کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در مقطع سوم دبیرستان در هند
سلام ومن امسال دوم دبیرستان هستم و به دلیل یک سری مسایل مجبورم خارج از ایران تحصیل کنم وچون شنیدم هزینه ها در هند کمتر است فکر کردم هند گزینه ی خوبی باشه البته فعلا !!!و می خوام بدونم در این مقطع باید در ابتدا چه اقداماتی انجام بدم و اینکه به طور متوسط هزینه ی تحصیل و زندگی معمولی ماهی چقدر هست ! ممنون !
تشکر کنندگان: msar
علی جان سلام
مدرسه های وابسته به دولت ایران در 2 رشته امکان تحصیل رو فراهم کردن . تجربی و ریاضی که معمولا برای گذراندن دوره پیش دانشگاهی .شما قبل از گرفتن مدرک 3 دبیرستان امکان حضور و ادامه تحصیل در هند را ندارین مگر در شرایط خواص (مثل ماموریت پدر در هند که در انصورت شما میتوانین به صورت غیر حضوری در کلاسها ثبت نام و در امتحانات پایان دوره در کنسولگری شرکت کنید . در هر صورت من شنیدم مجلس در حال تصویب قانونی مبنی بر جلوگیری از خروج محصلین واجب شرایط سربازی از سن 15 سال است پس هر چه زودتر خارج بشین به نظر من بهتره
تشکر کنندگان: alimansoori ، msar
ممنون اما در حال حاضر قوانین به چه صورت هست ؟؟؟
اگر کسی از دوستان کلا درباره ی تحصیلات دبیرستانی در آسیا اطلاعاتی داره ممنون میشم اگه کمک کنه !!
(2011-04-07 ساعت 22:13)alimansoori نوشته:  ممنون اما در حال حاضر قوانین به چه صورت هست ؟؟؟
در حال حاضر امکان تحصیل در هند را دارین ولی قبل از اومدن تحقیقاتتو کامل کن
در مورد قیمت ها کسی اطلاعی داره ؟؟؟
(2011-04-09 ساعت 19:00)alimansoori نوشته:  در مورد قیمت ها کسی اطلاعی داره ؟؟؟

سلام

میتونی بری تو سایت وزارت علوم و لیست موسساتی که مجوز دارن و زیر نظر وزارت علوم هستن را در بیاری و برای هر کشوری که میخواهی از طریق مشاوره با ان موسسات اطلاعات دقیق بدست بیاری . در ضمن میتونی بری جلوی سفارت کشور مورد نظرت و از طریق دانشجو هایی که دنبال گرفتن ویزاشون هستن اطلاعات به روز بگیری . این عملی ترین و سریعترین راهه .

اما در مورد هند من شنیدم که از همه ی کشور ها ارزونتر و مناسب تر است .

یکی به دلیل ارزونی دوم به خاطر اینکه زبونشون انگلیسی است و سوم رنکینگ دانشگاهاش بالاست ( اعتبار مدرک و سطح علمیشون )

من شنیدم حدود ماهی 350 - 400 هزار تومان در ماه هزینه داره ( مسکن و خورد و خوراک و رفت و امد ) .

برو تو سایت وزارت علوم و لیست موسسات مجاز را بزن . تلفن هاشونو بردار و اطلاعات مورد نیاز را بگیر .

راستی اصلا" پاسپورت داری ؟ اگر نداری ببین اصلا" تو سن و سال تو پاسپورت میدن ؟ چون باید حتما" پاسپورت تکی داشته باشی .

موفق باشی
سلام دوستان من یکی از دوستان بهم توصیه کرده همین راهو برم.
یعنی برم هند ادامه تحصیل بدم.به نظرتون آیا مناسب هست؟شرایط کار چجوریه ؟
من الان دیپلم کامپیوتر دارم و خدمتم هم تموم کردم .بخوام برم اونجا تحصیل ادامه بدم امکان داره؟بعدش تصمیم دارم به کشور خوبی برم
مثلا اسرالیا و اروپا ...
ممنون توجهتون
(2011-04-11 ساعت 12:50)gt3333 نوشته:  سلام دوستان من یکی از دوستان بهم توصیه کرده همین راهو برم.
من الان دیپلم کامپیوتر دارم و خدمتم هم تموم کردم .بخوام برم اونجا تحصیل ادامه بدم امکان داره؟بعدش تصمیم دارم به کشور خوبی برم
مثلا اسرالیا و اروپا ...
ممنون توجهتون

(2011-04-11 ساعت 12:50)gt3333 نوشته:  سلام دوستان من یکی از دوستان بهم توصیه کرده همین راهو برم.
مثلا اسرالیا و اروپا ...
ممنون توجهتون

اگه برای تحصیل بخواهین برین تا اونجایی که می دونم ازتون یه تعهد میگیرن که اونجا کار نکنید .

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان