کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به آمریکا یا استرالیا
سلام دوستان.
من یه سوالی برام پیش اومده که نمیدونم جای پرسیدنش اینجا هست یا نه ولی دوستان هر کس اطلاعاتی داره ممنون می شم اگر در اختیار بنده بگذارید.
برای برندگان لاتاری که مجرد هستنداگر بعد از دریافت خبر برنده شدنشون ازدواج کنند آیا به همسر هم ویزا و گرین کارت همزمان تعلق می گیره یا خیر؟ این مورد آیا مشکلی در روند گرفتن ویزا در شخص برنده بوجود نمی اره؟ اگر پستی در این رابطه توضیح داده لطفا به من لینک بدید تا به تفضیل از روند انجام این کار مطلع شوم.
سپاسگذارم.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-04-22 ساعت 19:16)Haghighat نوشته:  سلام دوستان.
من یه سوالی برام پیش اومده که نمیدونم جای پرسیدنش اینجا هست یا نه ولی دوستان هر کس اطلاعاتی داره ممنون می شم اگر در اختیار بنده بگذارید.
برای برندگان لاتاری که مجرد هستنداگر بعد از دریافت خبر برنده شدنشون ازدواج کنند آیا به همسر هم ویزا و گرین کارت همزمان تعلق می گیره یا خیر؟ این مورد آیا مشکلی در روند گرفتن ویزا در شخص برنده بوجود نمی اره؟ اگر پستی در این رابطه توضیح داده لطفا به من لینک بدید تا به تفضیل از روند انجام این کار مطلع شوم.
سپاسگذارم.
به آدرس زیر مراجعه کنید
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2619
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، msar
سلام ممنون از اطلاعاتتون در مورد استرالیا.نسبت به کانادا مار اونجا بهتر هست ؟؟؟شما میدونید اطلاعی دارید..مرسی پیشاپیش.
پاسخ
سلام ممنون از اطلاعاتتون در مورد استرالیا.نسبت به کانادا مار اونجا بهتر هست ؟؟؟شما میدونید اطلاعی دارید..مرسی پیشاپیش.
پاسخ
با سلام خدمت دوستان گلم.....

من به شخصه میخواهم بدانم که دید کشور امریکا نسبت به ورزشکاران (ورزش تخصصی من نجات غریق است ) چگونه است و با تسلط به زبان و تخصص ورزشی راهی برای اقامت و کار میسر هست....؟؟؟؟
پاسخ
کشور آمریکا در بین کشورهای مهاجرپذیر بیشتر تبلیغات میکنه و در گرفتن مهاجرین نیز موفق تر ...
در این بین به نظر من کانادا و استرالیا بعد از آمریکا قرار دارند ... یکی از دوستام می گفت : آمریکا دیگه آخر دنیاست ، اگه بخوام مهاجرت کنم حتما میرم آمریکا زندگی می کنم ....
خوب البته نظرها و شرایط همیشه متفاوته ....
اما اینطور که در آمارها نشون میده کانادا و استرالیا از نظر امکانات رفاهی و بهداشتی و امنیتی و .... بالاتر از آمریکا هستند ....
شاید یه جورایی راهم رو کج کنم به طرف استرالیا ...
موفق باشید ....
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
(2011-04-09 ساعت 18:29)s_ostad2000 نوشته:  سلام.من مترجم زبانم. همسرم هم استاد دانشگاست در رشته هنر. چطور میشه به آمریکا یا استرالیا مهرجرت کرد؟؟؟؟کدوم بهتره برا زندگی و کار کردن...ما یه دختر 3 ساله هم داریم.ممنون

استرالیا کشور خوبیه اما واقعا با آمریکا فکر نمیکنم قابل مقایسه باشه....
پاسخ
دوستان من شنیدم کلا استرالیایی ها به مهاجرها زیاد خوب رفتار نمیکنن بالاخص با ایرانیها. همینطور شنیدم لهجه انگلیسی وحشتناکی دارن و خیلی عجیبه
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Rock ، msar
(2012-10-08 ساعت 01:25)ostokhan نوشته:  دوستان من شنیدم کلا استرالیایی ها به مهاجرها زیاد خوب رفتار نمیکنن بالاخص با ایرانیها. همینطور شنیدم لهجه انگلیسی وحشتناکی دارن و خیلی عجیبه
سلام
اتفاقن بسیار با ما خوب بودند و اصلا کاری با اینکه ایرانی هستی یا اروپایی ندارند .
بسیار خونگرم و با محبت هستند و از این نظر از کانادایی هابهتر هستند .
لهجه انگلیسی اینها سخت هست . البته اگر کسی زبانش خوب باشه ظرف یکی دو ماه براش طبیعی میشه . ضمن اینکه زمانی که میفهمند مهاجر هستی آروم و شمرده صحبت می کنند .
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: gulu ، sanay20 ، gbtm ، saeide-72 ، eybaba ، msar
(2012-10-08 ساعت 01:25)ostokhan نوشته:  دوستان من شنیدم کلا استرالیایی ها به مهاجرها زیاد خوب رفتار نمیکنن بالاخص با ایرانیها. همینطور شنیدم لهجه انگلیسی وحشتناکی دارن و خیلی عجیبه

شنیدن کی بود مانند دیدن؟؟؟؟

دوست عزیز خدا قسمت هر دومون بکنه وصال استرالیا را ان شا الله رب العالمین.
واقعا رفتاری بسیار عالی با مهاجرین. این رو بگم که آدم خوب و بد همه جا پیدا میشه ولی این نظام مملکته که باعث میشه که مردم در امان باشند. تنها اشکال استرالیا مواد مخدره که اونهم یک مافیای عربی داره که پلیس تا حالا تنونسته دستگیرش کنه داستانش مفصله.

ولی به طورکلی گزینه بسیار عالی هست فقط و فقط مسیر طولانی پرواز به ایران آنهم برای ایالتهای شرق و جنوب شرق و مشکلی که قبلا ذکر شد که فکر نکنم وطن عزیزمون خیلی اوضاش بهتر باشه.Big GrinTongue
ولی در مورد آمریکا هم شنیدن کی بود مانند دیدن برای خودم. میرم میبینم نتیجه را اعلام میکنم البته چند ماهی باید صبر کرد تا کلیات دستم بیاد یه چند سالی هم زندگی کنم تا کلا دستم بیاد ولی نرفته اینو بگم آمریکا هر چقدر هم خوب باشه من استرالیا را خیلی دوست دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، ostokhan ، gbtm ، msar
من هنوز آمریکا نیامده ام ولی خواستم تجربیات یک سال و خورده ای زندگی تو استرالیا رو اینجا بنویسم

کلا تو استرالیا مهاجر زیاده بخصوص چینی و هندی که ممکنه شهروند استرالیا هم باشند پس اگر من در نوشته ام واژه استرالیایی رو بکار میبرم منظورم اینها نیستند و فقط آزی مد نظرمه

نقاط قوت:سیستم درمانی بسیارمناسب /شبکه حمل و نقل قوی و منظم(حداقل در کلانشهرها)برخوردمناسب با خارجیها بخصوص بدانند طرف مهاجر از طریق قانونی هست/درآمد بالا/ کشوری زیبا و عاری از استرس/ مردمی خونگرم و مهربان عاری از نژادپرستی

نقاط ضعف: دوربودن از همه جا/لهجه سخت(واقعا با انگلیسی که ما تو ایران با لهجه آمریکایی یادگرفتیم فرق داره)/گران بودن همه چیز(البته اگر درآمد اینجا رو داشته باشید حله)/ نداشتن کامیونیتی قوی ایرانی/نداشتن اعتماد به کسی که سابقه کار محلی نداره /میزان بالای اشعه یو وی(اگر کرم مناسب استفاده نشه سرطان پوست روشاخشه)/ میزان مالیات بالا

اصولا برخورد مردم خوب بود و به ایرانی به دید منفی نگاه نمیکردند جوانها که اصلا نمیدونستن ایران کجاس و ایران رو با عراق اشتباه میگرفتند و اگر هم بهشون میگفتی جواب میدادند فرقی نداره هر دو در خاورمیانه است ولی تحصیل کرده ها بخصوص میانسالان و افراد مسن اکثرا ایران را میشناختند.اصولا مردم رو از روی ملیت تقسیم بندی نمیکردند و صرف اینکه کسی از ایران یا افغانستان آمده باشه یا بریتانیا ملاک خوب یا بدبودن نبود و سعی میکردند بین گروههای مردم فرق نذارند( جنسیت/تحصیل/طبقه/ملیت)برخلاف چینیها که غیرخودشون رو وارد بیزنسشون نمیکردند.

از دوستانی که تو هردوکشور زندگی کردند شنیدم که استرالیا قطره است آمریکا اقیانوس البته تا اینکه چه حد درست باشه نمیدونم ولی همینقدر میدونم که فرصتهای شغلی تو آمریکا بیشتره و به همون اندازه رقابت هم بیشتر.

خیلی دوست دارم نظرات دوستانی که تو هردوکشور زندگی کردند رو بشنوم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sanay20 ، amir82 ، sam11 ، ostokhan ، saeide-72 ، qeshmi ، msar
(2012-11-20 ساعت 04:33)gbtm نوشته:  من هنوز آمریکا نیامده ام ولی خواستم تجربیات یک سال و خورده ای زندگی تو استرالیا رو اینجا بنویسم

کلا تو استرالیا مهاجر زیاده بخصوص چینی و هندی که ممکنه شهروند استرالیا هم باشند پس اگر من در نوشته ام واژه استرالیایی رو بکار میبرم منظورم اینها نیستند و فقط آزی مد نظرمه

نقاط قوت:سیستم درمانی بسیارمناسب /شبکه حمل و نقل قوی و منظم(حداقل در کلانشهرها)برخوردمناسب با خارجیها بخصوص بدانند طرف مهاجر از طریق قانونی هست/درآمد بالا/ کشوری زیبا و عاری از استرس/ مردمی خونگرم و مهربان عاری از نژادپرستی

نقاط ضعف: دوربودن از همه جا/لهجه سخت(واقعا با انگلیسی که ما تو ایران با لهجه آمریکایی یادگرفتیم فرق داره)/گران بودن همه چیز(البته اگر درآمد اینجا رو داشته باشید حله)/ نداشتن کامیونیتی قوی ایرانی/نداشتن اعتماد به کسی که سابقه کار محلی نداره /میزان بالای اشعه یو وی(اگر کرم مناسب استفاده نشه سرطان پوست روشاخشه)/ میزان مالیات بالا

اصولا برخورد مردم خوب بود و به ایرانی به دید منفی نگاه نمیکردند جوانها که اصلا نمیدونستن ایران کجاس و ایران رو با عراق اشتباه میگرفتند و اگر هم بهشون میگفتی جواب میدادند فرقی نداره هر دو در خاورمیانه است ولی تحصیل کرده ها بخصوص میانسالان و افراد مسن اکثرا ایران را میشناختند.اصولا مردم رو از روی ملیت تقسیم بندی نمیکردند و صرف اینکه کسی از ایران یا افغانستان آمده باشه یا بریتانیا ملاک خوب یا بدبودن نبود و سعی میکردند بین گروههای مردم فرق نذارند( جنسیت/تحصیل/طبقه/ملیت)برخلاف چینیها که غیرخودشون رو وارد بیزنسشون نمیکردند.

از دوستانی که تو هردوکشور زندگی کردند شنیدم که استرالیا قطره است آمریکا اقیانوس البته تا اینکه چه حد درست باشه نمیدونم ولی همینقدر میدونم که فرصتهای شغلی تو آمریکا بیشتره و به همون اندازه رقابت هم بیشتر.

خیلی دوست دارم نظرات دوستانی که تو هردوکشور زندگی کردند رو بشنوم.
خب هرچی نباشه شما دوستان اونجا بودید و تجربه بیشتری دارید و واقعیت ها رو با چشم خودتون دیدید. من از یک سری از دوستان و آشنایان اونطوری شنیده بودم. من خودم آمریکا رو برای زندگی دوست دارم. ولی فکر میکنم آسایش و راحتی خیال بیشتری تو استرالیا نسبت به آمریکا باشه که فکر میکنم یکی از دلایلش همون دور بودن از سایر کشور ها باشه.
پاسخ
دوستان من برای تحصیل بورس گرفتم از یه دانشگاه معتبر استرالیایی، اما از طرفی لاتاری هم برنده شدم، این دو افتادن رو هم و اصلاً نمی دونم که امریکا ارزش خرج کردن هزینه ها رو داره یا خیر؟ یا اینکه برم استرالیا و پس از اتمام تحصیلم، برای مهاجرت اونجا اقدام کنم؟ من خودم عشق امریکا بودم اما دست سرنوشت ما رو به اینجا کشوند. تروخدا کسانی که اطلاعاتی دارن نظرشونو بگن که چی کار کنم بهتره؟ می ترسم که به خیال استرالیا بی خیال این شانس بشم اما یه مشکلی بعدا پیش بیاد و مثلاً اونجا دیگه مهاجر نگیره
از طرفی هم باید در طول این مدت چند بار سفر به امریکا داشته باشم و خوب خرج داره دیگه!
شماره کیس: **2014AS00035 سفارت: Ankara -->Abu Dhabi تعداد افراد کیس: 2 نفر ارسال اولین فرمها: 9 june ارسال فرمهای اصلاح شده: ایمیل در 21 july تاییدیه: 14 september تاریخ مصاحبه: 3 فوریه ابوذبی مقصد: هنوز نامعلوم
پاسخ
سلام دوستان. نمیدونم سوال من به این قسمت مربوط میشه یا نه، من و همسرم امسال لاتاری برنده شدیم. وقتی‌ فهمیدیم برنده شدیم، هفته بعدش بلیط داشتیم که بیایم استرالیا ، کار اقامتمون سال پیش درست شده بود. الان هم سیدنی هستیم. می‌خواستم بدونم که می‌تونم مکان مصاحبه رو به سیدنی تغییر بدم ؟ و اصلا به صلاح هست این کار ؟ شماره ما ۶۰۰۰ هست و در حال حاضر آنکارا تعیین شده.

ممنون میشم اگه کسی‌ اطلاعاتی داره راهنمایی کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-30 ساعت 18:38)Leily777 نوشته:  سلام دوستان. نمیدونم سوال من به این قسمت مربوط میشه یا نه، من و همسرم امسال لاتاری برنده شدیم. وقتی‌ فهمیدیم برنده شدیم، هفته بعدش بلیط داشتیم که بیایم استرالیا ، کار اقامتمون سال پیش درست شده بود. الان هم سیدنی هستیم. می‌خواستم بدونم که می‌تونم مکان مصاحبه رو به سیدنی تغییر بدم ؟ و اصلا به صلاح هست این کار ؟ شماره ما ۶۰۰۰ هست و در حال حاضر آنکارا تعیین شده.

ممنون میشم اگه کسی‌ اطلاعاتی داره راهنمایی کنه.
65XX، ایروان، 2 نفر، مصاحبه:June 2nd ، آپدیت ها:، Aug 11، Aug 8 ، June 4
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان