانسری را هم میخواد؟

برای اطلاع دوستان:
Visa Wait Times: Iranian Applicants
Typical Wait Time (Calendar Days*) for a Nonimmigrant Visa Interview Appointment
Last update: December 9, 2011

Visitors Visas: 12 Weeks
Student/Exchange Visitors Visas *** (Excludes: A, G, K, and V): 12 Weeks
All Other Nonimmigrant Visas: 12 Weeks

Typical Wait Time (Workdays**) for a Nonimmigrant Visa To Be Processed****: 12 Weeks
پاسخ
دوست عزیز ویزای توریستی فرم اسپانسری نمیخواد اصلا. فقط توی فرم مینویسید که کی قراره هزینه هارو تقبل کنه. همین.
بعدش کیدونید بر خلاف خیلی از کشورها، واسه آمریکا دعوت نامه خیلی چیز اهمیت داری نیست. و در مقابل بقیه مدارک، خیلی به حساب نمیاد.
به نظر من فقط مادرتون برن، دعوت نامه خودشونم ببرن. چون تقریبا مطمئنم که به هر دو با هم ویزا نمیدن
پاسخ
تشکر کنندگان: jordanir ، حاجی واشنگتن ، msar
طبق توصیه دوستان تصمیم گرفتیم فقط برای مادر اقدام کنیم.
در ضمن برای ویزای دیدار هست که توی دعوتنامه هم ذکر شده. (که فکر میکنم همان توریستی باشه)
مدارکی که برای ترجمه بردم:
شناسنامه - کارت ملی- سند مالکیت تک برگی

آیا مدرک دیگری به غیر از عکس نیاز هست؟ مثلا ترجمه سند ازدواج؟
از ابتدای پر کردن فرم تا مصاحبه و صدور ویزا در صورت 1- پلیس چک - 2-ویزای یکضرب چقدر زمان میبره>؟

با سپاس از همه دوستان
پاسخ
درود بر دوستان عزیز
من و همسرم یک هفته از مصاحبه یمان در ناپل (ایتالیا)میگذره ولی کیس نامبر یا برگه زرد بمون ندادن, میشه دوستان راهنمایی کنن که چقدر طول میکشه تا اف بی آی چک ما بیاد؟
ممنون
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان