کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: آیا با لیزینگ خودرو موافقید؟
بله
54.05%
20 54.05%
خیر
24.32%
9 24.32%
برتری با بدتری نسبت به خرید خودرو ندارد!
21.62%
8 21.62%
مجموع 37 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لیزینگ خودرو
دوستان یکی به من بگه به صورت شفاف که وقتی ماشین رو لیزینگ میگیری دیگه ماشین برای خودته یا نه مثل اجاره کردن میمونه بعد یه مدت باید ماشین رو برگردونی بهشون و این پولی هم که ماهانه پرداخت کردی سوخت میشه ؟ فرقی با قسطی خدین میکنه ؟
من از این نوشته های دوستان چیزی دستگیرم نشد.
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
نه عزیز مثل خونه اجاره کردن هست و بعد 3 سال باید پسش بدی یا میتونی اخر سر بخریش بسته به قراردادت. مقدار مسافتی هم میتونی باهاش رانندگی کنی محدوده در هر سال.
در فایننس یا خرید قسطی هم همین مقدار اجاره یا لیس رو (حدودا) بصورت بهره ازت میگیرن پس در کل فرق زیادی نمیکنه اما خب جزئیات و نوع قرارداد در هر کدوم چند جور هست. نو و کارکرده بودن هم متفاوته در هر دو.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، soli asali ، taherifar
(2013-09-24 ساعت 10:54)soheilbadami نوشته:  نه عزیز مثل خونه اجاره کردن هست و بعد 3 سال باید پسش بدی یا میتونی اخر سر بخریش بسته به قراردادت. مقدار مسافتی هم میتونی باهاش رانندگی کنی محدوده در هر سال.
در فایننس یا خرید قسطی هم همین مقدار اجاره یا لیس رو (حدودا) بصورت بهره ازت میگیرن پس در کل فرق زیادی نمیکنه اما خب جزئیات و نوع قرارداد در هر کدوم چند جور هست. نو و کارکرده بودن هم متفاوته در هر دو.

خوب با این وضع اگه قسطی بگیریم که بهتره... حداقل میدونیم اون پولی که ماهیانه پرداخت میکنیم سوخت نمیشه.
اگه لیز کنیم ماشینو موقع خرید ما بقی رو هم باید اقساط پرداخت کنیم ؟
معایب و محاسن هر دو رو توضیح میدید لطفا ؟
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: kiana11 ، taherifar
(2013-09-24 ساعت 12:43)soli asali نوشته:  
(2013-09-24 ساعت 10:54)soheilbadami نوشته:  نه عزیز مثل خونه اجاره کردن هست و بعد 3 سال باید پسش بدی یا میتونی اخر سر بخریش بسته به قراردادت. مقدار مسافتی هم میتونی باهاش رانندگی کنی محدوده در هر سال.

خوب با این وضع اگه قسطی بگیریم که بهتره... حداقل میدونیم اون پولی که ماهیانه پرداخت میکنیم سوخت نمیشه.
این قراردادهای مالی اینجا پیچیده هستن و من خودم هیچکدوم رو انجام ندادم که جزئیاتش رو بدونم اما کلیش
برای اینکه بهتر متوجه بشی در نظر بگیر که فرق ایندو اینه که ماشینی که شما لیس میکنی داری میزان افت قیمت ماشین تا 3 سال بعد بعلاوه مخلفات دیگه (مثل مایلجهای اضافه و بیمه اضافه و ..) رو ماه به ماه و با اینترستش میدی . همینکارو هم تقریبا برای خرید با فایننس میکنی یعنی وقتی اقساط تموم میشن شما اگر ماشینتو بفروشی و مقدار وجه رو از کل پولی که توی این سالها قسط دادی کسر کنی باقی مانده تقریبا معادل همون پولی هست که اگر لیس کرده بودی میپرداختی.
کلا دنبال راهی نباش که به نفعت بشه ! چون این راهها رو دیلرها بستنش ! فقط این انتخابها با توجه به سلیقه افراد متفاوته نه اینکه یکی از نظر مالی نسبت به دیگری برای مصرف کننده ارجحیتی داشته باشه در یک مقطع زمانی مشخص. لیس معمولا کسایی انجام میدن که اولا رفت و امد زیادی ندارن ثانیا همیشه دوست دارن که ماشین صفر و وارانتی دار داشته باشن. اما چنانچه شما میخوای ماشین رو بلند مدت نگه داری و دلت رو نخواهد زد حتما خریدن با فایننس بهتر از لیسه. در ضمن در هردو نیاز به کردیت خوب و سند درامد ماهانه و یا کوساینر هست بازم بسته به دیلر و قیمت ماشین و جزئیات قرار داد.
گاهی اوقات هم پیش میاد که بعضی کارخونه ها در یک دوره خاص مثلا 1 هفته اعلام میکنن که بهره رو صفر میگیرن برای حالا یکسال مثلا اگر شما قراره 60 ماه قسط بدی یکسال اولش رو بدون بهره میگیرن که اونم البته باید وارد جزئیاتش شد تا دید چه کلکی توش هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، amir82 ، roeentan ، Saeedv13 ، amin arefi ، kiana11 ، Rock ، el333 ، taherifar ، حاجی واشنگتن
(2013-09-25 ساعت 11:23)soheilbadami نوشته:  
(2013-09-24 ساعت 12:43)soli asali نوشته:  

این قراردادهای مالی اینجا پیچیده هستن و من خودم هیچکدوم رو انجام ندادم که جزئیاتش رو بدونم اما کلیش
برای اینکه بهتر متوجه بشی در نظر بگیر که فرق ایندو اینه که ماشینی که شما لیس میکنی داری میزان افت قیمت ماشین تا 3 سال بعد بعلاوه مخلفات دیگه (مثل مایلجهای اضافه و بیمه اضافه و ..) رو ماه به ماه و با اینترستش میدی . همینکارو هم تقریبا برای خرید با فایننس میکنی یعنی وقتی اقساط تموم میشن شما اگر ماشینتو بفروشی و مقدار وجه رو از کل پولی که توی این سالها قسط دادی کسر کنی باقی مانده تقریبا معادل همون پولی هست که اگر لیس کرده بودی میپرداختی.
کلا دنبال راهی نباش که به نفعت بشه ! چون این راهها رو دیلرها بستنش ! فقط این انتخابها با توجه به سلیقه افراد متفاوته نه اینکه یکی از نظر مالی نسبت به دیگری برای مصرف کننده ارجحیتی داشته باشه در یک مقطع زمانی مشخص. لیس معمولا کسایی انجام میدن که اولا رفت و امد زیادی ندارن ثانیا همیشه دوست دارن که ماشین صفر و وارانتی دار داشته باشن. اما چنانچه شما میخوای ماشین رو بلند مدت نگه داری و دلت رو نخواهد زد حتما خریدن با فایننس بهتر از لیسه. در ضمن در هردو نیاز به کردیت خوب و سند درامد ماهانه و یا کوساینر هست بازم بسته به دیلر و قیمت ماشین و جزئیات قرار داد.
گاهی اوقات هم پیش میاد که بعضی کارخونه ها در یک دوره خاص مثلا 1 هفته اعلام میکنن که بهره رو صفر میگیرن برای حالا یکسال مثلا اگر شما قراره 60 ماه قسط بدی یکسال اولش رو بدون بهره میگیرن که اونم البته باید وارد جزئیاتش شد تا دید چه کلکی توش هست.

خیلی ممنون دوست عزیز از راهنماییتون.
اما کسی مثل من که توان پرداخت یه پول قلمبه رو ندارن به نظر من لیز کردن ماشین اشتباهه. چون بعد از 3 سال هم باید پول ماشین رو یکجا پرداخت کنی ولی قسطی نه تا آخر باید قسط بدی... درسته ؟
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

پاسخ
اون بسته به قرار داد لیس هست که بعد از خاتمه چه توافقی میتونه انجام بشه اما خرید قسطی هم زمان مشخص داره اکثرا فکر کنم 3 سال هست یا نهایت 5 سال هم من دیدم ( در باره ماشین نو )
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: arisa-mohammad ، soli asali ، roeentan ، taherifar
با سلام
همونطوریکه دوست خوبم اشاره کرد شما مجبور به خرید خودرو در آخر مدت لیس نیستید و در اکثر قرار دادهای لیس ، خرید خودرو در آخر قرارداد ، یک انتخابه. و به نظر من برای کسایی که پول زیادی ندارند اتفاقأ لیس خودروی نو بهترین گزینه است به شرطی که در ابتدا یک نفر ضامن (co-signer) داشته باشن به چند دلیل:
1- شما مجبور نیستی پول زیادی در ابتدای کار پرداخت کنی (برای یک ماشین متوسط و معمولی مثل تویوتا کورولا مدل سال حداکثر 700 دلار که البته در برخی مواقع که حراج دارن میشه 200 دلار).
2- پرداخت ماهیانه معقول و پیش بینی شده ( به عنوان مثال برای همون تویوتا ماهی 200 دلار).
3- عدم وجود هرگونه هزینه اضافی و پیش بینی نشده در ارتباط با تعمیرات و خرابی خودرو چون خودرو های نو حداقل تا 3 سال گارانتی کامل دارن(حتی روغنش رو هم مجانی عوض میکنن و در صورتیکی توی جایی خراب بشه هم مجانی جابجاش میکنن و تازه اگه بیشتر از یک روز کار داشته باشه ماشین جایگزین بهت میدن)
4- افزایش سریعتر کردیت.

البته یکسری موارد دیگه هم هست که به عنوان معایبش مطرح میکنن
1- در هر ماه بیشتر از مسافت مشخصی نباید حرکت کنید ( در اکثر قرارداد ها 1000 مایل در ماه است ولی تا 1200 تا هم میشه در زمان قرارداد چونه زد البته اگر هم بیشتر برید شامل جریمه خواهد بود که در انتهای زمان لیس محاسبه میشه به عبارت دیگه برای یک لیس سه ساله با ماهی 1000 مایل یا 1600 کیلومتر شما باید 36000 مایل بیشتر راه نرفته باشید که در طول سه سال میتونید مدیریتش کنید و همچنین در صورتیکه در انتهای مدت لیس ماشین رو بخرید یا مجدد از خودشون یه ماشین جدید لیس کنید معمولأ این جریمه رو اعمال نمیکنن)
2- ماشین باید بیمه کامل داشته باشه در صورتیکه برای یک ماشین شخصی شما می تونید فقط بیمه شخص ثالث بگیرید ( فرق این دوتا باهم در مورد تویوتا کورولا و در منطقه ما ماهی حدودأ 40 تا 50 دلاره که با توجه به اطمینان خاطرش از نظر من میرزه)
3- کل پول پرداختی شما در انتهای مدت لیس از دستتون میره (در این مورد هم تقریبأ این میزان کمی بیشتر از سود خواب پول شما به علاوه افت قیمت خودرو است در صورتیکه همون ماشین رو نقد بخرید)
4- باید ماشین رو تمیز نگهدارید ..صندلی پاره شده و قطعات شکسته شده داخل خودرو و غیره مشمول جریمه خواهد شد.

در خصوص وام خودرو من به شخصه اطلاعاتی ندارم و کسی رو هم از دور و وریام ندیدم اینکارو کرده باشن .نمیدونم چرا؟
با تشکر

پاسخ
یک نکته مهم این که دیلر ها کردیت شما را ران می کنند واین یعنی شما تا مرز خرید ماشین پیش رفته اید .پس تا آخرین لحظه قرارداد از دادن مشخصاتتون برای خرید یا لیس خودرو جدا خودداری کنید .وقتی کردیت شما را ران می کنند از اعتبار شما کاسته می شود .شما وقتی وام برای خرید ماشین می گیرید ناخودآگاه کردیت شما پایین می آید اما وقتی هنوز مصمم به خرید خودرو نشده اید خیلی اذیت کننده است که بدون هیچ کاری کردیت اسکور پایین بیاید. خیلی از افراد می خواهند که قبل از خربد ماشین یک براورد هزینه داشته باشند واین براورد هزینه نه تعهدی برای خریدار است که بخرد و نه برای فروشنده که با اون قیمت بفروشد.

اگر مچبورید برای کارتون به شهر دیگری بروید و رانندگی طولانی کنید ماشین بخرید تا مشکل مایلج نداشته باشید به اضافه اینکه ماشینتون کم مصرف باشد تا هزینه بنزین هم کمتر باشه
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، roeentan ، Saeedv13 ، mz64 ، amir82 ، amin arefi ، Rock ، el333 ، taherifar
@air
اگر شما در آخرین لحظه هم مشخصات میدادید، که نتیجه خب همین میشد! نه؟
since 2012
پاسخ
دوستان کسی که تازه وارد آمریکا شده و پول زیادی هم با خودش نداره و همچنین اسپانسر هم نداره که با ضمانت اون بتونه ماشین کرایه کنه و نیاز به ماشین برای رفتن به سر کار داشته باشه . چه راه حل هایی پیشنهاد می کنید ؟
پاسخ
(2013-09-27 ساعت 08:11)maka2 نوشته:  @air
اگر شما در آخرین لحظه هم مشخصات میدادید، که نتیجه خب همین میشد! نه؟
متن را اصلاح کردم امیدوارم که به سوال شما هم پاسخ داده باشم
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، taherifar
(2011-07-20 ساعت 18:09)امیر حسن نوشته:  سلام دوستان گلم.
اگه تو هر جای آمریکا هوس کردید ماشین لیز کنید،این سایتی که پایین گذاشتم فکر کنم براتون خوب باشه.من نمیتونم سر قیمت هاش قضاوت کنم.ولی به نظر بد نمیاد.امید وارم به دردتون بخوره.

تو زندگی موفق باشید.

http://www.leasetrader.com

خداییش چه ماشینهایی تو سایت بالا هستش !

به نظرم ارزش داره ادم ماشین صفر رو لیز بکنه.

بهترین ماشین ، میتونی تا حداکثر 250 $ در ماه با مسافت 1300 یا .... در ماه پیدا کردش.
NO امضاءTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar
(2013-10-05 ساعت 01:02)shayan-usa1993 نوشته:  
اگه تو هر جای آمریکا هوس کردید ماشین لیز کنید،این سایتی که پایین گذاشتم فکر کنم براتون خوب باشه.من نمیتونم سر قیمت هاش قضاوت کنم.ولی به نظر بد نمیاد.امید وارم به دردتون بخوره.

تو زندگی موفق باشید.

بهترین ماشین ، میتونی تا حداکثر 250 $ در ماه با مسافت 1300 یا .... در ماه پیدا کردش.

SL550 هم با این قیمتی که گفتید میدن Smile ؟
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: shayan-usa1993 ، taherifar
(2013-10-05 ساعت 11:44)soli asali نوشته:  

SL550 هم با این قیمتی که گفتید میدن Smile ؟
[/quote]

اینو ببین حال کن :

جیپ - 1,618 miles p/month - --

$ 279.38 p/month

یا :

من خودم عاشق دوج چلنجر هستم . ولی این مدل گرونه از نظر من.
NO امضاءTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar

تو زندگی موفق باشید.

البته بهترین ماشین رو با این قیمت ها نمیشه گرفت......Tongue
در ضمن 1300 مایل کمه چون اگه هفته ای 5 روز بری فقط سر کار و بیای بر فرض 15 مایل هر مسیرت باشه فقط ماهی 600 تا اینه . و تو امریکا مسافت ها خیلی زیاده و مایل زیاد میافته...باز بستگی به استفاده شما داره
در ضمن برای لیز ، ما ها که تازه وارد هستیم حتما به یه کو ساینر نیاز داریم که همه این امکان رو ندارن!! .... تازه هر کو ساینری هم اپروود نمیشه.
در هر صورت سایت خوبیه سایت های swapalease.com و leasebuster.com هم نگاه کنید.
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: shayan-usa1993 ، soli asali ، Rock ، sayeh_m ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان